Sari la conținut

Off-topic


gn77b
 Share

Postări Recomandate

depinde, daca motorul are minim 1l de ulei in el si respectivul ulei are sub 30000 km

cum ar fi un motor albastrui proaspat calat

 

street fighter romanesc e ca nu ai bani sa faci carenele odata cu asta vine si plcarea pt ele:P

daca vrei un street fighter ai de bagat bani in el ca si la un chopper

 

mertan ia si pune mana fa un ban si pune carene pe motor ca la street fighter nu se uita pixdele si iara o sa plangi dupa ele ca au fujit cu busa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

exact. in Romania n-o sa vezi vreodata streetfighter adevarat. de ce:

1. costa mult prea mult

2. cere pasiune

3. cere timp

 

romani care sa le aiba simultan pe cele 3 de mai sus gasesti rar (sau poate deloc).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu conteaza. ma ambitionez si il fac. si comentam apoi.

sa stii ca noi de fapt ne legam de tine ca sa te ambitionam :crack:

ideea cu polishatul cadrului e sexy la prima vedere da' la a doua ar trebui sa-ti dai seama ca e cam cu tais dublu (ti-ai polishat si tu capacele si ai vazut ce patesti). degresantul si spuma activa fac varza aluminiul brut. petele de la miini, ulei etc se sterg relativ usor, dar dupa ce am facut timpenia de a-mi spala motorul la spalatorie capacul mi-arata ca dracu si nu s-au dus urmele in nici un fel, a trebuit repolishat. un cadru polishat o sa te faca sa-ti fie mila sa mergi cu motorul. ca sa nu mai spun ca:

- ori il polishezi tu -> ai idee cit ai de dat la smirghel pe el? iti zic eu: cred ca doua zile numai asta faci

- ori il face altcineva si o sa-ti ia citeva milioane pe toate istoria

 

vopsitul e iar cu problema. unde, cum? ai vazut cum e cu vopsirea electrostatica. presupunind ca ai unde sa-l faci ca lumea, probabil n-o sa fie ieftin.

 

daca vopsesti cadrul si lasi motorul asa, iar o sa arate naspa. sa vopsesti motorul e iar alta panarama, ca nici ala nu merge "la pensula".

 

daca te apuci sa pui plastice pe el (masca, bugspoiler etc), te usuca de bani. ti le faci singur? iti ies bine? ok...

 

daca-ti reuseste, jos palaria. da' totul e simplu doar pe hirtie, e usor sa te entuziasmezi. ti-o zic dupa ce mi-am demontat motorul si l-am facut inapoi.

 

deci?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu poti comenta munca unui om

daca il faci bravo

 

dar motorul in sine tot strrtfigheter a ramas adica in 2-3 biele sau l-ai facut?

 

 

nu nu... am gasit alt motor de pe una lovita in bucuresti de la un prieten. si ma duc sambata dupa motor.

 

motoul va fi tot negru mat. la vopsirea electrostatica au si negru mat? sau numai negru lucios?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. stie cineva unde gasesc manson de protectie("furtun") care vine peste cablul de frana sau peste camasa de la cablul de ambreiaj icon14.gif

2. si ceva mai mare in genu la furtunele de admisie aer de la zxr400 icon14.gif

 

as aprecia o informatie sigura si nu raspunsuri de genu "vezi la magazine auto" sau "cauta in bazar..."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu nu... am gasit alt motor de pe una lovita in bucuresti de la un prieten. si ma duc sambata dupa motor.

 

motoul va fi tot negru mat. la vopsirea electrostatica au si negru mat? sau numai negru lucios?

teoretic exista orice culoare. doar ca multe firme au o gama limitata, din motive evidente.

 

1. stie cineva unde gasesc manson de protectie("furtun") care vine peste cablul de frana sau peste camasa de la cablul de ambreiaj icon14.gif

2. si ceva mai mare in genu la furtunele de admisie aer de la zxr400 icon14.gif

 

as aprecia o informatie sigura si nu raspunsuri de genu "vezi la magazine auto" sau "cauta in bazar..."

te referi la bowden? este pe Louis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum ar da un motor absolut negru mat, si toate suruburile sa fie galvanizate? ce parere ai? galeriile cu panza de azbest izolatoare termic si cu o toba auto japanstyle sub motor....

ar arata ca un Buell RR.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*RR=russian replica :crack:

Mesaj completat

http://www.9am.ro/stiri-revista-presei/Inc...i-paciente.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

wa, am zis ca vreau un surub inbus M8! dar am gresit, de fapt imi trebuie M10! vboi totusi trebuia sa va dati seama si sa-mi aduceti un surub M10! dar nici macar unul M8 nu ati gasit!

aveti ultimatum pina miine sa-mi faceti rost de el.

singura scuza ca n-ati gasit pina acum e ca nu stiti cum arata.

post-24366-1263153819_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

wa, am zis ca vreau un surub inbus M8! dar am gresit, de fapt imi trebuie M10! vboi totusi trebuia sa va dati seama si sa-mi aduceti un surub M10! dar nici macar unul M8 nu ati gasit!

aveti ultimatum pina miine sa-mi faceti rost de el.

singura scuza ca n-ati gasit pina acum e ca nu stiti cum arata.

 

ba, ma scuzi, singura mea scuza e ca nu mi-ai spus!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(17:52:22) <drak1> question

(17:55:22) <birkof> ?

(17:55:39) <drak1> how do I say "i love you" in Romanian

(17:55:52) <drak1> I want to put it on my girlfriends birthday cake

(17:55:57) <birkof> "ia (cuvant urat)!"

(17:56:06) <drak1> thank you so much

(17:57:37) <birkof`> np

 

http://bash.zoso.ro/quote1752.htm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

wa, am zis ca vreau un surub inbus M8! dar am gresit, de fapt imi trebuie M10! vboi totusi trebuia sa va dati seama si sa-mi aduceti un surub M10! dar nici macar unul M8 nu ati gasit!

aveti ultimatum pina miine sa-mi faceti rost de el.

singura scuza ca n-ati gasit pina acum e ca nu stiti cum arata.

Iti iau eu unul, mah, numai ca sa scap de gura ta. Da-mi un telefon pe la 12 sa nu uit. (Asta pt ca ti-e lene sa mergi la ferocris :wacko: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

traiasca rockul.e foarte bine ca bebelusii sa inceapa cu acest gen.

:wacko: :)

 

Mesaj completat

(17:52:22) <drak1> question

(17:55:22) <birkof> ?

(17:55:39) <drak1> how do I say "i love you" in Romanian

(17:55:52) <drak1> I want to put it on my girlfriends birthday cake

(17:55:57) <birkof> "ia (cuvant urat)!"

(17:56:06) <drak1> thank you so much

(17:57:37) <birkof`> np

 

http://bash.zoso.ro/quote1752.htm

 

:lol: :crack: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti iau eu unul, mah, numai ca sa scap de gura ta. Da-mi un telefon pe la 12 sa nu uit. (Asta pt ca ti-e lene sa mergi la ferocris :wacko: )

:lol:

nu mi-e lene dar n-am avut cind. dar eu pariez ca nu sint. pe ce pariezi? :D oricum, iti dau telefon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am primit telefon, nu am putut ajunge in zona aia decat pe la 17:45. Din pacate, era inchis de vreo 45 de minute, dar sigur gasesti acolo, pentru ca mi-am luat si eu cateva asta vara :lol: Spune ce lungime ai nevoie si daca iti trebuie saibe, piulite, chestii din-astea (am uitat sa intreb prima oara :wacko: ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am primit telefon, nu am putut ajunge in zona aia decat pe la 17:45. Din pacate, era inchis de vreo 45 de minute, dar sigur gasesti acolo, pentru ca mi-am luat si eu cateva asta vara :lol: Spune ce lungime ai nevoie si daca iti trebuie saibe, piulite, chestii din-astea (am uitat sa intreb prima oara :wacko: ).

>:D< esti un skumpel.

miine e posibil sa reusesc sa trec eu dimineata. ca lungime, in caz ca nu reusesc eu sa trec si mai ai tu drum, tre' sa fie macar de 35 mm, dar mai bine mai lung decit mai scurt.

dar pina nu vad nu cred ca au :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

wa, am zis ca vreau un surub inbus M8! dar am gresit, de fapt imi trebuie M10! vboi totusi trebuia sa va dati seama si sa-mi aduceti un surub M10! dar nici macar unul M8 nu ati gasit!

aveti ultimatum pina miine sa-mi faceti rost de el.

singura scuza ca n-ati gasit pina acum e ca nu stiti cum arata.

 

 

Ti-ai pierdut shurubelul ?!!! =))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...