Sari la conținut

Off-topic


gn77b
 Share

Postări Recomandate

Baiazid nu e bajat rau. problema lui e ca nu poti sa faci deloc un misto de 2 parale acolo cu el. ne-am MP oleaca da' nu ne-am injurat deloc :lol: chiar i-am zis ca vreau sa beau o bere cu el cind vin la Australia :lol: n-a zis nimic si mi-e ca tacerea lui suna a refuz.

in plus, si-a luat BMW, ceea ce zice multe despre el.

 

Intr-adevar, asta e problema mea grava: imi sare fuzibila la mistouri. Mai ales la raspunsuri gen: PUC, vezi tot pe pagina anterioara.

Sunt multi ninja de tastatura din pacate.

 

Eu chiar m-as bucura sa ne intalnim la o halba de bere in Australia man. :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

eu cred ca n-ai cugetat mult inainte sa scrii. deci: iti faci permis pt. prima data, fisa medicala are o perioada de valabilitate de x ani (nu mai stiu cit). in acei x ani ai dreptul sa ti se fure de n ori (n apartinind intervalului inchis la stinga si deschis la dreapta 0..infinit). au expirat cei x ani, tre' sa faci iar controlu'. atita cit is eu in stare sa-mi dau seama, militia pastreaza dosarul care contine fisa medicala si data la care a fost vizata cu "apt". sa inteleg ca problema provine din faptul ca militianu e obligat sa rezolve ecuatia diferentiala "data curenta - data eliberarii fisei" de n ori pe durata a x ani?

 

Nu cred ca se ajunge in situatia asta, o sa il pierzi sau ti-l fura de 2-3 ori sa zic, dar dupaia ai sa te saturi tu de platit si alergat, chiar daca nu era treaba cu fisa medicala, si nu o sa iti mai trebuia si aveai grija de el ca de ochii din cap

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

orestte, sa stii ca s-a descoperit ca laba mentala e si mai grava. nici eu nu ma refer la cineva sau ceva anume, doar ziceam in treacat.

 

sa analizam cazul in care Ionel Popescu face epilepsie la degetul mic de la mina stinga si devine inapt sa tina volanul cu degetul epileptic. legea zice:

"(6) Medicul de familie, atunci când constata ca o persoana din evidenta sa, care poseda permis de conducere, prezinta afectiuni medicale prevazute în ordinul ministrului sanatatii publice emis conform alin. (2), va solicita examenul de specialitate necesar, iar în cazul în care s-a stabilit ca persoana este declarata inapta medical sau psihologic pentru a conduce un autovehicul sau tramvai, va comunica aceasta imediat politiei rutiere pe raza careia medicul îsi desfasoara activitatea."

 

pe linga retinerea permisului, politia ar putea sa-l inregistreze si intr-o baza de date ca inapt (temporar sau permanent) si sa-i doara la basca daca atunci cind a fost declarat inapt avea permisul furat sau nu. daca nu era furat, i-l retin, daca nu-i furat nu mai au ce sa retina dar nici nu-i fac altul. ca nimeni nu are chef sa faca asta, e cu totul alta poveste.

iar atita vreme cit traim in tara in care se poate rezolva cum a spus mihai, e tot vorbarie degeaba. adica laba verbala, daca imi permiti sa mentin tonul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

orestte, sa stii ca s-a descoperit ca laba mentala e si mai grava. nici eu nu ma refer la cineva sau ceva anume, doar ziceam in treacat.

 

sa analizam cazul in care Ionel Popescu face epilepsie la degetul mic de la mina stinga si devine inapt sa tina volanul cu degetul epileptic. legea zice:

"(6) Medicul de familie, atunci când constata ca o persoana din evidenta sa, care poseda permis de conducere, prezinta afectiuni medicale prevazute în ordinul ministrului sanatatii publice emis conform alin. (2), va solicita examenul de specialitate necesar, iar în cazul în care s-a stabilit ca persoana este declarata inapta medical sau psihologic pentru a conduce un autovehicul sau tramvai, va comunica aceasta imediat politiei rutiere pe raza careia medicul îsi desfasoara activitatea."

 

pe linga retinerea permisului, politia ar putea sa-l inregistreze si intr-o baza de date ca inapt (temporar sau permanent) si sa-i doara la basca daca atunci cind a fost declarat inapt avea permisul furat sau nu. daca nu era furat, i-l retin, daca nu-i furat nu mai au ce sa retina dar nici nu-i fac altul. ca nimeni nu are chef sa faca asta, e cu totul alta poveste.

iar atita vreme cit traim in tara in care se poate rezolva cum a spus mihai, e tot vorbarie degeaba. adica laba verbala, daca imi permiti sa mentin tonul.

 

Aici vorbim deja de alte treburi, care pe hartie exista, dar nu se prea pun in practica, dar asta nu inseamna ca nu ar tebui sa nu se puna nimic in practica. Revin si te intreb, cum ar fi sa dea peste tine, sau peste oricare dintre noi, un mos chior care tocmai si-a reinnoit permisul fara nici o problema?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricine citeste chestia asta si stie unde este 1431 sambata seara, este ziua mea si se bea, se bea puternic, ca de obicei, sa va vad prezenti si sa vad cat duceti, intr-un fel sau altul eu as vrea sa va cinstesc pe toti :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar, asta e problema mea grava: imi sare fuzibila la mistouri. Mai ales la raspunsuri gen: PUC, vezi tot pe pagina anterioara.

Sunt multi ninja de tastatura din pacate.

 

Grasule, dispari cu warnul tau cu tot. Ti-o fi sarind tie fuzibila la mistouri, da' erai plin de rahat si de faze 'amuzante' cu politia, si te dadeai rotund ca tu esti buricul pamantului.

 

Nu stiu si nu ma intereseaza daca am warn (ala tehnic, nu o aberatie de mesaj) sau nu, da' daca am, ala se cheama abuz de functie. Pot sa zic despre matale ca esti orice vrea muschiul meu. Sa-mi "iei jucariile" denota fix ce am zis anterior: IQ mititel si maturitate lipsa.

 

Si, daca te tine, data viitoare cand vii in Romanica, inainte sa iti bei berea cu , CalinD, ne comparam ninjaismele de ne-tastatura.

 

Acum vezi-ti de cangurii tai si nu ma mai plictisi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Grasule, dispari cu warnul tau cu tot. Ti-o fi sarind tie fuzibila la mistouri, da' erai plin de rahat si de faze 'amuzante' cu politia, si te dadeai rotund ca tu esti buricul pamantului.

 

Nu stiu si nu ma intereseaza daca am warn (ala tehnic, nu o aberatie de mesaj) sau nu, da' daca am, ala se cheama abuz de functie. Pot sa zic despre matale ca esti orice vrea muschiul meu. Sa-mi "iei jucariile" denota fix ce am zis anterior: IQ mititel si maturitate lipsa.

 

Si, daca te tine, data viitoare cand vii in Romanica, inainte sa iti bei berea cu , CalinD, ne comparam ninjaismele de ne-tastatura.

 

Acum vezi-ti de cangurii tai si nu ma mai plictisi.

 

Nu stiu de unde ai tras concluzia ca sunt gras dar 79kg pentru 1.73 eu zic ca este ok.

 

Acum, warnurile sunt tehnice o vreme. Apoi devin Suspend, iar apoi devin Account Deleted. Tu alegi.

 

Faptul ca faci amenintari online spune totul despre tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de unde ai tras concluzia ca sunt gras dar 79kg pentru 1.73 eu zic ca este ok.

 

Acum, warnurile sunt tehnice o vreme. Apoi devin Suspend, iar apoi devin Account Deleted. Tu alegi.

 

Faptul ca faci amenintari online spune totul despre tine.

 

Grasule, e o expresie. In plus, mi se suspenda de warnul si account delete-urile tale. Ai capatat un alt discurs de cand faci pe politistul pe forum? Te plictiseste ceva prin casa?

 

Nu 'fac' nici o amenintare online. In schimb faptul ca eu sunt ninja de tastatura dupa parerea ta de 79 de kile, inseamna ca tu esti vreun meserie iar eu vreun mic lab trist. Nu e cazul in ambele.

 

Asa ca, dupa cum iti recomandam, dispari in treaba ta, nu inainte de a-mi mai da vreo doua warn-uri. Daca ai nevoie de motive suplimentare, just ask.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Grasule, e o expresie. In plus, mi se suspenda de warnul si account delete-urile tale. Ai capatat un alt discurs de cand faci pe politistul pe forum? Te plictiseste ceva prin casa?

 

Nu 'fac' nici o amenintare online. In schimb faptul ca eu sunt ninja de tastatura dupa parerea ta de 79 de kile, inseamna ca tu esti vreun meserie iar eu vreun mic lab trist. Nu e cazul in ambele.

 

Asa ca, dupa cum iti recomandam, dispari in treaba ta, nu inainte de a-mi mai da vreo doua warn-uri. Daca ai nevoie de motive suplimentare, just ask.

 

Modul in care te exprimi denota clar nivelul tau de educatie.

 

Momentan am sa dispar in treaba mea, si aceea de a modera pe ici pe colo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Modul in care te exprimi denota clar nivelul tau de educatie.

 

Momentan am sa dispar in treaba mea, si aceea de a modera pe ici pe colo.

 

Ma scuzi, n-am reusit sa cobor la nivelul tau de educatie ca sa intelegi si tu. Iarta-ma.

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am 82 de kile. sint gras? de ce nu mi-a dat nimeni warn in doi ani?

 

da, esti gras, grasule. nu ti-a dat warn ca tu esti civilizat si-ti controlezi limbajul, nu ca porcul de Puc care se ia in piept cu ditamai moderatorii care-si dau aere pentru ca n-au nimic mai bun de facut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar vreau sa iau warn si nu stiu de cine sa ma leg. vrei o bujie?

 

zi ceva de IQ, ca se pare ca adevaru'i dureros.

 

da, vreau o bujie. de fapt vreau 4 bujie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ti-ai luat chopper cu 4 cilindri? IQ sucks.

 

practic, posed mai mult de doi cilindri, dar astia doi pe care-i folosesc mai des au nevoie fiecare de cate doua bujii. deci doi ori doua egal patru. dar minteam, n-am nevoie, ca le-am schimbat acu juma de an la domnu oresTTe de la S<beep>M<beep>.ro

 

in schimb, am nevoie de un alt job ca m-am plictisit de asta de acu'. astept oferte, eventual serioase!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...