Sari la conținut

Off-topic


gn77b
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

"Atentie motociclisti"

 

 

in cazul in care aveti rabdare/timp,cititi si comenturile. ce pareri aveti? :cheers:

 

"parerea mea"

70% sunt posesori de motocicleta si nu apreciaza frumusetea motocicletei in adevaratul sens al ei si mai mult profita ca au sub "poponeata" 150cp si pot demonstra lumii ce poate face si bunicu in linie dreapta, iar daca nici pe linie dreapta nu esti tare tre sa ai o toba care sa te auda si vecinii la 2m sub pamant

30% se plimba si nu exgereaza chiar daca au toba race si 200cp sub sea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

 

I want to inform you that I have a business proposal for you. I am a Captain with the US coalition troops in Iraq, on war against Terrorism. Based on the United States legislative and executive decision for withdrawing troops from Iraq come this year have been deployed to come and work in your country's military base soonest. Our mission is to help beef up terrorist targeted states, mostly the United States and the European Union on the war against terrorism. On the other hand I want to inform you that I have in my possession the sum of 16.2million USD. This was recovered from one of our raids on terrorists here in Iraq because they keep most of their money at home for evil activities which they normally get through illegal deals on crude oil.

 

 

Based on the suffering we undergo here some of us do meet such luck. It happened that I went for this raid with the men in my unit and I decided to take it as my share for my stress here in this evil land filled with suicide bombers. I deposited this money with a Red Cross agent informing him that we are making contact for the real owner of the money. Base on WORLD ECONOMIC CRISIS that has eating up the whole world now and people losing their jobs wish to use this money for charity purposes and It is under my power to approve whoever comes forth for this money.

 

I cannot move this money to the United States because I will be in Europe for about 3years, so I need someone I could deal with. If you accept will transfer the money to Europe where you will be the

beneficiary because I am a uniformed person and I cannot be parading such an amount so I need to present someone as the beneficiary. I am an American and an intelligence officer at that so I have a 100% authentic means of transferring the money through diplomatic courier service .I just need your acceptance and all is done.

 

Please if you are interested in this transaction I will give to you the complete details you need for us to carry out this transaction successfully. I decided to find someone that is real and not imaginary and that is why I went to a secured site where I can be sure that the person is real. I believe I can trust you. Where we are now we can only communicate through our military communication facilities which are secured so nobody can monitor our emails, then I can explain in details to you. I will only reach you through email, because our calls might be monitored, I just have to be sure whom I am dealing with. If you are interested please send me your personal mobile number so I can call you for further inquiries when I am out of our military network. I am writing from a fresh email account so if you are not interested do not reply to this email and please delete this message, if no response after 3days I will then search for someone else. I am doing this on trust, you should understand and you should know that as a trained military expert I will always play safe in case you are the bad type, but I pray you are not.16.2million USD is a lot of money which is the dream of anyone.

 

I wait for your contact details so we can go on. In less than 7days the money should have been noted on your account and I will come over for my money. I will give to you 20% of the sum and 80% is for my dream. I hope I am been fair on this deal.

 

Regards,

Captain Frank Hensel

 

 

 

 

Care este smecheria ? Ma duce la sapa de lemn sau ma transforma intr-un Gigi mai mic ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi miroase a ceva putred dar inca nu inteleg care este combinatia. Nu mi-a pus Dumnezeu mana in cap, sa-mi dea unu 16 mil de $ in mana pe incredere :what:). M-am gandit ca daca postez aici, poate mai exista "norocosi" si ma lamuresc si pe mine care este escrocheria.

 

Vreau sa vand o masina si am postat un anunt pe mobile.ro, de-acolo are mail-ul meu.

Mesaj completat

Altu! :lol:))

 

Dear Friend,

 

Thanks for the details information about your car. It seem you are a sincere Person. I want to inform you that I will buy your car at your given price.

 

I am Captain Charles David Jacoby with the United Nations troop in Afghanistan, on war against terrorism. Based on the United States legislative and executive decision that we must evacuate Iraq immediately for Afghanistan, Now we are in Afghanistan military base and I will be redeployed to come and work in your country's military base soonest, come next year August 2011, Our mission is to help beef up terrorist targeted states, mostly the United States and the European Union on the war against terrorism. I will need a car for myself and that is why I contacted you. On the other hand, I want to inform you that I have in my possession the sum of 16.2 million USD, which I got from crude oil deal here in Iraq .

 

I deposited this money with a Red Cross Agent informing him that we are making contact for the real owner of the money and it is under my power to approve whoever comes forth for the money. I want to invest the money in your country as soon as I am redeploy into your country for a good business, anyway you will advice me on that since I am not a business person. I cannot move this money to the United States because I will be in Europe for about 3years, so I need someone I could trust. If you accept, I will transfer the money to Europe where you will be the beneficiary because I am a uniformed person and I cannot be parading with such an amount of money so I need to present someone as the beneficiary.

 

I am an American and an intelligence officer for that so I have a 100% authentic means of transferring the money through diplomatic courier service .I just need your acceptance and all is done. Please if you are interested in the transaction, I will give you the complete details you need to carry out this transaction successfully. I decided to find someone that is real and not imaginary and that is why I went to a secured car site where I can be sure that the person is real. I believe I can trust you. Where we are now we can only communicate through our military communication facilities that are secured so nobody can monitor our emails, then I can explain in details to you. I will only reach you through email, because our calls might be monitored, I just have to be sure whom I am dealing with.

 

If you are interested, please send me your personal mobile number so I can call you for further enquiries when I am out of our military network. I am writing from a fresh email account so if you are not interested do not reply to this email and please delete this message, if no response after 3days I will then search for someone else. I wait for your contact details so we can go into action. In less than 5days, the money should have been in your position and I will come over for my money. I will give to you 30% of the sum and 70% is for me because I know that nothing goes for nothing I hope I am been fair to you.

 

I wait for your full details information:

Your Full Name………

Your Address…………

Your direct Tele Phone…..

A copy of your ID…….…

 

Regards,

 

Cpt, Charles David Jacoby

 

 

 

Asta imi da 30% :lol:) Cine da mai mult ? :D

Editat de zvanelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu siguranta e pe bune faza. Am auzit si eu cazuri de irakieni cu 16 milioane de dolari ascunsi sub pat.

Da'i reply si vezi ce iti va cere, conturi etc etc.. just for fun.

 

 

:what: :lol: :lol: u're mean dude

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=47....mp;t=h&z=16

 

Atentie ca bariera aia e legata bine si nu poti sa treci decat cu motoru inclinat, depinde si ce inaltime are... eu l-am tarait pe o parte plus ca a impins cineva bariera in sus.

Drumul actual e cel din stanga care e spart(spart e putin spus, la jumatea curbei se termina asfaltul cu diferenta de nivel de 0.5m si macadam explodat, cratere cu macadam, o masina face tronsonul ala de 300m in 5min)

Pe partea din dreapta, cu exceptia tronsonului in care e surpat drumul, e perfect acolo trebuia inchiriat pt playuri... e lat, asfalt foarte bun ca in palma si are o lungime destul de mare...foarte tare smecheria aia.mai am de verificat intr-un loc un tronsol la fel abandonat

 

Stie cineva o varianta asemanatoare cum vii dinspre tecuci spre iasi... ? este undeva la fel un tronson abandonat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=47....mp;t=h&z=16

 

Atentie ca bariera aia e legata bine si nu poti sa treci decat cu motoru inclinat, depinde si ce inaltime are... eu l-am tarait pe o parte plus ca a impins cineva bariera in sus.

Drumul actual e cel din stanga care e spart(spart e putin spus, la jumatea curbei se termina asfaltul cu diferenta de nivel de 0.5m si macadam explodat, cratere cu macadam, o masina face tronsonul ala de 300m in 5min)

Pe partea din dreapta, cu exceptia tronsonului in care e surpat drumul, e perfect acolo trebuia inchiriat pt playuri... e lat, asfalt foarte bun ca in palma si are o lungime destul de mare...foarte tare smecheria aia.mai am de verificat intr-un loc un tronsol la fel abandonat

 

Stie cineva o varianta asemanatoare cum vii dinspre tecuci spre iasi... ? este undeva la fel un tronson abandonat

 

 

Intr'adevar drumul cela zici ca e bombardat si varianta aia sta inchisa de cel putin doi ani. Frumos nu?

 

Da, e drumul spre Stanca - Costesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=47....mp;t=h&z=16

 

Atentie ca bariera aia e legata bine si nu poti sa treci decat cu motoru inclinat, depinde si ce inaltime are... eu l-am tarait pe o parte plus ca a impins cineva bariera in sus.

Drumul actual e cel din stanga care e spart(spart e putin spus, la jumatea curbei se termina asfaltul cu diferenta de nivel de 0.5m si macadam explodat, cratere cu macadam, o masina face tronsonul ala de 300m in 5min)

Pe partea din dreapta, cu exceptia tronsonului in care e surpat drumul, e perfect acolo trebuia inchiriat pt playuri... e lat, asfalt foarte bun ca in palma si are o lungime destul de mare...foarte tare smecheria aia.mai am de verificat intr-un loc un tronsol la fel abandonat

 

Stie cineva o varianta asemanatoare cum vii dinspre tecuci spre iasi... ? este undeva la fel un tronson abandonat

 

Mama ce s-a distrus drumul ala. N-am mai trecut pe acolo de cativa ani dar nu ma asteptam sa fie chiar asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat costa schimbatul culorii uneri masini sau a unei motociclete la RAR sau unde trebuie facut?

M-ar interesa actele necesare, daca culoarea trebuie sa fie schimbata deja in momentul respectiv si cat costa umblatura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat costa schimbatul culorii uneri masini sau a unei motociclete la RAR sau unde trebuie facut?

M-ar interesa actele necesare, daca culoarea trebuie sa fie schimbata deja in momentul respectiv si cat costa umblatura.

eu am facut schimbarea culorii odata cu ITP-ul si a costat vreo 70 RON. o sa ma uit pe factura sa zic exact cit e schimbarea culorii.

nu e multa umblatura, tre' facuta programare la RAR (cu asteptarea de rigoare la coada, sau nu) si cred ca asta-i tot. a trebuit sa ma intorc la Politie pt. ca am avut si alte belele, la tine nu cred ca o sa fie nevoie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am facut schimbarea culorii odata cu ITP-ul si a costat vreo 70 RON. o sa ma uit pe factura sa zic exact cit e schimbarea culorii.

nu e multa umblatura, tre' facuta programare la RAR (cu asteptarea de rigoare la coada, sau nu) si cred ca asta-i tot. a trebuit sa ma intorc la Politie pt. ca am avut si alte belele, la tine nu cred ca o sa fie nevoie.

A trebuit vreo poza sau sa dovedesc schimbarea culorii cumva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A trebuit vreo poza sau sa dovedesc schimbarea culorii cumva?

pai devreme ce eu a trebuit sa fac si ITP-ul nu s-a pus problema de asa ceva. m-as mira totusi sa nu trebuiasca sa prezinti masina/motorul in carne si oase. da-le un telefon, is oleaca mai grele de cap domnitele de acolo da' o sa te lamureasca pina la urma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok man, cineva imi spunea ca e mult mai scump insa daca tu ai platit 70 ron pe un itp, situatia e buna.

Mersi de informatii.

Mesaj completat

Cine ar vrea sa vada filmul din care face parte <a href="http://www.tare.ro/personasama/351079-wtf-film-(cuvant urat)-cu-actori-cretini" target="_blank">secventa asta</a>?

The URI you submitted has disallowed characters.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat costa schimbatul culorii uneri masini sau a unei motociclete la RAR sau unde trebuie facut?

M-ar interesa actele necesare, daca culoarea trebuie sa fie schimbata deja in momentul respectiv si cat costa umblatura.

 

1. Cat costa ? Nu stiu, dar cred ca intre 50 si 100 lei ( noi )

2. Unde se face ? Numai la reprezentantele RAR

3. Acte necesare ? CIV(carte de identitate a vehiculului), CI(certificat de inmatriculare), CI proprietar - toate in original. !!! Trebuie sa fie prezent proprietarul (ma rog ... mai exista si alte solutii - daca e nevoie pot detalia)

4. Programare pe www.rarom.ro ... e simplu, dar trebuie sa ai CIV in fata cand faci programarea. Se scrie seria CIV exact cum e pe CIV, chiar si cu liniutza dintre litera si cifre - de ex : F - XXXXXX, sau A - 0XXXXXX

5. Daca trebuie sa fie deja vopsita cand te duci la RAR ? Pai ... mon cher, daca n-ar fi, cam ce culoare itzi inchipui ca o sa mentzioneze domnii aceia la RAR in CIV ? La dai o poza sau un desen din imaginatzie ? ( Nu te supara - nu vreau sa te iau peste picior )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Cat costa ? Nu stiu, dar cred ca intre 50 si 100 lei ( noi )

2. Unde se face ? Numai la reprezentantele RAR

3. Acte necesare ? CIV(carte de identitate a vehiculului), CI(certificat de inmatriculare), CI proprietar - toate in original. !!! Trebuie sa fie prezent proprietarul (ma rog ... mai exista si alte solutii - daca e nevoie pot detalia)

4. Programare pe www.rarom.ro ... e simplu, dar trebuie sa ai CIV in fata cand faci programarea. Se scrie seria CIV exact cum e pe CIV, chiar si cu liniutza dintre litera si cifre - de ex : F - XXXXXX, sau A - 0XXXXXX

 

Mi-am notat actele necesare, mersi :blbl:

 

5. Daca trebuie sa fie deja vopsita cand te duci la RAR ? Pai ... mon cher, daca n-ar fi, cam ce culoare itzi inchipui ca o sa mentzioneze domnii aceia la RAR in CIV ? La dai o poza sau un desen din imaginatzie ? ( Nu te supara - nu vreau sa te iau peste picior )

 

Deci desenul de pe servetelul de nas putin folosit zici ca e suficient :ok:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mesaj completat

The URI you submitted has disallowed characters.

Da, nu am mai verificat linkul si panarama asta de filtru al forumului a schimbat un cuvant. Aici e linkul corect:

 

post-2973-1276303544_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ironia sortii

 

de CalinD

 

ies eu azi la o tura de fitzobaicareala pe Copou. ajung la statia de tramvai Universitate si in fata mea fiind tramvai care tocmai se oprea, opresc si eu intre doua masini. pleaca tramvaiul, demarez si in secunda doi ma trezesc cu o masina care mi se baga-n fata, habar n-am de unde a aparut. nici macar nu claxonez, parindu-mi un fapt banal. nu trece nici o secunda ca in fata, dupa trecerea de pietoni, zaresc uniforma albastra cu mina ridicata inspre dreapta drumului si o privire care sugera ceva de genul "v-am spart m.uia!". cumva indreptatit avind in vedere ca din cauza ca eram atent la gigelu' cu masina n-am observat ca tocmai se facea rosu. zic in sinea mea "asta e, o sa merg mult cu bicicleta vara asta". mare-mi fu uimirea cind aud "domnule, da' cum sa te bagi tu asa in fata domnului motociclist?" long story short, nu m-a intrebat nimic de semafor si-am plecat acasa. i-am zis purtatorului de chipiu ca mi se intimpla zilnic multe lucruri mai grave si ca dupa mine l-as ierta, dar ce-o fi facut habar n-am.

acuma, daca va intrebati unde e ironia. ajung la semaforul de la Fundatie, care era pe rosu. ma bag printre masini si astept verde, demarez, ma incadrez pe banda si semnalizez stinga, spre Independentei, inainte de a incepe curba ma incearca un sentiment de jenesecua care pina la urma se explica printr-o Honda Civic aflata trei sferturi pe banda mea. cretinului, la viteza pe care-o avea, probabil i-a fost frica sa nu-i fuga spatele si a decis ca e mai bine pentru sanatatea lui sa ia curba pe banda mea :ok: daca nu-l vedeam si nu frinam, acuma eram la urgenta.

sincer sper ca pe omu' de la Universitate sa-l fi iertat.

end of story.

Editat de CalinD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...