Sari la conținut

Off-topic


gn77b
 Share

Postări Recomandate

va sfatuiesc sa nu va spalati motorul la spalatoria de dupa OMV-ul din Pacurari.

le-am spus oligofrenilor de 3 ori sa nu dea decit cu sampon. ei bine, au dat cun nush ce k.kt de a ajuns pina in compartimentul de sub sa. k.ktul ala mi-a facut cheia de bujii din trusa de scule sa arate de parca ar fi fost bagata-n acid. evident ca acelasi lucru se poate intimpla si cu electricele de pe acolo. spalatul cu galeata-n parcare ramine sfint.

ti-ai dat cu spuma activa, e posibil ca in viitorul apropiat orice piesa de aluminiu sa se oxideze

cand va duceti la spalatorie spuneti clar FARA SPUMA ACTIVA, DOAR CU SAMPON

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ti-ai dat cu spuma activa, e posibil ca in viitorul apropiat orice piesa de aluminiu sa se oxideze

cand va duceti la spalatorie spuneti clar FARA SPUMA ACTIVA, DOAR CU SAMPON

i-am zis clar "fara spuma activa". probabil a facut intentionat.

Mesaj completat

ce vroiam de fapt sa subliniez e ca de fiecare data specific "doar sampon" si respecta ce le zic. ultima data am spalat la una din spalatoriile de mai sus de Petru Poni si cu toate ca s-a chinuit ala destul de mult cu ea, jantele tot cu o kila de noroi au ramas. si-am zis hai sa mai incerc in alta parte. in Pacurari a fost primul loc unde am patit sa-mi daa cu mizeria aia, cu toate ca am zis de vreo 3-4 ori "doar sampon, fara spuma activa, fara degresant".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are careva idee de unde pot cumpara vro' cativa metri de teava de otel (16-18 diam.) mai ieftin... Vreau sa-mi construiesc oleaca de crash-bar. :)

Noroc.

 

 

Cum intri in COMAT, stanga, ocolesti prin dreapta fostul service Daewoo, este depozit de materiale. Pt ce vrei tu, intreaba de teava pentru structuri sudate, OLC xx (xx=de la 45 in sus). Ar mai fi si pe la fosta Baza 3, exact linga Carrefour Felicia in stanga cum te uiti la intrarea de masini pt Carrefour. Este un chiosc de tabla putin retras de la strada. E un magazin de prezentare (nu-s sigur dar cred ca e de la fosta TEPRO). Intreaba si acolo. Oricum, oriunde te duci, din ce stiu, daca vrei ceva mai de doamne ajuta trebuie sa faci comanda... in general gasesti doar teava pt stalpi de gard, teava pt gaz sau apa, etc.... Iar comanda nu poti s-o faci doar pt o singura bara de 6 m.

Nu strica sa incerci si in zona industriala, dupa ce treci de bariera de dupa Coca Cola, pe stanga, cum mergi spre Tomesti pina sa ajungi la a doua trecere cu calea ferata, este un depozit de fier vechi. Acolo am vazut tot felul de tevi de diferite dimensiuni si probabil poti afla si ce material.... Si sigur e si mai ieftin.

Oricum, bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imprumut topcase cu tot cu placa suport pentru o saptamina, eventual contra cost si daca stric platesc. cu rackul se rezolva, imi trebuie doar un topcase de macar 44l (2 casti).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce dracu s-a intamplat cu semafoarele din Iasi ? In ultima vreme merg ca un poponeata, alea de pe Independentei acum sunt galben intermitent, au disparut cronometrele alea care spun cate secunde mai sunt, banda 1 e mai nou BUS iar BUS-urile merg pe banda a 2a.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce dracu s-a intamplat cu semafoarele din Iasi ? In ultima vreme merg ca un poponeata, alea de pe Independentei acum sunt galben intermitent, au disparut cronometrele alea care spun cate secunde mai sunt, banda 1 e mai nou BUS iar BUS-urile merg pe banda a 2a.

ignora banda cu bus, ca daca vrei sa faci la dreapta oricum intri pe ea. iar la semafoare cred ca se incearca o sincronizare, am vazut ca au aparut niste cutii negre cu calculatoare in ele, la care lucrau niste pusti. este una si langa parcu de la medicina, si la semafoarele de la sf spiridon, langa floraria din fosta statie si cred ca mai apar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ignora banda cu bus, ca daca vrei sa faci la dreapta oricum intri pe ea. iar la semafoare cred ca se incearca o sincronizare, am vazut ca au aparut niste cutii negre cu calculatoare in ele, la care lucrau niste pusti. este una si langa parcu de la medicina, si la semafoarele de la sf spiridon, langa floraria din fosta statie si cred ca mai apar.

deci asta era... intr-o zi eram la semafor pe Independentei, linga Golia si niste neni montau niste trebi ciudate pe acolo. ar fi beton tare sa fie sincronizate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce dracu s-a intamplat cu semafoarele din Iasi ? In ultima vreme merg ca un poponeata, alea de pe Independentei acum sunt galben intermitent, au disparut cronometrele alea care spun cate secunde mai sunt, banda 1 e mai nou BUS iar BUS-urile merg pe banda a 2a.

http://www.ziaruldeiasi.ro/local/soferi-pr...i-nervii~ni6ir9

"Unda verde" is coming.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in articol scrie ca nu vor mai fi cronometre. aici e putin cam ciudat, acum nu sunt cronometre si muti nu se uita la semafor cand se face verde, nici mie nu`mi place sa stau geana pe semafor in caz ca se nimereste sa fiu primu. sa vezi acum ce vor dormi unii la semafor

 

alta chestie penibila din oras, sunt pistele pt biciclisti facute prin tudor, a caror rampa iese mult in strada. aveti grija daca mergeti dinspre tudor si faceti dreapta spre splai bahlui, pe scurtatura aia jenanta imediat dupa parcarea de la facultatea de chimie, este o rampa iesita mult in strada pe care am observat ca o agata multi cu masina.

Editat de underix
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alta chestie penibila din oras, sunt pistele pt biciclisti facute prin tudor, a caror rampa iese mult in strada. aveti grija daca mergeti dinspre tudor si faceti dreapta spre splai bahlui, pe scurtatura aia jenanta imediat dupa parcarea de la facultatea de chimie, este o rampa iesita mult in strada pe care am observat ca o agata multi cu masina.

bine punctat. tipic romanesc, ce sa ne obosim sa luam din trotuar rampa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si-a varsat pasagerul din dreapta fata (eram cu masina) cafeaua pe el cand am luat o bucata din rampa aia facand dreapta spre splai asta la cateva zile dupa ce au fost puse. :crack:

'j tu tzai varsat berea? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

'j tu tzai varsat berea? :)

 

Ok, am doar 21 de ani, A1 la 16, A+B la 18, dar deocamdata pot sa ma laud ca nu am baut niciodata si apoi m-am urcat la volan/pe motor. Mai am timp insa preconizez ca nu voi face asta, cel putin asa intentionez si deocamdata imi merge :crack:.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, am doar 21 de ani, A1 la 16, A+B la 18, dar deocamdata pot sa ma laud ca nu am baut niciodata si apoi m-am urcat la volan/pe motor. Mai am timp insa preconizez ca nu voi face asta, cel putin asa intentionez si deocamdata imi merge :lol:.

am glumit si eu dom'le :lol:

stiu foarte bine rampa cu pricina si am injurat-o si eu de citeva ori cind am trecut pe-acolo cu motorul, chiar mi se pare periculoasa. din fericire drumul e foarte prost pe acolo (:)) deci nu se pune problema de viteza si sa n-o observi. probabil totul e gindit :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Caut si eu un caiciuc 130-140-150x 60-70x 17 second hand, third hand nu conteaza ideea e sa ma mai tina o tura de 500 de km, cauciucul meu de spate ma lasa cat de curand, iar eu l-am trezit tarziu sa dau comanda ... cauciucurile ajung luni, iar eu in weekend tre sa fiu la braila si nici nu as da banii pe un SH pt cateva zile ... ofer ceva beri celui ce ma ajuta :baldy:

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...