Sari la conținut

Off-topic


gn77b
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am vazut acolo pe rafturi, dar ele practic sunt pentru retusul vopselei de pe caroserie. Adera corect la cauciuc?

am un amic care a folosit si vopseaua sta bine, insa nu e chiar buna combinatia vopsea pe diluant+cauciuc, trebuie sa vezi exact pe ce baza este

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cumparat, 12 lei. Sunt toate culorile. Curge, e foarte lichid si daca nu esti atent patezi anvelopa pe unde nu trebuie. Mi-am facut treaba cu el, e loc de mai bine.

 

Am o intrebare: daca se scot carburatoarele pentru curatare ele se deregleaza/desincronizeaza?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cumparat, 12 lei. Sunt toate culorile. Curge, e foarte lichid si daca nu esti atent patezi anvelopa pe unde nu trebuie. Mi-am facut treaba cu el, e loc de mai bine.

 

Am o intrebare: daca se scot carburatoarele pentru curatare ele se deregleaza/desincronizeaza?

 

pai daca le desfaci bucati ca sa le speli .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa m-am gandit si eu. Cat costa, in general, o operatie de sincronizare+reglare?

 

in general vii la service si vedem despre ce-i vorba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut si La Multi Ani !

 

Cam pe cand incep sa se deschida scolile moto in Iasi si cat dureaza de la data inscrierii pana la examen ?

Intreb pentru ca am BAC-ul anul acesta si nu asi vrea sa o intind pana la vara.

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul trecut m-am inscris pe la mijlocul lunii aprilie si eram cam a doua serie. Intai incepi cu partea teoretica...daca ai dat pentru B n-o sa-ti fie greu. Dureaza cam o saptamana. Faci examen medical, cazier si nu mai stiu ce si intri la poligon. Acolo dureaza 3-4 saptamani. Cu totul ar trebui sa te duci la o luna si jumatate maxim 2 (depinde si cum iei examenele).

Ai grija ce scoala alegi ca sa-ti explice bine traseul si sa te lase sa exersezi cat de cat...au fost care au picat pentru ca au gresit traseul in poligon si habar n-aveau ce au gresit.

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul trecut m-am inscris pe la mijlocul lunii aprilie si eram cam a doua serie. Intai incepi cu partea teoretica...daca ai dat pentru B n-o sa-ti fie greu. Dureaza cam o saptamana. Faci examen medical, cazier si nu mai stiu ce si intri la poligon. Acolo dureaza 3-4 saptamani. Cu totul ar trebui sa te duci la o luna si jumatate maxim 2 (depinde si cum iei examenele).

Ai grija ce scoala alegi ca sa-ti explice bine traseul si sa te lase sa exersezi cat de cat...au fost care au picat pentru ca au gresit traseul in poligon si habar n-aveau ce au gresit.

Bafta.

Salut.

 

Da, am categoria B din Septembrie anul trecut. Nu am avut probleme cu examenele, am trecut cu succes peste ambele.

Ca scoli m-am gandit la Tody Family, Soferul Amator sau Auto Sport. Urmeaza sa ma decid.

Ce vreau sa mai stiu : Programarea la examen si toate cele la fel dureaza ca si pentru categoria B ? Adica dai examenul practic dupa o luna de la programare ?

Mai revin daca mai am intrebari. Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine cam asa a fost,am fost prima serie din 2010 (dar depinde foarte mult de vreme si de cum se misca scolile de soferi cu amenajarea traseului), undeva prin aprilie din cate imi aduc aminte si a fost cam la 3 saptamani din momentul cand am dat examenul teoretic. Ca scoala am optat ptr Tody (mi-au oferit un pret foarte bun fata de ceilalti) si despre traseu...am facut 2-3 sesiuni de pregatire si nu au fost probleme (pana atunci nu mai urcasem pe moto decat ca pasager). Indiferent de varianta aleasa, multa bafta!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in primavara vreau sa-mi aduc motocicleta din romania in germania. a incercat cineva sa mearga pe afara cu numarul de inmatriculare ridicat?

nu stiu daca m-am exprimat bine dar cred ca intelegeti, ridicat ca sa nu poate fi filmat de eventuale radare. daca trec pe langa o masina de politie ceva, ma trag pe dreapta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in primavara vreau sa-mi aduc motocicleta din romania in germania. a incercat cineva sa mearga pe afara cu numarul de inmatriculare ridicat?

nu stiu daca m-am exprimat bine dar cred ca intelegeti, ridicat ca sa nu poate fi filmat de eventuale radare. daca trec pe langa o masina de politie ceva, ma trag pe dreapta?

 

germania? ai sanse sa te opresti prin austria. oricum, daca te stabilesti acolo ai sa-ti pui numarul cum trebuie, sa nu ai nici un dubiu in privinta asta :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in primavara vreau sa-mi aduc motocicleta din romania in germania. a incercat cineva sa mearga pe afara cu numarul de inmatriculare ridicat?

nu stiu daca m-am exprimat bine dar cred ca intelegeti, ridicat ca sa nu poate fi filmat de eventuale radare. daca trec pe langa o masina de politie ceva, ma trag pe dreapta?

in austria iti poate imobiliza si motorul in functie de viteza peste limita legala

 

sa-ti zic un "secret" in germania sunt autostrazi fara limita de viteaza :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut.

va rog daca puteti recomanda vreun shop (sa fie si seriosi) in Iasi de unde s-ar putea achizitiona un scuter .

Eventual daca aveti si vreun sfat, recomandare pt un scuter anume... ar fi de mare ajutor :

- se doreste un scuter cat mai fiabil, pentru o persoana de aproximativ 50 si ceva de ani, 1,8m inaltime si vreo 100kg

- buget 350-500 euro

- va fi folosit mai mult pentru naveta la munca si acasa.

 

multumesc si numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in austria iti poate imobiliza si motorul in functie de viteza peste limita legala

 

sa-ti zic un "secret" in germania sunt autostrazi fara limita de viteaza :wink:

o, da , stiiiu :D

problema e pana in germania. sa inteleg ca nu-i o idee fericita cu numarul ascuns, multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut.

va rog daca puteti recomanda vreun shop (sa fie si seriosi) in Iasi de unde s-ar putea achizitiona un scuter .

Eventual daca aveti si vreun sfat, recomandare pt un scuter anume... ar fi de mare ajutor :

- se doreste un scuter cat mai fiabil, pentru o persoana de aproximativ 50 si ceva de ani, 1,8m inaltime si vreo 100kg

- buget 350-500 euro

- va fi folosit mai mult pentru naveta la munca si acasa.

 

multumesc si numai bine

Iti zic sincer ca in general in magazine de noi se vand numai chinezarii, daca vrei ceva bun cauta un aprilia, piagio, honda ... etc, firme mai cunoscute. In general nu ai sa gasesti in magazine/service-uri scutere sh la vanzare, cel mai sigur ai sa gasesti pe net sau prin targuri/talcioc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut.

va rog daca puteti recomanda vreun shop (sa fie si seriosi) in Iasi de unde s-ar putea achizitiona un scuter .

Eventual daca aveti si vreun sfat, recomandare pt un scuter anume... ar fi de mare ajutor :

- se doreste un scuter cat mai fiabil, pentru o persoana de aproximativ 50 si ceva de ani, 1,8m inaltime si vreo 100kg

- buget 350-500 euro

- va fi folosit mai mult pentru naveta la munca si acasa.

 

multumesc si numai bine

 

da un tel. aici 0742635085

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti zic sincer ca in general in magazine de noi se vand numai chinezarii, daca vrei ceva bun cauta un aprilia, piagio, honda ... etc, firme mai cunoscute. In general nu ai sa gasesti in magazine/service-uri scutere sh la vanzare, cel mai sigur ai sa gasesti pe net sau prin targuri/talcioc.

 

chinezarie insemnand automat ceva de proasta calitate...nu ? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...