Sari la conținut

Off-topic


gn77b
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Observ ca topicul acesta e cel mai vizionat :) asa ca intreb si aici: ma poate ajuta cineva cu o lista de magazine unde se pot proba casti/manusi in Iasi? Am rasfoit zeci de pagini insa in afara de SprintMotors carora le-am dat si un mail nu mai stiu/gasesc nimic.

 

Mersi!

 

Madras

Editat de Iasibiker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pic și eu pe aici cu o reclamă...pentru mine. :D

Pe bd. Iuliu Maniu (București), am deschis un magazin acum ceva vreme și am băgat și partea de piese pentru moto și scutere. Lucrez cu 3 importatori de căciulă, deci sper să pot găsi cam orice ar fi nevoie.

Dacă aveți nevoie de ceva aruncați cu mail-uri pe contact@zetmag.com sau sunați-mă la 021.367.48.77 sau 0752.230.399

 

Asfalt uscat!!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am tot vrut sa scriu, da' n-am apucat.

daca aveti vreo treaba mai sensibila de rezolvat la o piesa, sa nu va duceti la atelierul de mecanica din depoul din capatul Alexandrului. adunatura mai mare de retarzi n-am vazut de multa vreme. pur si simplu am avut senzatia ca am de-a face cu niste semi-oameni cu IQ ~80. am mai vazut eu mester roman si stiu ce-i poate pielea. dar aia vor avea intotdeauna un loc special in inima mea.

 

moarte motociclistilor, biciclistilor, babelor etc.

post-24366-0-78842300-1344884813_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

moarte motociclistilor, biciclistilor, babelor etc.

 

Aia o fi de la pompe funebre iar clasamentul e destul de clar:(

Editat de vasss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intentionez sa plec la o mica plimbare prin tara weekendul viitor daca se anunta vreme buna si am in plan aproximativ 1100 de km in 3 zile.

 

Avand in vedere starea drumurilor, vreau sa imi iau la mine un kit de pana pentru orice eventualitate.

Am gasit urmatorul produs: http://www.kronaumoto.ro/index.php/detalii/460 si as vrea sa stiu daca l-a folosit cineva si daca se poate merge cu o pana reparata cu el mai mult de 10-15 km cat scrie in anunt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandesc serios ce motocicleta o sa-mi cumpar sezonul viitor si tare ma bate gandul la un proiect cafe racer de genul asta

Cafe-Racer-Img4.jpg

 

Imi trebuie moto cu frame-ul tip "exoschelet" (altfel nu stiu cum sa-l descriu), cum e specific pt ducati-uri. Un monster nu mi-as permite din moment ce un model din 98 costa 1500 euro si sincer nu cred ca mi-as permite sa-l intretin. Am vazut ca suzuki gsf400 are frame-ul asemanator si pare decent la preturi, alte motociclete nu am gasit. Stiti voi alte modele pt proiect si sa fie ok pt un incepator?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cauta un motor mai popular si mai "beginner friendly", gsf-ul de 400 e un motor cam rar, si pe alea care le gasesti le gasesti cu probleme. Mergi pe un gs 500, cb 500, etc ... Ia-ti un motor mai de oras si atat, ca sa faci un motor pe placul tau tre sa ingropi ceva bani in el si cum tu ai recunoscut ca 1500 pentru un monster e prea mult, ma indoiesc ca ai sa dai, de exemplu, 1000 pe un alt motor si sa bagi 499 de euro in modificari.

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca dau numai pe moto 1500 euro, e mult. Si referitor la ducati, am gresit acolo cand am scris '98, un monster din '94-'93 costa 1500 euro, desi isi merita toti banii. Am sa trec zilele astea pe la service sa vb.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intentionez sa plec la o mica plimbare prin tara weekendul viitor daca se anunta vreme buna si am in plan aproximativ 1100 de km in 3 zile.

 

Avand in vedere starea drumurilor, vreau sa imi iau la mine un kit de pana pentru orice eventualitate.

Am gasit urmatorul produs: http://www.kronaumoto.ro/index.php/detalii/460 si as vrea sa stiu daca l-a folosit cineva si daca se poate merge cu o pana reparata cu el mai mult de 10-15 km cat scrie in anunt.

am pe stoc ce te intereseaza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intentionez sa plec la o mica plimbare prin tara weekendul viitor daca se anunta vreme buna si am in plan aproximativ 1100 de km in 3 zile.

 

Avand in vedere starea drumurilor, vreau sa imi iau la mine un kit de pana pentru orice eventualitate.

Am gasit urmatorul produs: http://www.kronaumot...php/detalii/460 si as vrea sa stiu daca l-a folosit cineva si daca se poate merge cu o pana reparata cu el mai mult de 10-15 km cat scrie in anunt.

 

 

E foarte bun kitul, am la scuter si in 2 luni nu am avut nici o problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma indoiesc ca ai sa dai, de exemplu, 1000 pe un alt motor si sa bagi 499 de euro in modificari.

nu vad care-i problema, numai ca modificarile care se vad in poza aia costa mult peste o mie de euro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vad care-i problema, numai ca modificarile care se vad in poza aia costa mult peste o mie de euro.

El zicea ca e prea mult pentru el 1500 de euro pentru ducati, de asta am zis ca nu o sa dea 1000 pe motor si sa bage 499(nu 500 ca adunat sa fie 1500).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

monsterul il gasesti si mai ieftin, pt ce iti trebuie tie mi se pare ok. poti lua unu la 1000euro care estetic nu arata bine(ca nici nu trebuie atata timp cat il modifici tu)

 

intretinerea la monster nu e scumpa. monsterul e un motor foarte usor de intretinut, iar piesele se gasesc usor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

monsterul il gasesti si mai ieftin, pt ce iti trebuie tie mi se pare ok. poti lua unu la 1000euro care estetic nu arata bine(ca nici nu trebuie atata timp cat il modifici tu)

 

intretinerea la monster nu e scumpa. monsterul e un motor foarte usor de intretinut, iar piesele se gasesc usor.

 

Ia-ti un SV 650 ca ai mai putina bataie de cap,e mai fiabil si mai ieftin...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia-ti un SV 650 ca ai mai putina bataie de cap,e mai fiabil si mai ieftin...

nu vad diferenta de fiabilitate. este mult mai joasa, si mult mai frumoasa pt ce vrea el. nici ieftin nu vad. monsterul nu e un motor ce necesita o atentie sporita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...