Sari la conținut

Off-topic


gn77b
 Share

Postări Recomandate

Salutare,

 

Imi poate spune cineva daca e nevoie pentru inmatriculare moto in Iasi, de traduceri legalizate la actele italiene originale?

Multumesc!

Am inmatriculat eu anul trecut si nu a fost nevoie de traducere,dar poti trage o fuga pana la politie sa intrebi ca sa fii sigur

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare,

 

Imi poate spune cineva daca e nevoie pentru inmatriculare moto in Iasi, de traduceri legalizate la actele italiene originale?

Multumesc!

mie mi-au cerut (decembrie 2013), inclusiv o declaratie notariala ca moto nu a fost furat ?!?!?, am refuzat, si am specificat doar ca am luat-o fara numere (ca cica asta era problema, nu ca ar fi fost furata), cu toate ca aveam factura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Imi poate spune cineva daca e nevoie pentru inmatriculare moto in Iasi, de traduceri legalizate la actele italiene originale?

Multumesc!

Da un telefon la tablagii ca sa fii sigur. Cind am inmatriculat-o eu (2008) pt. adus din Germania nu era nevoie.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Imi poate spune cineva daca e nevoie pentru inmatriculare moto in Iasi, de traduceri legalizate la actele italiene originale?

Multumesc!

 

Salutare!

Eu am inmatriculat mobra adusa tot din Italia in urma cu aproximativ 2 luni. Cei de la RAR nu iti vor cere nici o traducere, in schimb iti vor cere cei de la politie, cand mergi sa scoti numerele si cei de la fianante (primarie) traducerea contractului de vanzare-cumparare. Cel putin asa a fost in cazul meu.

Noroc!

 

le: daca nu ai contract de vanzare-cumparare da-mi un pm cu mail-ul tau si iti trimit un exemplar.

Editat de petrilacocuz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salutare,

 

Bai nene, ce anti-sincronizat am fost in seara asta! Am ajuns si eu la Universitate, fix cand ati plecat toti.

 

Spuneti-mi si mie, care e ora obisnuita de intalnire?

Nu stiu cine era cel pe care am apucat sa il salut, dar era tare fain motorul acela, alb camuflat. E folie sau aerograf ? :10:

Editat de AndreiFx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

Am si eu o intrebare:

la vara,cand dau prin tara as vrea sa ma duc la o tura prin tara cu motorul.

Aveti ceva recomandari? As vrea in principal Brasovul sa il vizitez,dar accet alte idei de la cei care au facut trasee interesante.

Motorul e un chopper,deci fara macadam va rog:))

Seara buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Cine ma poate ajuta cu un nr. de telefon a unui motociclist din Iasi? Numele lui este Curcudel Mircea Marius, din Valea Adanca si a avut un Suzuki TL1000 rosu cu nr. de inmatriculare IS-85-MRS? Am nevoie ptr. a face actele cu el, daca doreste sa nu mai mearga juma' din Iasi cu motoreta inmatriculata pe numele lui. Mersi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Am o rugaminte, pt cine ma poate ajuta: am nevoie de 4 persoane sa-mi mut motocicleta avariata de la politie (Rutiera). Am nevoie doar sa ma ajute sa o incarce/descarce pe o platforma, pt ca motocicleta nu e deplasabila si e mai greu de manipulat.

 

Eu nu pot face nimic fizic pt ca am mana stanga compromisa (placa,suruburi etc)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o rugaminte, pt cine ma poate ajuta: am nevoie de 4 persoane sa-mi mut motocicleta avariata de la politie (Rutiera). Am nevoie doar sa ma ajute sa o incarce/descarce pe o platforma, pt ca motocicleta nu e deplasabila si e mai greu de manipulat.

 

Eu nu pot face nimic fizic pt ca am mana stanga compromisa (placa,suruburi etc)

suna-l pe Ciprian. mai gaseste el 3 baieti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

suna-l pe Ciprian. mai gaseste el 3 baieti.

 

 

 

Am rezolvat deja. Multumesc lui Zapp, Purice,petrilacocuz, Ciprian & co.

Editat de Adrian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fyi, pentru cei cu care am plecat spre Sculeni in seara asta, 20 Mai, a trebuit sa ma intorc din drum, de asta nu am mai ajuns :D Eram cu vesta verde.

 

Trimiteti-mi va rog un numar de tel pe PM sa pot afla si eu cand se fac intalnirile.

 

Multumesc colegului cu S1000 RR pentru sfat, m-a facut sa fiu cuminte, fiindca nu am inca skillul sa tin pasul cu voi :D

Editat de AndreiFx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Mai bine mergi singur si te bucuri de plimbare, decat sa-ti complici existenta, ca incepator, cu iesiri in grup sau cu alte persoane...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salut.
Stiti vreun magazin prin Iasi unde as putea gasi asa ceva (sau asemanator) ?

full-bandana.png

De pe internet nu iau pentru ca vreau sa vad materialul din care este facuta. Din poliester am mai avut si nu mi-au placut. Vreau ceva din bumbac.
Mersi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...