Sari la conținut

Off-topic


gn77b
 Share

Postări Recomandate

Camerele de luat vederi din parcari de genu sunt mai mult de imagine, a mai patit cineva ceva asemanator si pe camere abia iti dadeai seama ce model e masina, dapoi sa vezi si nr de inmatriculare sau ceva ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Caut sa imprumut cateva ore o evacuare finala originala de 900RR Fireblade SC28 ca sa trec de RAR (pierdut certificat inmatriculare), daca are cineva vreun contact prin Iasi as aprecia gestul. Platesc cat trebuie, demontez si montez la loc + bere! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salutare! E vreun posesor de Transalp 650 prin Iasi, dispus sa lase mobra la admirat/'incalecat' (cu motorul oprit si cheia scoasa din contact). Doresc sa vad daca ajung cu talpile jos, daca mi se pare grea, etc... Dureaza 5 minute.

Multam'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E un tip Andrei, cu unul albastru, foarte de treaba. Sigur te-ar lasa sa o admiri/incaleci.

 

Nu am nr lui de tel, doar fb: https://www.facebook.com/mariciuc.andrei

 

PS: tu n-aveai vstroama alba?

Multam'. I-am trimis mesaj omului. Sper sa se rezolve...

Da, ai zis bine 'aveam'...

Noroc!

Editat de petrilacocuz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Diseara la ora 19 concert Cargo, Trooper, Cristi Minculescu si Voltaj in fata Palatului, pentru cine nu stia. :tempted:

 

 

Trooper au fost penibili de-a binelea, am crezut c-am venit la un concert în curtea şcolii. Minculescu a mai salvat câte puţin dar când a venit Coiotul la final să cânte Highway to Hell a stricat totul. La Cargo am stat două trei piese şi am plecat. Foarte faină ideea cu bann-erul glisant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-au placut cu toti, inclus Rosu si Negru pe care i-am vazut prima data la acest concert.

Highway to Hell si It's my Life au fost adevarate surprize, nu ma asteptam.

A fost si o faza super tare, dupa ce au cantat Highway to Hell, s-a oprit spectacolul pentru a trece nu stiu ce moaste pe strada ... :tempted: :crack: .

Cargo au fost superbi. Au facut tot spectacolul dupa parerea mea.


» Post actualizat in 04 Nov 2014 15:08

A fost cineva recent spre vama Albita pe drumul care iese din Tomesti ?

Intreb pentru ca as vrea sa stiu starea drumului ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...

Multumesc orestte, foarte tare chestia asta cu harta.

Despre drumul spre Albita, daca stiam cum e, alegeam o alta ruta de plimbare. Cel putin ultimii 10-15 km inainte de vama, e jale. Denivelari foarte mari, diferente de nivel (cum s-a turnat asfalt peste gropi), alte gropi omise sau formate dupa reparatie, fisuri (adica santuri) care te fura daca nu esti atent.

Eu cel putin nu mai merg pe acolo prea curand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

Va salut!

 

Intrucat vreau sa vin la festivalul "Hangariada" va rog sa-mi recomandati o cazare mai aproape de aeroclub, daca exista.

 

Multumesc anticipat!

Editat de Flanker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut!

 

Intrucat vreau sa vin la festivalul "Hangariada" va rog sa-mi recomandati o cazare mai aproape de aeroclub, daca exista.

 

Multumesc anticipat!

 

E plin de pensiuni in zona

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Vreo idee care drum e mai bun spre Suceava ? Prin Motca sau sa fac dreapta din Pascani si sa merg prin satele acelea, paralel cu raul Suceava ?

Mentionez ca am si pasager. Mersi.

Editat de Radu H.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Vreo idee care drum e mai bun spre Suceava ? Prin Motca sau sa fac dreapta din Pascani si sa merg prin satele acelea, paralel cu raul Suceava ?

Mentionez ca am si pasager. Mersi.

prin motca ai aprox 20km drum denivelat iar in motca deal sa ai grija la tigani sa nu sara in fata sau sa arunce cu pietre

daca mergi pe la turnul de apa e mai lung drumul si mai aglomerat de tiruri insa e mai bun

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai mers pe traseu spre Tg. Neamt si sincer nu prea mi-a placut drumul de la Codri pana dupa Motca, de aceea am intrebat de varianta spre Suceava direct din Pascani. Cu tiganii nu am avut inca vreo problema de genul.

"pe la turnul de apa" pe unde mai exact te referi ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am inteles. Am sa ma decid in functie de ora la care plec. Daca e mai dimineata, aleg traseul mai lung si mai bun, daca nu, ramane Pascani - Motca. Multumesc pentru sfaturi.

 

LE: Am citit pe Bikeri Iasi pe facebook, ca ar fi reasfaltat bucata de drum de la Codri la Motca. Alte detalii nu cunosc.

Editat de Radu H.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai numai bucata aia e asfaltata proaspat, ca acolo erau probleme grave.

In orice caz, fitzoshii n-au ce cauta pe traseul Pascani - Codri - Motca, ca li se comprima furca 2 cm in plus. Eu spun ca e practicabil traseul, tinand cont si de motocicleta pe care o ai tu.

Acuma depinde si ce vrei. Daca te duci cu treaba, mergi pe la Pascani - Motca. Daca e de plimbarica, ocoleste pe la Castel (de apa).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...