Sari la conținut

"Accident" Yamaha R1


laurmlau
 Share

Postări Recomandate

Pe scurt si la obiect...

 

Ma plimbam prin Politehnica...la un moment dat trece pe langa mine ca o vijelie un baiat cu un R1 '98-99' fara numar in coada...in capul meu..uite inca un gealat care o sa dea cu bostanu de asfalt...imi vad de drum

 

Dupa 15 min de ture nebunesti...vad smurdul...am zis..clar s'a tavalit

 

Ajung la locul "accidentului" care era la 30m de mine dupa o curba...baietu pe targa in masina...inconstient...intreb ce s'a intamplat:

 

Martor: "Domle...venea tare pe strada asta...n'a vazut pata de nisip si a cazut cu motorul...da avea viteza mare..."

 

Ma duc in masina si il intreb cum il cheama..daca e ok..un nr de telefon...nimic..inconstient

 

Politia: "Cum te cheama...ce s'a intamplat...un nr de telefon...al cui e motorul..."

 

Apare la un moment dat "proprietarul"...

 

Politia: E motorul tau?

Proprietarul: Da...

Politia: Ce s'a intamplat..?

Proprietarul: Pai...m'am dus sa fac pipi si am lasat cheia in contact..moment de care a profitat amicul meu si a luat motorul...

Politia: permis?

Proprietarul: Nu..nici eu nici pilotul...

Politia: acte la motor?

Proprietarul: nu..nu am nimic..doar ce l'am luat din italia...nu am nimic la el... (misto nu?)

 

In fine...smurdul a plecat...raman cu politia si cu proprietarul pentru masuratori..

---Il intreb cati ani are...19 imi raspunde...

---Ce ai mai avut inainte..daca ai mai avut ceva...

Pai un 125 cmc (de la 125 la R1 nu e asa mare diferenta nu? asa ma gandeam si eu)

---Pai si ce a fost in capu tau mah de i-ai dat motoreta...aman2 fara permis...ba da macar casca puteai sa ii dai...

Pai ce ma...si daca cadea cu casca...zgaria casca de 300 euro. (am ramas tablou la faza asta) Si na...daca nu ii dadeam motoru zicea p'aurma ca sunt bulangiu..stii cum sunt tovarasii... (imi venea sa ii dau un pumn in cap deja)

Oricum..zice el..motoru e preparat de curse..are 200 cai...l'am luat de la un italian care mergea cu el pe pista...are power commander (pe carburatie nuh? lol)..aoleo da curge ulei...mama ce am facut la motor..(de "tovarasu" lui nu prea il interesa...)

Eh..cica scapa fara penal (nu este drum public in politehnica)...daca pilotul o sa fie ok (la orele 21 00 am sunat la spital..starea pilotului era grava...inca era inconstient..il bagau la tomograf)

 

Concluziile le trageti voi...

 

Hai sanatate...

post-21566-1238097872_thumb.jpg

post-21566-1238097906_thumb.jpg

post-21566-1238097932_thumb.jpg

post-21566-1238097948_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 114
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

shmeker de romania, varianta moto :scratch:

 

Pacat de durerea ce o lasa in urma alor sai... pacat de el...?! asta nu cred, ca doar si-a facut-o singur... iar vorba ceea... ce-ti faci cu mana ta se cheama lucru manual.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...cat de stupid sa fii sa iti pierzi viata in asemenea fel?!!!...si in privinta faptului ca e campus universitar nu are relevanta...insa tipul poate sa isi schimbe oricand declaratie si sa spuna ca nu e a lui moto deoarece practic nu exista in niciun act si nimeni nu poate sa dovedeasca faptul ca el e proprietarul...ce "prieten"!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu ca sunt cam prost,dar mie imi pare rau totusi ...e o viata de om ,plm e aiurea ...macar casca de avea :scratch: ..

 

sper ca ai exagerat si u cu faza aia : imi zgaria casca daka io dadeam" ..plm il plesneam instantaneu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper ca ai exagerat si u cu faza aia : imi zgaria casca daka io dadeam" ..plm il plesneam instantaneu

deci fix asta a zis. ...ca o sa cada cu mobra si ii zgarie casca de 300 euro (o coaja de shark...)

Editat de laurbalaurcbr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O merita... Chiar o merita. Nu l-a pus nimeni sa faca asta. Pentru orice actiune exista o reactiune.

 

off-topic: din ciclul cocalar din Italia, romanian italian gigolo va prezentam R1 (er uno) modificado para pisda... cati cai are? 6 caaaai... :scratch:))

 

Cum pun botu toti la ce aud in italia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana la urma trage sa moara si voi o dati care mai de care in ciunga..

a vrut si el sa vada cum e cu mobrele, a gresit, plateste.

 

nu era pe un drum public si daca nu dadea de stupize-stupize era linstit in canapea la ora asta.

 

din pacate, nu toti avem sansa de a ne maturiza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca un (cuvant urat) pe duca.Astept replicile de rigoare dar mie chiar nu imi pasa de asemenea indivizi,mai bine el decat eu,mai bine el decat un nevinovat pe strada..

 

Maestre, permite-mi sa te intreb: tu ce fel de (cuvant urat) erai cand te intorceai de la "scalda" fara permis, cu o fata pe motor fara echipament si ai facut accident? Te incadrai in descrierea facuta de tine mai sus? Daca pateai ceva grav ar fi trebuit sa ne pese?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu era pe un drum public

 

Ba din cate stiu cam era. Aleile din interiorul campusului AU semnalizare rutiera si sunt de cativa ani (de cand se facea frecvent "scoala" pe aleile lor) incadrate ca drumuri publice. Nu cred sa fi revenit la statutul de drum privat.

Noi am patit in 2005 tot in Campus -> /index.php?...c=30234&hl=

 

Si inca ceva: pe aleile alea se plimba copii mai mici sau mai mari. E parc. Daca esti in stare sa o arzi in "vijelie" fara permis si cu mobra fara numar pe acele alei, eu zic mersi ca nu a lovit vreun copil. Au gresit, sa plateasca cu varf si indesat. Ambii "smecheri".

Editat de Thomas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A avut dreptate @Oldschool in topicul pentru incepatori "Sunt motociclist, cat mai am de trait?". Acum, nu stiu cati dintre noi ar da motorul cuiva fara experienta. Cred ca parerile sunt impartite. Pe de-o parte si noi ne-am dorit moto cand nu aveam experienta, si am incercat sa ne influentam prietenii. Pe de alta parte cand ne cere un "tovaras" moto, ne aducem aminte ca noua nu ni l-a dat nimeni, si alegem ori sa facem la fel ori sa fim "marinimosi". daca dai cuiva motorul si ti-l tranteste, te doare sufletul pentru motor, si pentru ce trebuie sa faci ca sa il repari. Totodata te gandesti ca ala poate nu iti va plati stricaciunea. de aceea cred eu ca nu i-a dat casca.

 

Era un topic la fete motocicliste: "prietenul care nu-ti da motorul", iata exact de ce motorul nu trebuie dat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A avut dreptate @Oldschool in topicul pentru incepatori "Sunt motociclist, cat mai am de trait?".

 

 

E Foarte interesant Topicul lui Old school. Am citit si am bagat la cap.

 

Cat despre baiat... Sper sa traiasca... E si el om ca noi toti, greseste si el, ca noi toti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A avut dreptate @Oldschool in topicul pentru incepatori "Sunt motociclist, cat mai am de trait?". Acum, nu stiu cati dintre noi ar da motorul cuiva fara experienta. Cred ca parerile sunt impartite. Pe de-o parte si noi ne-am dorit moto cand nu aveam experienta, si am incercat sa ne influentam prietenii. Pe de alta parte cand ne cere un "tovaras" moto, ne aducem aminte ca noua nu ni l-a dat nimeni, si alegem ori sa facem la fel ori sa fim "marinimosi". daca dai cuiva motorul si ti-l tranteste, te doare sufletul pentru motor, si pentru ce trebuie sa faci ca sa il repari. Totodata te gandesti ca ala poate nu iti va plati stricaciunea. de aceea cred eu ca nu i-a dat casca.

 

Era un topic la fete motocicliste: "prietenul care nu-ti da motorul", iata exact de ce motorul nu trebuie dat.

mi se pare o mare tampenie ca poti sa zici ca nu i-a dat casca de frica fiindca se gandea ca poate nu i-o plateste in caz ca pica.pai oricum motoru face de 10 ori cat casca si daca tot ii dai motoru pe mana (ca idiotu') nu cred ca e cazul sa te zgarcesti la un cacao de casca oricat de scumpa ar fi ea.eu in primul rand il consider vinovat pe ala care i-a dat motoru fara sa ii dea si casca..............ce imbecili si ce retarzi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh..cica scapa fara penal (nu este drum public in politehnica)...

Ba e foarte public, acum cativa ani erau echipaje radar si dadeau amenzi ca nu respectai limita aia de 5Km/h. Chiar daca e proprietate privata, fiecare proprietar poate decide daca pe tarlaua lui se aplica sau nu legislatia publica. Si daca acolo sunt semnere rutiere puse de Politie, e clar ca Politehnica a cerut aplicarea legislatiei rutiere in incinta ei. Exact treaba asta se intampla si in parcarile la supermarket-uri: se aplica legistatia rutiera la cererea proprietarilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara nici o legatura. Stie vreunul dintre voi cum pot sa aflu daca unul care mergea pe contrasens (pe Drumul Taberei) pe care l-am evitat e vinovat legal de cazatura mea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara nici o legatura. Stie vreunul dintre voi cum pot sa aflu daca unul care mergea pe contrasens (pe Drumul Taberei) pe care l-am evitat e vinovat legal de cazatura mea?

din pacate nu ,daca nu ai avut un minim de impact cu el ,din pacate nu e vinovat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok e drum public.

 

macar sa incerce mobrele curiosii in campusuri sau zone putin circulate, din pacate se vede si cateva topicuri mai jos ca nu e tocmai asa.

 

asta care i-a dat mobra e clar un idiot, mai mare decat inculpatul, ma gandesc ca poate ala in prostia lui chiar a vrut sa isi puna casca numai ca asta tine mai mult la casca decat la moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...