Sari la conținut

Plimbari


bamsee_tgv
 Share

Postări Recomandate

Bolboci 2011 pe dichiul proaspat asfaltat

My link

 

Alti valahi ..alte drumuri

Moto Gp Brno

 

Thasos

patru motoare sase valahi

Editat de bykerkess
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Răspunsuri 96
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut. Avand in vedere ca mai este putin si trece timpul de moto mi-am propus ca in acest weekend sa fac urmatorul traseu My link . Voi merge cu pasager in spate, un bun prieten. Cine e interesat de traseu si vrea sa ni se alature Pm aici sau la telefon 0724112970. Va salut!

Editat de emil_25
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 6 months later...
  • 1 month later...

Salutare.

Parte dintr-un circuit, sambata 14.07. voi merge dinspre Targoviste spre Lacul Bolboci, unde voi petrece noaptea. A doua zi am in program Lacul Bolboci - Babele - Sinaia.

Poate cineva sa-mi spuna cum este portiunea de macadam din aceasta zona? Pot sa trec, avand in vedere ca sunt incepatoare? Acu, am mai mers pe munte, la noi la Paltinis si in Retezat, la cascada Lolaia, dar nu sunt chiar capra neagra :).

Sau poate tenteaza pe cineva o iesire duminica pe ruta asta si ne intalnim la Lac?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

Parte dintr-un circuit, sambata 14.07. voi merge dinspre Targoviste spre Lacul Bolboci, unde voi petrece noaptea. A doua zi am in program Lacul Bolboci - Babele - Sinaia.

Poate cineva sa-mi spuna cum este portiunea de macadam din aceasta zona? Pot sa trec, avand in vedere ca sunt incepatoare? Acu, am mai mers pe munte, la noi la Paltinis si in Retezat, la cascada Lolaia, dar nu sunt chiar capra neagra :).

Sau poate tenteaza pe cineva o iesire duminica pe ruta asta si ne intalnim la Lac?

treci fara probleme-ai doua alternative

1-mergi spre paduchiosu-ruta targoviste sinaia pe la sanatoriu Moroieni-faci stanga -drum forestier practicabil si cu cioperul daca ploua e un pic mai distractiv:burnout:

2-mergi pe paduchiosu-ruta targoviste sinaia faci stanga la Cuibul cu dor pe asfalt proaspat turnat pe saua dichiului si iesi aproape de bolboci unde te intersectezi cu drumul forestier din prima varianta.

Cateva poze de pe forestier-pe la sanatoriu aici

Cateva poze cu drumul pe Dichiu aici

Editat de bykerkess
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai grija ca drumul nu e definitivat, nu are balustrade si este destul de ingust si virajat dar asfaltul este brici-sau cel putin era anul trecut :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai grija ca drumul nu e definitivat, nu are balustrade si este destul de ingust si virajat dar asfaltul este brici-sau cel putin era anul trecut :bounce:

 

O sa am, multumesc de informatii. De altfel, nu sunt vitezomana, sunt la plimbare.

Editat de Corina G
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu acum doua saptamani la Bolboci.Portiunea de drum proaspat turnata e pin unele locuri surpata.Atentie mare la curbele stranse sunt masini care taie curba mai mult pe contrasens,dar motorul in treapta 2 sau3 de viteza si cu putina atentie...e OK!

La cabana sunt preturi foarte accesibile cazare 30 lei 24/h camera cu 10 paturi si 40 lei camera cu pat dublu(de persoana)Mancarea e foarte buna ex. cu 35 lei am mancat doi insi suficient de bine .Asfalt uscat si vreme frumoasa!

Editat de marian zcm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutari din Bacau, de la kilometrul 655, si multumiri celor 4 motociclisti din Targoviste care m-au insotit in ziua 2 si ziua 3 din "Vacanta de 1000 de km" si lui bykerkess pentru informatiile despre drum.

Asfalt uscat si drumuri pe sufletul vostru!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Pic și eu pe aici cu o reclamă...pentru mine. :D

Pe bd. Iuliu Maniu (București), am deschis un magazin acum ceva vreme și am băgat și partea de piese pentru moto și scutere. Lucrez cu 3 importatori de căciulă, deci sper să pot găsi cam orice ar fi nevoie.

Dacă aveți nevoie de ceva aruncați cu mail-uri pe contact@zetmag.com sau sunați-mă la 021.367.48.77 sau 0752.230.399

 

Asfalt uscat!!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 5 months later...
  • 2 months later...

Cine face un drum pana la Sinaia? Plecare din Targoviste de la MOL, mergem pana la intrarea in Ploiesti si apoi pe DN1 pana in Sinaia :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Pe 4,5,6 octombrie va asteptam la Baile Boboci(Mzil-Prahova),ne strangem in binecunoscuta atmosfera de prietenie si armonie creata in decursul a mai multi ani.Detalii la pagina 4 post 73.

/index.php?/topic/702361-planuri-pentru-intruniri-plimbari/page-4

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
  • 3 months later...

Buna seara!


A-si vrea sa merg cu motorul de la Sinaia spre Targoviste si din cate vad pe google maps ar fii ceva drumuri care urca sus pe platoul Bucegi.


Ce variante a-si avea? Sunt drumuri asfaltate?


Pe google earth am vazut DN sau DJ 713, pana unde urca acesta?


Pe la lacul Bolboci exista un camping, cum e drumul pe acolo?


Pe unde a-si putea sa-mi pun cortul sa dorm sub stele o noapte, eventual un camping.


A-si vrea sa fac asta pe 21 (Sambata) iunie si sa dorm noapte acolo si pe 22 (Duminica) sa ma intorc acasa.


Multumesc anticipat!


Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 months later...

De la 01 Iunie intru in concediu 10 zile si vreau sa dau o tura , se mai anunta careva ? Am zis sa incerc intai aici pe forumul local .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 years later...

Salut, intreb si aici pentru ca la PH nu am avut succes, s-a refacut drumul intre Magureni si Iedera, cel prin padure? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...