Jump to content

Cine a folosit Nicorette?

Recommended Posts

• Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

De 4 ore jumate sunt in ziua a 5-a fara tigari. In seara asta am baut o cisterna si inca nu sunt beat... magie sa-mi bag!

Metoxil fa pestii aia mai mari(de jos), soate magenta si adauga galben la frunte, mana adaugata 1/2 mai mare! hai, fa treaba pana la capat...

Ati spus ca e mai usor dupa 3 zile dar eu tot ma zbat ca pestele pe nisip...

Dati solutii dar sa nu fie substante din farmacie!

Pai .. nu te mai gandi la fumat si nu mai sta in crasme unde fumeaza turci langa tine. Macar pt inceput..

Mananca tot ce prinzi, bea tot ;)

Stii care e chestia naspa? Ca de cand te zbati tu m-a apucat si pe mine un zbucium asa... am visat ca fumam.. :) Azi am inspirat fumul cuiva pe o terasa.. :D

Metoxil fa pestii aia mai mari(de jos), soate magenta si adauga galben la frunte, mana adaugata 1/2 mai mare! hai, fa treaba pana la capat...

E o lucrare artistica neconventionala... asa am simtit fiorul creativ, asa am facut-o...

Sunt un fel de lachapelle autohton. Numai ca in photoshop. :)

Daca faceam eu sedinta foto altfel stateam de vorba acum....

Modificarile si orele de studio extra se platesc separat. ;)

De 4 ore jumate sunt in ziua a 5-a fara tigari. In seara asta am baut o cisterna si inca nu sunt beat... magie sa-mi bag!

Ati spus ca e mai usor dupa 3 zile dar eu tot ma zbat ca pestele pe nisip...

Dati solutii dar sa nu fie substante din farmacie!

Nu ai ambitie sa rezisti inca 3 zile.

Pun pariu ca un maori cand isi face cel mai mic tatuaj e mai tare ca tine.

Kapa o pongo aue hi.

Acepta sa iti curga in vine sange local.Nu mai fi asa alb.Adapteaza-te locului.Fii maori.

Enerveaza-te.Fii furios.Elibereaza-te de demonul interior.

http://www.youtube.com/watch?v=gzcTlFl41sM

http://yellowfist.livejournal.com/212578.html

Fii furios pe mine si adu-ti aminte cand de multe prostii ti-am zis pe forum.Ambitioneaza-te si oftica-te ca nu ma vezi in fata.

Vine weekendul cu pasi mari si chefurile nu o sa ma ajute deloc. Inca nu am fumat . Ziua 5.

Belbody pare cu regret daca lupta asta titanica a trimis unde pana la tine ... buahahhaha... radem si glumim dar e crancen.

RESPECT MAXIM LA TOTI CARE S-AU LASAT!

Inca n-am urlat pe site-ul asta dar ... fiuhhhhh... Lupta seculara dom'le.

Brava metoxilule, si eu sap in gradina aia de ceva ani... dar aici asa ca nu o sa iti rapesc aura sau clientii!

Poate ma duc sa halesc niste carne de om de la canibalii astia de maoroci, ca sa-mi treaca pohta ce-am pohtit-o si-o pohtesc cu pohta mare!

Mesaj completat

Termin a 5-a zi cu brio. Dupa 20 de ani de fumat zi de zi, aproape ca am o saptamana fara! Azi am fost la chef unde toti fumau in jur si nu am cedat ispitei. Sincer sa fiu nici nu era asa greu! mai greuu a fost ieri seara sa nu ies pe terasa la o tigara!

Dreptate si fratie!

Ultima postare - 3 septembrie. Azi e 5. Any updates? Ai rezistat sau ai cedat? Suspaaaaanssss...

Eu m-am lasat dupa ce am citit cartea minune, aia de o tot promoveaza @Belbody pe-aci. Sunt constienta ca (poate) e brainwash, dar daca ma ajuta sa nu mai fumez, e supel. Asta urmaream si urmaresc in continuare: sa nu mai fumez. Pe 26 iulie am stins ultima tigara, era intr-o luni pe la pranz. :) La vreo 2 saptamani jumate am tras un fum dintr-un Kent 8. Doar unul... Nu mai mult. O durere strasnica in piept si un gust O-RI-BIL!

M-am lasat doar dintr-un motiv: banii. Nu-mi mai permiteam viciul asta. Si uite ca am reusit. Intre timp i-am luat CDI nou lu' asta micu' si cu siguranta ca o sa mai fac si altele cu banii pe care i-as fi dat pe tigari.

@Shobolanu', daca inca n-ai cedat... n-o face nici de-acum incolo. Oricum, sentimentul de auto-dezamagire pe care-l ai cand cedezi... e urat si deprimant. Think about it! ;)

Dap, inca nu am fumat. Fara plasturi, fara guma,fara carti sau hipnoze , curcan rece.

De cartea lui Belbody am auzit numai lucruri bune dar pe mine m-a plictisit ingrozitor si mai mult de cateva capitole nu am putut sa citesc. E haios ca am primit-o de vre-o 2 ori cadou de la amicii de aici care bine inteles doreau sa ma convinga sa las fumatul- aici e privit ca ciuma bubonica. In orice caz am auzit ca e eficienta.

Bravo BooBoo pentru performanta! Sper sa rezist si eu. Uneori ma scoate din minti gandul ca nu pot sa ies la fumat. Atunci ma duc si ma uit la tigarile si bricheta care sunt in pozitia in care le-am lasat acum o saptamana si o zi aproape. Sunt pe un raft in coridorul mic de unde se iese pe terasa. Curg balele,tremur, am un shoc maxim si imi revin.

Alte ori nu-mi dau seama dece m-am lasat. Cred ca subconstientu imi joaca feste si-mi rebuteaza sistemul pe un alt cd. Pe cuvant, stau si ma intreb dece puii mei ma chinui? Nu sunt bolnav, ba mai mult am o forma fizica de invidiat, nu aveam probleme cu lozul, nu deranjam familia cu fumatul, nu fumam in casa sau in masina... Plus ca imi placea enorm. Aveam tutunul preferat, cu hartiile preferate, cu filtrele preferate, imi invarteam singur tigarile sa fie exact la fix - masina le invarte de cacao. mmmmmmmmmm.. imi placea aroma, imi placea mirosul. Nici acum nu mi se pare ca put fumatorii, nici fumul de tigara...

In fine, deja delirez cred... buahahah!

Booboo sper sa am puterea ta si sa nu cad in ispita. Merci de faza cu dezamagirea - punc ochit punct lovit! Am nevoie de toata munitia de care pot face rost.

Cine puii mei zicea va e mai usor cu trecerea timpului?

Salut

Ma chinui si eu de 3 zile. De 3 zile nu mai fumez. Tusesc mai rau decat atunci cand fumam zilnic. Nu o sa folosesc Nicorette pt ca-i apa de ploaie. Sotia mea e farmacista si a vazut multe cazuri in care Nicorette asta nu a ajutat deloc.

Hai salut si benzina ieftina............

Bafta mare! Pai daca tot dorim sa ne treaca dependenta de nicotina...mi se pare o prostie sa continui sa bag o bag in mine - fie platuri guma sau ce mai inventeaza ei.

Sti ce fac? cand imi vine sa fumez o tigara beau un pahar cu lapte. Daca vreau ffffff tare, atunci o bere, un pahar de vin sau un wisiki bun.

Curaj masiv si fruntea sus!

P.S. Am intrat in saptamana 2