Sari la conținut

Seawolves Bikers Fest - Mamaia 2009


Seawolves
 Share

Postări Recomandate

Mamaia nu a fost, nu este... si nu va fi a lor!!!!!!!! Ci a rockerilor pe motoare, a barbosilor plini de tatuaje si a betzivilor frumosi pentru care spiritul liber, onoarea si prietenia este mai presus decat orice pe lumea asta!

Moldovene, tu si cu Stefan al Mare ce mai tineti speech-uri asa inaltatoare. Mare dreptate ai! In weekendu ala cand vom iesi cu totii prin statiune cu motoarele duduind pe shoselele lu nea' Mazare, toti tradatorii de muzica adevarata or sa bage capu-n nisip, toate fecioarele or sa tresara si toata tarisoara asta va afla cum se distreaza niste Oameni Liberi.

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu vrei sa stii despre cate mustrari de constiinta ne facem noi vis'a'vis de aceasta situatie.

Din pacate, pe litoral locatiile se rezerva foarte greu, mai ales odata ce incepe sezonul cand devine practic imposibil. Nimeni nu'ti deschide poarta prea devreme pentru ca "nu renteaza", iar daca totusi o fac... ar trebui practic sa le faci "curatenia de primavara" ... asta insemnand de la varuit si dat cu grebla pana la platit facturi restante.

Pe de alta parte, daca intri deja in sezon (care incepe de la 1 iunie sau mai devreme si tine pana pe 15 septembrie), pretentiile financiare devin atat de mari incat fie imparti locatia cu tot felul de neaveniti, fie bagi o taxa de intrare jenanta.

Cu alte cuvinte am fost pusi in situatia de a alege intre a organiza intrunirea in weekendul 29-31 Mai, sau a nu organiza deloc... si sincer nu puteam accepta asa ceva la cate eforturi se fac inca de la mijlocul anului trecut pentru ca aceasta intrunire sa iasa de 5 stele, asa cum ar trebui sa iasa o intrunire moto la mare.

 

Le cerem scuze baietilor de la Seth pentru aceasta suprapunere si chiar le dorim din suflet o intrunire reusita!

Si in mod sigur vom ajunge in acest sezon si pe la ei sa bem o bere impreuna si sa povestim cum a fost.

 

 

si totusi de ce ati pus-o in acelasi weekend cu aia de la cluj??

 

daca citeai... :unsure:

Editat de tiranspider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca citeai... :blink:

 

 

... exactamente :blink:. In Constanta pana si un local pentru o nunta se rezerva cu cel putin 2 ani inainte... imagineaza'ti cum e sa gasesti o locatie decenta si potrivita pt o intrunire, la malul marii, pt 1-2 mii de persoane! ...si in Mamaia. Noua nici acum aproape ca nu ne vine a crede ca avem locatia NOASTRA pentru un weekend intreg. Si inca ce locatie :unsure: Cum da putin frunza o sa postam niste poze ca sa ne laudam :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... exactamente :blink:. In Constanta pana si un local pentru o nunta se rezerva cu cel putin 2 ani inainte... imagineaza'ti cum e sa gasesti o locatie decenta si potrivita pt o intrunire, la malul marii, pt 1-2 mii de persoane! ...si in Mamaia. Noua nici acum aproape ca nu ne vine a crede ca avem locatia NOASTRA pentru un weekend intreg. Si inca ce locatie :unsure: Cum da putin frunza o sa postam niste poze ca sa ne laudam :blink:

imi cer scuze, nu citisem.

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... exactamente :blink:. In Constanta pana si un local pentru o nunta se rezerva cu cel putin 2 ani inainte... imagineaza'ti cum e sa gasesti o locatie decenta si potrivita pt o intrunire, la malul marii, pt 1-2 mii de persoane! ...si in Mamaia. Noua nici acum aproape ca nu ne vine a crede ca avem locatia NOASTRA pentru un weekend intreg. Si inca ce locatie :unsure: Cum da putin frunza o sa postam niste poze ca sa ne laudam :D

am ceva poza cu cativa dintre seavolves de la intrunirea de la prejmer de anul trecut

:blink:

schimb cu o bere :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi cer scuze, nu citisem.

bafta

 

 

Prietene daca poti trimite-mi si mie te rog pozele cu care te lauzi. Promit ca dau o bere la nisip la intrunire. Vorbesc serios. Oricum te astept sa bem bere impreuna, pe malul marii ascultand Cargooo . O sa fie bestial, promitem solemn, pentru ca atunci cand zici Constanta zici SEAWOLVES. Respect si ai grija de tine !

Editat de milica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mendoza ti-ai dat seama ca nu voi lipsi! Am fost si anul trecut si m-am distrat de minune mai ales cu prietenii bulgari pe care mi i-am facut la intrunirea din Eforie-Nord si cu care m-am revazut si la Ciolpani. Daca anu trecut a fost ploaie si nu s-au putut organiza concursuri anul asta le facem si pe ploaie direct pe plaja. Sa faceti rost de lemne pt focul in butoaie ca anul asta nu mai avem santier langa noi sa ardem europaleti. Ma infiintez cu cortul anul asta. Abia astept. Va astept la salonul moto in acest week-end! 0764217189 daca apareti la bucuresti dati un semn sa ne revedem.

post-20248-1239206917_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mendoza ti-ai dat seama ca nu voi lipsi! Am fost si anul trecut si m-am distrat de minune mai ales cu prietenii bulgari pe care mi i-am facut la intrunirea din Eforie-Nord si cu care m-am revazut si la Ciolpani. Daca anu trecut a fost ploaie si nu s-au putut organiza concursuri anul asta le facem si pe ploaie direct pe plaja. Sa faceti rost de lemne pt focul in butoaie ca anul asta nu mai avem santier langa noi sa ardem europaleti. Ma infiintez cu cortul anul asta. Abia astept. Va astept la salonul moto in acest week-end! 0764217189 daca apareti la bucuresti dati un semn sa ne revedem.

 

 

Prietene te asteptam cu drag s-o facem lata si anul asta. Sambata si duminica vom fi la SMAB. Poate ne vedem acolo. Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor, vesti nu tocmai bune pt. intrunirea Seawolves, tocmai am vazut la stiri ca in aceasi perioada se va desfasura pe A2 la 15 km de Bucuresti, Bucharest Rock Arena ( http://icehot.wordpress.com/2009/04/06/fes...est-rock-arena/ ), unde sunt anuntate trupe grele de tot din rock-ul mondial (AC/DC, Guns n roses, Bon Jovi, oricum inca neconfirmate ca o certitudine, dar asa suna stirea de pe TV.) Oricum eu unul voi alege litoralul, ca si anul trecut. Bafta

Editat de jardel23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene te asteptam cu drag s-o facem lata si anul asta. Sambata si duminica vom fi la SMAB. Poate ne vedem acolo. Numai bine

 

 

 

astept un telefon cand va faceti aparitia si ne vedem SMAB

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare!

a fost foarte frumos anul trecut,bravo baieti!

o am o mare problema cu trezitul de dimineata dupa spritz in cort la soare...din ce vad eu acolo cam asa e(ma refer la locatie-poze)...intrebarea e:sunt ceva pomi prin zona sa ma ascund in ceasurile mahmurelii sau...beau in continuu pana la apus? :)

serios acum..e umbra pe undeva in zona de campare? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare!

a fost foarte frumos anul trecut,bravo baieti!

o am o mare problema cu trezitul de dimineata dupa spritz in cort la soare...din ce vad eu acolo cam asa e(ma refer la locatie-poze)...intrebarea e:sunt ceva pomi prin zona sa ma ascund in ceasurile mahmurelii sau...beau in continuu pana la apus? :)

serios acum..e umbra pe undeva in zona de campare? :D

 

... si eu te intzeleg perfect!! :)) Deci sunt copaci in camping ... kiar multicei! Daca vrei umbra ai de unde alege.

 

Dar oricum nu uita ca locatia e pe malul marii... briza racoreste cortul mai ales dimineatza asa ca e posibil chiar sa'ti doresti sa'l bata ceva soare :). Deci oricat soare ar fi ... nu se simte ca'n camp.

 

Oricum o sa punem poze curand... asteptam doar sa dea frunza ceva mai tare ca acum arata cam... kel :P)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Abia astept sa vad ca nu v-am mai vazut de... 3 zile :) ce sa mai locatia pare super si banuiesc ca o sa mearga si o baita in mare in perioada aia iar atmosfera o sa fie incendiara :D

 

Pana atunci asfalt us cat si sa ne vedem sanatosi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da , i-am sunat eu pe astia de la AC/DC si le-am zis sa-si bage mintile in cap ca nu au ce se caute in Romania in perioada aia :D

 

Oricum nu ca ar fi contat prea mult :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da , i-am sunat eu pe astia de la AC/DC si le-am zis sa-si bage mintile in cap ca nu au ce se caute in Romania in perioada aia :wacko:

 

Oricum nu ca ar fi contat prea mult :(

 

 

Multumim. Am vazut ca a avut efect telefonul tau. Ai de primit o bere de la noi :blink:

Editat de milica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vesti "bune" ptr toti organizatorii de intruniri din acel week-end: http://www.antena3.ro/stiri/showbiz/acdc-n...anat_69379.html

 

Nici vorba sa se anuleze, concertul nu era programat sa se tina de la bun inceput.

 

Pe scurt o teapa romaneasca.

 

Sursa:

http://www.acdc.com/news/news.php?uid=57

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim. Am vazut ca a avut efect telefonul tau. Ai de primit o bere de la noi :wink:

 

 

Cum bre o bere un camion de bere poate :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar de ploua, sau de este vreme rea venim la malul marii. :wink:

sa fie distractie si motoarele noastre sa isi odihneasca gumele pe nisipul racoros al marii iar noi sa ne deschidem bulevardele gatlejurilor noastre pline de praf si sa gustam din berea rece a lupilor de mare.

RESPECT si ASFALT USCAT :wink: :laugh: :lol: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar de ploua, sau de este vreme rea venim la malul marii. :wink:

sa fie distractie si motoarele noastre sa isi odihneasca gumele pe nisipul racoros al marii iar noi sa ne deschidem bulevardele gatlejurilor noastre pline de praf si sa gustam din berea rece a lupilor de mare.

RESPECT si ASFALT USCAT :wink: :laugh: :lol: :)

 

 

Mama ce o sa iasa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...