Sari la conținut

Beta rr 125 enduro


PURE PASSION
 Share

Postări Recomandate

Insufletit by Yamaha era titlul complet :scratch: "Ce dreq cauta si asta la hard enduro???" Da, mi-am permis sa deschid topic aici deoarece,dupa filtrul de aer sport,toba Xracing si supraalimentare,e in stare sa abordeze niste trasee pe care rx-ul nici nu le miroase!Inmatriculata pe primarie cu acte de rr de 49,ea tine locul deocamdata crfx-ului de 250!Acuma....vorbaria:are deja 11000 de km si motorul se apropie de "amin" asa ca mi-a venit ideea,m-am interesat si am gasit un motor complet(aprindere,carburator,toata sandramiaua) de gas gas de 300,2002 aproape nou si dupa o scurta inspectie,se potriveste 100%!Nici eu nu sunt adeptul improvizatiilor,dar la 11milioane cred ca se merita.Din cauza ca este o imitatie a enduroului "water cooled" pot sa-i adaptez usor sistemul de racire.Ce parere aveti???Motorul ei este "air cooled" de yamaha xt 125,daca as gasi ceva set big bore, 170cc sau 200cc,ceva de genu,la un pret pana in 20de mil,nu as mai modifica nimic dar asa....nu stiu.Voi ce ma sfatuiti???

Editat de PURE PASSION
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
Jucaria perfecta, usoara si puternica. Chiar, ai idee cati cp are?

Daca are motorul de yamaha xt125, inseamna ca are ~11-12 cp.

 

Am si eu o micuta din aceeasi familie. O RRT50.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...