Sari la conținut

Iesire la Bulgari


bea2000
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 79
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

as fi si eu interesat de oferta dar ce inseamna iesire bulgaria si la cat s-ar ridica costurile si ce fel de motoare aveti, care ar fi viteza de croaziera?

Pai se va merge de voie, nu ne propunem circuit de viteza.

E vorba de o honda CBR F4i - a mea (ceea ce vad ca ai si tu), un suzuki intruder si un BMW 1200 GSA (parca).Nea-m propune sa plecam pe la 10.Nu e nevoie de prea multi bani.Mergem, dam o tura, mancam la ei (papa mai bun si mai ieftin ca la noi), bem o cafea, siesta, bla, bla, intors pe seara, pe la 7.

Editat de bea2000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as fi si eu interesat de oferta dar ce inseamna iesire bulgaria si la cat s-ar ridica costurile si ce fel de motoare aveti, care ar fi viteza de croaziera?

Duminica e timp inchis si probabil ploua, in schimb sambata e vreme frumoasa cu 18-19 grade la Bucuresti si 23-24 grade la Ruse, asa ca eu plec maine.

O calatoria din asta costa penibil de putin: o masa imbelsugata la Happy Grill (una dintre cele mai scumpe retele de restaurante de la ei) se lasa cu note de plate intre 20 si 27 lef (adica 10-13,5 euro) asta inclusand o spaga decenta de macar 10%. Benzina te costa in fuctie de cat iti consuma motorul, iar taxa de pod e si oficial de cateva luni zero. Sa zicem ca o plimbare la ruse pentru 2 persoane pe mine ma costa cam 25 lei benzina plus 53 lei restaurantul....

Daca nu apare o schimbare de program, eu in jur de 10 sunt in Petrom in Jilava, si dupa toate porobabilitatile merg la Veliko Tarnovo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era bine daca plecati maine, era si mai cald... Duminica sunt sanse de ploaie 50%, daca va hotarati pentru maine adica sambata va insotesc si eu, daca nu drum bun si distractie placuta va doresc.

Pai atunci, o comitem maine.

Eu pt maine, imi propusesem sa fac revizia, dar o pot amana pt duminica.

Sa speram ca intra si CRIA_P, sa citeasca modificarea (era una dintre amatoare).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo daca am doar carnet, mobra si buletinul pot iesi din tara?

nu de alta dar n-am mai iesit inca din tara pana acum

Mai ai nevoie si de RCA, la mobra.In rest, e ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

+3 nakeduri maine la 10.

 

@K@rbon, eu am fost de ~10 ori pana acum si nu imi aduc aminte sa imi fi cerut vreo data permisul. Ultima data am aratat pasaportul si atat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi raps si mie cineva , va rog frumos , nu de alta dar nu vreau sa ma trezesc la granita ca nu pot sa trec si va treb sa ma intorc solo acasa, va multumesc

Ti-am raspuns eu, citeste mai sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai haideti cu un loc de intalnire si o ora ceva.

Eu as zice sa ne vedem in OMV-ul din capatul soselei Giurgiului (cel de la eroii revolutiei), ca pe ala il stie toata lumea.Sa nu stam sa ne cautam unii pe altii. Ora???? Dupa 10, sa se incalzeasca un pic.Nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si un nr de km si ora de intoarcere?

Multumesc

Pana la Ruse in centru sunt cam 73km (eu am facut ultima data dus-intors 150km fix cu ocol pe la Kaufland-ul dispus pe drumul spre Shumen). Pana in Veliko Tarnovo sunt circa 188km (depinde unde stai in Bucuresti), asa ca drumul se poate face dus-intors fara probleme intr-o zi daca ai o motocicleta care prinde 90-100km/h (atentie ca in Bulgaria viteza legala e 80km/h si politistii lor folosesc radar cu laser, asa ca daca va ocheste un "pistolar" ar fi bine ca in acel moment sa aveti cam 49km/h).

Cum s-a mai discutat pe aici, cel mai bine va scoateti bani din bancomat sau pur si simplu platiti cu card unde se poate.

 

In rest, eu o sa incerc sa fiu prezent inainte de 10 in benzinaria Petrom din Jilava (dupa ce treci de capatul tramvaiului si pe sub podul ala de la centura, la circa 200-300m pe dreapta).

Editat de pmoldovan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...