Jump to content

Cine a omorat masina electrica?

Recommended Posts

Ma, voi chiar sinteti ingramaditi rau.

Ma..tu te bagi ca musca-n cacao! Unde e vorba de americani..hop si tu! :scratch:

Ma, voi chiar sinteti ingramaditi rau.

TOCMAI TU sire? Nu erai tu ala care ziceai ca nu stim sa purtam o discutie in contradictoriu si incepem sa jignim? :friends:

Aa, tu nici nu stii macar despre ce e vorba in film, asa-i? :kiss:

Nu ma, voi ma atrageti.

Intotdeauna ai fost atras de inteligenta, dar nu s-a lipit ea de tine. :scratch:

Edited by Cubo2

Auzi bai lacheu american, ce mai pierzi tu vremea cu ingramaditii de romani daca tot esti platit si hranit de americani? De ce nu te duci sa-i analizezi pe ei? Mai lasa-ne cu "an doi de fizica la scoala generala" ca "scoliti" ca tine l-au ars pe Bruno pentru ca nu zicea ce se scria in manuale.

Edited by Adam
Pai aici nu e nici o controvesra. Orcine a facut cam un an doi de fizica la scoala generala are o idee destul de clara cite probleme sint cu masina electrica. In primul rind economice, si in al doilea rind de posibilitati fizice.

Economice zici tu?Pai da, ca nu ar mai detine monopolul americanii, logic, deci o problema economica pentru ei.

Daca rupi crengile unui pom, el nu va creste niciodata mai vrajitoare.Aceeasi chestie a fost si cu motorul care functiona pe baza de "apa".Este descoperit de vreo 16 ani, daca nu mai bine....de ce nu se scot masini de serie?Stii raspunsul?Probleme economice cumva?

Auzi bai lacheu american, ce mai pierzi tu vremea cu ingramaditii de romani daca tot esti platit si hranit de americani?

Da, un ingramadit de roman, a proiectat un motor functional 100% pe baza de apa.Altul a reusit sa dezlege misterul "ozn-urilor", si acesta din urma a disparut in ceata cu familie cu tot.Dar na, doar probleme economice.....

Pai aici nu e nici o controvesra.

Nu e ma, dar e deranjant faptul ca habar nu ai pe ce lume traiesti si vorbesti filozofii.

Economice zici tu?Pai da, ca nu ar mai detine monopolul americanii, logic, deci o problema economica pentru ei.

Nu-mi spune ca americanii detin monopolul productiei de vehicule mincatoare de petrol rafinat. N-am stiut. De unde ai informatiile astea? Din ceva documentare, sau din prostia aia cu Zeitgeist-u'?

Daca rupi crengile unui pom, el nu va creste niciodata mai vrajitoare.Aceeasi chestie a fost si cu motorul care functiona pe baza de "apa".Este descoperit de vreo 16 ani, daca nu mai bine....de ce nu se scot masini de serie?Stii raspunsul?Probleme economice cumva?

Apa? Vrei sa zici hidrogen. Da, hidrogenul se extrage din molecula de apa, e o hidroliza la mijloc, chestii, trestii, dar nu simplifica treburile, ca nu-i asa.

Da, un ingramadit de roman, a proiectat un motor functional 100% pe baza de apa.Altul a reusit sa dezlege misterul "ozn-urilor", si acesta din urma a disparut in ceata cu familie cu tot.Dar na, doar probleme economice.....

Da, masina supranumita Jesus Christ Supercar cica ar merge intr-adevar pe apa, dar acolo sint in joc forte de neinteles, pt. muritorii de rind.

Nu e ma, dar e deranjant faptul ca habar nu ai pe ce lume traiesti si vorbesti filozofii.

Chiar tu, mai acesta, sa arunci cu bolovanu'?

Gizaz!

Voi aveti ceva fixatii psihotice cu americanii astia. N-ati auzit ca a cistigat Obama si ca "Yes, we can!"?

Edited by Roadkill_Himself

Nu-mi spune ca americanii detin monopolul productiei de vehicule mincatoare de petrol rafinat. N-am stiut. De unde ai informatiile astea? Din ceva documentare, sau din prostia aia cu Zeitgeist-u'?

Eu ma refeream la petrol, nu la masini...nu s-a indreptat vremea nici acum? :scratch:

Apa? Vrei sa zici hidrogen. Da, hidrogenul se extrage din molecula de apa, e o hidroliza la mijloc, chestii, trestii, dar nu simplifica treburile, ca nu-i asa.

Si de ce anume nu-i asa?din moment ce motorul a fost testat, are o autonomie f.buna, noxe minime, deci poluare minima, ce iti mai trebuie? :friends:

Da, masina supranumita Jesus Christ Supercar cica ar merge intr-adevar pe apa, dar acolo sint in joc forte de neinteles, pt. muritorii de rind.

In loc de mistouri de agricultor, pune mana si intereseaza-te si apoi vb.

Eu ma refeream la petrol, nu la masini...nu s-a indreptat vremea nici acum? :scratch:

Deci americanii detin monopolul petrolier mondial? Nici asta n-o stiam. Oare ce fac atunci arabii? Detin monopolul matasei, sau ce?

Da, ploaie si lapovita. Nasol de tot. Tu ce scuza ai? Ca viata ta e forumul? Se accepta.

Si de ce anume nu-i asa?din moment ce motorul a fost testat, are o autonomie f.buna, noxe minime, deci poluare minima, ce iti mai trebuie? :friends:

Noxe zero, baiatu'. Asa doar daca nu pui apa la socoteala, ca "noxa".

Habar n-ai de subiect, dar te dai rotund. Uite un link, sa te mai luminezi si sa vezi cum detin si aici americanii monopolul: http://www.hydrogencarsnow.com/audi-a2h2-hydrogen-car.htm

Vezi pe stinga si alte masini, majoritatea americane, tot de genul asteaia... asta ca sa nu treci esentialul cu vederea, ca nu pari prea luminat la minte.

In loc de mistouri de agricultor, pune mana si intereseaza-te si apoi vb.

Mistoul cu Jesus Christ Supercar a fost tare, dar nu vrei sa admiti, mai ales ca nu ti-a trecut tie asa ceva prin minte.

Read my lips: pfff!

[b]Habar n-ai de subiect, dar te dai rotund. Uite un link, sa te mai luminezi si sa vezi cum detin si aici americanii monopolul: http://www.hydrogencarsnow.com/audi-a2h2-hydrogen-car.htm

Vezi pe stinga si alte masini, majoritatea americane, tot de genul asteaia... asta ca sa nu treci esentialul cu vederea, ca nu pari prea luminat la minte.[/b]

Sa ma anunti si pe mine cand o sa VEZI TU pe strada una din masinile alea.

Deviem de la subiect si anume masina electrica.

http://www.evworld.com/index.cfm

http://www.zapworld.com/

http://www.teslamotors.com/

http://www.chevrolet.com/electriccar/

etc., etc., etc.....

Sa-mi bag p.ula, ce ne saboteaza americanii astia?

Va spun eu cine a omorit masina electrica: aia de la Zeitgeist Movement!

Ce monopola au ma americanii la petrol? Cei mai mari exportatori de petrol sint Arabia Saudita, Rusia, Norvegia, Iran, UAE si Venezuela. Care din astia sint lachei americani?

Motorul cu apa exista de sute de ani, dar ai uitat celalalt ingredient: carbunii... :scratch:

Aci' ai zis bine... :friends: Zi-mi si mie o companie din Arabia, Rusia,Venezuela sau Iran care vinde petrol in Europa.

Sa ma anunti si pe mine cand o sa VEZI TU pe strada una din masinile alea.

Asta ai spus-o doar din lipsa de argumente si pt. ca te-ai vazut inghesuit in colt.

Daca nu te tine muschiul, nu deschide subiecte de discutie, sau nu te contrazice aiurea, cind esti e linga materie.

Vizioneaza tu filme si documentare (iti recomand si Zeitgeist), fii de acord cu ce vrei tu, nu ma f.ute grija, dar cind iesi in lume, vezi ca exista si baieti mai "mari" ca tine. Asta e lumea. Ce sa-i faci?

Seara buna.

Btw: am vazut masini electrice pe sosele, ba chiar o masina si o motocicleta pe ethanol. SF, ce plm...

Aci' ai zis bine... :scratch: Zi-mi si mie o companie din Arabia, Rusia,Venezuela sau Iran care vinde petrol in Europa.

Nici una. Toate sint americane, mai ales alea rusesti si venezuelane, ca de alea arabesti stim ca-s americane, altfel cum ar fi inflorit statul federal american Dubai, in halul asta...

Americanii, mince-i ciuma...

Mai, baiatu', nu-i totul ca-n serialul Dallas si nu-s familia Ewing cei mai mari petrolisti, care i-a vazut vestu' salbatic... c'mon.

Asta ai spus-o doar din lipsa de argumente si pt. ca te-ai vazut inghesuit in colt.

Asa cum tu nu crezi nimic din documentarul ala, asa nici eu nu cred in prostiile alea servite cu lingurita.Cel putin, nu exista dovada ca ele ar exista, sau daca exista sa ne zica si noua unul care a vazut macar una.Tu ai vazut?Eu nu.Si nu, nu m-am vazut inghesuit din colt.

Asa cum tu nu crezi nimic din documentarul ala, asa nici eu nu cred in prostiile alea servite cu lingurita.Cel putin, nu exista dovada ca ele ar exista, sau daca exista sa ne zica si noua unul care a vazut macar una.Tu ai vazut?Eu nu.Si nu, nu m-am vazut inghesuit din colt.

Un post mai sus am editat c-am vazut ceva ciudatenii pe sosele. Citeste si nu crede. Nu ma f.ute grija.

Crede in documentarele tale.

Daca nu te-ai simtit inghesuit, da raspunsuri de barbat.

Aci' ai zis bine... :scratch: Zi-mi si mie o companie din Arabia, Rusia,Venezuela sau Iran care vinde petrol in Europa.

Rusia,Venezuele,tarile arabe,inclusiv Iranul, vand petrol in Europa.Baga si tu macar un Google inainte sa pui intrebari din astea.

Un post mai sus am editat c-am vazut ceva ciudatenii pe sosele. Citeste si nu crede. Nu ma f.ute grija.

Crede in documentarele tale.

Daca nu te-ai simtit inghesuit, da raspunsuri de barbat.

Bai nene, vorbeste si tu ceva mai civilizat, de ce esti "de la tara"?. Chiar nu poti sa-ti exprimi parerile si fara atatea injurii? Arata-ne ca meriti anii aia pe care zici ca-i ai, nu te mai purta ca un liceean frustrat si teribilist. :scratch:

Si ce tot faci imaginile alea din semnatura asa mari? Ce vrei tu sa exprimi, ca esti un "special"? Sa stii ca putem citi si daca sunt o idee mai mici, nu e nevoie sa fii megaloman. Esti tot un rebel pe forum. Tare as vrea sa te cunosc in viata reala, sa iti masor un pic nivelul de ipocrizie. Absolut jenant pentru un om de varsta ta.

Edited by paul_biker
Cel putin, nu exista dovada ca ele ar exista, sau daca exista sa ne zica si noua unul care a vazut macar una.Tu ai vazut?Eu nu.

Te referi la electrice, hibride, d-astea? Pai vad ceva Tesla cam o data la citeva saptamini, si asta de ceva timp. Nu-s mult, ca deh, 100k$ si dupa 200 de mile te uiti unde sa o incarci... in orice caz de prin anii 80 unele orase americane inca mai au prin centru statii de incarcare pentru masini electrice.

Cit despre hibride, ma dau jos din bloc si-ti numar 10 priusuri pe o raza de 100m.