Jump to content
Sign in to follow this  
georgegogu

Sofer de Bucuresti

Recommended Posts

In timp ce ma deplasam pe Iuliu Maniu,astazi pe la ora 13:00 foarte abatut de ganduri in auto de la intreprindere,in fata mea se afla un scuter ce mergea regulamentar pe banda 1

La un moment dat conducatorul autoutilitarei B-61-BUW,aflat pe banda 2,in mod intentionat trage de volan dreapta catre scuter cu intentia de al speria,acesta reactioneaza bine,reduce si evita tamponarea.

Magarul de la volanul autoutilitarei nu ii este satisfacuta setea de a face 'misto' de acel scuterist si mai repeta figura de inca 2 ori .

Nu m-am putut abtine si m-am oprit in dreptul lui la semaforul de la Gorjului si il intreb:

eu:Ce ai ma (cuvant jignitor) cu amaratu ala cu scuteru?

el: nu am domne nimic,daca are scuter sa mearga pe dreapta,ce...dar de ce ma injuri?

eu:pai cum sa nu te injur bai ratatule ca puteai sa-l omori pe ala si te durea undeva,unde este respectul in trafic pentru motoare?

el:aaaa pentru motoare...pai cu motoru este altceva.

eu:injuratura...injuratura...si am plecat.

Chiar nu aveam cu cine sa discut,nu ma rog decat sa ii ia mai repede permisul acelui retard cu auto de firma care se crede zeu cu derpturi depline sa hotarasca cine are derptul sa circule pe rumuri publice si cine nu.

CE RETARD!!!

Mitic sadea!!! Mare Ti-e gradina Doamne...Nu-i doresc decat sa pateasca la fel cu unul mai tembel decat el!!!! Eventual unul cu TIR de 20t, daca el conduce duba...sa circule si el mai pe dreapta :cheers:

Cu siguranta acel netrebnic pacatos va fi prins si sodomizat aspru de satana iar acolo in iad va fi coleg de cazan cu Ion Iliescu.

Nu va cunosaste pace si liniste sufletul lui pina nu va fi si el sicanat la fel de un COLEG DE TRAFIC. :cheers:

Cu siguranta acel netrebnic pacatos va fi prins si sodomizat aspru de satana iar acolo in iad va fi coleg de cazan cu Ion Iliescu.

Nu va cunosaste pace si liniste sufletul lui pina nu va fi si el sicanat la fel de un COLEG DE TRAFIC. :bounce:

merci man ca faci reclama la firma la care lucrez :cheers:

Lucri la satana ??? :bounce:

Lucri la satana ??? :cheers:

nup,caterpillar

Offtopic: Salutare, colega, de peste gard, de la IPSO...

Offtopic: Salutare, colega, de peste gard, de la IPSO...

hopa,salutare :cheers:

conducatorul autoutilitarei B-61-BUW,aflat pe banda 2,in mod intentionat trage de volan dreapta catre scuter cu intentia de al speria

Nu sunt o fire violenta, ba din contra, dar nu i-as dori unui astfel de specimen sa isi incerce glumele cu mine sau sa il vad ca face o faza din asta altui motociclist sau scuterist...

Bravos oricum ca ai luat atitudine, chiar daca doar verbala :cheers:

nup,caterpillar

Imi ofer serviciile la voi gratis o saptamana am permis C+E si o dorinta aprinsa :cheers: de a cauta specimene de alea.

PS:camioane de 100 To cu oglinzi de bicicleta aveti ?? :D

Nu sunt o fire violenta, ba din contra, dar nu i-as dori unui astfel de specimen sa isi incerce glumele cu mine sau sa il vad ca face o faza din asta altui motociclist sau scuterist...

L-o fi vazut pe ala cu scuterul ca e baiat mai timid si de aia o fi avut tupeu,astia mai "grei " stie ca mai pleaca cu oglinda :) sau alte suveniruri :bounce:

Edited by A-L-E-X

Bine ca n-a fost mai rau!! putea sa se lase cu :cheers:

Edited by mirci

Bine ca n-a fost mai rau!! putea sa se lase cu :cheers:

Daca se lasa cu trandafiri era bine. Le faceau aia de la Din Dragoste lipeala :bounce:.

In timp ce ma deplasam pe Iuliu Maniu,astazi pe la ora 13:00 foarte abatut de ganduri in auto de la intreprindere,in fata mea se afla un scuter ce mergea regulamentar pe banda 1

La un moment dat conducatorul autoutilitarei B-61-BUW,aflat pe banda 2,in mod intentionat trage de volan dreapta catre scuter cu intentia de al speria,acesta reactioneaza bine,reduce si evita tamponarea.

Magarul de la volanul autoutilitarei nu ii este satisfacuta setea de a face 'misto' de acel scuterist si mai repeta figura de inca 2 ori .

Nu m-am putut abtine si m-am oprit in dreptul lui la semaforul de la Gorjului si il intreb:

eu:Ce ai ma (cuvant jignitor) cu amaratu ala cu scuteru?

el: nu am domne nimic,daca are scuter sa mearga pe dreapta,ce...dar de ce ma injuri?

eu:pai cum sa nu te injur bai ratatule ca puteai sa-l omori pe ala si te durea undeva,unde este respectul in trafic pentru motoare?

el:aaaa pentru motoare...pai cu motoru este altceva.

eu:injuratura...injuratura...si am plecat.

Chiar nu aveam cu cine sa discut,nu ma rog decat sa ii ia mai repede permisul acelui retard cu auto de firma care se crede zeu cu derpturi depline sa hotarasca cine are derptul sa circule pe rumuri publice si cine nu.

CE RETARD!!!

De ce nu am eu norocu asta....Ca eumerg mereu cu bata de basseball in ghiozdan..sa il fereasca d-zeu..primul care cade ma razbun pe el ptr toti.