Sari la conținut

Motociclistul pescar


-DINU
 Share

Postări Recomandate

:finger: Stati relax fratilor ca e unul pe aici care ne face de ris pe toti pescarii amatori sau nu si anume Mihai aka Shobolanu :finger:

 

ia uite doar un mic exemplu: :ok:

 

 

 

nooo amu; nu muriti de ciuda???? eu DA :bounce: :) :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 872
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:finger: Stati relax fratilor ca e unul pe aici care ne face de ris pe toti pescarii amatori sau nu si anume Mihai aka Shobolanu :finger:

 

ia uite doar un mic exemplu: :ok:

 

nooo amu; nu muriti de ciuda???? eu DA :bounce: :) :drink:

cum sa nu mori de ciuda cand captura mea

post-12038-1173337410_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum sa nu mori de ciuda cand captura mea

:wave: :hug: :eek: :ok: :ok: :D pe aia i-ai prins la topor? :crack:

cred ca trebuia totusi sa ii fotografiezi pe macro :finger: :finger: :finger:

 

 

PS: imi pare rau ca nu mai gasesc link-ul cu pozele lui, sunt impresionante mai ales seria "shark" :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la dunare...la gura de varsare a canalelor din jurul calarasului

cel mai bine trage dupa inundatii, in momentul in care fostele terenuri ale fermelor se acopera cu apa cam de 1.5 m maxim 2. crapceni, crapi mai mai prin iulie august, si accidental cate ceva mai marisor. se prind cam 15-20 de kile la lanseta, cu rame de padure (albe) sau viermusi, din cand in cand mamaliga.

se trece cu barca pana pe malul celalalt, prin padure si voila loc de pescuit. am fost si cu mobra, e mai aiurea cand te alearga cainii si o iei in freza, sau cand te prinde ploaia, pe digul respectiv e pamant galben care se face lipicios, si iar o iei in freza (mai exista si varianta prin padure pe iarba). oricum locurile sunt multe, merita incercate, toata zona borcei de la calarasi pana la fetesti e bogata in peste.

:crack:

post-7051-1173536651_thumb.jpg

post-7051-1173536691_thumb.jpg

post-7051-1173536737_thumb.jpg

post-7051-1173536770_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Veniti la Tulcea....aveam niste poze postate pe forum da nu mai stiu unde....era si topic despre pescuit,daca vreti sa veniti prin tulcea puteti sa ma cautati si pot sa va duc prin locuri frumoase si unde uneori se mai si prinde...stiu locurile unde poti sa ajungi calare nu cu salupa :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Veniti la Tulcea....aveam niste poze postate pe forum da nu mai stiu unde....era si topic despre pescuit,daca vreti sa veniti prin tulcea puteti sa ma cautati si pot sa va duc prin locuri frumoase si unde uneori se mai si prinde...stiu locurile unde poti sa ajungi calare nu cu salupa :eek:

 

poate la vara facem un pescuit. :crack: :wave: :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:wave: :hug: :eek: :ok: :ok: :D pe aia i-ai prins la topor? :crack:

cred ca trebuia totusi sa ii fotografiezi pe macro :finger: :finger: :finger:

PS: imi pare rau ca nu mai gasesc link-ul cu pozele lui, sunt impresionante mai ales seria "shark" :finger:

toporu era pt derutarea adversarului

post-12038-1173948899_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va pricepeti la pescuit? daca da, in ce locuri? capturi mari? :ok: detalii

 

:crack: :wave: :hug: :eek:

 

crap - 5,9 kg

 

somn - 8 kg

 

astea sunt recordurile mele, cu totul de cand pescuiesc pe putin o basculanta de peste......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ditamai toporul pentru niste adversari asa mici?????? :D niste scobitori nu aveai sa le scoti ochii? :lol: :D :D

 

si nici macar nu am apucat sa il folosesc

mureau de inima inainte sa le fac cunostinta cu el

:)

 

unde mergeti maine?

eu pe Teuz la scobar

Editat de calinbac
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Salutari !

 

Ieri am vrut sa plec la pescuit la Dunare....nu am avut cu cine .

Azi la fel ...

Maine vreau la pescuit.... iar n-am cu cine .

 

Toti tovarasii de pescuit s-au dat la fund... :hurt: Ala are treaba...ala nu poate.....altuia ii e prea cald, altuia prea lene...

 

Ma adresez celor care stiu cu ce se mananca pescuitul la Dunare si nu fac nazuri la drumuri proaste, distanta mare , si pescuit "de gherila" , fara confortul unei balti "organizate", cu casa,masa, bere si scule pe motoare.

 

 

astept propuneri de la doritori, sa discutam unde si cum.

 

 

:burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand ma mut in Bucuresti, la sfarsitul lunii, ma ai pe mine amator ca si asa nu am pescuit niciodata pe Dunare. Pana in una alta, noaptea trecuta am fost pe Siret si cam slabut, doi somotei :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca fapt divers si din experienta proprie va recomand sa nu incercati delta in luna august, sunteti hrana sigura pt furnici, tantari si in mod special tauni, mai mult va faceti draci, cu plase si cu spray-uri si cu fum cu tot :lol: incercati dupa jumatatea lui septembrie si cel mai bine octombrie :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost week-endul asta la Sulina si, pentru prima data de cand merg in delta, NU AM VAZUT TANTARI! De obicei, cind se intuneca, turbeaza cam o jumatate de ora, dar anul asta nika. O fi de la incalzirea globala?

 

Bine, ca nici peste nu prea se prinde... doi somotei in 3 zile e cam rusinos, nu?

 

Cica ar fi un loc pe langa calarasi, numit Pacuiul lui Soare, unde, pe o distanta de cateva sute de metri, ambientul e astfel facut incat se poate da cam la tot ce se poate numi peste: stiuca, salau, somn, crap, biban. Poate confirma cineva chestia asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca tot e, incercati pe langa zona Jurilofca, sunt multe balti pe-acolo numai bune de prins peste ca lumea...puteti sa va aventurati si pe un canal de pe acolo, cu cort and shit, inchiriati frumos o barcuta and shit :)

 

ma mira tare treaba cu tantarii sincer...ma rog, ma bucura dar pe de alta parte ... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma, eu ma duc maine in Delta (Sf Gheorghe), cine e amator sa tipe repede.

Am fost si anul trecut, iar tantarii ataca numai la 7 dimineata si la 8 seara (dar atunci e jale).

Si eu ramasesem cu falsa idee ca in Delta sunt nori de tantari tot timpul... pana am fost si am vazut cu ochii mei ca ies numai la ore fixe 7a.m. si 20p.m. (cate o jumatate de ora) ...probabil atunci e ora mesei la ei :lol:

ciao

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ada vezi ca e si Anonimul acum acolo in sf gheorghe, nu-l rata, e cel mai profi festival de film din Romania. si party-urile de acolo sunt laser, te strecori f usor acolo :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma am ajuns pe Dunare in jud Teleorman, spre Zimnicea. Pescuitul cam slabut, dar tot am pacalit un avat la 2,6 kg. :)

post-462-1187162108_thumb.jpg

 

 

Prefer sa pescuiesc la spinning dar nu intotdeauna merge treaba la naluci, iar cand obosesc de atata mulinat pescuiesc la stationar.

 

Cu tantarii -->SECETA ... anul asta sunt mai multi tantari in bucuresti decat la dunare. Si aia care mai sunt, putini, sunt blanzi ca mieluseii si au trompa moale. :moto:

 

Multumesc de invitatie pt Sf Gheorghe, din pacate e cam departe, iti ia o zi intreaga dus si inca una intors, iar , in plus, in delta daca te duci de capul tau fara oameni de-ai locului, ti-o cam iei in freza cu pescuitul si te jumulesc jepcarii de bani de iesi mai scump decat un concediu la Ibiza :moto: . Delta e "luata" toata de granguri, nu mai e a noastra :nono:

 

 

Sulina... frumoase locuri, din pacate de multi ani s-au dus dracului prin "modernizare si progres" . La sulina cea mai buna zona pt somotel acum 8-9 ani era canalul de langa plaja, la podul de langa unitatea militara.

 

De Pacuiul lui Soare - am mai auzit de locul asta, nu am ajuns niciodata acolo, ramane de documentat pt o eventuala exepditie.

 

 

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...