Sari la conținut

Motociclistul pescar


-DINU
 Share

Postări Recomandate

da, cam nasol cu ploaia asta.

de ciuda am fost azi si mi-am luat alt bat pentru spinning. mai trebuie doar sa ii fac proba :D

 

 

As merge la un pescuit, numai pt o zi, ca noaptea e problem.Data viitoare cand iesi sa imi dai un bip, te rog, neaparat. :ok:

 

 

 

Gata Jeane, s-a facut !

 

O saptamana avem pauza pana trece vijelia, dupa aia probam bete, scaldam table, samd :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 870
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gata Jeane, s-a facut !

 

O saptamana avem pauza pana trece vijelia, dupa aia probam bete, scaldam table, samd ;)

Deja imi lustruiesc betele!Ar fi bine sa merem in oricare zi, mai putin duminica ca e balamuc :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost la Gorgova, cam asa sta treaba: semnalizari sparte, coburi sparte, carene, coarne strambe.. etc etc, peste vreo catziva somotei, a fost un patinuar desavarsit drumul de la gorgova la partizani de unde a inceput sosea pietruita,

acum ne teparam motoarele ca sa mergem la Giurgieni. facem tabara mare de 3-5 zile, avem ceaon de 40 kg, ;) si multa :blbl:

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost la Gorgova, cam asa sta treaba: semnalizari sparte, coburi sparte, carene, coarne strambe.. etc etc, peste vreo catziva somotei, a fost un patinuar desavarsit drumul de la gorgova la partizani de unde a inceput sosea pietruita,

acum ne teparam motoarele ca sa mergem la Giurgieni. facem tabara mare de 3-5 zile, avem ceaon de 40 kg, ;) si multa :blbl:

 

:D

 

 

Bai tata, io va zisei ca nu e smecherie de mers acum in delta :lol: Totusi daca sunteti voi intregi, e ok :eek:

 

Pt Giurgeni, ma aveti de client da numai sa treaca taifunu' asta :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai tata, io va zisei ca nu e smecherie de mers acum in delta :pow: Totusi daca sunteti voi intregi, e ok ;)

 

Pt Giurgeni, ma aveti de client da numai sa treaca taifunu' asta :ok:

 

 

--- Mesaj completat în 29 Oct 2007 19:11 -------------
Lunca

post-830-1193677850_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai tata, io va zisei ca nu e smecherie de mers acum in delta :D Totusi daca sunteti voi intregi, e ok ;)

 

Pt Giurgeni, ma aveti de client da numai sa treaca taifunu' asta :)

 

 

axosule, la vara nu mai scapi de mine. Tu prinzi mancarea, eu produc alcoale...ah, scuze...energizante ;) :ok: :pow: si merem unde ai tu chef

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dinule, m-ai spart cu stiucanezu' ala ;) Nu i-am vazut coada anul asta, cu exceptia celei scapate din mana la Giurgeni in vara ;)

 

Eu am ajuns Duminica la malul Dunarii dupa o lupta crancena prin noroaie, numai ca sa gasesc "rauri de ciocolata " :pow: adica pe Dunare curgea un noroi gros, imposibil de pescuit in conditiile astea :) Iar trebuie sa asteptam sa se linisteasca un pic. :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dinule, m-ai spart cu stiucanezu' ala ;) Nu i-am vazut coada anul asta, cu exceptia celei scapate din mana la Giurgeni in vara ;)

 

Eu am ajuns Duminica la malul Dunarii dupa o lupta crancena prin noroaie, numai ca sa gasesc "rauri de ciocolata " :pow: adica pe Dunare curgea un noroi gros, imposibil de pescuit in conditiile astea :) Iar trebuie sa asteptam sa se linisteasca un pic. :ok:

 

hai saptamana viitoare o zi doua! poate vb cu cornel si vii cu el de la Tandarei ca sa nu te plictisesti. sau.. mergem la Dunare la Giurgieni stim noi un loc unde nu e tulbure :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dinule pescar fruntas, am murit cand am vazut stiucaloiul ala!! ;)

Cate locusoare cu apa limpede stiu si eu pe la Dunare si n-am cum sa ma duc... :ok: :pow: :) ;) Aaaaaaaaaahhhh!!!!!!!! Mai bagati poze si povestiti cu amanunte ca sa-mi rod unghiile de tot si sa musc din monitor!!! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dinule pescar fruntas, am murit cand am vazut stiucaloiul ala!! :)

Cate locusoare cu apa limpede stiu si eu pe la Dunare si n-am cum sa ma duc... :ok: ;) :D :lol: Aaaaaaaaaahhhh!!!!!!!! Mai bagati poze si povestiti cu amanunte ca sa-mi rod unghiile de tot si sa musc din monitor!!! :lol:

 

:lol: hai ma nu fii trist... am cumparat-o de la metro. ;)

 

--- Mesaj completat în 01 Nov 2007 07:34 -------------

:ok: hai ma nu fii trist... am cumparat-o de la metro. :pow:

post-830-1193895276_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la cat e impinsa la inaintare ai spune ca are vreo 5 kile cel putin. iesi din pielea de pescar si spune sincer ...cat cantarea? :cheers:

 

 

 

facem o iesire pe la sfarsitul saptamanii viitare?

Editat de najnaj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dinule, m-ai spart cu stiucanezu' ala :lol: Nu i-am vazut coada anul asta, cu exceptia celei scapate din mana la Giurgeni in vara :moto:

 

Eu am ajuns Duminica la malul Dunarii dupa o lupta crancena prin noroaie, numai ca sa gasesc "rauri de ciocolata " :lol: adica pe Dunare curgea un noroi gros, imposibil de pescuit in conditiile astea :lol: Iar trebuie sa asteptam sa se linisteasca un pic. :cheers:

 

 

din contra, a tras in delta la biban ingrozitor, la rama neagra. record: 27 de bibani in 1h 35 minute.

 

Din pacate i-a prins o gagica, si cam incepatoare. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la cat e impinsa la inaintare ai spune ca are vreo 5 kile cel putin. iesi din pielea de pescar si spune sincer ...cat cantarea? :cheers:

facem o iesire pe la sfarsitul saptamanii viitare?

 

ma nici chiar nu pot sa ies din pielea de pescar ca nu mai prind peste dupa aia.. :moto:)

acasa avea 4 kg si un pic.

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Deocamdata asteptam sa inghete drumurile, sa ne putem apropia de Dunare :( A, si sa mai scada apa ca ultima data era maro ciocolata. Cca 3 metri cota peste nivelul din vara :baldy:

post-462-1196318734_thumb.jpg

 

 

...Sau bagam la copca dupa cum merge vremea :baldy: ...numai vin fiert la termos sa fie destul :finger:

 

 

Pana una alta ne mai amagim cu poze din vara :

 

Somn 75 cm ( masurat fara mustati :lol: )

post-462-1196319221_thumb.jpg

post-462-1196319235_thumb.jpg

post-462-1196319269_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Salut tuturor.

 

as vrea ca sambata 9 februarie sa bag o stiuca sau ceva similar pe langa bucuresti.

 

la dunare merge? alte lacuri dezghetate cunoasteti?

 

la cernavoda vreo recomandare?

 

multumesc mult

 

 

--- Mesaj completat în 07 Feb 2008 10:33 -------------

ma nici chiar nu pot sa ies din pielea de pescar ca nu mai prind peste dupa aia.. :kiss:)

acasa avea 4 kg si un pic.

:D

 

apropo, pe unde ai prins animalul? ca sa ne ferim de locul ala.. si sa nu inotam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Gata, a inceput sezonul :blbl: temperatura in dunare 7,5 grade, suficient pentru dezmorteala... Duminica am probat utilajul si pluteste :crack:

 

Rezultate pescaresti 0, dar nu se pune ca n-am avut mai mult de 30 min la dispozitie cu lanseta la apa.

post-462-1205406029_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Expeditie fulger la Giurgeni, cu plecare azi(joi) pe la pranz si intoarcere maine seara, barca ne asteapta acolo, cazare la cort. Ultima sansa inainte de prohibitie... Cine pofteste, telefonul e in semnatura.

 

:angryfire:

 

<small>--- Mesaj completat în 10 Apr 2008 13:20 -------------</small><br/>Haideti bre, nimeni ?????? :angryfire:

 

<small>--- Mesaj completat în 10 Apr 2008 22:19 -------------</small><br/>:baldy: Azi am futut pe toata lumea la cap, nimeni nu vrea sa se joace cu mine :angryfire:

 

 

Ultima sansa, astept vesti la orice ora, plecarea maine dimineata devreme , cu intoarcere seara... Salaii ne asteapta sub copaci :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...