Sari la conținut

Accident mortal in apropiere de Zalau


SuperMoto
 Share

Postări Recomandate

montecristo, nu e vb de criticat, din pacate pt amicul vostru nu se mai poate face nimic, e vb de altii carora li se poate intampla o tragedie pt ca ii mananca palma, si poate ca daca se mai gandesc o data inainte sa invarta de manson la capat ....

oricum eu unul nu m-am lamurit deloc cum s-a intamplat (viteza, cine, ce cum...) deci opinia mea e mai mult generala, nu privitoare la caz.

e regretabil pt oricine, observatiile privesc mai mult pe noi, cei ce citim, nu se adreseaza lui mack...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Sfaturile alea de sus sunt demne de luat in seama.Mereu trebuie sa fi constient ca esti pe un drum public.Public=mai circula si altii care poate si ei sunt "mancati" prin diverse locuri...una peste alta nebunia unei secunde duce aici.Cat despre filmul ala demmo cu ZX10R 2006 e un fake kilometrajul,si nu arata viteza reala(viteza e mult prea mica ceea ce inseamna o foaie spate mare folosita pt stunturi si probabil acolo "la stunt" s-a pierdut si carena fata)Dumnezeu sa-l ierte pe baiat si pacat mare ca nu s-a putut abtine dupa atata experienta si dupa ce a fost facut tatic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana acum nimeni nu a descris cat de cat circumstantele producerii accidentului.Cine a gresit ,cum,daca a avut viteza ,etc, deci orice post pe temele astea sunt speculatii si ar fi bine sa fie tratate ca atare fara flameuri gratuite pana vine cineva si spune cum s-a intamplat.

 

Dupa pozitia corpului este foarte probabil ca riderul sa fi decedat din cauza impactului cu gardul metalic de protectie (a cui ?) si nu din impactul cu Foresterul.Ceea ce ar fi si mai pacat,poate altfel-i era soarta.

 

Dumnezeu sa-l ierte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....Cat despre filmul ala demmo cu ZX10R 2006 e un fake kilometrajul,si nu arata viteza reala(viteza e mult prea mica ceea ce inseamna o foaie spate mare folosita pt stunturi si probabil acolo "la stunt" s-a pierdut si carena fata...

 

O mare Sherlok Holmes :blink: Si ti-ai dat tu singur seama de atatea chestii din filmarea respectiva?Singur,singurel? Bravo...esti mare :blink:

 

Pana acum nimeni nu a descris cat de cat circumstantele producerii accidentului.Cine a gresit ,cum,daca a avut viteza ,etc, deci orice post pe temele astea sunt speculatii si ar fi bine sa fie tratate ca atare fara flameuri gratuite pana vine cineva si spune cum s-a intamplat.

 

Dupa pozitia corpului este foarte probabil ca riderul sa fi decedat din cauza impactului cu gardul metalic de protectie (a cui ?) si nu din impactul cu Foresterul.Ceea ce ar fi si mai pacat,poate altfel-i era soarta.

 

Dumnezeu sa-l ierte.

Asa cred si eu.Cred ca s-a izbit de stalpii care sustin parapetul metalic.Tare pacatoase mai sunt! Daca cazi nu ai nici o sansa,sigur lovesti unul dintre ei :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Odihneasca-se in pace. Pe de alta parte sunt socat....socat de filmuletul de pe youtube,ala in care apar 2 kamikaze (e parerea personala si o sustin),socat de faptul ca in fiecare an se duc multi..in numar nu mare ci exagerat de mare in cele vesnice si nimeni nu invata nimic din asta..ba mai mult sunt socat ca mai are cineva tupeul sa spuna...taceti fraierilor si nu mai faceti galagie,ca ala ( "ala"- generalizez) avea experienta deci nu mai dati vina pe el.Fratilor si Rossi are experienta,ba chiar mai trage si cate o tranta,insa lui nu ii taie nimeni calea,nu ii iese nimeni in fata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Odihneasca-se in pace. Pe de alta parte sunt socat....socat de filmuletul de pe youtube,ala in care apar 2 kamikaze (e parerea personala si o sustin),socat de faptul ca in fiecare an se duc multi..in numar nu mare ci exagerat de mare in cele vesnice si nimeni nu invata nimic din asta..ba mai mult sunt socat ca mai are cineva tupeul sa spuna...taceti fraierilor si nu mai faceti galagie,ca ala ( "ala"- generalizez) avea experienta deci nu mai dati vina pe el.Fratilor si Rossi are experienta,ba chiar mai trage si cate o tranta,insa lui nu ii taie nimeni calea,nu ii iese nimeni in fata.

 

Nu mai fi socat prietene...Asta a fost acum cativa ani,oamenii sunt bine si de mult nu mai merg pe strada.Hai,revino-ti si da-i drumul mai departe..

Editat de Reaper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Odihneasca-se in pace. Pe de alta parte sunt socat....socat de filmuletul de pe youtube,ala in care apar 2 kamikaze (e parerea personala si o sustin),socat de faptul ca in fiecare an se duc multi..in numar nu mare ci exagerat de mare in cele vesnice si nimeni nu invata nimic din asta..ba mai mult sunt socat ca mai are cineva tupeul sa spuna...taceti fraierilor si nu mai faceti galagie,ca ala ( "ala"- generalizez) avea experienta deci nu mai dati vina pe el.Fratilor si Rossi are experienta,ba chiar mai trage si cate o tranta,insa lui nu ii taie nimeni calea,nu ii iese nimeni in fata.

:unsure:

 

filmuletul de pe youtube cred ca pune pe ganduri...e pacat sa murim asa.

 

ideea e ca putini constientizeaza cu adevarat ce inseamna a circula pe drumurile publice. cred ca adevarata placere e pe circuit, fie si cu o trotineta. la noi, lumea trece aiurea, pe zebra unii parca aterizeaza acolo, unii soferi vb la tel, nu se asigura, unii nu au oglinzi, altii nu au frane, majoritatea nu au CAP/MINTE. nu toti care au permis stiu sa conduca, nu toti sunt cu ochii pe noi, pe motociclisti. plus de asta, sa nu ne dam 100% nevinovati...m au surprins pe mine chiar cativa, nu mi a venit sa cred "de unde naiba a aparut si asta?"...nu toti se uita din secunda in secunda in oglinda, nu toti ne pot evita. suntem tinte vii si ar trebui sa ne purtam ca atare. cand s a spus ca trebuie sa circulam CA SI CAND AM FI INVIZIBILI, mare adevar a fost grait!

 

RIP. si ...mare grija tuturor...pentru adrenalina se pot inchiria si filme horror despre morti, nu e nevoie sa devenim noi morti in the real life (asta pentru cei cu motoare numai pentru viteza)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma ia nu mai criticati voi pe toata lumea si uitati-va in curtea voastra si la greselile voastre. sau voi sunteti perfecti? repede sariti cand nu sunteti implicati sa criticati dar cand e vb de voi stati cu coada intre picioare. macku' era un om de milioane si era cumpatat si atent, dar s-a intamplat. poti sa mergi si cu 40 la ora si sa intre unu cu un bmw in tine si mori. si atunci e vina motociclistului? terminati cu criticile daca nu stiti sau cunoasteti ce, cine si cum. sunteti aiurea!!!! sa-ti fie tarana usoara macku'-le!

Prietene, am impresia ca tu ai capul ala pe umeri doar ca sa nu-ti ploua in gat ! Crede-ma, in curtea mea m-am uitat foarte bine si sunt toate aranjate! Eu inteleg durerea pe care o simti ca ti-ai pierdut prietenul, dar oare prin ce soc si trauma a trecut sotia lui te-ai gandit vreodata ???? Te-ai gandit ca are un copil sugar de 3 saptamni care va fi cu sechele pe viata din cauza laptelui alterat al mamei ??? (DA! cand o femeie care alapteaza are un soc puternic s-a dus dracu tot ce inseamna anticorpi si toti nutrientii din lapte necesari copilului !!!!! ) Asa ca nu ma mai luat tu pe mine tare , ca nu tine ! Greseala lui e ca a mers tare in linia aia dreapta , desi stia ca e rahatul ala de popas acolo si tot timpul ies si intra masini ! Noi poate o sa ne mai aducem aminte din cand in cand de baiatul care a murit pe Meses, dar crede-ma!!!!! sotia lui isi va aduce aminte in fiecare zi lucrul asta iar copilul ala va pune intrebari la un moment dat ! Iar raspunsurile vor fi al dracu de dureroase ! Va creste fara sa se bucure de dragostea si figura paterna !Merita ?!?! Ia spune-mi tu mie lucrul asta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:blink:

 

filmuletul de pe youtube cred ca pune pe ganduri...e pacat sa murim asa.

 

 

se poate ca ei sa fie bine...dar au murit f multi fraieri care au vrut sa bata recordul de pe bord de acolo. si vor mai muri pentru ca nu toata lumea a inteles reclama cu Batman, Batman

Asa este..Dumnezeu sa-i ierte pe cei care au avut mai putin noroc,ca de altceva nu cred ca poate fi vorba,gresesc? Fiecare cu treaba lui..Unii se desteapta,mai devreme sau mai tarziu,iar pentru ceilalti dam cu RIP-uri.Pacat,dar se mai intampla.Maine va fi randul altuia,poate chiar al meu.Hai noroc si Dumnezeu sa-i aiba in paza pe cei cazuti :blink: :lol: :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am trecut si noi ieri pe acolo

erau vreo 10-12 motociclisti .... toate speed sau super moto

unele fara placuta de inmatriculare

in spatele lor un BMW sport alb, probabil le filma

 

nu ma mir ca a murit unul

 

aveau viteza undeva pe la 150-180 km/h, intre masini, pe linia continua, in curba peste tot

 

deci anormalitate de tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene, am impresia ca tu ai capul ala pe umeri doar ca sa nu-ti ploua in gat ! Crede-ma, in curtea mea m-am uitat foarte bine si sunt toate aranjate! Eu inteleg durerea pe care o simti ca ti-ai pierdut prietenul, dar oare prin ce soc si trauma a trecut sotia lui te-ai gandit vreodata ???? Te-ai gandit ca are un copil sugar de 3 saptamni care va fi cu sechele pe viata din cauza laptelui alterat al mamei ??? (DA! cand o femeie care alapteaza are un soc puternic s-a dus dracu tot ce inseamna anticorpi si toti nutrientii din lapte necesari copilului !!!!! ) Asa ca nu ma mai luat tu pe mine tare , ca nu tine ! Greseala lui e ca a mers tare in linia aia dreapta , desi stia ca e rahatul ala de popas acolo si tot timpul ies si intra masini ! Noi poate o sa ne mai aducem aminte din cand in cand de baiatul care a murit pe Meses, dar crede-ma!!!!! sotia lui isi va aduce aminte in fiecare zi lucrul asta iar copilul ala va pune intrebari la un moment dat ! Iar raspunsurile vor fi al dracu de dureroase ! Va creste fara sa se bucure de dragostea si figura paterna !Merita ?!?! Ia spune-mi tu mie lucrul asta !

 

corect, poate avea experienta cum zice el si era cumpatat, dar e oarecum clar ca in momentul ala n-a fost asa :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am trecut pe acolo in urcare dinspre Cluj si cobora cu viteza foarte mare un destept in mineca scurta pe o vitezana. Cred ca avea si pantaloni scurti dar cu casca. Dimneata am auzit la servici de accident si am crezut ca e vorba de el. Dar nu a fost asa. Baiatul care a murit avea echipament complet dar la un impact frontal, chiar cu posteriorul masinii pe care incerca sa o depaseasca nu mai prea scapi. De vina a fost probabil viteza foarte mare si masina care vira spre parcarea unde se facea spectacolul, cu sau fara semnalizare. Ar trebui schimbat locul de distractie de acolo ca se aduna prea multi gura casca ce-l au idol pe Guta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

celor care numa' nu se pot rezuma la condoleante: mai bine lasati-l in pace si nu-l tot blamati si pe el si locul ala, chiar nu merita

 

stiti bine ca se poate intampla oricui iar dincolo de multe sfaturi si teorii se vede clar si mai multa ipocrizie si indiferenta, care nu i-a dat in goarna odata macar?

 

ref. la circumstante, nici nu merita sa le stie unii, noi am vazut tot, ne este clar si ne-am ingrozit ...

 

cauza este ca vrem si noi cu totii ceva ce altii au, normalitate, dar din pacate romanii (condusi bineniteles de la fuckin' Bucuresti si goddamn Constanta negrilor si miticilor), in loc sa faca autostrazi unde sa se mute traficul nebun (la fel de mult se moare si din accidente 100% auto), se aglomereaza toti pe drumurile care ar trebui sa fie relaxante de fapt

 

care nu e de acord doar asa ... sa faca un drum Cluj-Bucuresti si unul Cluj-Munchen ... cu masina,

iar ipocritii si desteptii de prin zonele "luminate" ale tarii sa-si vada de "cultura" lor si s-o tina dr. pt. ei !

 

PS. nu vreau neaparat sa generalizez dar ce se vede, se vede, si sper ca aceia care fac exceptie si sunt foarte multi oameni de bun simt, sa nu se simta afectati

 

R.I.P. si condoleante familiei

Editat de thunderhead
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca multi dintre voi l-ati cunoscut, Dumnezeu sa-l odihneasca in pace. Totusi, pe portiunea aia de drum se mergea destul de repede ieri :rolleyes:

 

PS: O poza cu motorul, dupa impact!

post-30676-1239046656_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Reaper....revin eu nu te stresa,tot incerc sa revin de fiecare data cand moare un prieten,cunostinta sau cine o fi...dar nu pot sa nu ma gandesc ca a naibii daca nu era viteza asta 3 prieteni ii mai aveam in viata..nu doar amintiri.Si pentru cei care de fiecare data dau vina pe conservari ia ganditi-va ca in ziua de azi sunt o gramada de nebuni,mai sunt oameni stresati si cu sute de probleme....care gresesc si ei (normal,mai sunt si idiotii care dau peste tine intentionat).Daca unii dintre noi mai gresim ca in loc de 50 sau 90 sau ce limite mai sunt ii dam bice cu 180 ( e doar o greseala,nu?) ei oare nu a dreptul sa greseasca din tot felul de cauze si sa nu se asigure bine,sa mai ia o curba poate din neatentie si sa intre pe contrasens...ei nu au acest drept? doar noi suntem indreptatiti sa zburam prea jos? Pe urma care este diferenta intre a intra in coliziune cu idiotul care nu s-a asigurat la 60 la ora si care e la 180 la ora? nu cumva tot selectie naturala este?Pentru cei care nu pircep mesajul nu vreau polemici,vreau doar sa trag semnale de alarma cum face multa lume de ani de zile si noi tot ne sinucidem cu sutele...scuze de offtopic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer s-a riscat mult, prea mult...

fiind unul de-al casei mai mult ca sigur ca a avut foarte multe surprize de-a lungul timpului in special langa parcari-popasuri.

 

oricum ar fi, a murit pe mana lui nu poti invinovati pe cineva ca nu s-a asigurat cand tu mergi minim triplu viteza legala.

 

daca nici un copil nou-nascut nu te tempereaza sincer nu stiu ce te poate aduce cu picioarele pe pamant.

 

cu toti avem momentele noastre de forja si din pacate din ce in ce mai multi raman fara noroc.

sincere condoleante!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ipocrit esti tu care spui ca vrei normalitatea ta. normalitatea inseamna ca toti sa circule pe autostrazi ca sa poti tu sa te dai relaxat cu 250 pe meses?din cauza unora care gandesc ca tine nu e nimic relaxat.iar de la tine de la tara..e normal sa nu suporti bucurestiul, ai fi ca un indian la paris in bucuresti. iar constanta e prea departe ptr unii care nu au iesit de la ei de pe strada, iar cand ies, se filmeaza sa arate vecinilor ca au fost la oras..

Personal nu sunt chiar indiferent cand o mierleste 1 pe drum public la 250. Ma intereseaza daca a mai lovit in cineva. Ma intereseaza cei din jeep peste care a intrat un cascador din asta si a omorat o mama si un copil. ma intereseaza sa-i ia banii de inmormantare ca sa-si repare masina in care a intrat k k naru ala fara permis cu R1 acum doua saptamani.asta ma intereseaza.

Nu te chinui sa-mi raspunzi. asfalt uscat spre munchen..poate te opresc aia acolo ca prea vrei multa relaxare. Daca ai fost acolo spune ce au patit cei din masina. si mai important ce puteau pati daca erau cu o amarata de dacie. tu care probabil erai acolo ca sa imortalizezi bravurile pilotilor ratati.

asta da normalitate...normalitatea celor carora nu le-au luat parintii bicicleta cand erau mici si din frustrare acum recupereaza.

sa dea Dzeu sa fiti toti sanatosi, dar nu asteptati compasiune sau solidaritate cand va scad efectivele de la cei care nu aproba astfel de comportamente.

dar...are balta peste. In fiecare zi se naste unu ca voi. jenant

 

makule sa te odihnesti in pace :rolleyes:

 

si voi restu,astia zgarciti la compasiune si solidaritate,sper sa nu ajungeti sa aveti nevoie de ele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...