Sari la conținut

Accident mortal in apropiere de Zalau


SuperMoto
 Share

Postări Recomandate

O mare Sherlok Holmes :rolleyes: Si ti-ai dat tu singur seama de atatea chestii din filmarea respectiva?Singur,singurel? Bravo...esti mare :laugh:

 

 

daca citesti la profil, ai sa vezi ca e fost posesor si impatimit dupa modelul cu pricina, plus alte patanii de tinut cont, tot pe modelul cu pricina, deci, m-as baza pe ce mananca el acolo, ca stie ce zice

 

 

da..am vazut un caz cu un baiat Dioxitu\Dixi care si-o luat un GSXR Srad600 98' ..incepator nu cred ca o mai avut vreun motor cel putin pe youtube asa parea (
)..dupa o saptamana si-o facut o filmare cum merge cu 180 km\ora prin oras...si dupa nush cat timp o avut un accident ( nush cum s-a intamplat ca nu am inteles nimic ) si a decedat...09.09.2008...mai bine isi lua ceva de incepatori de exemplu un GSXF...is unii oameni care se lasa dusi de val si habar nu au ce inseamna riscul vitezei

 

 

dix nu a murit pe motocicleta lui, ci pe un zx-7 abia avariat. nu a murit pentru ca se dadea cu 200 ci pentru ca i-a intors o jegoasa in fata cu un logan si gaborii au zis ca a cazut din cauza unei gropi. vorbesti din auzite si esti prost informat, abtine-te sa cauti exemple acolo unde nu cunosti faptele concrete. nu si-a luat gsxf pentru ca nu a vrut, tu de ce nu ai enduro?

 

sa-i fie tarana usoara celui cu R1, pacat, era sot si tata, saraca lui sotie probabil e devastata in momentul asta.

fiecare moare pe pielea lui, ceea ce trebuie inteles este ca viteza printre masini se poate solda in orice moment cu rani grave, paralizie sau deces. presupun ca toti stiu asta, dar se gandesc ca nu li se va intampla lor. si raman surprinsi de masina ce le intoarce in fata. ma uit si ma rog sa nu am parte de asa ceva vreodata, tin la mine, la ai mei si la motocicleta mea.

 

@SSS: da, ai dreptate, pentru cei care au cap sa inteleaga, dar nu multi il poseda.

 

 

o parere proprie si personala este ca acest sezonul asta a inceput mai prost decat precedentul, e deabia aprilie si vad peste 10 topicuri de accidente, din care 2-3 soldate cu morti.

pacat, motociclismul nu este tocmai cum il viseaza unii.

si felul ala de a sta chircit fara suflare sub bara aia de pe marginea drumului chiar imi va ramane pe retina data viitoare cand voi fi tentat sa trag de manson.

fara replica.

fara replica.

Editat de Moto Junkie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Stimabililor,topicul acesta a fost deschis pentru a face lumina in cazul accidentului,si pentru a fi trase niste concluzii utile ca altii sa nu o pateasca la fel, si nu pentru a va imparti voi replici dure,pentru asta exista PM.

Conduceti cu atentie!Numai bine si sanatate tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca se stie clar care au fost conditiile accidentului atita vreme cit cel care a murit a fost insotit de alti motociclisti.

Parerea personala (fara sa cunosc ce s-a intimplat) e ca riderul a gresit destul de grav, in ciuda experientei. Asta o fi si motivul pentru care nu vor sa povesteasca ce s-a intimplat si pe de o parte ii inteleg pe prietenii lui, ca sigur vor fi multi care vor zice: "a gasit ce-a cautat". ;)

:rolleyes: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer imi repugna enorm forma actuala a discutiei. parerea mea e ca trebuie sa ne limitam la observatii generale derivate din concluziile fiecaruia asupra cazului, puse intr-o forma nepersonala. daca blamati mortul la modul la care o faceti unii credeti ca rezultatul e cel scontat? eventual puteti fi considerati ca doritori de opinii separate. nu incerc sa-i gasesc vre-o circuymstanta atenuanta victimei, sunt convins ca mergea mult prea tare pt zona aceea dar totusi, vb despre cineva care din pacate nu mai este.....poti sa nu fi de acord in f multe feluri insa de la vehementa se ajunge de multe ori (cum se citeste in multe cazuri mai sus) la dispret. din pacate disocierea e trasatura dominanta a natiei.....tot timpul unii se desolidarizeaza de altii si in loc sa o faca elegant ii mai scuipa si seminte in cap...

inca o data, nu inteleg cum intr-un topic in care se vorbeste despre un decedat se pot spune unele mitocanii incomensurabile. incetati cu atacurile abjecte, n-aveti pic de decenta sa nu cer mai mult...

daca eu ma simt asa si nu-l stiam, nici nu vreau sa ma gandesc ce simte un apropiat de-al lui

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa ii fie tarana usoara motociclistului, condoleante si multa putere familiei lui ca va avea nevoie.

 

Si multa atentie si minte in special categoriei cu mancarimi in palma dreapta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ipocrit esti tu care spui ca vrei normalitatea ta. normalitatea inseamna ca toti sa circule pe autostrazi ca sa poti tu sa te dai relaxat cu 250 pe meses?din cauza unora care gandesc ca tine nu e nimic relaxat.iar de la tine de la tara..e normal sa nu suporti bucurestiul, ai fi ca un indian la paris in bucuresti. iar constanta e prea departe ptr unii care nu au iesit de la ei de pe strada, iar cand ies, se filmeaza sa arate vecinilor ca au fost la oras..

Personal nu sunt chiar indiferent cand o mierleste 1 pe drum public la 250. Ma intereseaza daca a mai lovit in cineva. Ma intereseaza cei din jeep peste care a intrat un cascador din asta si a omorat o mama si un copil. ma intereseaza sa-i ia banii de inmormantare ca sa-si repare masina in care a intrat k k naru ala fara permis cu R1 acum doua saptamani.asta ma intereseaza.

Nu te chinui sa-mi raspunzi. asfalt uscat spre munchen..poate te opresc aia acolo ca prea vrei multa relaxare. Daca ai fost acolo spune ce au patit cei din masina. si mai important ce puteau pati daca erau cu o amarata de dacie. tu care probabil erai acolo ca sa imortalizezi bravurile pilotilor ratati.

asta da normalitate...normalitatea celor carora nu le-au luat parintii bicicleta cand erau mici si din frustrare acum recupereaza.

sa dea Dzeu sa fiti toti sanatosi, dar nu asteptati compasiune sau solidaritate cand va scad efectivele de la cei care nu aproba astfel de comportamente.

dar...are balta peste. In fiecare zi se naste unu ca voi. jenant

Multumim d-lui admin pentru vigilenta si pentru ca a evitat o lansare de racheta sol-sol dinspre Cluj inspre Bucuresti sau invers.

Totusi as vrea sa ramana precizat:ti-a plans pe umar sotia lui si te-a rugat sa-i adopti copilul?

Sau ai zis o rugaciune de iertare pentru motociclist si maine tii post pentru familia ramasa?Daca da,FELICITARI!!!!Si chiar se va schimba ceva.In rest,de acolo din "Paris" se vede ceea ce se vrea sa se vada.

 

elore chefere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragii mei motoristi, va rog sa-l lasati pe maku sa mearga linistit pe ultimul drum. Daca aveti un ultim cuvant de spus, faceti-o,.... sa aibe asfalt uscat, nu mai manjiti cu noroi!

 

Doamne iarta-l

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ipocrit esti tu care spui ca vrei normalitatea ta. normalitatea inseamna ca toti sa circule pe autostrazi ca sa poti tu sa te dai relaxat cu 250 pe meses?din cauza unora care gandesc ca tine nu e nimic relaxat.iar de la tine de la tara..e normal sa nu suporti bucurestiul, ai fi ca un indian la paris in bucuresti. iar constanta e prea departe ptr unii care nu au iesit de la ei de pe strada, iar cand ies, se filmeaza sa arate vecinilor ca au fost la oras..

Personal nu sunt chiar indiferent cand o mierleste 1 pe drum public la 250. Ma intereseaza daca a mai lovit in cineva. Ma intereseaza cei din jeep peste care a intrat un cascador din asta si a omorat o mama si un copil. ma intereseaza sa-i ia banii de inmormantare ca sa-si repare masina in care a intrat k k naru ala fara permis cu R1 acum doua saptamani.asta ma intereseaza.

Nu te chinui sa-mi raspunzi. asfalt uscat spre munchen..poate te opresc aia acolo ca prea vrei multa relaxare. Daca ai fost acolo spune ce au patit cei din masina. si mai important ce puteau pati daca erau cu o amarata de dacie. tu care probabil erai acolo ca sa imortalizezi bravurile pilotilor ratati.

asta da normalitate...normalitatea celor carora nu le-au luat parintii bicicleta cand erau mici si din frustrare acum recupereaza.

sa dea Dzeu sa fiti toti sanatosi, dar nu asteptati compasiune sau solidaritate cand va scad efectivele de la cei care nu aproba astfel de comportamente.

dar...are balta peste. In fiecare zi se naste unu ca voi. jenant

apropo cate accidente tampite sunt la parisu vostru?

noi "provinica" suntem mai prost crescuti...NU? Mai bine mor decat sa stau in jegu ala de oras si ....de locuitori ai sai :rolleyes:

si cei din forester nu au patit nimic.

Domnul sa-l ierte

Editat de paradoxxbogdy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim d-lui admin pentru vigilenta si pentru ca a evitat o lansare de racheta sol-sol dinspre Cluj inspre Bucuresti sau invers.

Totusi as vrea sa ramana precizat:ti-a plans pe umar sotia lui si te-a rugat sa-i adopti copilul?

Sau ai zis o rugaciune de iertare pentru motociclist si maine tii post pentru familia ramasa?Daca da,FELICITARI!!!!Si chiar se va schimba ceva.In rest,de acolo din "Paris" se vede ceea ce se vrea sa se vada.

 

elore chefere

 

sunt convins ca ai inteles ce vreau sa spun, ca nu am profil de erou, nu-mi pare rau ptr asta si ca nu-i inteleg pe cei care au fara o motivatie suficienta. Iar ptr mine, a ramane pe youtube cu un record pe meses nu reprezinta o motivatie.

in rest nu mi-a plans nimeni pe umar si nici post nu o sa tin maine. dar acea sotie va plange in mod cert....si va plange ptr o prostie. tot ce am scris a fost in speranta ca pe langa tinerii care vor vedea filmarea cu 260km/h si vor fi tentati sa incerce, vor fi si cativa care vor constientiza pericolul. pentru ca pe langa sotie eu cred ca cea mai mare durere a unui parinte e sa-si ingroape copilu. Ascunderea sub pres a faptului ca a fost ucis de viteza..nu de conservar..nu de pietricica de pe asfalt, nu de balega de pe sosea, nu mi se pare o metoda educativa buna.

am scris sperand ca poate si datorita posturilor mele, unu din parintii sau una din sotiile celor 6845 de useri care au citit pana acum topicul asta nu va plange dupa un copil sau sot care vede in astfel de curse everestul carierei motocicliste.

 

Dumnezeu sa-l ierte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda... multe posturi. La ce bune? Accidentele vor continua sa curga, vor fi mereu astfel de evenimente neplacute! Pana nu ti-o iei sa te potolesti nu ai sa te potolesti, e regula. Pe toti ne mananca palma, toti facem tampenii si riscam acolo unde avem impresia ca suntem minim zei! Fiecare cum isi asterne asa doarme. Ne-am trezit peste noapte toti lupi moralisti...

S-a intamplat, asta e, cine invata din asta bine, cine nu, e treaba lui. Mai bine fiecare isi vede de propriul mers prin viata si mersul pe moto. De gresit toti gresim, cine e perfect sa ridice mana! :rolleyes:

 

Condoleante familiei! Greul de acum incepe... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu ce crezi?... poate ai impresia ca vrei sa crezi ceva....a fost singur... nu facea liniute sau mai stiu eu ce manevre in trafic....

esti pre mic sa intelegi ce inseamna sa explici moartea unui prieten in cuvinte...

daca ai o viata anosta .... incearca telenovelele.... ca de supermembrii cu cauciucuri patrate is satul....

stimabile ...vad ca tu stii detalii...nu facea liniuite,nu facea manevre in trafic..multa lume se intreaba ce s-a intamplat totusi...statea pe loc si a intrat o masina in el? noi astia ...membri si supermembri cu cauciucuri patrate dorim sa stim si sa tragem semnale de alarma ca sa nu mai moara cei cu cauciucuri rotunde.dar pt ei e greu sa priceapa.stiu,e greu sa ingropi un prieten,dar dupa ce ingropi vreo 3 ai sa incerci sa analizezi si alte cauze decat conservar nenorocit care nu m-a vazut ca veneam cu viteza luminii...eu personal cred ca motociclismul trebuie sa fie un hobby,o pasiune,mie imi plac foarte mult intalnirile unde mai schimbi o vorba cu lumea, distractii s.a.m.d... nu sa dai cu RIP-uri in fiecare zi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un tanar de 30 de ani, a murit aseara in Zalau, judetul Salaj in urma unui grav accident de circulatie. Accidentul a avut loc pe drumul European 81, cel care face legatura intre Zalau si Cluj. Din primele cercetari se

 

pare ca motociclistul a intrat in coleziune spate cu un alt autovehicul, impactul fiindu-i fatal. Deocamdata nu s-a stabilit cine este vinovat.

 

S-a circulat greu mai bine de 2 ore pe o singura banda de mers. Traficul a fost ingreunat de coloanele de masini care s-au format pe ambele sensuri de mers, acestea s-au intins pe o distanta de 3km.

 

Zaha Paul inspector principal, politia rutiera Salaj: Accidentul a avut loc pe DE 81 la intrarea in localitatea Ciumarna, din primele cercetari rezulta ca, barbatul de 30 ani care conducea motocicleta, a intrat in coleziune spate cu un alt autovehicul, in urma caruia a decedat. Nu se cunoaste deocamdata cine este vinovat de producerea accidentului, cercetarile continua.

 

Martor: Eram in spatele motocicletei, cand s-a intamplat incidentul. Domnul cu masina inplicat in accident, a semnalizat stanga, iar motocicleta venea din spate, a vrut sa-l depaseasca dar a observat ca din fata vine o alta masina, vrand sa o evite a intrat in coleziune spate cu autoturismul din fata lui. Nu stiu daca a avut viteza, l-am vazut pur si simplu in aer.

 

Din nefericire la sosirea ambulantei barbatul deja murise, nemaiputandu-se face nimic pentru el.

 

copy paste de pe http://www.ztv.ro/articole/social/18594-mo...v-accident.html

 

dumnezeu sa-l ierte :laugh: nu-l cunosc, dar... toti gresim. toti ne trezim neputinciosi in situatii in care aveam senzatia ca putem.

imi pare tare rau ca pt el viata s-a terminat asa de scurt... decat sa va certati pe tema cu "ce facem cu copiluu???" de parca voi o sa-l carati in brate, mai bine organizati, voi sau apropiatii, o cheta ceva. doar asa puteti ajuta pruncul.

DECI eu nu l-as renega doar pt ca, pt o gresala pe care toti o facem, el a murit. nu era nici in tricou si shlapi, nu era nici vreun incepator... sper ca la inmormantarea lui sa se adune multi motociclisti.

 

doar cine nu merge nu greseste ... :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer s-a riscat mult, prea mult...

fiind unul de-al casei mai mult ca sigur ca a avut foarte multe surprize de-a lungul timpului in special langa parcari-popasuri.

 

oricum ar fi, a murit pe mana lui nu poti invinovati pe cineva ca nu s-a asigurat cand tu mergi minim triplu viteza legala.

 

daca nici un copil nou-nascut nu te tempereaza sincer nu stiu ce te poate aduce cu picioarele pe pamant.

 

cu toti avem momentele noastre de forja si din pacate din ce in ce mai multi raman fara noroc.

sincere condoleante!

 

 

cel mai pertinent post si asta e adevarul

 

Dumnezeu sa-l ierte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cunosc imprejurarile exacte, nici nu vreau sa discut ca cui este vina. probleme pot avea si cei mai experimentati atunci cand hazardul joaca rolul principal. cand abordezi un viraj la 50 grade si nu vezi dincolo iti asumi un risc imens. uneori drama nu te ocoleste si pe tine. din motivul asta personal imi este frica sa ma dau pe zona aia. drumul e superb, topografia si vegetatia din pacate fac echipa perfecta cu moartea! pacat ca sunt oameni ok, poate de valoare (nu doar dpdv moto) si sfarsesc in astfel de imprejurari. sa nu uitam ca sunt momente cand acel "mancat in palma" poate sa ne fie fatal. mersul moderat nu inseamna legal. inseamna in asa fel incat sa poti evita o situatie neprevazuta. daca intri tare (max) intr-un viraj cu vizibilitate 0 in apex sau la iesire si acolo ai ghinionul ca un tir sa fi ramas in pana......

merge-ti tare fratilor ca de-aia ne-am luat motoare dar nu uitati sa si ganditi putin, ajungegi intregi acasa sa ne putem bucura impreuna si de urmatorul weekend...

 

 

 

 

ultima fraza strica din pacate tot ce ai scris pana acolo....

complet de acord cu stilul de condus cu bagare de seama...

Dumnezeu sa-l odihneasca pe fratele nostru !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa par "comunist" dar filmuletele de bravada de pe youtube cred ca ar trebui eliminate. Nu duc la nimic bun.

Condoleante familiei si multa putere pt. a trece peste tragedie.

Dumnezeu sa-l odihneasca pe rider;

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce oare topicurile cu accidente grave contin certurile astea inutile?

 

Nu e suficient un simplu "odihneasca-se in pace"?

 

Un om a murit, sa avem putin respect, sa ne rugam pentru el si familia lasata in urma, sa aprindem o lumanare pentru toti cei plecati dintre noi pe doua roti si sa avem grija de pielea noastra. ATAT.

 

de obicei daca e de vina consevarul se spune :sa mergem dupa el cu furci si topoare, sa il omoram.

 

Acum cand e de vina viteza si poate motociclistul incep certuri de alt gen.

 

Pentru prietenii lui: aveti grija si ganditi-va bine la ce se poate intampla cand mergeti supersonic prin zonele periculoase

 

Pentru ceilalti: accidente se intampla in Bucuresti, in Zalau, peste tot. Asa ca nu are rost aceasta polemica inutila.

 

 

:rolleyes: :laugh: ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intradevar pt. unii motorismul e un hobby. dar, din pacate, pentru multi altii, e un drog.

hobby-stii ies in week-end, si fac 2-3 drumuri pana la mare sau mai stiu eu pana unde pe an. pe cand "drogatii" nu se pot dezlipi. d'asta merg in orice anotimp, zapada sa nu fie.

 

ca toti "drogatii" si motoristii se-mpart in mai multe categorii -risc mediu si mare risc -. unii prefera chopper (d'astea mai soft, naturale), altii enduro (le place sa sara - gen salvie), altii de strada, altii o ard legal, cu ce se poate dar fara sa se expuna riscurilor, etc. dar "ss"-istii-s ca heroinosii, desi sunt constienti de implicatii si risc, nu se pot opri. cand nu-s calare, nu cred ca e unu sa nu se fi gandit ca tre s-o lase mai moale si sa nu se gandeasca ca o sa mearga pe pista si-o sa dea totul din el acolo, sa termine cu riscurile la care se expune...dar cand te sui si-ai acceleratia la-ndemana, e greu. sunt si care sunt anti droguri de mare risc, desi au incercat odata. si chiar nu le-a placut sau corpul lor a avut o reactie adversa. dar si mai multi care-au ramas addicted, asa ca nu-i mai invinovatiti atata. ata ete, adrenalina creaza dependenta. atata timp cat legea ne da dreptul la vitezane, nu avem cum sa nu le-ncercam, cu riscul de-a ramane dependenti. altii se-arunca cu parapanta de pe zgarie nori. si-aia ar putea cade-n capul cuiva...

 

credeti ca acum, daca ar putea privi lumea noastra de undeva de pe margine, nu-i pare rau pt. ce-a lasat in urma? dar la momentul respectiv, uiti de tot si de toate si te lasi dus...cine n-ancercat sa n-arunce cu piatra.

 

inainte sa blamezi un dependent ar trei incercata eliminarea sursei drogului. si-aici nu se poate decat prin schimbarea legii, aplicarea ei si concomitent cu asta amenajarea de piste. si nr. accidentelor mult blamate cu "vitezane" ar scade mult.

si pe drogati, la dezintoxicare, ii drogheaza-ncontinoare, pe multi poate pt. zeci de ani. dar legal si-ntr-un mediu organizat, asa cum ar trebui sa se organizeze curse, pe pistele care-ar trebui construite, avand in vedere nr. tot mai mare de motorete.

 

 

bafta

Editat de betzigash
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand, RIP

In al 2-lea rand, consider ca daca ar fi putin mai temperate posturile, indiferent de parerea exprimata in ele, toata lumea ar avea de castigat; de acord cu condoleantele, dar si cu constientizarea pericolelor, mai ales ca multi citesc forumurile, si poate raman cu ceva din durerea sotiilor, copiilor, PRIETENILOR celor care nu mai sunt printre noi :rolleyes:

E adevarat ca adrenalina creaza dependenta, ca nu te poti abtine cand vezi o portiune de drum care-ti face cu ochiul (garantez ca e la fel si cu masina - din proprie experienta), dar cum s-a mai spus pe aici, drumul trebuie sa-l impartim cu totii, buni, rai, cu sau fara experienta, asa ca sunt inevitabile "inevitabilele si neprevazutele"...

 

Condoleante familiei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P :rolleyes: :laugh: odihneasca-se in pace si multa putere familiei!

 

PS:am fost si eu ieri pe acolo,am tras si eu de gaz mai tare decat ar fi trebuit.....dar eu am o vorba:ceasul rau pisicia 13...asa i-a fost dat.l-am vazut si eu pe baiat cand stateam la cafea,nu l-am vazut cum mergea.in orice caz,cuvintele sunt de prisos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P.

 

respect pentru Pantera si pentru ce a scris aici. Ea si alti cativa.

 

am postat pentru ca am o intrebare: ce inseamna: "i se putea intampla oricui"?

Editat de ratonul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar daca nu au copil sau sotie...rar oameni singuri pe lume. cineva tot plange.

personal cred ca o mare parte din vina o are politia, care cunoaste situatia(nu e o noutate ca mereu o mierleste cineva ptr ca se fac curse acolo) si nu ia masuri pe acea zona. chiar daca asta ar insemna limitatoare de viteza, care pe mine personal ma deranjeaza. daca nu pentru vietile celor care se dau pe acolo, atunci pentru a proteja ceilalti participanti la trafic care nu trebuiesc expusi excesului de adrenalina.

No ofense man,dar curse nu se fac aici pe meses.Nu se intrec mai multi motociclisti,nu se merge pe cronometru,sau nu se filmeaza pt nu mai stiu ce record de viteza.Cei care filmeaza sunt gurile casca+cocalarii care se strang pe Meses in fiecare week-end ca sa mai vada pe unul care merge tare,ca sa-l filmeze,sa aiba un film si el despre cum se merge pe Meses.Cei din MMC nu cred ca s-au filmat ca sa aiba cu ce se lauda,sau doar ca sa-i vada gurile casca,sau pentru a face senzatie.Din contra,sunt niste tipi ok,echilibrati,care vor sa se bucure si maine de mersul pe 2 roti.

Problema Mesesului e ca se merge cu viteza chiar si singur,chiar si cand se merge doar pentru relaxare.Mesesul e ca un circuit:are drum bun,curbe care de care mai frumoase;insa putini sunt cei care se pot tempera.Astfel, se uita de riscurile impuse de acest tip de a merge;se uita de cei de acasa;se uita chiar si de sine insusi;se uita de tot si toate.Personal,nu cred ca exista cineva care nu a tras de gaz mai tare decat trebuia cel putin odata,fie ei rideri cu experienta sau nu.Si nu se ascunde nimic legat de moartea regretatului Mack,doar ca baietii care au vazut accidentul sunt inca socati la gandul ca au pierdut un bun prieten din randul lor si la faptul ca se putea intampla oricaruia dintre ei,chiar si unor motociclisti cu experienta.Sanatate,numai bine!

Dumnezeu sa-i ierte si sa-i odihneasca pe toti cei cazuti!

Editat de cristydan11
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu inteleg de ce unii va tot repetati. n-are rost sa incarcati topicul cu aceleasi opinii sau cu altele postate de altii inainte....serios nu cred ca se mai poate spune ceva. concluzia cred ca e simpla "lasati-o mai moale pe segmente de drum periculoase". credeti ca daca scrieti de 10 ori ca mortul e de vina va creste ratingu de safe raider? cine poate trage concluzii dintr-un eveniment tragic o face si pe cale de deductie logica. cel care n-o face aveti impresia ca se schimba daca i se spune " vezi, si-a facut-o cu mana lui, si tu vei pati la fel....!!!"?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...