Sari la conținut

Accident mortal Uverturii/Dreptatii - Suzuki vs Solenza


enemy
 Share

Postări Recomandate

DE CE VORBESTI IN NECUNOSTINTA DE CAUZA. E , STAU SI MA GANDESC OARE CUM REACTIONAU AI TAI DACA ERAI IN LOCUL LUI MOGA. NU TI DORESC.

eugene horia sunt,vecinul tau,frate nu ii mai lua apararea idiotului ala man ca e de cacao ce a facut cum a facut bla bla....

by the way cum te mai simti ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 210
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Daca tot esti asa curios si ii faci pe altii de cacao prin neimplicare ...de ce nu suni tu la toate spitalele sa te interesezi de el si de ce are nevoie ? Hint...probabil este la Universitar,este cel mai aproape...

 

off topic:eram doar curios cum se simte ... atat ... departe de mine gandul de a face pe cineva de cacao ... eu unu nu procedez asa ... de cacao va faceti singuri ... toti astia care le stiti pe toate si le faceti pe toate ... astia care vorbesc fara ca macar sa aiba habar ce dreaq a fost acolo cu adevarat ... am intrebat pt ca sunt sigur ca exista pe forum oameni care il cunosc si ar fi pacat (chiar daca a fost vina lui) ca el sa aiba nevoie de ceva (sange, bani, etc ... ) iar noi sa stam ca niste parsivi si sa il balacarim pe forum ... acum ai inteles ce dreaq am vrut sa zic mai "super membrule"? daca da atunci e OK, daca NU atunci nu esti decat un alt carcotas ce vb aiurea si offtopic ... ca si mine prin aceasta postare ...

on topic: deci pana la urma stie careva ceva???

LE: am vazut anuntul cu sangele, o sa ma duc sa donez si eu ...

Editat de Roockie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai daca nu cunostea zona...de ce s-a riscat? mai ales ca era si incepator....asta e acum...ce s-a intamplat s-a intamplat...sa speram ca-si revine si nu mai face aceeasi greseala de mai multe ori ! oricum nu prea mai are cu ce...

PS: Eugen la accidentul lui Moga ma refeream...intradevar, asculta-l pe Horia ca e mai veteran si stie ce zice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

off topic:eram doar curios cum se simte ... atat ... departe de mine gandul de a face pe cineva de cacao ... eu unu nu procedez asa ... de cacao va faceti singuri ... toti astia care le stiti pe toate si le faceti pe toate ... astia care vorbesc fara ca macar sa aiba habar ce dreaq a fost acolo cu adevarat ... am intrebat pt ca sunt sigur ca exista pe forum oameni care il cunosc si ar fi pacat (chiar daca a fost vina lui) ca el sa aiba nevoie de ceva (sange, bani, etc ... ) iar noi sa stam ca niste parsivi si sa il balacarim pe forum ... acum ai inteles ce dreaq am vrut sa zic mai "super membrule"? daca da atunci e OK, daca NU atunci nu esti decat un alt carcotas ce vb aiurea si offtopic ...?

LE: am vazut anuntul cu sangele, o sa ma duc sa donez si eu ...

Nici nu am inteles,nici am inteles.Ce zici de aceasta a treia posibilitate ?Sper ca nu ti-am cauzat vreo scadere la bursa prin asta.

Asa cum te enerveaza pe tine carcotasii ca mine care le stiu pe toate asa ma enerveaza si pe mine avocatii si pseudomoderatorii ca tine care-i fac pe altii de rahat gratuit cu tot felul de remarci de genul pe care ai facut-o anterior.

 

Daca de-a lungul tipului am fost pasiv,de acum cum va prind pe aici cum va "ard".

 

Am locuit 25 de ani in zona si stiu cum sa treaba acolo,asa ca nu am postat balarii sa ma bag in seama aiurea.N-o fac niciodata aici pe forum, pentru ca unii iau in considerare ce scriu.

 

Restul pe PM daca mai ai ceva de spus.

Editat de TARKA 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti sustin parerea ca e bine sa progresezi la clase si nu sa te arunci virgin pe motor de 1000.

Subiectul asta e pentru o dezbatere mai larga, in alte locuri.

 

Am repetat de mult pe forum ca nu are importanta pe ce incepi atata timp cat ai creier in cap. Am mers pe sportive si choppere mii de km, am mers si foarte tare, insa totdeauna am mers preventiv si foarte atent in preajma intersectiilor si mai ales in oras. Cand nu stapanesti motorul, ai o maneta care-l domoleste, totul tine de om. Am inceput cu VN800 si mi se parea foarte greu, insa de fiecare data cand o luam razna si simteam ca ma pierd prindeam ambreajul. Niciodata nu am lasat nici o motocicleta sa ma duca in zona in care sa nu o mai pot controla si oricine poate sa faca asta. Mirajul vitezei este mare si eu am mers foarte tare uneori, insa orasul implica atata variabile incat nu ai voie sa mergi in halul ala incat sa distrugi o janta.

 

Nu-mi spune ca nu poate oricine sa faca asta, pentru ca este simplu si atunci cand esti incepator trebuie sa mergi cu cap si sa exersezi mult cu ambreajul, plecarile de pe loc, sa exersezi atat de mult, mai ales noaptea fara trafic si cu un amic cu oaresce experienta, pana cand iti formezi un nivel minim de automatisme. Daca esti incepator si gandul tau e din start sa fii zmeu, sa mergi tare si sa te duci in cluburi sa intri macho cu casca ca sa agati pipite tampite, atunci primele cazaturi/accidente vor avea pagube morale/fizice/materiale mai mari, poate chiar letale.

 

 

Nu zic nimic de baiatul asta cu SV-ul ca nu stiu, ma refeream strict la fraza spusa de tine, cu progresatul si pe tema careia in trecut pe forum am mai avut diferente de opinie si cu altii, care, la fel ca si tine dau vina pe biata motocicleta, in loc sa se uite la tampitii care se cred Rossi imediat ce s-au urcat prima data in sa.

 

 

Ai scapat mana in acceleratie? Ambreaj. Esti incepator si esti mai mult atent la alte la comenzile motocicletei decat la drum? Ambreaj. Ambreaj, inainte de frana, iti confera siguranta psihica ca nu o scapi de sub control fara sa vrei. Trebuie sa-ti repeti asta, incepator fiind, pana devine un automatism. Ambreajul tine si motoreta cu reactor in frau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PANA LA URMA STIE CINEVA DE CE TRAUMATISME A SUFERIT BIKERUL??? PASAGERUL CUM SE SIMTE???

 

 

Stati si vorbiti numai balarii!

1. Eugen, am vazut si eu accidentul in care ai fost implicat. Erai intins pe caldaram. Imi pare rau ca nu am ajutat, nici nu stiu cum as fi putut pt ca a venit SMURD-ul imediat. Am citit posturile tale. Ma bucur ca esti ok! Recuperare grabnica in continuare!

 

2. Accidentul lui Alex (Moga) este subiect inchis. Legal el nu era pe sosea, neposedand permis, asadar soferita e nevinovata! Moral mi se pare ca este pentru ca acea intersectie prin care am trecut de mii de ori ofera vizibilitate. Este parerea mea si incerc sa fiu cat mai obiectiva!

 

3. Accidentul de la Uverturii colt cu Dreptatii. Eu stau in O15, chiar in intersectie. Am ajuns la 5 min dupa accident. Biker-ul nu mai era, il luase SMURD-ul, pasagerul urla la politisti sa ia mana de pe el. Fusese proiectat in parbrizul unui VW parca era, cel rosu din poze.

Treaba e ca motorul venea dinspre Dreptatii, a virat stanga spre pasajul Lujerului, iar Solenza nu a mai avut cum sa-l evite. Impactul a fost groaznic. Solenza pe partea soferului are plafonul indoit, baia de ulei sparta, nu mai avea parbriz. A intrat intr-un papuc parcat si in cabina telefonica. Biker-ul a plonjat cam 7-8 metri, oprindu-se langa Solenza. Hemoragie interna, atat mi-am dat seama. Era inconstient cand a fost urcat in Salvare. Acul s-a oprit la 6000 de turatii intr`a treia. Clar el e vinovat!

Important este cum se simte!

 

Stie cineva ceva de el? In ce stare e? Cum poate fi contactat un prieten sa aflam despre starea lui?

In ultima instanta daca nu aflu, azi ma duc la Universitar. Dar prefer sa ma duc doar sa donez sange intrucat si lucrez si nu prea am timp!

 

Pana la urma din cate imi dau seama este un forum unde este necesara solidaritatea, in nici un caz nu trebuie sa comentati si sa judecati ceea ce au patit altii in accidente. Cine e vinovat si de ce? Nu sunteti organe competente si nici nu aveti ce sa mai faceti daca tot cautati vinovati. La un moment dat totul se plateste!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce nenorociti sunteti si voi ...

Caz clasic: neacordare de prioritate. Daca era vina conservarului, saracu' nu mai cumpara carne pana la pensie. Dar vad ca toata lumea tace si intreaba de sange pt motociclist, care de altfel este vinovatul. Cand au fost accidente in care si conservarii erau raniti grav, cati dintre voi ati dat sange, si cati pwla-n gatu lui si al familiei ?

 

Ntz ntz ntz... Romanilor !

Editat de Trotinel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce nenorociti sunteti si voi ...

Caz clasic: neacordare de prioritate. Daca era vina conservarului, saracu' nu mai cumpara carne pana la pensie. Dar vad ca toata lumea tace si intreaba de sange pt motociclist, care de altfel este vinovatul. Cand au fost accidente in care si conservarii erau raniti grav, cati dintre voi ati dat sange, si cati pwla-n gatu lui si al familiei ?

 

Ntz ntz ntz... Romanilor !

 

Ntz ntz ntz... Machedonule :huh:))

 

Glumesc trotinel. am inteles ce vrei sa spui. le fac eu un rezumat: ipocrizie.

 

iar pentru tudor@manowar.ro ... ne bucuram ca tu ai creier, dar ce facem cu restu? Un implant de materie cenusie este exclus, deci? aaa, le recomandam sa inceapa progresiv. sau, cum o sa fie din 2012, ii obligam sa inceapa progresiv.

 

Iar legat de evolutia ta, sunt sigur ca un tip care incepe incet, progresiv si trece printr-o clasa inferioara inainte de cele mari 600/1000 va fi intotdeauna mai bun decat unul cu cap si multa cumpatare.

 

Bineinteles, acum nu iti pasa, dar poate ca intr-o zi tu o sa ajungi intr-o situatie in care nu ai mai fost niciodata, o sa te panichezi si o sa faci poc. ei bine, poate ca ala care a inceput pe scuter a mai fost, avand niste km deja facuti la viteze mai mici unde ai mai mult timp de reactie, si poate ca acum are niste reflexe mai bune. Ei bine, tu esti in spital, iar el e la o bere cu prietenii si le povesteste cum i-a taiat un (cuvant urat) fata.

 

Degeaba ai cap daca nu e educat, cea mai buna educatie este practica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclistul este in stare grava la spital iar pasagerul ar fi scapat mult mai usor...nu stiu ce sa intamplat cu baiatul asta pt ca il cunosc,nu era genul de om hazardat si era destul de precaut....am inghetat cand am auzit ce sa intamplat cu el.....deoarece eu i am vandut motocicleta in luna decembrie 2008...nu imi vine sa cred in ce hal sa facut motocicleta...."Casca" aia a fost a mea....sa ii da dumnezeu sanatate si zile ca e baiat tanar,din cate stiu are 20-21 de ani....Nu mai fiti rautaciosi,ca azi esti maine nu mai esti chiar daca esti sau nu un "aventurier".si la ora actuala este in spital in coma...SUNT SOCAT<NU IMI VINE SA CRED,nu vreau sa stiu ce este pe parinti lui...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acul s-a oprit la 6000 de turatii intr`a treia.

un sv are in a treia, la 3500 de turatii, 50km/h. sunt curios cum ai aflat treapta de viteza in care a ramas motorul ? oricum, in aceasta treapta motorul raspunde foarte bine la acceleratie si un incepator surprins de o groapa sau altceva pe asfalt, coraborat cu o pozitie incorecta a mainii pe acceleratie, poate ajunge foarte usor la o viteza nedorita

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa le dea sanatate. Mare pacat cum spunea cineva mai sus. Doar 21 de ani. Sper sa isi revina si sa nu fie probleme.

 

P.S. totusi avea viteza. La 50km/h nu proiecta solenza intr-un papuc si apoi in cabina telefonica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Solenta putea sa ajunga in papuc si din instinctu soferului auto care a tras de volan fie sa il fereasca fie din sperietura nu cred ca din impactul cu moto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte adevarat.

 

mersul asta cu pasager nu e un lucru tocmai bun cand esti incepator.

pasagerii in general vor sa vada si ei cum e cu mobra, nu poti sa mergi 50 ii mai arati si tu un sprint.

 

nu stim ce a fost acolo, fiind incepator poate s-a pierdut a avut timp mort si nu a mai facut franarea cine stie, nu mai el stie cu exactitate.

 

pana la urma prin simplu fapt ca a ales o mobra prietenoasa pt un incepator nu il face un manelist cum comentau toti cinstitii mai in fata.

 

sa ii dea Dumnezeu sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LE: mai e unu' cu un R6...eugen sau cum l-o chema pe user...am o intrebare... tu nu esti ala care le lua apararea tavalitilor cu gixxer portocaliu de 750 pe drumul taberei?

 

 

DE CE VORBESTI IN NECUNOSTINTA DE CAUZA. E , STAU SI MA GANDESC OARE CUM REACTIONAU AI TAI DACA ERAI IN LOCUL LUI MOGA. NU TI DORESC.

 

N-ai inteles bre supapa, ierea doi Ieugeni, unu cu sfaturi si unu cu mobra praf. Ala cu mobra praf inca mai sta pe forumul de lizinguri sa-si inlocuiasca racheta ca mai are niste prieteni cu dorinte ascunse de a o termina cu viata repede.

 

Ba, concluzia mea e una singura. Bine ca aia pe care i-a mucificat erau in masina si nu pe un alt motor. Ca iesea naspa.

 

In plus, SV-ul e un motor de cacao daca la un impact la 50k/h se face armonica.

 

TRaducerea pentru "tovarasii" berbecului:

 

Kuaye, ie fuarte nashpa, sai deie dOMNU sanata T k nu jtiu C N facem farah el. Muarte la conservari care nu se da lao parte cand trece tovarshu nostru cu racheta lui ce-a noua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ESTE IN COMA DE GRADU 4 :huh: ACUM AM VENIT DE LA SPITAL... VOI ASTIA CARE VA PLACE SA VB AIUREA ..DACA ERA TOVARASU' VOSTRU ...

Cam nasol......... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Deci "ceasul rau si pisica neagra" cand este sa ti se intample ti se intampla,nu exista motociclist sa nu fi exagerat...toti exageram cu acceleratia aia,pe toti ne paste un necaz ca asta,iar daca voi credetzi ca sv-ul ala de 645 cm3 de abia prinde 50km/h in a 3 a cu 6k turati inseamna ca eu care am avut motocicleta aia nu am prins in viata mea 100 km/h....aloooo,trezirea....nu este vb de viteza...el a avut viteza...iar daca motocicleta sa facut in halul ala 100% a intrat in solenza fara pic de frana..."IMPACTUL FARA FRANA ESTE DEVASTATOR"..eu stiu ca am patit o cu un bmw coupe si am intrat in stalp cu 90-100km/h fara pic de frana(in fata la omv baneasa).....praf si pulbere sa facut masinutza aia....toti o patim odata si odata...ma rog la dumnezeu asa cum mi a dat mie zile asa sa ii dea si lui...de cand am aflat sunt inebunit,nu ma pot duce la spital pt ca nu vreau sa fac sange rau parintilor care este f posibil sa ma ia cu parul...Dumnezeu este mare si are grija de toti,o sa aibe si de el grija ca este un copil pana la urma...Multa sanatate ii doresc,sa scape si sa isi vada de viata incontinuare....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:huh: :P cu durere in inima VA ANUNT SERBAN ALEXANDRU S A STINS DIN VIATA...ASTAZI...DUMNEZEU SA L ODIHNEASCA IN PACE !!! :laugh:( :lol: :)

 

cu durere in inima VA ANUNT SERBAN ALEXANDRU S A STINS DIN VIATA...ASTAZI...DUMNEZEU SA L ODIHNEASCA IN PACE !!! :D(

 

cu durere in inima VA ANUNT SERBAN ALEXANDRU S A STINS DIN VIATA...ASTAZI...DUMNEZEU SA L ODIHNEASCA IN PACE !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...