Sari la conținut

Mesaje(vorbe)discutii!


GIV 32
 Share

Postări Recomandate

Anunt: dupa cum am zis am tinut celor de pe lista stickerele rezervate pana azi.De maine,primul venit primul servit.Salutare tuturor! 0722.713.727,maine ma gasiti la UTA,in spatele stadionului la tabela electronica!

 

Este un magazin de second-hand pe Elena Ghiba Birta,strada de la Pta. Mihai Viteazu spre Intim. Magazinul este de pantofi chiar langa spalatoria auto pe dreapta.Am vazut o pereche de cizme moto Daianese model simplu,mai vechi de vitezana stare buna cu doar 60 lei,marime 42,mai sant si de chooper 43 parc si cealalta mai mica...cam asa ceva.Poate e de folos cuiva!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Anunt: dupa cum am zis am tinut celor de pe lista stickerele rezervate pana azi.De maine,primul venit primul servit.Salutare tuturor! 0722.713.727,maine ma gasiti la UTA,in spatele stadionului la tabela electronica!

 

ce fain ca am pirdut randul...... :drink: dar ramane pe deta viitoare, deocamdata m-am ales cu 3

:friends: :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani tuturor celor care poarta numele Nicolae, Nicoleta, Miklos sau Nicklauss :laugh:

te-am sunat azi toata ziua si aveai telefonul inchis...la naiba...ti-am lasat mesaj,sa ne traiesti Nicusor La Multi Ani!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te-am sunat azi toata ziua si aveai telefonul inchis...la naiba...ti-am lasat mesaj,sa ne traiesti Nicusor La Multi Ani!

 

 

:) pai stie el de ce...la cati prieteni are...il bagam rau de tot in gaura :laugh: . Hai la Multi Ani , Korben si tot nu scapi tu :P :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In ARAD, sambata in data de 13.12.2008 se va constitui un meeting de protest autorizat impotriva taxei auto.

Formatiunea va face un mars pe principarele artere ale orasului, incepand de la ora 11:00 AM din fata primariei Arad.

Avem nevoie de prezenta a cat mai multe persoane pentru a participa cu semnaturi.

http://stirileprotv.ro/stiri/eveniment/tax...-in-strada.html

post-7003-1228830577_thumb.jpg

post-7003-1228831141_thumb.jpg

Editat de higheaven
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vom fi acolo....

 

 

Scanduritza! Vezi, de aia ma stresez eu sa-ti dau banii cat mai repede! Ca sa ai de taxa! :laugh: Sa nu faci scandal la miting! :P

 

Daca ar fi trebuit sa platesc eu taxa pe jeep?... :) cred ca ma costa cam cat un 1000 RR!... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In ARAD, sambata in data de 13.12.2008 se va constitui un meeting de protest autorizat impotriva taxei auto.

Formatiunea va face un mars pe principarele artere ale orasului, incepand de la ora 11:00 AM din fata primariei Arad.

Avem nevoie de prezenta a cat mai multe persoane pentru a participa cu semnaturi.

http://stirileprotv.ro/stiri/eveniment/tax...-in-strada.html

 

Vin si eu cu baietii din Vinga. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vin si eu cu baietii din Vinga. :D
:)

 

De pe site-ul ministerului de finante nu se poate descarca Ordonanta de urgenta a Guvernului nr.208/2008 pentru stabilirea unor masuri privind taxa pe poluare pentru autovehicule (paginile 17-18) - publicata în MOF nr.825/08.12.2008.

Cu greu am reusit sa o gasesc in forma originala care spune astfel:

 

in temeiul art. 115 alin. (4) din Constitutia Romaniei, republicata,

Guvernul Romaniei adopta prezenta ordonanta de urgenta.

Art. I. - Anexele nr. 1,2 si 3 la Ordonanta de urgenta a Guvernului nr. 50/2008 pentru instituirea taxei de poluare pentru autovehicule, publicata in Monitorul Oficial al Romaniei, Partea I, nr. 327 din 25 aprilie 2008, se modifica si se inlocuiesc cu anexele nr. 1, 2 si 3 la prezenta ordonanta de urgenta.

Art. II. - Autovehiculele a caror capacitate cilindrica nu depaseste 2.000 cm3 si care se inmatriculeaza pentru prima data in Romania sau in alte state membre ale Uniunii Europene incepand cu data de 15 decembrie 2008 se excepteaza de la obligatia de plata a taxei de poluare pentru autovehicule, stabilita potrivit prevederilor Ordonantei de urgenta a Guvernului nr. 50/2008.

Art. III. - Prevederile art. II se aplica pana la data de 31 decembrie 2009 inclusiv.

 

...daca ar fi sa luam aceasta lege adlitteram inseamna ca dupa 15.12.08 nu mai platim nimic pentru o masina sub 2ooo cmc

 

 

Ordonanta privind noua taxa este ilegala conform Constitutiei si a Legii n. 90/2001 privind organizarea si functionarea Guvernului:

Constitutia Romaniei, art. 110: "ARTICOLUL 110

(1) Guvernul îsi exercita mandatul pâna la data validarii alegerilor parlamentare generale."

Asta intamplandu-se saptamana trecuta.

(2) Guvernul este demis la data retragerii de catre Parlament a încrederii acordate sau daca primul-ministru se afla în una dintre situatiile prevazute la articolul 106, cu exceptia revocarii, ori este în imposibilitatea de a-si exercita atributiile mai mult de 45 de zile.

(4) Guvernul al carui mandat a încetat potrivit alineatelor (1) si (2) îndeplineste numai actele necesare pentru administrarea treburilor publice, pâna la depunerea juramântului de membrii noului Guvern. "

Legea nr. 90/2001 Art. 26: alin. 3: "(3) In cazul incetarii mandatului sau, in conditiile prevazute de Constitutie, pana la depunerea juramantului de catre membrii noului Guvern, Guvernul continua sa indeplineasca numai actele cu caracter individual sau normativ, necesare pentru administrarea treburilor publice, fara a promova politici noi. In aceasta perioada Guvernul nu poate emite ordonante si nu poate initia proiecte de lege."

Este mai ilegal decat daca umblam noi cu masinile neinmatriculate!

E posibil ca aceste 2 argumente solide + miscarile de strada autorizate sau nu vor aduce o schimbare intr-un sens sau altul.

Editat de higheaven
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D

 

De pe site-ul ministerului de finante nu se poate descarca Ordonanta de urgenta a Guvernului nr.208/2008 pentru stabilirea unor masuri privind taxa pe poluare pentru autovehicule (paginile 17-18) - publicata în MOF nr.825/08.12.2008.

Cu greu am reusit sa o gasesc in forma originala care spune astfel:

 

 

 

...daca ar fi sa luam aceasta lege adlitteram inseamna ca dupa 15.12.08 nu mai platim nimic pentru o masina sub 2ooo cmc

 

 

Ordonanta privind noua taxa este ilegala conform Constitutiei si a Legii n. 90/2001 privind organizarea si functionarea Guvernului:

 

Este mai ilegal decat daca umblam noi cu masinile neinmatriculate!

E posibil ca aceste 2 argumente solide + miscarile de strada autorizate sau nu vor aduce o schimbare intr-un sens sau altul.

 

 

Am vazut si eu pe "realitatea" azi ceva in genul asta.Mi se pare absurd sa dam banii bulgarilor sa ne inmatriculam masinile la ei cind am putea sa-i dam statului Roman.Sa speram ca se rezolva ceva simbata cind sunt mai multe mitinguri in toata tara. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LA UN SKI LA ARIESENI , SAMBATA, NU SE BAGA NIMENI??

ba da , noi mergem ... eu cu Atti ! Id de mess lutziferoi pentru detalii

 

Noi plecam la 8 din Arad , poate ne vedem p`acolo ! Numa ca nush cum arati :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...