Sari la conținut

Mesaje(vorbe)discutii!


GIV 32
 Share

Postări Recomandate

De capra ta nu am bani...si daca e sa iau una daca il cand pe al meu,ceva mai ieftin.Chiat daca-i cu defecte,repar pe el...pana atunci sa cugetam putin!

Cugetari:

 

Eram asa de sarac cand am fost copil, ca daca nu eram baiat, nu as fi

avut cu ce sa ma joc...

 

Intr-o zi am ajuns acasa mai devreme, vad un tanar alergand gol pe

strada.

L-am intrebat: "De ce faci asta?" Mi-a raspuns: "Din cauza ca ai venit

prea devreme acasa, (cuvant jignitor)!"

 

Exista unele femei care in loc sa-i faca sa sufere pe mai multi

barbati, asa cum e firesc, se concentreaza asupra unuia pana il

extermina. Acestea se numesc "fidele".

 

Inteligenta ma urmareste... dar eu sunt mai rapid.

 

Traieste fiecare zi, ca si cum ar fi ultima. Apoi, intr-o zi, asa se va

si intimpla.

 

Viata mea e ca un film care nu are distributia prea reusita. Si nu ii

inteleg nici actiunea.

 

Timpul vindeca orice, insa nu e un bun chirurg plastician.

 

Un semn sigur ca ai imbatrinit este ca luminarile de pe tort costa mai

mult decit tortul.

 

Mult mai multi barbati si-ar parasi nevestele, daca ar sti sa isi faca

bagajele.

 

Nu conteaza daca esti sarac sau bogat. Conteaza sa ai bani!

 

Daca ti-e foame - maninca sare: o sa iti fie sete!

 

Stresul inseamna sa te trezesti urlind, apoi iti dai seama ca nu

dormeai.

 

Nu ma duce pe mine in ispita, gasesc drumul singur.

 

Daca ajuti pe cineva, ai sa vezi ca isi va aminti de tine si data

viitoare cind are nevoie de ajutor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

De capra ta nu am bani...si daca e sa iau una daca il cand pe al meu,ceva mai ieftin.Chiat daca-i cu defecte,repar pe el..

Pai ti-l dau mai eftin, ca avans, si din cand in cand ne prefacem ca s-a stricat ceva si mai dai 100 de euroi :)

Vezi ca si-a luat unul din Buc un TA din '88 (!!!) pe la 1100 euro

Culmea e ca functioneaza :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ti-l dau mai eftin, ca avans, si din cand in cand ne prefacem ca s-a stricat ceva si mai dai 100 de euroi :)

Vezi ca si-a luat unul din Buc un TA din '88 (!!!) pe la 1100 euro

Culmea e ca functioneaza :D

Pasarea malai viseaza...cu ele in garaj murim mosule! Pana atunci o mostra de neatentie si viteza printre masini! http://stirileprotv.ro/stiri/eveniment/vit...-intensiva.html

Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si sa zici absolut orice iti trece prin cap

tommy, draga, nu vreau sa ma intelegi gresit

dar un forum unde se spune orice va fi varza

ideea MEA de discutie pe un forum e cea de discutie civilizata, iar o discutie care va abunda in p...a, c .. a t si alte cuvinte obscene, nu cred ca va folosi cuiva

desigur, nici caderea in extrema cealalta, sa sara toata lumea la cineva care deschide un topic nu tocmai inspirat, nu este de natura a ne incanta

oricum, eu personal voi urmari si forumul pe care ni l-ai semnalat, pentru ca in acest fel sper sa cunosc mai bine mentalitatea celor care vor sa comunice folosind limbajul suburban

la urma urmei, nu e doar vina lor, e vina sistemului, a societatii care a refuzat sa-si asume responsabilitatea educarii tinerilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Buna seara,domnilor../index.php?showtopic=364022&st=30&start=30..poze de la gilau..cred ca am ales bine acest topic pentru a posta link de unde pot vedea pozele,baietii(kato.roky 22,alex si ovi) ce au fost la gilau..vizionare placuta si celorlalti :cheers:

 

 

va salut cu respect

Lucian.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pun si eu cateva poze , acestea sunt cele mai reprezentative !! :D Salutari din partea mea trupei din Arad si sa ne mai vedem pe la vreo iesire !!! ;) :cheers: ;)

post-41789-1243892190_thumb.jpg

post-41789-1243892225_thumb.jpg

post-41789-1243892290_thumb.jpg

post-41789-1243892320_thumb.jpg

post-41789-1243892328_thumb.jpg

post-41789-1243892367_thumb.jpg

post-41789-1243892389_thumb.jpg

post-41789-1243892427_thumb.jpg

post-41789-1243892440_thumb.jpg

post-41789-1243892473_thumb.jpg

post-41789-1243892492_thumb.jpg

post-41789-1243892515_thumb.jpg

post-41789-1243892534_thumb.jpg

post-41789-1243892587_thumb.jpg

post-41789-1243892646_thumb.jpg

Editat de calinmoto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Una calda si alta rece

Foarte rece

Se pare ca unul dintre cei doi motociclisti implicati in accidentul de ieri de la Oradea a incetat din viata

Cel putin asa scrie pe forumul bihorenilor

/index.php?...t&p=1922192

 

Da,am citit si eu aseara.Din pacate inca platim fata de indiferenta altora in trafic.Eu unul as schimba legea radical in cazul acestor accidente soldate cu victime,indiferent daca sunt 2 masini sau masina moto,etc.Daca ucizi sau ranesti grav oameni din culpa sa nu mai ai dreptul pe viata de a conduce orice tip de motorizat pe drumurile publice.Si sa si platesti ptr asta+inchisoare.Din nefericire nici conservarul nu a scapat usor,o lectie lui.Oricum,pacat de tanarul decedat prematur,pacat de graba unora cumulata cu neatentia care duc la urmari tragice.Ochii cat cepele cand vedeti masini incetinind in fata voastra din sens opus caci si la Timisoara a fost unul grav,un imbecil a intors brusc,atentie,din sens opus pe linie dubla continuua ca sa intre intr-o parcare si nu a vazut in fata lui un ditamai Moto-Guzzi care circula regulamentar.Oameni de cacao...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da,am citit si eu aseara.Din pacate inca platim fata de indiferenta altora in trafic.Eu unul as schimba legea radical in cazul acestor accidente soldate cu victime,indiferent daca sunt 2 masini sau masina moto,etc.Daca ucizi sau ranesti grav oameni din culpa sa nu mai ai dreptul pe viata de a conduce orice tip de motorizat pe drumurile publice.Si sa si platesti ptr asta+inchisoare.Din nefericire nici conservarul nu a scapat usor,o lectie lui.Oricum,pacat de tanarul decedat prematur,pacat de graba unora cumulata cu neatentia care duc la urmari tragice.Ochii cat cepele cand vedeti masini incetinind in fata voastra din sens opus caci si la Timisoara a fost unul grav,un imbecil a intors brusc,atentie,din sens opus pe linie dubla continuua ca sa intre intr-o parcare si nu a vazut in fata lui un ditamai Moto-Guzzi care circula regulamentar.Oameni de cacao...

in ziua de azi nu mai e sigur nici mersul pe jos, atentie cand treceti strada,chiar daca culoarea semaforului e verde,mai ales in arad sunt o gramada de imbecili cu conserve care nici nu vad semnele de trecere pietoni + ca vorbesc incontinuu la telefon si nu dau atentie pietonilor . bine ca au bani de BMW si Mercedes da nu au bani de un handsfree mai bine se urca peste tine cum era sa o patesc eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aseara veneam dinspre piata mica spre intim (cu masina), si la intim am oprit la semafor pe banda 1 (numa' bine ca aveam sa las pe cineva acolo), dupa ce a coborat pasagerul meu, am stat frumos la semafor, ca era rosu, intre timp vreo 5 "colegi de trafic" au trecut pe langa mine pe banda 2 ca si cand nu ar fi fost nici un semafor pe acolo, nici macar nu au incetinit desi ERA ROSU TOTUSI

cred ca tot mai multi isi conduc autovehicolele fie ele masini, motociclete sau altele, dupa instinct, ei stiau ca la intim e sens giratoriu si gata, ce semafoare?? ce-s alea? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aseara veneam dinspre piata mica spre intim (cu masina), si la intim am oprit la semafor pe banda 1 (numa' bine ca aveam sa las pe cineva acolo), dupa ce a coborat pasagerul meu, am stat frumos la semafor, ca era rosu, intre timp vreo 5 "colegi de trafic" au trecut pe langa mine pe banda 2 ca si cand nu ar fi fost nici un semafor pe acolo, nici macar nu au incetinit desi ERA ROSU TOTUSI

cred ca tot mai multi isi conduc autovehicolele fie ele masini, motociclete sau altele, dupa instinct, ei stiau ca la intim e sens giratoriu si gata, ce semafoare?? ce-s alea? :cheers:

 

Semafoarele alea-s de cacao acolo.Saptamana trecuta a avut loc un accident in sens,a doua zi semafoarele au functionat iar,doar cateva zile.Cum ploua,nu mai functioneaza.Deseori soferii conduc ca bezmeticii acolo,nu se respecta cateodata prioritatea de stanga din orice ipostaza in intersectie.Dobitocii nu semnalizeaza cand parasesc intersectia mai deloc,stai ca boul sa intri in intersectie si ei o iau stanga,fara semnal.Banuiesc ca asa s-a intamplat si cu accidentul vazut de mine.O masina venea de pe Saguna si una sa intre pe Marasesti.Cea de pe Saguna nu a oprit iar cel care parasea intersectia spre Marasesti nu a semnalizat,desi eu stau pe Marasesti zilnic cand iau virajul de la Intim pe Marasesti trebuie sa pun frana ca dobitocii ori opresc cu jumate de masina pe banda mea,ori nu opresc deloc.Ma doare deja degetul mijlociu si trebuie sa ma mai duc la spovedanie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un mic anunt am .Am un prieten care scrie in ziarul ADEVARUL DE SEARA la ultima pagina dak ati vazut k in fiecare zi se scrie despre cate un om simplu si i-am promis k o sa ii fac rost si eu de un subiect "se baga cineva " ????????????O sa mai vb .Dak se baga cineva sa lase un msg aici si o sa vb .Sau veniti si voi cu sugestii ,idei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un mic anunt am .Am un prieten care scrie in ziarul ADEVARUL DE SEARA la ultima pagina dak ati vazut k in fiecare zi se scrie despre cate un om simplu si i-am promis k o sa ii fac rost si eu de un subiect "se baga cineva " ????????????O sa mai vb .Dak se baga cineva sa lase un msg aici si o sa vb .Sau veniti si voi cu sugestii ,idei

Ma bag eu, daca este. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine are nevoie de huse pt moto... poate gasi la PLUS(langa kaufland) .cu 30 ron au pe stoc... super faine .. pe vitezana mea sta f bine..

Editat de JVC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine are nevoie de huse pt moto... poate gasi la PLUS(langa kaufland) .cu 30 ron au pe stoc... super faine .. pe vitezana mea sta f bine..

baga o poza,sa vedem cum e imbracata mobra cu ea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceau , Cristi (rookie22) imi trebuie adresa ta de mail , k am vb cu colega mea si incearca sa dea de tine .Sa lasi adresa pe forum si o sa vb eu cu ea "asta dak nu ai abandonat proiectul "

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceau , Cristi (rookie22) imi trebuie adresa ta de mail , k am vb cu colega mea si incearca sa dea de tine .Sa lasi adresa pe forum si o sa vb eu cu ea "asta dak nu ai abandonat proiectul "

Avand in vedere ca este un mesaj personal, puteai sa folosesti optiunea de... mesaj personal (PM) :rock:

Editat de Korben Dallas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedere ca este un mesaj personal, puteai sa folosesti optiunea de... mesaj personal (PM) :rock:

 

 

Miiiiiiiiiiiiii de scuze cand am scris acest msg nu eram la pc-ul meu personal si am facut totul rapid fff rapid eram "undercuver" :P SCUZE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Miiiiiiiiiiiiii de scuze cand am scris acest msg nu eram la pc-ul meu personal si am facut totul rapid fff rapid eram "undercuver" :rock: SCUZE

ai rezolvat treaba cu Cristi (rookie22) cu adresa de mail?

afis2009m.jpg

Editat de Makaveli
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine are nevoie de huse pt moto... poate gasi la PLUS(langa kaufland) .cu 30 ron au pe stoc... super faine .. pe vitezana mea sta f bine..

 

 

mai JVC, chiar aveam in plan sa-mi iau asa ceva... e rezistenta si la ploaie si vant sau e numai de praf?... eu am vazut la louis ceva mai rasarit pe la 80 de lei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...