Sari la conținut

Mesaje(vorbe)discutii!


GIV 32
 Share

Postări Recomandate

scuzati-ma ca va intrerup cu drumurile voastre ... Roly , chiar n-ai pic de mila pentru ambreiajul ala ? :( :lol: :D

 

ii fac rodaju ca sa`i spun asa :P)

Mesaj completat

ambreiaj...neeeaaahh...de cauciucu' dupa spate ii e lui,iti zic eu...se roade prea repede! :angry:

 

sa mor daca am mai vazut asa ceva, nici 4 mi de km nu cred ca am facut cu guma asta

si era noua :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

scuzati-ma ca va intrerup cu drumurile voastre ... Roly , chiar n-ai pic de mila pentru ambreiajul ala ? :angry: :D :(

bai ti-ai cumparat costum de mos craciun?,pe 19 in fata la primarie,vezi topicul.....mos :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Transfagarasanul este unul acele trasee obligatorii in agenda oricarui motociclist din Romania, si nu numai

Ma ofer sa-ti fiu ghid :D

 

 

Sigur voi avea nevoie, Âşi sper că ni se vor mai alătura câțiva. Pentru că nimic nu e mai frumos decât o ceată de motocicliÂşti. :(

Mesaj completat

Cu motorul este ceva de vis! Cateva poze, filmulete de pe Transfagarasan poti sa vezi Aici , Aici si inca un link Aici

 

Astazi am stat cu un prieten si am facut cateva calcule: km , bani , timp ... sa mergem iarna asta la zapada pentru ski si snowboard pe Transfagarasan.

Din Arad kilometri dus-intors sunt aprox 700 km , asta daca is 4 pers in masina vine cam 45-50 lei de pers.

Bani pentru telecabica: O urcare de la Balea Cascada la Balea Lac ii 15 lei... hai sa zicem ca apuci sa te dai de vreo 3 ori. Apropo sunt vreo 14 km la o tura.

Normal ar fi frumos si mai lejer de mers pe 2 zile, dar in cazul in care nu or fi destui bani se poate ace si intr-o zi. Cu plecare la ora 4:00 dimineata. Ajungi in vreo 6 ore ... te dai cat de dai si incet incet spre casa... Sigur este obositor dar asta ii farmecu !

Toata treaba ii sa facem rost de bani ... ca de nins o sa ninga :P

 

50 lei transaport , 45-60 lei telecabina , 20-30 lei mancare ... din maxim 150 lei iese o tura si o excursie de vis pe Transfagarasan la ski/snowboard.

In cazul in care se innopteaza undeva inca un 40-50 lei de pers...

 

Total 2 zile undeva 200 lei. Sper sa o traiesc si pe asta ! :angry:

 

Ca sa va faceti o idee cam cat s-ar putea da omu pe acolo va pun 2 poze:

 

In prima poza se vede pana unde este Cascada ! Pana acolo se poate urma cat decat drumu sau o tai pe unde de apuca... binenteles cand este zapadoi.

post-26086-1260197908_thumb.jpg

 

In a doua poza se vede continuarea la prima poza, de la Cascada pana efectiv la Balea Cascada de unde se i-a telecabina. Total 14 km. Se urmeaza tot drumul ... asta asa banueisc pentru ca nu vad cum altfe... ca ii prea abrupt de la cascada pana la telecabina.

post-26086-1260198047_thumb.jpg

 

Am vazut pozele Âşi filmulețele. Sunt foarte frumoase Âşi cred că v-ati distrat de minune. Cât despre excursia din iarna asta trebuie să văd cum voi sta cu banii. Nu e mult după cum ați calculat voi dar dacă nu-i ai....... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut pozele Âşi filmulețele. Sunt foarte frumoase Âşi cred că v-ati distrat de minune. Cât despre excursia din iarna asta trebuie să văd cum voi sta cu banii. Nu e mult după cum ați calculat voi dar dacă nu-i ai.......

Lasa, noi astia cu familii mergem la vara

Nu de alta, dar pana in luna mai inca mai este zapada

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut pozele Âşi filmulețele. Sunt foarte frumoase Âşi cred că v-ati distrat de minune. Cât despre excursia din iarna asta trebuie să văd cum voi sta cu banii. Nu e mult după cum ați calculat voi dar dacă nu-i ai....... :D

Mersi! :(

 

Legat de excursia la Balea Lac , problema ii ca nici eu nu am banii aia inca ... si chiar nu-i mult. Dar cum zici , cand nu-i ai ... :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate in Croatia, pentru ca in Romania unde vrei sa ai conditii decente, te usca de bani, si unde vrei ieftin pana sa ajungi sa intri in mare calci in ciouri, chistoace si c*cat daca ai noroc.

imi place cum gandesti tinere

poate la anul nu voi mai merge singur pe meleaguri straine ca pana acum

2008 Crotia + Muntenegru

2009 Macedonia + Grecia

2010 astept sa imi vina idei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Posibil ca multi dintre motociclistii Aradeni sa nu stie de acest videoclip , dar cel mai probabil cativa dintre ei isi amintesc bine de el. Avand in vedere ca au si participat pentru filmarea acestui videoclip.

Melodia o canta Alexa - C`mon

 

A fost foarte fain la filmari , eu am fost doar la Ghioroc. Ca defapt a avut loc in multe locuri din Arad. Si pe Teatru si in Micalaca sub pod (zona Polivaleta)

Melodia suna bine , videoclipul a iesit fain. :angry:

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi place cum gandesti tinere

poate la anul nu voi mai merge singur pe meleaguri straine ca pana acum

2008 Crotia + Muntenegru

2009 Macedonia + Grecia

2010 astept sa imi vina idei

 

daca is invitat o sa fiu si eu prezent :angry: :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi place cum gandesti tinere

poate la anul nu voi mai merge singur pe meleaguri straine ca pana acum

2008 Crotia + Muntenegru

2009 Macedonia + Grecia

2010 astept sa imi vina idei

RCA-ul lui nu e facut pt Muntenegru si Macedonia (nu acopera aceste tari, decat Croatia si UE)

Asta e...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai ti-ai cumparat costum de mos craciun?,pe 19 in fata la primarie,vezi topicul.....mos :lol:

 

Costum de mos craciun am :angry:

Spune-ti-mi cum fac sa dau si niste cash si cum pot ajuta si eu . Asta desigur daca ma primiti ... si daca aveti si voi grija de ambreiaje ... macar sa o lasati moale pe curbe sa ma pot si eu dupa voi :( (daa ... marea putere a motoarelor in 4t de 49 ) .

Atat timp cat imi permite legea sa circul pe sosea (actele le am in regula , doar sa nu fie : polei/zapada/gheata) vin si eu sa ajut cu ce pot.

 

(va rog , daca nu vreti , nu cititi ... nu va obliga nimeni)

PS: din cate stiu motociclistii se saluta intre ei , si am inteles ca si pe scuteristii care ii saluta pe ei ... dar pentru mine nu a functionat nici o metoda (claxon , mana sus , blitz) . Odata m-am intalnit de 2 ori in zona asfaltarilor cu un chopperist , venea din sens opus . Prima data am ridicat putin mana fiindca eu de obicei gonesc pe acolo , cand am liber in fata ii dau blana tot timpul (45-50 km/h , viteza maxima :D ) . A 2-a oara l-am blitzuit , iar nicio reactie . Tot venind din sens opus a fost si o Honda pentru care m-am tras spre dreapta soselei fiind liber in spate , l-am blituit dar iar nimic .

 

Oricum , va doresc la toti o noapte buna , somn usor pentru cei care vor dormi si o zi de maine cat mai placuta .

Asfalt uscat si echipament cald

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Costum de mos craciun am :angry:

Spune-ti-mi cum fac sa dau si niste cash si cum pot ajuta si eu . Asta desigur daca ma primiti ... si daca aveti si voi grija de ambreiaje ... macar sa o lasati moale pe curbe sa ma pot si eu dupa voi :( (daa ... marea putere a motoarelor in 4t de 49 ) .

Atat timp cat imi permite legea sa circul pe sosea (actele le am in regula , doar sa nu fie : polei/zapada/gheata) vin si eu sa ajut cu ce pot.

 

(va rog , daca nu vreti , nu cititi ... nu va obliga nimeni)

PS: din cate stiu motociclistii se saluta intre ei , si am inteles ca si pe scuteristii care ii saluta pe ei ... dar pentru mine nu a functionat nici o metoda (claxon , mana sus , blitz) . Odata m-am intalnit de 2 ori in zona asfaltarilor cu un chopperist , venea din sens opus . Prima data am ridicat putin mana fiindca eu de obicei gonesc pe acolo , cand am liber in fata ii dau blana tot timpul (45-50 km/h , viteza maxima :D ) . A 2-a oara l-am blitzuit , iar nicio reactie . Tot venind din sens opus a fost si o Honda pentru care m-am tras spre dreapta soselei fiind liber in spate , l-am blituit dar iar nimic .

 

Oricum , va doresc la toti o noapte buna , somn usor pentru cei care vor dormi si o zi de maine cat mai placuta .

Asfalt uscat si echipament cald

la actiunea de mos nu se va goni tare,asa ca stai linistit,despre cash ,sunal pe kato,iar despre salut,nu stiu fiecare cum vrea,oricine e bine venit la actiunea mos craciun.0722713727 kato.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Costum de mos craciun am :(

Spune-ti-mi cum fac sa dau si niste cash si cum pot ajuta si eu . Asta desigur daca ma primiti ... si daca aveti si voi grija de ambreiaje ... macar sa o lasati moale pe curbe sa ma pot si eu dupa voi :D (daa ... marea putere a motoarelor in 4t de 49 ) .

Atat timp cat imi permite legea sa circul pe sosea (actele le am in regula , doar sa nu fie : polei/zapada/gheata) vin si eu sa ajut cu ce pot.

 

(va rog , daca nu vreti , nu cititi ... nu va obliga nimeni)

PS: din cate stiu motociclistii se saluta intre ei , si am inteles ca si pe scuteristii care ii saluta pe ei ... dar pentru mine nu a functionat nici o metoda (claxon , mana sus , blitz) . Odata m-am intalnit de 2 ori in zona asfaltarilor cu un chopperist , venea din sens opus . Prima data am ridicat putin mana fiindca eu de obicei gonesc pe acolo , cand am liber in fata ii dau blana tot timpul (45-50 km/h , viteza maxima :lol: ) . A 2-a oara l-am blitzuit , iar nicio reactie . Tot venind din sens opus a fost si o Honda pentru care m-am tras spre dreapta soselei fiind liber in spate , l-am blituit dar iar nimic .

 

Oricum , va doresc la toti o noapte buna , somn usor pentru cei care vor dormi si o zi de maine cat mai placuta .

Asfalt uscat si echipament cald

 

desigur :angry: esti binevenit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

referitor la faza cu ambreiajele, LA MOS CRACIUN PE MOTO SE MERGE IN COLOANA PT CA VA FI PARADA maxim 30/40 kmh

referitor la faza cu salutul, daca scuteristii ii saluta pe ei asta nu inseamna ca si ei trebuie sa iti raspunda. Trebuie sa le castigi respectul pt a fi salutat mai ales ca esti scuterist , si nu cred ca vreodata vre-un motociclist o sa salute un scuterist.

 

referitor la datul de blana, daca tu vi aici si spui ca ai dat blana 40-50 kmh o sa fi luat la misto in cel mai rau caz. deci la parada de mos craciun tu vei da blana iar celialti merg lejer cu a2a :angry: de unde or mai scos astia si termenul asta de blana

Editat de Makaveli
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Costum de mos craciun am :angry:

Spune-ti-mi cum fac sa dau si niste cash si cum pot ajuta si eu . Asta desigur daca ma primiti ... si daca aveti si voi grija de ambreiaje ... macar sa o lasati moale pe curbe sa ma pot si eu dupa voi :( (daa ... marea putere a motoarelor in 4t de 49 ) .

Atat timp cat imi permite legea sa circul pe sosea (actele le am in regula , doar sa nu fie : polei/zapada/gheata) vin si eu sa ajut cu ce pot.

 

(va rog , daca nu vreti , nu cititi ... nu va obliga nimeni)

PS: din cate stiu motociclistii se saluta intre ei , si am inteles ca si pe scuteristii care ii saluta pe ei ... dar pentru mine nu a functionat nici o metoda (claxon , mana sus , blitz) . Odata m-am intalnit de 2 ori in zona asfaltarilor cu un chopperist , venea din sens opus . Prima data am ridicat putin mana fiindca eu de obicei gonesc pe acolo , cand am liber in fata ii dau blana tot timpul (45-50 km/h , viteza maxima :lol: ) . A 2-a oara l-am blitzuit , iar nicio reactie . Tot venind din sens opus a fost si o Honda pentru care m-am tras spre dreapta soselei fiind liber in spate , l-am blituit dar iar nimic .

 

Oricum , va doresc la toti o noapte buna , somn usor pentru cei care vor dormi si o zi de maine cat mai placuta .

Asfalt uscat si echipament cald

Stai unpic ca nimeni no zis ca se mere ca nebunu .

Da ce ai cu ambreajela noastre nu stiu si cu salutu mai vedem. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

referitor la faza cu ambreiajele, LA MOS CRACIUN PE MOTO SE MERGE IN COLOANA PT CA VA FI PARADA maxim 30/40 kmh

referitor la faza cu salutul, daca scuteristii ii saluta pe ei asta nu inseamna ca si ei trebuie sa iti raspunda. Trebuie sa le castigi respectul pt a fi salutat mai ales ca esti scuterist , si nu cred ca vreodata vre-un motociclist o sa salute un scuterist.

 

referitor la datul de blana, daca tu vi aici si spui ca ai dat blana 40-50 kmh o sa fi luat la misto in cel mai rau caz. deci la parada de mos craciun tu vei da blana iar celialti merg lejer cu a2a :D de unde or mai scos astia si termenul asta de blana

Am incercat sa ma abtin sa nu iti raspund da nu am putut, nu sunt absoltut deloc de acord cu ce spui in legatura cu salutul, consider ca este de bun simt ca daca esti salutat sa o faci si tu la randul tau, indiferent ca este scuter sau moped, eu o fac de fiecare data cand sunt salutat indiferent de ce tip de mijloc de transport pe 2 roti este, da puteti sa intrebati daca salut si biciclistii care saluta, raspunsul este DA. De ce? Pentru ca si eu am fost o data biciclist si ma uitam cu admiratie la motociclisti si vroiam sa ajung ca ei, si eu m-am plimbat de vreo 3 ori cu scuterul si am salutat motociclisti din respect si admiratie,si uite ca acum am ajuns sa fac si e parte din randul motociclistilor, si nu consider ca ma injosesc daca salut pe oricine face parte din categoriile amintite. Iar la faptul ca trebuie sa castigi respectul unui motociclist pt a fi salutat de catre aceste, este mai mult decat absurd, adica daca intalnesc un motociclsit pe drum si il salut, nu trebuie sa ma astept sa fiu salutat inapoi pt. ca nu i-am castigat respectul :( serios acum gadeste-te putin WTF? Si sunt mai mult decat convins ca un motociclist o sa salute un scuterist atata timp cat este salutat, ca exista si exceptii e inevitabil sau ca nu a putut saluta din cauza circumstantelor iarasi este posibil, esti mult prea categoric zic eu.

Acuma puteti da cu pietre daca am zis ceva gresit sau daca nu sunteti de acord :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am incercat sa ma abtin sa nu iti raspund da nu am putut, nu sunt absoltut deloc de acord cu ce spui in legatura cu salutul, consider ca este de bun simt ca daca esti salutat sa o faci si tu la randul tau, indiferent ca este scuter sau moped, eu o fac de fiecare data cand sunt salutat indiferent de ce tip de mijloc de transport pe 2 roti este, da puteti sa intrebati daca salut si biciclistii care saluta, raspunsul este DA. De ce? Pentru ca si eu am fost o data biciclist si ma uitam cu admiratie la motociclisti si vroiam sa ajung ca ei, si eu m-am plimbat de vreo 3 ori cu scuterul si am salutat motociclisti din respect si admiratie,si uite ca acum am ajuns sa fac si e parte din randul motociclistilor, si nu consider ca ma injosesc daca salut pe oricine face parte din categoriile amintite. Iar la faptul ca trebuie sa castigi respectul unui motociclist pt a fi salutat de catre aceste, este mai mult decat absurd, adica daca intalnesc un motociclsit pe drum si il salut, nu trebuie sa ma astept sa fiu salutat inapoi pt. ca nu i-am castigat respectul :( serios acum gadeste-te putin WTF? Si sunt mai mult decat convins ca un motociclist o sa salute un scuterist atata timp cat este salutat, ca exista si exceptii e inevitabil sau ca nu a putut saluta din cauza circumstantelor iarasi este posibil, esti mult prea categoric zic eu.

Acuma puteti da cu pietre daca am zis ceva gresit sau daca nu sunteti de acord :angry:

Eu in general am o slabiciune de a saluta pe mecanicii locomotivelor in miscare.Senzatie mai placuta nu e cand trage ala de vre-o cateva ori de sirena cand ii faci tu semn...Berty mai tii minte faza de la Deva :D cu locomotiva aia in paralel cu noi? In rest daca ma saluta cineva il salut,ca nu fac febra musculara.Asta daca nu sunt luat prin surprindere de vre-un mopedist.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

referitor la faza cu salutul, daca scuteristii ii saluta pe ei asta nu inseamna ca si ei trebuie sa iti raspunda. Trebuie sa le castigi respectul pt a fi salutat mai ales ca esti scuterist , si nu cred ca vreodata vre-un motociclist o sa salute un scuterist.

 

 

SERIOS !!!

 

Da cine palaria mea sunt motociclistii astia ?! ... de trebuie sa le castigi respectul ?!! Sunteti ceva vedete si nu stim noi ? In primul rand , suntem oameni !! Te saluta cineva ... este frumos sa ii raspunzi si asta tine de cei sapte ani de acasa . Sunt motociclisti , care habar nu au ce inseamna sa fii motociclist si atunci , sa le castig respectul ?!! :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SERIOS !!!

 

Da cine palaria mea sunt motociclistii astia ?! ... de trebuie sa le castigi respectul ?!! Sunteti ceva vedete si nu stim noi ? In primul rand , suntem oameni !! Te saluta cineva ... este frumos sa ii raspunzi si asta tine de cei sapte ani de acasa . Sunt motociclisti , care habar nu au ce inseamna sa fii motociclist si atunci , sa le castig respectul ?!! :angry:

:( :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea e ca nu trebuie sa castigi respectul nimanui.Dar o alta parere a mea e ca scuteristii nu au nici o treaba cu motociclismul,sunt intr-o cu totul alta categorie fata de motociclisti , si din pct de vedere al legii (unde scrie clar ca motorul trebuie sa aiba peste 49 cm ,etc),si din pct de vedere al fizionomiei autovehiculului pe care il conduc.Asa ca scuteristii sa se salute intre ei ,iar motociclistii la fel(asta ca pasiune comuna ).Ne salutam ca Oameni,dar nu ca motociclisti. E o diferenta. :angry:

Editat de maryan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In vremuri nu de mult apuse, birjarii si carutasii se salutau intre ei

Prin analogie, ar trebui ca toti soferii sa se salute intre ei, toti oamenii care merg pe strada sa se salute intre ei, toti pilotii de avion sa se salute intre ei IN TRAFIC, adica in aer :(

Oameni buni, sa fim seriosi

In actualele conditii de trafic nu prea se mai pune problema sa te uiti dupa toata suflarea mototciclista din oras

Chestiunea s-a mai discutat, nu cred ca se pune problema de a saluta sau nu un mopedist, scuterist sau motociclist

Eu acord mult mai multa atentie sigurantei in trafic decat salutului

Daca observ ca ma saluta cineva, raspund

Chiar si pe scuteristi, dar de regula sunt atent la manevrele total haotice si imprevizibile pe care acestia le executa cu deosebita gratie :angry:

Ne putem saluta la o terasa, birt sau alte locatii unde nu trebuie sa ma feresc de talentul lor

 

Dixit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In vremuri nu de mult apuse, birjarii si carutasii se salutau intre ei

Prin analogie, ar trebui ca toti soferii sa se salute intre ei, toti oamenii care merg pe strada sa se salute intre ei, toti pilotii de avion sa se salute intre ei IN TRAFIC, adica in aer :D

Oameni buni, sa fim seriosi

In actualele conditii de trafic nu prea se mai pune problema sa te uiti dupa toata suflarea mototciclista din oras

Chestiunea s-a mai discutat, nu cred ca se pune problema de a saluta sau nu un mopedist, scuterist sau motociclist

Eu acord mult mai multa atentie sigurantei in trafic decat salutului

Daca observ ca ma saluta cineva, raspund

Chiar si pe scuteristi, dar de regula sunt atent la manevrele total haotice si imprevizibile pe care acestia le executa cu deosebita gratie :(

Ne putem saluta la o terasa, birt sau alte locatii unde nu trebuie sa ma feresc de talentul lor

 

Dixit

 

de-acord :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de-acord :angry:

 

:( Mesaje ( vorbe )discutii !!......De cate ori posteza Marauderu, ies la greu pagini de ele... :D

 

Acum serios vorbind : propun deschiderea de motociclisti a unui topic nou de consiliere psihologica si etica menit sa decomplexeze scuteristul (la general vorbind) de lipsa cailor putere, de lipsa salutului ,de diferenta de diametru a rotilor,de lipsa schimbatorului de viteze,de faptul ca legea nu da ,,A'' -ul de la 10 ani ca doara tot pe 2 roti mere si ,,aia'' si ,,aia'' de faptul ca el are ambreiaj centrifugal ca drujba, si te miri ce alte ,,probleme'' ce rod si macina pana la decimare aceasta relatie ,,sacrala si cosmologica'' scuterist-->motociclist

 

Si ca sa fiu in consens cu Marauderu NICI NU VA SALUT !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RCA-ul lui nu e facut pt Muntenegru si Macedonia (nu acopera aceste tari, decat Croatia si UE)

Asta e...

Al cui RCA nu acopera Muntenegru si MAcedonia?

Al meu le are.

Si exista si varianta carte verde extinsa pt tarile care sunt barate

Dar pana la vara este mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi place cum gandesti tinere

poate la anul nu voi mai merge singur pe meleaguri straine ca pana acum

2008 Crotia + Muntenegru

2009 Macedonia + Grecia

2010 astept sa imi vina idei

...pt 2010 am eu niste idei!!!...3 trasee!

...peninsula iberica.

...tarile nordice cu nord kapp.

...sau circuit serbia-macedonia-grecia-italia-sicilia-sardinia-corsica-coasta de azur-toscana-dolomiti+alpi-balaton(pt recuperare)-si acasa!.. :angry: ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...