Sari la conținut

Mesaje(vorbe)discutii!


GIV 32
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu zic sa incerci sa te abti ca deja incepi cu gainarii de colt de strada. Si invata sa te porti ca un reprezentant al unui ONG, macar atat daca nu indeplinesti conditiile de inscriere sa poti face parte din el legal conform regulilor.

Sincer nu fac concurs de posturi ca oricum nu am cum sa te ajung niciodata, dar daca atata poti sa spui si anume "ca si asa nu postati nimic" ai o problema de gandire. dar propun asa ca off-membru acelui grup sa bagati la reguli ca cine nu are macar un post pe zi va fi scos de pe forum si din grup.

Parerea mea este ca te-ai apucat de ceva dar nu sti cum si cu ce se mananca si e pacat ca din cauza atitudinii unor membrii, fondatori sau nu, sa se transmita asa o imagine a acestui ONG.

Si din toate "criticile" de mai sus ai inteles ca tine neaparat sa fiu pe acel forum..gresit! Era vorba de decizia de a scoate neortodox pe cineva inscris deja pe acel forum.

Spui ca si asa nu ajungem niciunde? Tin sa te anunt ca noi mergem inainte si invatam in continuare despre cei ce ne inconjoara, voi care ati inceput acel ceva daca o tineti asa nu ve-ti ajunge nici unde.

Si daca pana la urma nu esti capabil sa-ti asumi criticile dute pe forumul tau ca deaia ti l-ai facut sa te superi si sa te duci in camera ta, doar nu esti obligat sa stai sa citesti toate aberatiile oamenilor de rand, nu?!

Daca reusesti sa faci9 fata unor critici fata in fata poate le vei avea si asa cum ti le doresti tu, dar va trebui sa inveti sa porti o discutie si sa sti sa vezi esentialul ei nu sa critici virgula. decizia iti apartine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hei, baieti... de ce va certati...mai bine puneti-va pe motoare si gooo...

 

In Arad Bikers Group au intrat/au ramas oamenii care sunt de acord cu conducerea grupului si regulile lor. Unde ne doare pe noi care-s alea...? Ce treaba avem noi, restul daca lor le convine...? Intr-adevar nu inteleg nici eu de ce au si forumul confidential... dar pana la urma e treaba lor... pe mine nu ma incurca in mod special.

Fiecare sa vada de treaba lui... de interzis oricum nu poti Tavi, sa foloseasca numele ABG, sper insa sa reprezinte Aradul cum trebuie, impresia sa fie buna dupa un eveniment, intrunire.

Cei din grup nu sunt criticati pt. ca vor sa faca ceva ci pt modul cum fac, dar CA NOROCUL, s-a dovedid deja, ca la nevoie ne putem uni, ca sunt ocazii, evenimente cand nu conteaza daca faci parte dintr-un grup sau nu, cum a fost si de Craciun sau acuma recent cand cineva avea nevoie de ajutor. Asta conteaza, si numai asta, cei cu suflet bun ajuta si daca sunt membrii si daca nu-s,... cei cu spirit moto sunt pe sosele cu sau fara stickere...

Cei care nu au intrat in grup au motive, fiecare a lui. Nu este nevoie de club sa poti sa calaresti un fier, eu una nu ma simt mai putina pt ca nu sunt membru.

Sa ne respectam intre noi, cat se poate, sa nu incurcam pe altul, este loc pentru fiecare pe sosea, in rest nu ma intereseaza cine, cand, unde, cum.

 

Va urez tuturor sanatate, caldura, soare, asfalt uscat, bani de benzina si voie-buna! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

of of, daca nu esti in tema cu ce facem noi atunci lasa-ne frate impace. Vorba cuiva " O sa va fie greu la inceput, asa ne-a fost si noua, dar acuma s-au lamurit ce facem noi defapt. Nu are rost sa mai insir aici randuri si randuri ca oricum romanul nu intelege cum sta treaba, o sa iti mai explic tie inca odata.

1. Tu esti frustrat ca de ce te-am sters de pe forumul nostru?

Raspuns: Pentru ca erau tot felul de oameni care nu aveau nici o treaba cu viata da se bagau in seama doar de dragul sa se bage in seama, nu eu am luat hotararea asta ci toti membrii care ii vezi tu la noi pe site la pagina MEMBRII.

2. Arad Bikers Group nu este o bisericuta, poate venii oricine cu noi la iesiri plimbari etc. Daca vrea sa fie membru al grupului sa vina sa discutam si o sa ii explicam ce si cum. Asa ca te rog frumos daca nu esti in tema nu mai arunca cu vorbe aiurea.

3. Te iei de mine ca eu nu am carnet si motor dar de ce sunt membru? Pentru ca eu sunt o exceptie, eu am venit cu ideea sa facem acest grup apoi au venit oameni care m-au sustinut si am ajuns unde am ajuns , asa ca daca nu iti convine ca eu sunt acolo e treaba ta, daca imi dai tu bani de motor si carnet iti garantez ca maine le fac.

4. Momentan inscrierile sunt inchise pana nu finalizam treaba cu ONG.

5. Siteul e deschis pentru oricine, poate sa vada ce facem noi sau ce am facut noi pana acum,atat doar ca nu pot posta pe chat si pe forum, cand a fost deschis si chatul si forumul au intrat fel de fel de oameni care poate nu aveau nici o treaba cu motociclismul si i jurau sau dadea replici si acuze.

6. Daca citeai pe site la noi la sectiuna despre noi, gaseai asta:

 

Arad Bikers este un grup de motocicliÂşti din judetul Arad, grupul a luat nastere in luna noiembrie a anului 2009 cand mai multi prieteni au decis sa faca o gasca mai mare,grupul se bazeaza pe ieÂşiri,plimbări,întâlniri,excursii organizate în grup, dorim sa organizam cat mai multe plimbari si excursii pe doua roti atat pentru membrii, cat si pentru alti motociclisti, pentru ca asta este si ideea grupului.

 

Dorim formarea si intarirea unei relatii bazate pe prietenie, incredere si ajutor reciproc intre membrii grupului. Intalnirile dese intre membrii au condus la formarea unui colectiv unit care pune pe primul plan prietenia.

Dorim, ca prin membrii uniti prin prietenie si pasiune sa contribuim la imbunatatirea imaginii motociclismului in special in judetul Arad si nu numai.

 

7. ACUM TE-AI LAMURIT SI TU ?

Mesaj completat

Hei, baieti... de ce va certati...mai bine puneti-va pe motoare si gooo...

 

In Arad Bikers Group au intrat/au ramas oamenii care sunt de acord cu conducerea grupului si regulile lor. Unde ne doare pe noi care-s alea...? Ce treaba avem noi, restul daca lor le convine...? Intr-adevar nu inteleg nici eu de ce au si forumul confidential... dar pana la urma e treaba lor... pe mine nu ma incurca in mod special.

Fiecare sa vada de treaba lui... de interzis oricum nu poti Tavi, sa foloseasca numele ABG, sper insa sa reprezinte Aradul cum trebuie, impresia sa fie buna dupa un eveniment, intrunire.

Cei din grup nu sunt criticati pt. ca vor sa faca ceva ci pt modul cum fac, dar CA NOROCUL, s-a dovedid deja, ca la nevoie ne putem uni, ca sunt ocazii, evenimente cand nu conteaza daca faci parte dintr-un grup sau nu, cum a fost si de Craciun sau acuma recent cand cineva avea nevoie de ajutor. Asta conteaza, si numai asta, cei cu suflet bun ajuta si daca sunt membrii si daca nu-s,... cei cu spirit moto sunt pe sosele cu sau fara stickere...

Cei care nu au intrat in grup au motive, fiecare a lui. Nu este nevoie de club sa poti sa calaresti un fier, eu una nu ma simt mai putina pt ca nu sunt membru.

Sa ne respectam intre noi, cat se poate, sa nu incurcam pe altul, este loc pentru fiecare pe sosea, in rest nu ma intereseaza cine, cand, unde, cum.

 

Va urez tuturor sanatate, caldura, soare, asfalt uscat, bani de benzina si voie-buna! :)

In sfarsit o persoana care a inteles cat de cat ce e cu ARAD BIKERS GROUP.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost lamurit de cand am primit mailul de scoatere de pe forum care repet nu era ceva foarte important pentru mine dar atitudinea nu mi-a placut si felul cum a fost facuta.

Normal ca o sa va fie greu ca nu e usor drumul pe care l-ati inceput, dar vi-l ingreunati si mai mult cu atitudinea asta.

"of of, daca nu esti in tema cu ce facem noi atunci lasa-ne frate impace"- e timpul sa faci cursuri de purtator de cuvant ca nu asa vb un membru onorific (cu exceptii de la reguli) si dorinta ti-e indeplinita , va las in pace ca oricum nu am cu cine dialoga si constructiv pentru comunitatea asta de motociclisti din Arad. In viata asta asa cum o avem poti retine ca din critici poti evolua foarte mult si ajuta in organizarea oricarui plan. Critica perfectioneaza, dar nu ai ajuns la nivelul la care sa intelegi acest lucru. Sunt fime importante care platesc firme externalizate cu bani grei pentru a se uita din afara si sa faca raport cu cele observate. Sugestia mea este sa nu mai dai replici pana nu aducni grupul sa ti se spuna cum sa vorbesti in numele lor, deoarece sigur sunt oameni care in primul rand stiu sa poarte o discutie la alt nivel.

Mesaj completat

 

 

In sfarsit o persoana care a inteles cat de cat ce e cu ARAD BIKERS GROUP.

 

 

Va accepta asa cum sunteti....la fel vor face si restul motociclistilor si atunci ve-ti fi numia voi de capu vostru in linistea mult dorita.

Si stai linistit ca sunt multi care deja au inteles "cat de cat" ce e cu Arad Bikers Group (extrapoland discutia cu un membru al acestui grup).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost lamurit de cand am primit mailul de scoatere de pe forum care repet nu era ceva foarte important pentru mine dar atitudinea nu mi-a placut si felul cum a fost facuta.

Normal ca o sa va fie greu ca nu e usor drumul pe care l-ati inceput, dar vi-l ingreunati si mai mult cu atitudinea asta.

"of of, daca nu esti in tema cu ce facem noi atunci lasa-ne frate impace"- e timpul sa faci cursuri de purtator de cuvant ca nu asa vb un membru onorific (cu exceptii de la reguli) si dorinta ti-e indeplinita , va las in pace ca oricum nu am cu cine dialoga si constructiv pentru comunitatea asta de motociclisti din Arad. In viata asta asa cum o avem poti retine ca din critici poti evolua foarte mult si ajuta in organizarea oricarui plan. Critica perfectioneaza, dar nu ai ajuns la nivelul la care sa intelegi acest lucru. Sunt fime importante care platesc firme externalizate cu bani grei pentru a se uita din afara si sa faca raport cu cele observate. Sugestia mea este sa nu mai dai replici pana nu aducni grupul sa ti se spuna cum sa vorbesti in numele lor, deoarece sigur sunt oameni care in primul rand stiu sa poarte o discutie la alt nivel.

nu sunt membru onorific,in grupul nostru nici unul nu e mai presus ca altul , e adevarat ca imi sare tandara repede , asta nu inseamna ca asa sunt eu tot timpul, pana una alta am adunat o mana de oameni ,daca eram cum crezi tu ca sunt crezi ca cineva ar vrea sa ma aiba pe langa ei? eu nu cred. Nu am nimic cu tine sau cu altcineva , dar tu nu ai inteles unele chestii, si spui chestii care din pacate nu sunt adevarate , cu excluderea de pe forum am scris mai sus care a fost treaba. O zi buna si sper ca acum ai inteles de ce am sters conturile celor care nu sunt membrii.

Editat de Makaveli
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor,sincer,nu inteleg ce va agitati atat ca v-au anulat conturile pe nu stiu ce forum.eu despre cativa dintre cei de la arad bikers mi-am format o parere de mult timp,acum doi ani cand si noi,baietii din Vinga am ajutat cum am putut la actiunea caritabila de Craciun.la un semafor ne-am pierdut de restul,noi fiind cu masina si cu pachetele,pt ca toti au gonit ca nebunii si cineva dintre ei se intrebau deja daca nu cumva fugim cu pachetele alea :) .acum,am norocul sa stau intre Arad si Timisoara,dar va jur,nu m-as fi asteptat niciodata sa fiu asa bine primit de Sorin si cei de la TB chiar daca m-au vazut prima oara.deci,un sfat pentru voi,daca vreti si o plimbare (50km)si sa stati cu cineva de vorba,mergeti fratilor pana in tm.a,si inca ceva,cand copiezi pe cineva,nu poti sa fii niciodata original.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

santem toti motociclisti?de cand ma stiu pe 2 roti,ne salutam.dar cand coboram dupa ele,devenim iar oameni.ajunge sa fim uiniti,in caz de forta majora,in rest santem oameni,cu bune si rele.nu cred ca are rost sa ne certam,atacam,unii pe altii,si asa santem putini.haide-ti sa nu ne certam,aprox pe aceleasi drumuri circulam toti,riscam in fiecare zii,dar ne place adrenalina.ne simtim liberi.

cred ca am aratat,ca ne putem strange joia,cu mic cu mare,cu impresii si fara impresii,si in cazul nefericit,la care am pus mana de la mana.

asfalt uscat la toata lumea,benzina si mult timp liber. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor,sincer,nu inteleg ce va agitati atat ca v-au anulat conturile pe nu stiu ce forum.eu despre cativa dintre cei de la arad bikers mi-am format o parere de mult timp,acum doi ani cand si noi,baietii din Vinga am ajutat cum am putut la actiunea caritabila de Craciun.la un semafor ne-am pierdut de restul,noi fiind cu masina si cu pachetele,pt ca toti au gonit ca nebunii si cineva dintre ei se intrebau deja daca nu cumva fugim cu pachetele alea :) .acum,am norocul sa stau intre Arad si Timisoara,dar va jur,nu m-as fi asteptat niciodata sa fiu asa bine primit de Sorin si cei de la TB chiar daca m-au vazut prima oara.deci,un sfat pentru voi,daca vreti si o plimbare (50km)si sa stati cu cineva de vorba,mergeti fratilor pana in tm.a,si inca ceva,cand copiezi pe cineva,nu poti sa fii niciodata original.

 

 

 

I AGREE!GO SOUTH!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;) bai criminal de Mos Craciun...

 

paine si circ...

ce poti sa vrei mai mult...

ia...de asta vorbeam... :) :crack:

 

si asta merita vazuta... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor,sincer,nu inteleg ce va agitati atat ca v-au anulat conturile pe nu stiu ce forum.eu despre cativa dintre cei de la arad bikers mi-am format o parere de mult timp,acum doi ani cand si noi,baietii din Vinga am ajutat cum am putut la actiunea caritabila de Craciun.la un semafor ne-am pierdut de restul,noi fiind cu masina si cu pachetele,pt ca toti au gonit ca nebunii si cineva dintre ei se intrebau deja daca nu cumva fugim cu pachetele alea :) .acum,am norocul sa stau intre Arad si Timisoara,dar va jur,nu m-as fi asteptat niciodata sa fiu asa bine primit de Sorin si cei de la TB chiar daca m-au vazut prima oara.deci,un sfat pentru voi,daca vreti si o plimbare (50km)si sa stati cu cineva de vorba,mergeti fratilor pana in tm.a,si inca ceva,cand copiezi pe cineva,nu poti sa fii niciodata original.

Vad ca deja se sare calul. Cu cei din Arad vom sta de vorba la o bere pe terasa, cu tine Eto nu mai e scapare. Degeaba am spus de 10 ori traseul si centrele unde le vizitam in caz de ramanere sau ratacire al unora caci vad ca am spus-o degeaba. Stii bine ca ne-a prins noaptea pe drum. Concurs nu am facut, culmea ca toti au ajuns unde trebuie, numai fiul ratacitor nu. In tot timpul asta asteptandu-te, ca sa mai destindem atmosfera (se vede ca nu stii de gluma) am zis-o, sub forma de, repet, gluma : Asta a fugit cu cadourile. Tin sa-ti multumesc inca o data ptr participarea la actiune. Semnat: Mos Craciun. In fine mai repede sau mai tarziu domnii de care mentionezi tu acolo din Tm isi vor face si ei o parere despre caracterul de care dai dovada. Nu ti-am raspuns in privat ca sa vada tot poporul ce penibil esti. Daca e balci,vorba unui prieten apai balci sa fie. Asta intre iesiri asa,sa nu ne plictisim. Macar acum iese la iveala adevaratul caracter ce sade in fiecare. Hai domnilor varsati aici ca aveti unde...

Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca deja se sare calul. Cu cei din Arad vom sta de vorba la o bere pe terasa, cu tine Eto nu mai e scapare. Degeaba am spus de 10 ori traseul si centrele unde le vizitam in caz de ramanere sau ratacire al unora caci vad ca am spus-o degeaba. Stii bine ca ne-a prins noaptea pe drum. Concurs nu am facut, culmea ca toti au ajuns unde trebuie, numai fiul ratacitor nu. In tot timpul asta asteptandu-te, ca sa mai destindem atmosfera (se vede ca nu stii de gluma) am zis-o, sub forma de, repet, gluma : Asta a fugit cu cadourile. Tin sa-ti multumesc inca o data ptr participarea la actiune. Semnat: Mos Craciun. In fine mai repede sau mai tarziu domnii de care mentionezi tu acolo din Tm isi vor face si ei o parere despre caracterul de care dai dovada. Nu ti-am raspuns in privat ca sa vada tot poporul ce penibil esti. Daca e balci,vorba unui prieten apai balci sa fie. Asta intre iesiri asa,sa nu ne plictisim. Macar acum iese la iveala adevaratul caracter ce sade in fiecare. Hai domnilor varsati aici ca aveti unde...

in primul rand nu am ce demonstra nimanui de aici,ce fel de om sunt si ce caracter am,prietenii mei o stiu bine si mie imi ajunge,sincer.in momentul in care fac ceva,ajut pe cineva o fac din suflet,nu pentru reclama sau orice altceva.dar,in momentul in care faci o actiune iar dupa aia,din 20 oameni participanti iti treci primul sau al doilea numele pe lista,sincer,nu stiu cine e penibil.iar gluma daca vroiai sa o faci,aia cu pachetele,trebuia sa o faci de fata cu mine,domnu,nu pe la spate ca un las.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu are rost sa-mi racesc gura degeaba ca sa-i explic lui Makaveli "grijile" pe care le ai cand ai un motor (indiferent daca e Piaggio sau Hayabusa)

dar sa va spun o chestie ... la prima si mai mult ca sigur ca ultima Moto Joi la care am participat am stat in spate , am "inchis" coloana eu si George

totul fain si frumos pana cand dupa ce am coborat podul dinspre micalaca spre aradul nou mi-a cazut fisa de pe bujie si mi-a murit motorul

Seth cu Makaveli au oprit ca sa filmeze asa ca eu din inertie am mai mers vreo 100m . Opresc si ridic motorul sa-l trec peste bordura si sa-l urc pe trotuar ca sa nu deranjez circulatia pana gasesc care-i problema (nu stiam care-i treaba) . Baietii pleaca fara stres ... observ o reducere a vitezei dar dupa aia ii da mai departe fara ca macar sa intrebe din mers "ce-ai patit ba b0|_|le?" . Mi se mai opreste de vreo 2 ori pe drum si cand ajung cu chiu-cu-vai la Port Artur , ma pun la masa , iau un suc si imediat il aud pe Maka : "Baah , a ajuns maradeanu ?!" . Momentul acela a pus capac .

Si nu mai tineam io minte ca de ce evit sa merg la Moto Joi

 

Numai bine tuturor si cat mai putine situatii d-astea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

of of, daca nu esti in tema cu ce facem noi atunci lasa-ne frate impace. Vorba cuiva " O sa va fie greu la inceput, asa ne-a fost si noua, dar acuma s-au lamurit ce facem noi defapt. Nu are rost sa mai insir aici randuri si randuri ca oricum romanul nu intelege cum sta treaba, o sa iti mai explic tie inca odata.

1. Tu esti frustrat ca de ce te-am sters de pe forumul nostru?

Raspuns: Pentru ca erau tot felul de oameni care nu aveau nici o treaba cu viata da se bagau in seama doar de dragul sa se bage in seama, nu eu am luat hotararea asta ci toti membrii care ii vezi tu la noi pe site la pagina MEMBRII.

2. Arad Bikers Group nu este o bisericuta, poate venii oricine cu noi la iesiri plimbari etc. Daca vrea sa fie membru al grupului sa vina sa discutam si o sa ii explicam ce si cum. Asa ca te rog frumos daca nu esti in tema nu mai arunca cu vorbe aiurea.

3. Te iei de mine ca eu nu am carnet si motor dar de ce sunt membru? Pentru ca eu sunt o exceptie, eu am venit cu ideea sa facem acest grup apoi au venit oameni care m-au sustinut si am ajuns unde am ajuns , asa ca daca nu iti convine ca eu sunt acolo e treaba ta, daca imi dai tu bani de motor si carnet iti garantez ca maine le fac.

4. Momentan inscrierile sunt inchise pana nu finalizam treaba cu ONG.

5. Siteul e deschis pentru oricine, poate sa vada ce facem noi sau ce am facut noi pana acum,atat doar ca nu pot posta pe chat si pe forum, cand a fost deschis si chatul si forumul au intrat fel de fel de oameni care poate nu aveau nici o treaba cu motociclismul si i jurau sau dadea replici si acuze.

6. Daca citeai pe site la noi la sectiuna despre noi, gaseai asta:

Daca cele scrise de tine reprezinta motivul real al stergerii contului meu de pe forumul arad bikers, iau afirmatiile tale ca pe o jignire directa, un afront

Ma refer la expresia ta "erau tot felul de oameni care nu aveau nici o treaba cu viata da se bagau in seama doar de dragul sa se bage in seama" si la "cand a fost deschis si chatul si forumul au intrat fel de fel de oameni care poate nu aveau nici o treaba cu motociclismul si i jurau sau dadea replici si acuze"

Fiind administrator cu drepturi depline pe propriul tau site (wow!) presupun ca nu te-a mancat palma sa si stergi unicul meu post pe care am gasit de cuviinta sa-l scriu acolo

Te provoc public, sau altfel spus, iti acord permisiunea sa dai copy/paste la acel post si sa vedem ce si cui am adus vreo jignire, sau vorbit aiurea

In plus, afiramatia ta "Siteul e deschis pentru oricine, poate sa vada ce facem noi sau ce am facut noi pana acum,atat doar ca nu pot posta pe chat si pe forum" nu este sustinuta de fapte, forumul nu poate fi accesat fara username si parola

 

Iti spun eu ce NU este arad bikers, si nu va fi niciodata, datorita modului in care incercati sa faceti ordine in haosul creat chiar de voi:

Nu va fi niciodata grupul reprezentativ al motociclistilor aradeni, pentru ca valoarea unui grup este data de valoarea individuala a fiecarui membru

Daca vrei sa fii respectat, intai trebuie sa respecti

Din moment ce arad bikers nu ma respecta, nu vad de ce ar trebui sa fiti respectati

 

Mesaj completat

Si nu mai tineam io minte ca de ce evit sa merg la Moto Joi

 

Numai bine tuturor si cat mai putine situatii d-astea

Iti atrag atentia atat tie, cat si prietenului Tavy XT, ca Moto Thursday NU este si NU a fost gandita sau organizata de arad bikers, ci de cei din Buduresti, iar ideea a fost preluata si propusa de rookie22, aka Cristi, care nu este, nu a fost si nu va fi membru arad bikers

arad bikers are doar "meritul" de a fi preluat ideea si de a-si anunta cu surle si trambite prezenta, substituindu-se unei entitati de care nu era nevoie, adica "organizatori"

Ideea era simpla: ne adunam, defilam, plecam. Atata vreme ct s-a procedat astfel, a fost bine, si va fi bine in continuare, pentru ca eu, personal, sunt capabil sa ma invart prin oras fara complexe si fara sa am nevoie sa imi spuna arad bikers ce sa fac

Numarul conteaza, dar nu e determinant

Putem fi 3, 30 sau 300, important este mesajul transmis, nu CINE il transmite

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

voi spuneti ca noi am blocat forumul si chatul sa nu vedeti ce discutam noi, cand am postat pe motociclism topicul cu SA IL AJUTAM PE BUJOR NELU, niciunu din cei care critica aici nu a sarit nici macar nu a venit sa vada despre ce e vorba, au fost 2-3 din afara grupului ATAT. noi stim sa ne ajutam colegii la necaz , voi stiti numa sa ne bagati bete in roata si sa ne criticati, sunteti stresati de neveste si de criza si va varsati nervii pe cine prindeti in cale , mai bine ati da o tura cu motoru sa va aerisiti creierul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiam cine a venit primul cu propunerea de adunare joi, dar stiam ca este o adunare la nivel de tara, tinand cont ca mai multe judete au preluato. Nu stiam sigur daca "arad bikers" au facut prima strigare sau nu , desi nu era asa esential. Din aceasta cauza voi fi prezent la adunarea de joi de cate ori voi fi disponibil sustinandu-ti cele spuse mai sus.

Numai bine tuturor!

Mesaj completat

voi spuneti ca noi am blocat forumul si chatul sa nu vedeti ce discutam noi, cand am postat pe motociclism topicul cu SA IL AJUTAM PE BUJOR NELU, niciunu din cei care critica aici nu a sarit nici macar nu a venit sa vada despre ce e vorba, au fost 2-3 din afara grupului ATAT. noi stim sa ne ajutam colegii la necaz , voi stiti numa sa ne bagati bete in roata si sa ne criticati, sunteti stresati de neveste si de criza si va varsati nervii pe cine prindeti in cale , mai bine ati da o tura cu motoru sa va aerisiti creierul.

 

 

Baiatu...ar fi bine sa intri in carapace. iti ajunge. daca vrei flori ca ati strans niste bani da anunt in ziar si dute sa-ti faca reportaj la TV. daca atat intelegi din a ajuta un prieten ca apoi sa scoti ochii la unu si la altu care nu ai de unde sa sti daca la ajutat sau nu pe colegul de la spital sau pe altul, propun sa va faceti reclame si sa impartiti flayere cu ce fapte bune ati facut daca v-au murit laudatorii!

Sa bagi bete in roate inseamna sa si actionezi in acest sens, ceea ce nu cred ca am fost careva din afara grupului vostru la OSIM sa inregistreze el denumirea "Arad Bikers group", denumire de care nu esti demn cu atitudinea asta. dar daca stau bine sa ma gandesc ar fi trebuit careva sa o faca.

Norocul tau este ca posibil ca poate alti membri al acelui grup vor sti sa gestioneze problemele aparute in perioada asta (in cazul in care este lasat), probleme datorate avantului tau copilaresc de a da explicatii aberante.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiatu...ar fi bine sa intri in carapace. iti ajunge. daca vrei flori ca ati strans niste bani da anunt in ziar si dute sa-ti faca reportaj la TV. daca atat intelegi din a ajuta un prieten ca apoi sa scoti ochii la unu si la altu care nu ai de unde sa sti daca la ajutat sau nu pe colegul de la spital sau pe altul, propun sa va faceti reclame si sa impartiti flayere cu ce fapte bune ati facut daca v-au murit laudatorii!

Sa bagi bete in roate inseamna sa si actionezi in acest sens, ceea ce nu cred ca am fost careva din afara grupului vostru la OSIM sa inregistreze el denumirea "Arad Bikers group", denumire de care nu esti demn cu atitudinea asta. dar daca stau bine sa ma gandesc ar fi trebuit careva sa o faca.

Norocul tau este ca posibil ca poate alti membri al acelui grup vor sti sa gestioneze problemele aparute in perioada asta (in cazul in care este lasat), probleme datorate avantului tau copilaresc de a da explicatii aberante.

acum te roade ca nu esti si tu pe lista cu multumiri sau ? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat ca nu exista o scoala din care sa poti sa inveti sa fi matur ca de devenit vad ca nu vrei si nici tendinte nu ai.

Numai prostii intelegi. Nu te mai uita la telenovele ca face rau la gandire! Acum am fost rau dar meriti mai mult. Probabil ca vei primi mai mult dar daca va fi ocazia de fata cu vestitul grup.

Oricum pacat ca la voi respectul se castiga prin bani adunati in anumite actiuni, la cum pui tu problema. Baiatu eu zic sa-ti schimbi atitudinea pentru ca nu ajungi departe si respectat. Si nu vb despre discutiile astea de aici care sunt discutii nesemnificative fata de ce te asteapta in viata.

Editat de tavy XT
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat ca nu exista o scoala din care sa poti sa inveti sa fi matur ca de devenit vad ca nu vrei si nici tendinte nu ai.

Numai prostii intelegi. Nu te mai uita la telenovele ca face rau la gandire! Acum am fost rau dar meriti mai mult. Probabil ca vei primi mai mult dar daca va fi ocazia de fata cu vestitul grup.

Oricum pacat ca la voi respectul se castiga prin bani adunati in anumite actiuni, la cum pui tu problema. Baiatu eu zic sa-ti schimbi atitudinea pentru ca nu ajungi departe si respectat. Si nu vb despre discutiile astea de aici care sunt discutii nesemnificative fata de ce te asteapta in viata.

din pacate sunt respectat de destui oameni pentru ceea ce am facut eu si prietenii mei, mai documenteaza-te si mai intreaba si tu pe ici pe colo , eu stiu cine ma apreciaza pentru ce am facut , sunt bikeri din oradea,timisoara,hunedoara, nu trebuie sa va demonstram voua nimic, voua vi ciuda pe noi si in special pe mine pentru ca am facut acel site si am facut acele video si voi nu faceti parte din grupul nostru, nu aveti acces pe forum asta e problema voastra. Spunemi si mie cati motociclisti din Arad cunosti ? ca sa nu ami spun de alte orase din tara. Si acuma vi tu lupul moralist sa ma judeci pe mine cand tu nici nu ma cunosti si nici nu o sa ai ocazia sa ma cunosti, ramai cu impresia asta despre mine , oricum nu ma interseaza , daca erai mai destept ca mine si mai cu cap cum te crezi, nu mai dadeai replica la replica mea, EU AICI AM INCHEIAT.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma omule , oamenii aia te respecta datorita tatalui tau fiindca daca el nu ar fii motociclist tu n-ai fii cunoscut aproape pe nimeni din toti cei pe care ii cunosti acum . Tu faci videouri , modifici poze si faci niste siteuri amarate ... cred ca daca i-as da programele cu care lucrezi tu chestiile astea si ar stii niste engleza si sora-mea s-ar descurca sa faca treburile astea . Baga la cap ca tu ai facut un cont sa-ti dea un blog si ai facut un cont sa-ti dea un forum . Le-ai dat un aspect frumos , le-ai pus niste poze "jmechere" si pac ... hai sa ma laud ca am facut siteuri . Faptul ca "vechea generatie" nu prea "stie" sa faca asa ceva este fiindca ei nu si-au dat interesul pentru asa ceva .

Daca erai baiat destept copiai blogul si il tineai din propriul tau calculator sau din calculatorul altcuiva si nu mai dadeati 10 euro pe luna sau cat costa domeniul .com ... si uite asa puteai face si domeniu .ro

Dar cum naiba sa aflii toate astea daca si chatul si forumul sunt private iar omul care iti da sfaturi sa nu vada ce se intampa si iti piere cheful sa mai ajuti oamenii care "i-ai insultat"

Baga la cap tot ce am scris si eu si tavi si toti care te-au criticat pe tine si "grupul" vostru fiindca sunt informatii folositoare pentru o mai buna dezvoltare .

 

aaa ... si va doresc sa va ajutati doar voi intre voi , membrii grupului, scuze ca am uitat de asta

Noapte buna tuturor

Editat de maradeanu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in primul rand nu am ce demonstra nimanui de aici,ce fel de om sunt si ce caracter am,prietenii mei o stiu bine si mie imi ajunge,sincer.in momentul in care fac ceva,ajut pe cineva o fac din suflet,nu pentru reclama sau orice altceva.dar,in momentul in care faci o actiune iar dupa aia,din 20 oameni participanti iti treci primul sau al doilea numele pe lista,sincer,nu stiu cine e penibil.iar gluma daca vroiai sa o faci,aia cu pachetele,trebuia sa o faci de fata cu mine,domnu,nu pe la spate ca un las.
:) deci revenind la clinciurile noastre pici iar de penibil... Cum sa spun eu replica :Asta a fugit cu cadourile noastre, daca tu erai de fata? Nu vad logica. Vizavi de lista de nume, oi fi eu mai greu de cap dar nu vad legatura... Mai nou daca cineva e trecut primul sau ultimul pe vre-o lista mai are vre-o relevanta? Prietenii tai, prietenii mei...mda, oricum ne invartim in lumi diferite. Prietenii stiu de ce spun asta. daca ati inceput sa varsati aici eu imi gasesc motivatie la orice aberatie spune unul sau altul la adresa mea. Daca e sa ne tregem de sireturi,putem si asta. Dar sa fie afirmatii concrete, nu gratuite sau de jigniri la persoana sau un grup de oamnei. Asta nu accept Eto sau oricine ar fi. De fapt ceea ce postam noi aici e dora o mica refulare a frustarilor noastre. Putem sta civilizat la o masa si sa ne vorbim acolo. Vom avea ce ne spune. Pana la urma iti garantez ca vom pleca strangandu-ne mainile si respectandu-ne in continuare. Divergentele pe orice tema de aici sunt pure speculatii ale unor minti dominate de instinct, de necunosterea unor situatii data,de zvonuri,de frustari si nu din ratiune. Deci domnilor ne facem de cacao pe aici. Voua daca va place treaba voastra, mie unul prefer duelul fata in fata. E mai cavaleresc, asa cum ne credem noi urmasii cavalerilor cu sute de cai sub noi. dar din pacate duelul fata in fata a luat loc duelului virtual. Oamni care se cunosc doar dupa acest forum si replici la replici si nu dupa iesirile impreuna cu ei,cu chefurile trase impreuna,cu cauciucurile uzate impreuna de la miile de kilometrii strabatuti aiurea. De bagatori de seama,autotstiutori sunt satul pana-n gat. Mi-i drag de cel care iese cu mine, bea langa mine,duce un cadou uni mai necajit ca noi,rade langa mine,plange langa mine,sufera cu mine. Astia sunt camarazii adevarati. Lor le voi acorda in continuare girul meu. Chiar daca vom fi 10-20. Putini da buni. Cu ei voi face actiuni,iesiri,etc. Cu ei ma voi lauda unde pot sa ne stie lumea. Cu ei voi fi la bine si la greu. Nu cei de dupa tasatura care se simt deranjati de nu stiu ce... Fals. va simtiti deranjati de ceva,cereti explicatii personal, nu va plangeti aici de mila ca de ce ati fost strsi de pe un anumit site. jenanta atitudine. Nu mai atacati pe adminul acelui site. daca ati fi participat macar la 1 (una) sedinta sau adunare Arad Bikers ati fi stiut ce se petrece. Inclusiv regurile grupului v-au autoexclus din grup. daca ati fi citit aceste reguli postate chiar la inscrierea in grup nu ati fi plans ca niste bebelusi. Nu va inteleg atitudinea. faptul ca sunteti in afara subiectului Arad Bikers Group nu va da dreptul de a va da cu pararea. Suntem un grup deschis si asa vom ramane in continuare. daca vreti sa vedeti ce se intampla acolo sunteti invitatii nostrii. Vom face ,,Ziua portilor deschise" ptr voi 1 data pe luna. Asta sa nu mai spuneti ca nu suntem deschisi. In rest tot aceiasi oameni ramanem, nu ne-am pus nicio stea in frunte, nu suntem mai presus decat altii, doar ca traim intr-un mediu mai placut, mai organizat. Cum sunt alte grupuri sau cluburi care isi duc viata in mod organizat asa vom fi si noi. Deci nu uitati asadar discutiile cavaleresti, in rest praf in ochi... P.S.:Scuze greselile ortogrfice,nu mai am chef de corectat Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect recunosc...greseala este a mea ca am incercat sa ma cobor la nivelul tau pentru a spune anumite sincope observate de catre mine.dar asta e, omul cat traieste invata. ca mie imi este ciuda?! Asta sigur nu. pacat ca acest forum nu este de atractie pentru cei sub 14 ani ca aia erau mai capabili sa dea replica mult mai matura decat oricare din replicile tale.

Si daca tot te lauzi ca ai terminat apoi termina odata cu replicile copilaresti. De acum incolo atata timp cat va numiti Arad Bikers Group si observ anumite sincope, e dreptul meu sa-mi spun o parere datorita titulaturii pe care v-ati luato, dar nu cu tine care vreau sa cred ca nu reprezinti acest grup. In grupul asta sunt oameni cu care se poate sta de vorba decent si nu citesc printre randuri si sunt constienti ca o discutie cum s-a pornit de ieri poate fi si constructiva.

Mesaj completat

Kato respect...dar nu mai vorbi de reguli pe care membri vostri le incalaca. Din partea mea fiti grup privat cu usile inchise, dar cu alta titulatura. daca va asumati denumirea, asumatio pana la capat nu bagati capul in pamant si lasati un purtator de cuvant care da explicatii ca nu trebuia sa se scuze de nimic.

Nimeni nu a plans ca a fost sters de pe acel forum ci felul cum a fost facut. Oare de ce nu urlam pe strada ca nu putem intra in Trust?De ce nu se opune nimeni si nu critica ceea ce fac sau nu fac cei din Trust sau ma rog alte cluburi? iti spun eu, pentru ca nu au si Arad in numele clubului. Daca ar fi un alt club din Arad cu Arad in denumire si ar avea o atitudine poate neadecvata le-ai spune eventual ca sa-i ajuti sa se corecteze ca te reprezinta si pe tine, deoarece esti motociclist aradean.

Daca Makaveli spune ca toti cei inscrisi pe aradbikers ca membri au ramas pe forum, de ce oare korben a fost cu contul sters de pe forum. Geniul in ale site-urilor afacut o greseala in script probabil. Si o sa ii explic si lui fata in fata cu prima ocazie ca geniu nu este cel care stie sa faca un site sau forum..pana una alta sunt mult mai tineri ca el care chiar fac site-uri serioase nu copilarii.

Mai mult ca sigur se vor discuta si "cavalereste" ca vor fi ocazii si mai mult ca sigur vom bea si vom pleca strangandu-ne mana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca Makaveli spune ca toti cei inscrisi pe aradbikers ca membri au ramas pe forum, de ce oare korben a fost cu contul sters de pe forum. Geniul in ale site-urilor afacut o greseala in script probabil. Si o sa ii explic si lui fata in fata cu prima ocazie ca geniu nu este cel care stie sa faca un site sau forum..pana una alta sunt mult mai tineri ca el care chiar fac site-uri serioase nu copilarii.

Mai mult ca sigur se vor discuta si "cavalereste" ca vor fi ocazii si mai mult ca sigur vom bea si vom pleca strangandu-ne mana.

De ce nu se opune nimeni si nu critica ceea ce fac sau nu fac cei din Trust sau ma rog alte cluburi? iti spun eu, pentru ca nu au si Arad in numele clubului.

mai uitate odata la lista membrii si dupaia dati cu parerea :) unde vezi tu ca korben e la membrii? el a spus ca daca facem ONG nu mai vrea sa fie membru, si vezi ca cu MC trust iara nu ai dreptate , MC TRUST au numele ARAD in nume pentru ca reprezinta aradul pe MC TRUST ROMANIA , inainte sa iti dai cu parerea mai citeste si tu , MC TRUST au filiale in mai multe orase din tara cum ar fi MC TRUST TIMISOARA , MC TRUST ARAD, MC TRUST RESITA etc. Din nou ai dat cu bata in balta, te inteleg asa eram si eu la inceput dar m-am documentat si am invatat care este diferenta inte un CLUB MOTO si GRUP sau ASOCIATIE ,precum TIMISOARA BIKERS sau altele.

Editat de Makaveli
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...