Sari la conținut

SMAEB 2009 MARS MOTO - FAIRPLAY IN TRAFIC


SMAEB
 Share

Postări Recomandate

1. inscrierile in AuCMR sunt conditionate de detinerea unui carnet MOTO sau motociclete?

2. Donatiile la actiuni au fost/vor fi conditionate de detinerea unui carnet MOTO sau motociclete?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 59
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

are vreo legatura cu marsul?

din cate stiu,pot dona si femeile care plimba gemeni prin parcuri in carucioare....nu am vazut carucioare cu gemeni in coloana de mobre,si nici nu a plans vreo mamica ca e discriminare,si ca a platit cotizatie la acmr.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care marsh .... care viteza

 

Am fost ultimul individ din coloana .... dupa mine au mers masinile de politzie shi jandarmi.

 

Cu toate ca am fost de partea organizatorilor, nu am inteles motivul pentru care am iesit sa marsaluim pe un traseu unde in afara de 100 buc babe moshi shi copii care se intorceau din parc .... nimeni alt cineva nu a vazut nimic sau ne-a simtzit prezentza.

 

Am mers 25 de minute pe un drum mizerabil .... cu apa la motor aproape de temperatura de fierbere .... ( unii chiar clacand din cauza asta ) clantzanindu-mi dintzii in gura .....

 

Sper ca marsul din 25 sa fie ceva mai Klumea

 

Da tu n-ai amortizoare pe motor? Pe mine personal m-a deranjat doar ca in aproape jumatate din timp a I-a era prea tare si trebuia sa domolesc martoaga din ambreiaj, asa ca am uzat abbreiajul cam cat la un drum "pe bune" de 300-400km...

Pe de alta parte pe 25 nu e mars, ci stat in tarc in fata parlamentului.

 

tot au participat si scutere. gilera dna ala mic si galben e scuter nui asa?? pala nu l-ati vazut cand s-a bagat in coloana?

 

Asta are un rezervor fals (care e de fapt port-bagaj si in care incape o casca), dar la prima vedere pare motocicleta si probabil la selectie erau politisti loganari si nu s-au prins ca ala e moped...

 

 

Una peste alta mie mi s-a parut un mars reusit. Foarte multe motoare, zero incidente (din cate stiu eu), unul dintre participanti a fost purtatorul de cuvant al Politiei Capitalei pe choparas, unii dintre organizatori cu BMW cu girofar si sirena. Suna bine, parca suntem pe aceeasi frecventa cu politzaii, pare ca politia tine cu noi, daca ei ar si sta sa ii arda pe aia care o taie pe contrasens sau trec prin stanga insulei de tramvai sau trec la semafor pe rosu as putea sa-mi inchipui ca am intrat in UE... E, parca am auzit la televeizor ceva pe tema asta, dar cred ca sunt barfe...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce-mi plac mie astia de la AutoShow, cum se dau ei mari de fiecare data.
Asociatia Motociclistilor din Romania sprijina si va sprijini si in viitor pe oricine va face ceva bun pentru motociclisti. Ne bucuram ca am putut fi alaturi de ACMR atat in cadrul expozitiei cat si la marsul de duminica.

Indiferent ca actiunile vor fi organizate de reviste, cluburi moto ori de asociatia iubitorilor de pasarici atata timp cat tinta acelor campanii este siguranta motociclistilor AMR va participa si va sprijini acele actiuni.

Trebuie sa fim constienti ca actiunea de duminica a fost spre binele nostru al tuturor. Indiferent cat de greu a fost pe piatra cubica si indiferent cat de mediatizat a fost evenimentul motociclistii vor avea de castigat si asta este tot ce ar trebui sa ne intereseze.

Nu intodeauna aceste actiuni ies asa cum ne dorim noi cei ce le organizam dar intodeauna efortul pentru a le duce la fina este enorm. Este foarte greu ca dupa o munca titanica si voluntara sa mai poti face fata nemultumirilor si nemultumitilor mai ales ca intentiile tale ca organizator au fost din cele mai onorabile.

 

Eu sunt foarte multumit de rezulatatul acestul eveniment chiar daca nu a fost fulminant. Nici nu ne asteptam la mai mult tinand cont ca nu suntem inca o comunitate foarte importanta. Nu ma astept nici la mitingul din 25 sa fie mai mult dar stiu ca putin cate putin ne apropiem de sosele mai sigure. Si cu cat vor fi mai multe asemenea avenimente cu atat vom atrage atentia romanilor ca motociclistii au aceleasi drepturi pe sosele ca si ceilalti participanti la trafic.

De cand trebuie sa demonstreze cineva politiei ca e fairplay ?

Daca nu esti corect in trafic...te sanctioneaza...e cat se poate de simpla problema asta.

Mai bine veneati cu o motivatie pentru interdictia scuterelor. Cred ca era mult mai apreciata.

1. inscrierile in AuCMR sunt conditionate de detinerea unui carnet MOTO sau motociclete?

2. Donatiile la actiuni au fost/vor fi conditionate de detinerea unui carnet MOTO sau motociclete?

daca nu ar fi cativa carcotasi sa adauge sare si piper, ce banale si anoste ar fi lucrurile.

@ser79ban nu poate trai linistit cu faptul ca mai fac si altii ceva bun; ca regula, doar acele actiuni la care isi poate aroga participarea miros a levantica, restul toate au iz de basina porcului. si se comporta in consecinta, insidios.

fratele @ozzy canta undeva pe aceeasi struna, putin mai stilat, mai cu manusi (doar ca manusile sunt de piele de porc, pentru fierari-betonisti). nu a fost fulminant rezultatul? sunt curios cum o sa arate mitigul de pe 25, si ce perle vor mai iesi din gura unora (ca si aici au fost perle, doar ca oamenii au mers cu motorul mai mult si au vorbit mai putin, acolo insa vor vorbi, vorbi, sa te tii - si o sa mai fie pasarici care sa zica cu gura plina "ne place viteeezzaaaaa").

mai apare si fratele @CosX care nu intelege ce e ala scuter - man, e acea partaitoare (moped) de sub 50cc care nu necesita permis pentru a o conduce pe drumurile publice; cele mai multe sunt furate si conduse de tot felul de indivizi care stiu ca provin de la furaciuni, ca au dat pe ele cat pe un cartus de tigari. restul (toate toate toate) sunt motociclu, se inmatriculeaza si au talon (deci trec pe la RAR) si trebuie permis sa le conduci. altfel nu ai ce cauta cu ele pe drumurile publice.

nu (mai) merg la meetinguri din principiu. bunul simt insa ma impiedica sa-i improsc pe cei care o fac si pe organizatori, indiferent cat de fulminant este sau nu rezultatul. bravo lor, keep it up.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si apare Gabimaty care stie adevarul suprem.

inca o data cu oistea'n gard, ca sa nu-ti iesi din mana. nu as fi zis nimic, doar ca atunci cand iesi la rampa in lumina reflectoarelor deghizat in hipopotam si mimezi ca dansezi pe muzica lui Ceaikovski o arie din Lacul Lebedelor (tu pe post de lebada, nicidecum vrajitorul rau) iti asumi riscul sa auzi si huiduieli.

totusi, sunt sigur ca poti, ceva pertinent ai de zis? de preferinta la subiect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...