Jump to content
Sign in to follow this  
Mooaaa

Magazin de echipament moto

Recommended Posts

SAl , fiind prospatura in motociclism, as dori sa stiu si eu daca exista magazine cu echipamente moto in oras.

Eu caut o casca, si singurul ,agazin pe care l-am gasit este atvrom (parca) in micro 11 langa Biserica sarbilor, dar acolo au doar Nitro....

Si cateva sfaturi daca se poate cu privire la acest echipament, am un combinezon din 2 bucati IXS piele, iar ca cizme m-am orientat catre Nitro NB 10,20, sau 40, care or sa imi vina mai bine, iar manusile tot Nitro, tot piele.

Singura problema este casca, pe care banuiesc ca trebuie sa o iau din alt oras.

Voi ce spuneti de castile Nitro?Am cca 500 RON pt casca, iar in plaja asta de pret gasesc de la Caberg pana la Nolan, deci nu prea as vrea sa imi iau un Nitro.

Merci si asfalt uscat si perfect ! :huh:

Salut. Eu am avut o casca Nitro NX(sau NV, nu stiu exact) 330 parca era modelul si nu iti recomand deloc...bate vantul prin ea, apoi mi-am luat un Nolan N62 si sunt super multumit. Poate e putin zgomotoasa...

Asfalt uscat!!

Sau altfel: cumpar casca moto integrala in limita a 500 RON atat timp cat este noua si o pot proba. :laugh:

Daca gasesc ceva fain dau si de :P

:huh:

Sau altfel: cumpar casca moto integrala in limita a 500 RON atat timp cat este noua si o pot proba. :)

Daca gasesc ceva fain dau si de :)

:D

Salut,

Din punct de vedere al ofertei de accesorii moto, Targovistea este in afara discutiei. Iti recomand calduros sa incerci in orase mai mari ca Bucuresti, Ploiesti, Brasov. Unul dintre cele mai mari magazine de acest fel este la intrarea in Ploiesti dinspre Bucuresti, pe DN1. Au o gramada de modele si sigur iti vei gasi ceva bun in banii astia.

http://www.paulas-bikershop.com/

O alta recomandare: Daca gasesti numarul de luna trecuta de Univers Moto, exista un test comparativ de casti integrale pana in 100 eur. Ar fi o idee buna sa arunci un ochi peste acel articol.

Numai bine!

Am eu nolan n62 si confirm: baga curent ca la balamuc.Atat ca o tin ca a doua casca.

Incearca in ploiesti(intrarea barcanesti) la paulas bikers sau in Bucuresti daca mai prinzi promatia de la united motors,soseaua pipera dupa statia aurel vlaicu...apropo vand o geca ixon france daca te intereseaza

asfalt uscat...

am si eu un nolan n62...da la cum nerg eu cu vaca la pascut nu imi e trebuincioasa...e purtata doua ierni (ca mai mult iarna merg eu) si inceputul asta de primavara.... vajaie de la 170 incolo..rau...marimea L..deci o dau ca tre sa imi iau alta...ieften...daca te inetereseaza...vb!

Multam fain, mi-am tras un Shark S800 :wacko: , sper sa imi vina si bine ca e luata fara proba :blink: , manusi si cizme imi mai trebuiesc.

Si moto, dar putin mai tarziu, cand va vrea cel de sus :P , hai ca ma duc la biserica, ms mult pt ajutor :(

dezmembrez motor de zx6r din 98 31000 km

0743208589

Am rezolvat cu casca, imi vine ok, imi mai trebuiesc manusi si cizme, touring, daca este posibil noi, 250-300 ron ambele, cine are ceva de oferit. Ma-nclin!

Intr-un final am reusit sa achizitionez echipamentul moto complet.Mai mult de pe net decat din magazine targovistene, dar e complet si calitativ(zic eu). Rog moderatorii sa inchida acest topc.