Sari la conținut

Accident centura Bucuresti (aproape de Autoklass Mercedes Chitila)


Hole
 Share

Postări Recomandate

Salut, stie cineva ceva de accidentul de ieri de pe centura aproape de Autoklass Chitila? Ieri in jur de ora 16 am trecut pe acolo - un caine rupt in 2 bucati, sange intins pe vreo 50 m, motorul (parea un R6 2004) pe partea stanga drumului cu botul indreptat spre Chitila. Riderul nicaieri, doar 2 militieni si o duba. Motorul nu parea foarte sifonat.

Sanatate multa riderului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este vorba de un amic de-al meu....tipu e OK...acum 5 minute am vorbit cu el. Are clavicula fisurata si laba piciorului. Am inteles ca i-au dat drumu acasa, una peste alta e OK. I-au iesit caini in fata, au trecut, el a franat si dupa ce au trecut au mai iesit inca 3...pe unu nu l-a putut evita sub nici o forma. Purta echipament complet, iar moto era un GSX 600 R K1 sau K2 din cate tin eu minte, cu carene Telefonica Movie Star

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

moto era un GSX 600 R K1 sau K2 din cate tin eu minte, cu carene Telefonica Movie Star

si numar de valcea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mama lor de caini...si eu am av un necaz tot din cauza unui caine dar am scapat ieftin...

Alaltaseara pe la ora 1 mi-au iesit iar cateva patrupede in fata pe sos Colentina.

E jale...mai ales la periferie, iti apar in fata de unde nu te astepti..

L.E. Insanatosire grabnica riderului

Editat de Junioru`
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam ce viteza avea se stie ?

 

e relevant? iti zic io avea 300 , era pe o roata in curba cu genunchiul pe jos

 

Mama lor de caini...si eu am av un necaz tot din cauza unui caine dar am scapat ieftin...

Alaltaseara pe la ora 1 mi-au iesit iar cateva patrupede in fata pe sos Colentina.

E jale...mai ales la periferie, iti apar in fata de unde nu te astepti..

L.E. Insanatosire grabnica riderului

 

 

mai nasol pe autostrada pitesti , anu trecut saha a luat un caine la 150 chiar in fata mea. nu a patit nimic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e relevant? iti zic io avea 300 , era pe o roata in curba cu genunchiul pe jos

 

Pedrosa...aici e un loc in care ar trebui sa inveti din greselile altora cum sa te feresti (nu din frustrarile unora, cum sa te certi). Eram curios ca sa mi dau seama cat de periculos este sa mergi peste o anumita viteza..k sa spun asa ca pt ..deosebiti

 

mai nasol pe autostrada pitesti , anu trecut saha a luat un caine la 150 chiar in fata mea. nu a patit nimic

in cazul asta era relevant ce viteza avea, dar in celalalt nu! ...ca sa vezi gandire pe tine :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pedrosa...aici e un loc in care ar trebui sa inveti din greselile altora cum sa te feresti (nu din frustrarile unora, cum sa te certi). Eram curios ca sa mi dau seama cat de periculos este sa mergi peste o anumita viteza..k sa spun asa ca pt ..deosebiti

 

 

in cazul asta era relevant ce viteza avea, dar in celalalt nu! ...ca sa vezi gandire pe tine :D

 

 

nu am facut nici o comparatie. este pericluos daca iti iei motor , restul e can can. probabil avea 50 si e lovit mai rau decat un prieten de al meu care a luat un caine la 150. nu are nici o relevanta viteza in cazul asta, asta era cel mai important pt tine? ce viteza avea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hingherii si-au luat liber, doar e criza financiara, nu? Nu cred ca este relevanta viteza care o avea, un caine iti poate sari in fata si la 60 km/h, si sa te tavalesti...

 

Insanatosire rapida!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hingherii si-au luat liber, doar e criza financiara, nu? Nu cred ca este relevanta viteza care o avea, un caine iti poate sari in fata si la 60 km/h, si sa te tavalesti...

 

Insanatosire rapida!

da' cu ce viteza alearga un caine?????????????

asta apropos de relevanta :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca eram in locu' baaitului in cauza cum ma faceam bine cu pistolu si executam pe toti

P.S.-nu am nimic cu patrupedele (care au stapan) restu vagabozilor la groapa !

Dak nu mai e Base` primar sa le dea de cap sau la cap...

E buna si solutia q gloantzele dar sunt km scumpe..

Aveam o javra in cartier care cum ma vedea ma alerga, cum a venit un preten cu o motoreta dotata cu o toba suparata si i-a bagat mintile-n cap am scapat de stres...bineinteles solutia e strict locala...

Pentru restul patrupedelor...D-zeu cu mila...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar tre'i sa dea cu mila printre voi...care ganditi asa. dupa gandirea voastra-ar tre'i si toti boschetarii aruncati la groapa...sau impuscati. singura "vina" a cainilor a fost atunci cand au acceptat ca omul sa-i fie cel mai bun prieten...wrong

 

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasati dreq cainii !

 

nu d'aia crapa vitejii pe doua roti .

certurile distrag atentia si degradeaza topicurile .

sunt bune de stiut si viteza si mobra si experienta si absolut tot .ca sa nu mai spun imprejurarile ...

asa ca ... haideti sa pastram topicuri curate , macar aici .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar tre'i sa dea cu mila printre voi...care ganditi asa. dupa gandirea voastra-ar tre'i si toti boschetarii aruncati la groapa...sau impuscati. singura "vina" a cainilor a fost atunci cand au acceptat ca omul sa-i fie cel mai bun prieten...wrong

 

bafta

 

Nu trage concluzii pripite...Nu cred k exista mercenari printre noi care sa arunce

boschetarii la groapa...sau sa-i impuste...cred k exagerezi.

Referitor la caini...parerile sunt impartite.

Partea cu gloantele a fost sub forma de gluma, imi pare rau dak ai impresia k as umbla

inarmat pana in dinti avand ca misiune exterminarea patrupedelor.

Ideea este ca printre alte cauze ale accidentelor moto se numara si necuvantatoarele patrupede.

Problema gasirii unei solutii s-a mai pus si probabil se va mai pune, ca deobicei prea tarziu, cand numarul lor

va fi iarasi prea mare si solutii precum castrarea nu vor reusii decat sa stopeze inmultirea lor,

rezultat care evident va fi vizibil poate dupa cativa ani..

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hingherii si-au luat liber, doar e criza financiara, nu? Nu cred ca este relevanta viteza care o avea, un caine iti poate sari in fata si la 60 km/h, si sa te tavalesti...

Mi-a iesit mie la 45, in Giurgiu. Eu sunt ok, cainele e ok desi a existat impact.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a iesit mie la 45, in Giurgiu. Eu sunt ok, cainele e ok desi a existat impact.

 

 

Aha...si mie duminica trecuta tot in Giurgiu,chiar la intrare in oras.aveam max70...am spart carenele cainele nu a rezistat la impact,noroc ca nu am cazut...ce-o fi cu cainii in Gr?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca eram in locu' baaitului in cauza cum ma faceam bine cu pistolu si executam pe toti

P.S.-nu am nimic cu patrupedele (care au stapan) restu vagabozilor la groapa !

 

 

si io as face la fel cu copiii strazii , era sa iau un aurolac care statea in mijlocul drumului , maine caut pistol si ii termin pe toti , , cu copiii care au parinti nu am nimic :D

 

Off-topic : Cainele cica e cel mai bun prieten al omului ......(inseamna ca acel caine are o problema)

 

sti cum se spune , cu cat cunosc mai multi oameni , cu atat imi iubesc mai mult cainele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca eram in locu' baaitului in cauza cum ma faceam bine cu pistolu si executam pe toti

P.S.-nu am nimic cu patrupedele (care au stapan) restu vagabozilor la groapa !

 

sa inteleg ca ai citit Mein Kampf ?

te-a impresionat ? esti bine ? ai nevoie de ajutor ?

 

sunt curios daca ai oglinda in casa ? sau altfel spus, te vezi ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am caine, imi iubesc cainele, n-au nicio vina cainii care sunt pe sosea, dar intre un om si un caine clar as zice da-l in mortii lui de caine, ce cauta acolo ? De vina sunt si autoritatile ca ii lasa da-n pulix, si babetele care ii scot de la adaposturi si zic ca au grija de ei dar defapt le da drumu pe strada, asta e.. bine ca n-a patit nimic rau motoristul

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...