Jump to content

15 August Automotodrom Brno | Czech Republic

Recommended Posts

Dupa o asteptare de aproape doua saptamani am primit si biletele :rolleyes:

Acum am programul fixat:

-13.08.2009 undeva pe la 18:00-20:00 o sa plecam din Bucuresti (masina Renault Trafic 8+1)

-14.08.2009 Arad...................

Pentru cei care vor sa ne insoteasca

Tel: 0746056009 0722121582

id: flrntoma

post-6221-1249300547_thumb.jpg

post-6221-1249300587_thumb.jpg

post-6221-1249301098_thumb.jpg

Edited by chelie
  • Replies 240
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dupa o asteptare de aproape doua saptamani am primit si biletele :huh:

Acum am programul fixat:

-13.08.2009 undeva pe la 18:00-20:00 o sa plecam din Bucuresti (masina Renault Trafic 8+1)

Super tare! Am notat numarul de telefon si ne auzim acolo sa ne vedem la o bere. :rolleyes:

Super tare! Am notat numarul de telefon si ne auzim acolo sa ne vedem la o bere. :huh:

Ok !

Nu uita Renault Trafic albastru colantat cu 46 :rolleyes:

post-6221-1249305298_thumb.jpg

post-6221-1249305457_thumb.jpg

Edited by chelie

Acum am programul fixat:

ufff ....credeam ca nu mai sosesc .... goooooooo Brnooooooooo !!! :huh: :huh: :lol:

Maine vreau sa ma duc sa fac un steag mai maricel 15 - 50 mp. Asta depinde si cati bani stang.

Cine vrea sa participe $$$ rog sa ma contacteze.

Cam asa as vrea sa arate , dar daca aveti alte idei .............

Cred ca undeva pe la ora 13-14 o sa aflu exact cat e mp .

post-6221-1249326823_thumb.jpg

Edited by chelie
ce fac bajetii care merg la bruno ?"??? ma luati si pe mine ??? apropo cea mai tare a fost a lu gixer max 180 pe drum. mi-a placut. cand mergeam anu trecut si a trecut ala cu bmw cu 260 pe langa noi am dat 300 ca doar ce pana mea numai el poate ???? Attila stie mai bine.

in rest drum bun nu pot sa vin anul asta si imi pare rau dar la anu sigur.

...deja ne lipsesti.

Mesaj completat

...deci organizarea e in felul urmator:

2 masini,una cu o rulota alta cu o remorca.

(din pacate fara motociclete pentru ca au fost niste evenimente in gasca)

Plecare in 13 dimineata,intoarcere in 17 dimineata.

Totul este pregatit.

Mesaj completat

Acum am programul fixat:

...parerea mea e ca o sa pierdeti antrenamentele.

Mesaj completat

in care camping campam?

noi am fost in Tranzit. pastram obiceiul? :huh:

...ce propui tot in Tranzit sa stam?

...era un pic mai sus (unde au stat baietii din Arad) Pesek camping sau asa ceva,oare nu ar fi mai bine acolo?Nu stai la rand(si nu platesti in plus) la toaleta si la dus,chiar daca nu este apa calda...-da ce la Tranzit a fost?

Toata problema e ca nu este aceeasi atmosfera ca in Tranzit.

....+ca as mai schimda ceva,de sase ani tot acolo...nu stiu vom vedea.

Mesaj completat

Care veniti cu motorul la Brno...?

Am nevoie de... putin alai la nunta... pentru un drum de aproximativ 25km in afara orasului. (e fain, cu curbe, puteti sa faceti o mica cursa la intoarcere) (sunteti automat invitati la eveniment daca veniti.)

Asta ar fi pe sambata, pe 15 august. :huh:

Vorbesc serios - deocamdata suntem 1 motocicleta (eu) si restul masini.

Asta e drumul:

Unde e masina rosie se face la dreapta si alte multe curbe... :lol:

...venim cu rulota daca vrei...tzihihi

Altfel cu mare placere am fi venit.

Iti dorim casa de piatra.

...deja ne lipsesti.

...ce propui tot in Tranzit sa stam?

...era un pic mai sus (unde au stat baietii din Arad) Pesek camping sau asa ceva,oare nu ar fi mai bine acolo?Nu stai la rand(si nu platesti in plus) la toaleta si la dus,chiar daca nu este apa calda...-da ce la Tranzit a fost?

Toata problema e ca nu este aceeasi atmosfera ca in Tranzit.

....+ca as mai schimda ceva,de sase ani tot acolo...nu stiu vom -vedea. noi ajungem vineri dupa masa, acolo am sa te sun sa vedem unde ati campat.uite nr meu de telefon. 0743372607.mi-am schimbat telefonul si nu mai am nr tau.ms

Edited by gixxxer

noi ajungem vineri dupa masa, acolo am sa te sun sa vedem unde ati campat.uite nr meu de telefon. 0743372607.mi-am schimbat telefonul si nu mai am nr tau.ms

Ai SMS si PM sa fie sigur ca bem o bere

Maine vreau sa ma duc sa fac un steag mai maricel 15 - 50 mp. Asta depinde si cati bani stang.

Cine vrea sa participe $$$ rog sa ma contacteze.

Cam asa as vrea sa arate , dar daca aveti alte idei .............

Cred ca undeva pe la ora 13-14 o sa aflu exact cat e mp .

10-15 euro / mp

da nu inteleg de 15 euro treci numai odata sau cum?? pun bariere de-alea ca la metrou?

cam asta vezi pe pitlane:

IMG_6423.JPG

sau asta

IMG_6090.JPG

Edited by Belbody

da, asa e, numai ca unii piloti aia sunt aia mai ieftini, ca aia scumpi nu ies ei cand e ora de pitlane walk... ei dorm sau beau cocktail atunci...

Edited by Belbody

Acum 2 sapt am fost la SBK la Brno si pot sa va dau unele sfaturi (intrebati si va ajut daca pot):

Traseul e f. simplu daca mergeti Arad-Nadlac apoi Szeged-Budapesta-Bratislava-Brno . Chiar inainte de Brno e indicator Gp care va duce exact la circuit. Nu trebuie harta nici macar gps , doar dupa indicatoare va descurcati usor. Neaparat sa luati vignete si pt. Slovacia chiar(cu toate ca sante vreo 50km ) pt. ca sant o gramada de controale pe drum . Am fost opriti de 6 ori . Vreo 20 de euro sant toate 3 impreuna (Ungaria,Slovacia,Cehia)Pt. Ungaria se pot lua din Romania in Nadlac iar pt. celelalte 2 tari in Slovacia . Pasaport nu trebuie niciunde. In Slovacia merge totul pe Euro iar in Cehia si Euro si coroane dar e de preferat sa aveti coroane ca altfel va calculeaza in euro la un curs anormal (ma refer la benzinarii , parcari e.t.c)La fel respectati viteza legala in Slovacia macar .In Cehia saneti obligati ca-s rele autobenzile :laugh: In ungaria care cum il tine , Eu am mers 160 -180 fara sa ma opreasca nimeni dar nu garantez ca scapati :rock: La circuit daca vreti sa va alegeti locuri mergeti de dimineata , cat de devreme posibil . O sa pierdeti o gramada de timp pana ajungeti in parcare pana intrati si oricum e plin de lume chiar de la primele ore .Parcarea era 5 euro/zi la SBK . In zona" C "aveti LCD destul de departe si cam greu de urmarit . Celalalt LCD e pe linia boxelor si vedeti si startul- semafoarele, numaru de tururi ,echipe-piloti e.t.c. Bauturi si mancare la circuit costa destul de mult .

In rest succes :wacko:

P.S. Belbody casa de piatra man

Edited by _41_
Anul trecut erau ecrane la MotoGP de nu stiai unde sa te uiti odata. In orice zona era macar unul.

GPS trebuie daca te pierzi in Budapesta ca si mine :rock:

Nu te pune nimeni sa intri in orase :wacko: . exceptand Szeged , celelalte 3 au centruri . inainte sa intrii in Budapesta faci deja spre Bratislava , la fel inainte de Bratislava deja faci spre Brno.

Interesanta treaba cu monitoarele , La SBK erau 2 doar . Probabil cu criza :laugh:

Edited by _41_
Acum 2 sapt am fost la SBK la Brno si pot sa va dau unele sfaturi (intrebati si va ajut daca pot):

Traseul e f. simplu daca mergeti Arad-Nadlac apoi Szeged-Budapesta-Bratislava-Brno . Chiar inainte de Brno e indicator Gp care va duce exact la circuit. Nu trebuie harta nici macar gps , doar dupa indicatoare va descurcati usor. Neaparat sa luati vignete si pt. Slovacia chiar(cu toate ca sante vreo 50km ) pt. ca sant o gramada de controale pe drum . Am fost opriti de 6 ori . Vreo 20 de euro sant toate 3 impreuna (Ungaria,Slovacia,Cehia)Pt. Ungaria se pot lua din Romania in Nadlac iar pt. celelalte 2 tari in Slovacia . Pasaport nu trebuie niciunde. In Slovacia merge totul pe Euro iar in Cehia si Euro si coroane dar e de preferat sa aveti coroane ca altfel va calculeaza in euro la un curs anormal (ma refer la benzinarii , parcari e.t.c)La fel respectati viteza legala in Slovacia macar .In Cehia saneti obligati ca-s rele autobenzile :laugh: In ungaria care cum il tine , Eu am mers 160 -180 fara sa ma opreasca nimeni dar nu garantez ca scapati :rock: La circuit daca vreti sa va alegeti locuri mergeti de dimineata , cat de devreme posibil . O sa pierdeti o gramada de timp pana ajungeti in parcare pana intrati si oricum e plin de lume chiar de la primele ore .Parcarea era 5 euro/zi la SBK . In zona" C "aveti LCD destul de departe si cam greu de urmarit . Celalalt LCD e pe linia boxelor si vedeti si startul- semafoarele, numaru de tururi ,echipe-piloti e.t.c. Bauturi si mancare la circuit costa destul de mult .

In rest succes :wacko:

P.S. Belbody casa de piatra man

pentru motociclete se plateste vigneta in slovacia si cehia?

anul trecut nu am platit decat in ungaria taxa de autostrada.

@Gixxer, cand ai fost anul trecut ai platit? NU!

Numai la ungurieni se plateste si pentru moto, 4,5 eur. sau 4

@ _41_ Multumesc mult!

Confirm, la Budapesta o luati spre M0 si nu mai intrati in oras ca e crima, si eu m-am pierdut odata cand am ratat intrarea pe centura. M0 sa tineti apoi M1.

Edited by Belbody
@Gixxer, cand ai fost anul trecut ai platit? NU!

Numai la ungurieni se plateste si pentru moto, 4,5 eur. sau 4

@ _41_ Multumesc mult!

Confirm, la Budapesta o luati spre M0 si nu mai intrati in oras ca e crima, si eu m-am pierdut odata cand am ratat intrarea pe centura. M0 sa tineti apoi M1.

am platit doar la unguri taxa de autostrada pt motoare. in rest nimic.

la intrare in budapesta noi venim pe m3.de pe m3 trebuie sa intram pe m0 si apoi iar pe m1?

in budapesta ne-am ratacit si noi anul trecut :laugh:

Edited by gixxxer