Sari la conținut

Kawasaki Zxr 400


dr.silviu
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 338
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

salut, sunt incepator si vreau sa-mi cumpar o motocicleta in primavara si nu stiu ce model s-ar mula pe experienta mea. am citit mesajele voastre si am inteles unul de 400 ar fi ok. singura problema e ca sunt prea uzate si au foarte multi km, asa ca de vreo 2 luni ma tot uit dupa niste motociclete de 600. Mi-am ales aici modele pe care le consider atractive si as dori sa-mi spuneti care din ele "face banii" si nu numai.

 

kawasaky zx6r

zx4r

 

yamaha yzf r6 (2001-2002)

 

honda cbr 600

cbr 400 rr

 

suzuki gsr 600 (an 2003)

 

 

ma intereseaza sa nu fie f. brutala si sa poata fi condusa de un incepator. multumesc anticipat.

asfalt uscat. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

io zic sa iti iei honda fiindca e honda

si vorba aia honda ii honda :kiss:

nu-ti lua suzuki ca ala ii suzuki

iarasi yamaha aia tot timpuul yamaha va ramane

deci eu zic sa iti iei honda fiindca...motivele sunt evidente :D)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-ar interesa daca merge un zxr 400 pt 1.88 m si 80 kg....am inteles ca ar cam prea mici. pt cineva d "gabaritul" meu...vreau sa stau si comod pe ea..cu toate ca e sportiva dee:)

 

o sa areti ca un cal cocotat pe un magar, daca intelegi ideea. eu am mers cu zxr-ul amicului si am stat in spate.... eram singur pe motor......

eu am 191 si 96kg, deci si tu esti tot pe acolo. e prea mica pentru tine, ia-ti un zxr750 si o sa fie perfect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da sa nu considerati cumva ca daca a crescut a devenit si mai inteligent :D

unu care isi ia honda nu poate fi foarte inteligent :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

si eu vreau sa-mi iau motor. sunt incepator si sincer nu ma intereseaza sa merg cu 220, de fapt nici cu 180.

inainte ma uitam la zxr 400 dar din cate am vazut e prea nebuna. Poate zzr-ul ar fi mai ok, nu exclud. Totusi, modelul care-mi face cel mai tare cu ochiul e suzuki gs500f. E mai ieftin (sau mai nou depinde cum o pui), mai domol, manevrabil, confortabil etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inainte ma uitam la zxr 400 dar din cate am vazut e prea nebuna. Poate zzr-ul ar fi mai ok, nu exclud. Totusi, modelul care-mi face cel mai tare cu ochiul e suzuki gs500f. E mai ieftin (sau mai nou depinde cum o pui), mai domol, manevrabil, confortabil etc.

 

gs-ul mai merge pe drumuri lungi, sa il scoti in weekend la o plimbare, dar in timp o sa devina plictisitor. In schimb, zxr-ul se poate comporta bine la drum lung si nu te plictiseste in oras. Ai spus ca e agresiv, dar de fapt in ture mici e foarte linisit. Eu am mers cu zxr si mi se pare super si la manevrabilitate si la confort (ca sa nu vorbesc de pret)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

ZX4 e fff usor cu centrul de greutate jos==>o manevrabilitate excelenta....pe circuit te distrezi de minune cu el ! mie mi se pare ca trage destul de tare ptr un incepator...trebuie sa ai mare grija cu ea ptr k este la fel ca orice alta motocicleta....nu iarta ! :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Sal'tare la toata lumea.....sunt nou pe forum...de vreo 3 luni m-am angajat si eu si caut sa-mi iau un motor...ma rog ..caut motoru ca banii trebe sa-i mai strang da in vreo 3 4 luni asa.....ar cam trebuii sa ii am ...ai mei...imprumutati nu mai conteaza atat cat "este" ..;)..problema urmatoare ...sunt incepator....si de cand surfez pe net cred ca zxr e cea mai buna varianta pt un incepator....dar am auzit si pareri diverse ..asa ca apelez la infinita intelepciunea aflata pe forum.. :bow: ce ziceti ..ca incepator tre sa trec si pe la 125 pana sa ajung la un zxr sa zicem...:bow:?

Multam anticipat ..:bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am 2 pretini care au inceput pe ZXR 400. E clar ca exista motorete mai indicate decat zxr 400 pt incepatori insa bondaru asta nu e o bestie daca nu l duci in ture astronomice. E destul de cuminte pana la 8 mii de ture. Daca iti plac plasticatele... go for it.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai aia e..nu vreau sa ma grabesc .....sunt perfect constient de consecinte...si fractiunea de secunda necesara ca sa ajungi acolo......cand zici "motorete mai indicate" la care anume te referi....sau pe care le-ai recomanda tu.. :huh:

Eu din ce am gasit pe net pana acuma ..si in germania si pe la noi...pana in 2500 de euro..poti cumpara un zxr 400... plus ca am inteles ca e destul de mica..iar eu am 1,72 si 73 de kg..deci ar trebui sa-mi vina ca o manusa..:crack:

Multam :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

am si eu de 2 luni un zxr 400 si sincer sa fiu este prima mea motocicleta (am trecut de la un scuter direct p aceasta) si pot sa spun ca este ideala pentru un incepator care este totusi un pic mai cumpatat di fire motocicleta fiind destul de nervoasa pentru cei 400cmc. merge 240 km/h garantat dak nu este gatuita.... ce sa zic este o mototcicleta foarte buna....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...