Sari la conținut

Kawasaki Zxr 400


dr.silviu
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 338
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
210.

240 merge thundercat de 98CP. Dar e normal ca unii dintre motociclisti sa aiba ca al doilea hobby pescuitul. :lol:

 

210 prins eu cu el cu compresie cam bulita...si cam asta era limita...

 

stie cineva cum se schimba uleiul la un zx4r si ce ulei iitrebuie?

 

depinde si de km...eu spre exemplu i-am bagat 15w50 ...vine vara...calduri...si km destul de multi

 

am si eu nevoie urgent de niste raspunsuri...eu am un zx400l(asa scrie in talon) an 1994-varianta de SUA in mile...si am pb cu janta...furca...rezervor...eventual cadru...cadru bord...scarite...si am gasit un zx-4 din 1993....daca il iau se potrivesc piesele ? asta este marea mea dilema

 

problema rezolvata....la mine in talon scrie ZX400L ....am pripit copie dupa actele din germania in care e scris identic...deci...o cumpar si abia astept sa-mi fac motoreta :lol:

post-15835-1212825638_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

210.

240 merge thundercat de 98CP. Dar e normal ca unii dintre motociclisti sa aiba ca al doilea hobby pescuitul. :)

 

 

Am dat ceasu' peste cap fostei nu o data B) ! Evident ca viteza reala nu e aia. Da' sa fie sincer nici balariile scrise in talon de inaptii de la Rar nu le iau de bune(viteza maxima constructiva and shit). Estimarea mea ar fi un 220 real, cu mobra in top shape si in conditii optime. Oricum, avind in vedere ca in momentele respective nu m-a prins vreun radar, admit si posibilitatea sa ma insel la estimarea asta.

 

P.S.

A nu se uita ca mobra in cauza e cea mai puternica la clasa ei (65 hp/159 kg) .

P.S 2.

Iti tre' si o linie dreapta luuuuunga rau :)

Editat de Luc_zxr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Salut!!!sunt nou pe aici,fac si eu scoala moto acum si as vrea sa imi iau si eu un zxr400 dupa ce termin scoala!!!!am si eu o mare rugaminte la ce care stau prin Bucuresti,in sectoru 6 sau ceva mai aproape de sec6 si care sa aiba zxr400,vreau si eu sa vad bijuteria lui:Dsi daca vrea si ma lasa sa ma urc si pe ea sa vad cum stau si daca e buna pt mine sau nu!!!FAC CINSTE!!!!!ast sa vad care sare cu moto la o proba!!!!sal si asfalt uscat si fara incidente ca sunt tot mai dese:( :( :D :kali: :D :hug: :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare legata de moto asta. sunt diferente mari intre 1996 si 2000? si daca da kre sunt ele, merita diferenta de bani? ms mult

 

se mai gasesc piese pt asa o moto ?

 

si daca da UNDE ?

 

de fapt ma intereseaza un capac monopost..daca aveti idee de unde as putea sa achizitionez asa ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Salutari ! De ceva timp ma bate gandul sa trec si eu la asfalt, iar aceasta e motocicleta pe care vreau sa incep, ca o masura de precautie oarecum. Din ce mi s-a spus (mit probabil ???) pentru persoanele inalte ar fi incomoda, parand chiar "mica".

 

Asadar intrebarea mea: la 1.85 cat am eu, este OK de condus ? Prezinta vreun discomfort ? In opinia mea e doar un mit si am nevoie de cateva pareri sa il infirme.

 

Numai bine ! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari ! De ceva timp ma bate gandul sa trec si eu la asfalt, iar aceasta e motocicleta pe care vreau sa incep, ca o masura de precautie oarecum. Din ce mi s-a spus (mit probabil ???) pentru persoanele inalte ar fi incomoda, parand chiar "mica".

 

Asadar intrebarea mea: la 1.85 cat am eu, este OK de condus ? Prezinta vreun discomfort ? In opinia mea e doar un mit si am nevoie de cateva pareri sa il infirme.

 

Numai bine ! :D

 

 

Eu am 1,80 si m-am suit pe al unui prieten si pentru mine e cam micut !Deci la tine sigur o sa fie incomod.Acum gaseste si tu unu si vezi cum te impaci cu el ! Bafta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la 1.85 cat am eu, este OK de condus ?

Nu.

Prezinta vreun discomfort ?

Da.

 

 

 

Am nevoie de putin ajutor :

Cati km credeti ca mai duce un kawasaki zxr 400 din 1999,are 30.000 km

Merita cumparat?

Daca intr-adevar are 30 000km si a fost intretinut te mai tine jde mii km.

Dar sunt slabe sanse sa aiba atat :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca intr-adevar are 30 000km si a fost intretinut te mai tine jde mii km.

Dar sunt slabe sanse sa aiba atat :laugh:

 

Deci nu ar merita investit intr`un zxr?sau cam cat costa dupa sa fac motoru?

Ms pt raspunsu la intrebarea anterioara:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

am tot zic ca gasesc si eu un zxr 400 busit,sa-l fac asa frumos cu un cadru lustruit,trompeta yoshimura ,roti lustruite,bascula lustruita si vopsita beton..

da nu pot sa le am pe toate,cine vrea sa-si faca motoreta frumoasa il fac fericit cu piese de kawa partial lustruite :rolleyes:

 

/index.php?showtopic=319584

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...