Sari la conținut

Kawasaki Zxr 400


dr.silviu
 Share

Postări Recomandate

mi'ar fi placut un zxr 400 "solopista", usurat destul de mult, dynojet si evacuare completa 4 in 1, frane marite, si cauciucuri slick :moto:

hmmm...sa ma trezesc din vis

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 338
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Exista si posesori de ZXR care nu au avut niciodata probleme la schimbarea din treapta I in treapta a doua?

 

 

Mi-e mi se intampla aproximativ o data pe zi, cand vreau sa ii dau a doua, nu intra ci intra in N ,si vreau sa-i dau gaz , se aude de parka as vrea sa impresionez ceva fete. :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista si posesori de ZXR care nu au avut niciodata probleme la schimbarea din treapta I in treapta a doua?

Mi-e mi se intampla aproximativ o data pe zi, cand vreau sa ii dau a doua, nu intra ci intra in N ,si vreau sa-i dau gaz , se aude de parka as vrea sa impresionez ceva fete. :bounce:

 

Este vechea problema kawasaki, desi eu nu o am. ....deocamdata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

file42489phpvxi7cpma0.jpg

 

Mult prea tare topicul..de asta vreau sa-mi iau..arata BETON motorul...mi s-a spus ca Aprilla RS 250 Repllica e cam..BOMBA...si ca asta ar fi mai prietenoasa..pe o d-asta ma visez acum..una verde.. :bounce:

 

Sper sa gasesc una frumusika sub 2500 E .... si buna SPER!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine o zis ca aprilia e bomba....tu stii cum bazaie alea?

400 de la kawasaki e un adevarat superbike....merge cu aproape 250 daca e in strae buna.....pe langa o aprilia care ajunge la 200 pe deal in jos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine o zis ca aprilia e bomba....tu stii cum bazaie alea?

400 de la kawasaki e un adevarat superbike....merge cu aproape 250 daca e in strae buna.

Hai mai moale. Majoritatea SS de 600 (110-120CP, nu 65CP cum are zxr400) si care au pinioane stock nu urca pe bord mai mult de 260. PE BORD!.

In concluzie, fie ai o problema cu bordul fie cu gogosile. :bounce:

 

PS: zxr400 are un top speed de 220 (mare pentru un 400cmc), insa, nu e prea recomandabil sa fie tinuta la turatiile alea.

 

Stie careva consuma la motor ?

Ce sa consume? Benzina? Ulei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

cine o zis ca aprilia e bomba....tu stii cum bazaie alea?

400 de la kawasaki e un adevarat superbike....merge cu aproape 250 daca e in strae buna.....pe langa o aprilia care ajunge la 200 pe deal in jos

]

 

E bomba aprilia 250. normal ca bazaie ca-s 2t dar mucifica un zxr400 :wave: sunt mai usoare si mai manevrabile la aceeasi putere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

consum 6.5% (medie) fara carburatie facuta

220km/h top speed (cel putin asa arata pe bord) stand MULT cu mana in gaz. Pana in 170 urca destul de frumos, dar dup-aia imbatranesti langa el :wave:

 

Exista si posesori de ZXR care nu au avut niciodata probleme la schimbarea din treapta I in treapta a doua?

Mi s-a intamplat si invers, sa intre pe liber din a 2-a in viteza intai, dar aveam ambreiajul slabit!

Editat de zzzzz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ador 400-le...ii un 750 mai mic......

cea mai tare treaba e sa pui un motor de 120 de cai(zxr 750) pe un motor de 159 de kile(adica zxr 400) sa vedeti atunci bestie....

atunci ma-s pune cu orice motor de 1000 din ziua de azi fara ca sa rada nimeni(nici chiar geniul de Silviu C) :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia ziceti lume...eu am 6 luni vechime dar inca u pot sa-mi fac rata :finger: o treaba cu mutatul firmei niste fuzuini etc..dar pot sa-mi fac dupa 12 august..sa am 3 luni vechime la aceeasi firma..un kawa 400 zxr..pe la ce pret as gasi? unul in care nu trebuie sa bag bani..de prin 95 96 97 :blink: e un vis sa gasesc unu in jur de 2200 2500 E? am cautat si pe net dar n-am gasit decat un anunt la timisoara..si e cam departe :rusinica:

 

Sunt sigur ca ar vrea multi incepatori sa auda pretul de piata la un sh...spuneti-va si voi parerea astia mai vechi si mai experimentati :cheers:

 

 

greu rau cu motoretele astea :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam asa se invarte pretul la ele 2000-2500 cu 4uj de mii de kile facute...

cauta si tu pe www.bikeshop.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

yop :cheers: :finger:

 

acolo caut..de-as gasi si eu kawasaki zx4r ninja..pret 2000 -2500 E locatie BUCURESTI km 30 -40 mii stare BUNA (dar buna sa fie) '95-'96 '97 :rusinica:

 

ma batea gandu' si la un CBR 600 sau un suzu gsx dar imi place cum arata tricicleta asta KAWA :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai vezi ca deja vb prostii....ce cbr ce gsxr...

NINJA all the way....amu tu vrei s-o gasesti daca se poate la tine in cartier unde nu tra si meri numa o statie cu troleibusu....ha ha....mai greu oleak...

daca gasesti una la 2300-2500 dute tati si in satu-mare dupa ie...ca nu ii regreta....mama ce tzaran is...oare o inteles oari ce??? :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru un banutz in plus tzi-l aduc eu in Bucuresti. sa zicem 50 euro.

 

Motocicleta are 20 000 KM :cheers: e schimbat motorul in 2004 :rusinica: . deci are 3 ani motorul(am actele schimbarii motorului). CER 2650 COCO. care o vrea? bujii NGK, rimstripesurile vin azi,impecabila.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

COCO = dolari de cand s-a inventat cuvantul COCO btw :cheers:

 

 

defecte optice pe la carena avem ? :rusinica: sincer asa....

 

 

 

 

da si tu mai multe detalii pls...ca vorba aia daca nu o cumpar eu sare altul soto :cheers:

Editat de Motanuincaltat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...