Jump to content

Accident in fata la Bila

Recommended Posts

Motor Kawasaki (cred) numar SV -- PKK, pilotul nu misca, politia si descarcerarile in zona. Stie cineva mai multe?

Razvan, am crezut ca esti tu cand am auzit de PKK la numar :wacko: dau un suc la prima.

• Replies 107
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Confirm , tocmai m-a sunat un prieten e la fata locului , erau 2 pasageri pe moto , unul a fost transportat de urgenta la spital iar al 2 lea e intins pe asfalt , i se fac resurcitari :wacko:. Nu imi vine sa cred acum 1 ora am trecut pe acolo si eu .... PKK e a lui razvan , are un bandit si un zzr sau zxr parca dar cu nr de CJ.

Moto circula pe directa floresti cluj, iar un autoturism in drept la bila venind din sens opus a virat stanga spre piata flora, concluzia ... mai sus

Edited by netrox

Pfffai mai, ce jite mai sunt la volan....cum dreq nu s-o asigurat mai ales daca a treaversat peste sens intr-un loc unde e numai putin intrerupta dubla continua(daca e, ca ns sigur, da cred totusi ca e)......graba asta idioata si zoala pt niste sarbatori?! Desi zona respectiva este foarte vulnerabila la accidente, totusi nu era politie in zona mai ales in astfel de situatii??!!! :wacko:

Motor Kawasaki (cred) numar SV -- PKK, pilotul nu misca, politia si descarcerarile in zona. Stie cineva mai multe?

Razvan, am crezut ca esti tu cand am auzit de PKK la numar :wacko: dau un suc la prima.

ce fel era motorul ? (enduro , spead , choper ? )

ce fel era motorul ? (enduro , spead , choper ? )

M-a sunat Shak de la fata locului se auzeau comentarii. Yamaha fazer SV-PKK

Problema e ca nu are cred acte, politia nu-l poate identifica. Ar trebui dat sfoara in tara sa-l identifice cineva. Cam asa ar trebui sa arate, motorul este negru.

post-4028-1239996299_thumb.jpg

Edited by Galen

acuma am sunat in suceava la mai multi motoristi, astept raspuns de la ei, daca datele sunt corecte: (SV-09-PKK, Yamaha Fazer)

au venit datele: baiatul era din Campulung ... Andrei Zaharciuc .. a decedat :wacko:

macar va petrece pastele alaturi de cei de sus.RIP

Edited by szocspeti
Problema e ca nu are cred acte, politia nu-l poate identifica. Ar trebui dat sfoara in tara sa-l identifice cineva. Cam asa ar trebui sa arate, motorul este negru.

post-4028-1239996299_thumb.jpg

bag picioarele...iar? RIP

din pacate pe tot forumul regional de SV suntem eu si cuki... :wacko:

azi chiar a trecut cuki cu razvan pe langa mine ( cuki, eu eram ala cu citroenula alb ce te-a claxonat pe calea floresti). am fost la polus si pkk-ul era parcat la polus in spate la intrarea de langa Zara si il admiram si ma miram ce coincidenta PKK. Imi pare rau pt ei. Chiar cand mergeam spre polus, am claxonat un automobilist care trecea ducla spre flora. Si l-am injurat si jumatatea mea ma apostrofa. Dar stiu ce zona e acolo deschisa la accidente. Pacat....

Trista stire in Vinerea Mare!

Sa-ti fie tarana usoara!

Dumnezeu sa-l ierte! :wacko:

Dupa cunostintele mele de "datini si zicale din popor", celor ce mor in Saptamana Mare li se iarta pacatele.

Sa-l odihneasca Dumnezeu intr-un loc mai linistit decat cel in care si-a gasit sfarsitul.

Despre sofer ce se stie? Vinovat? Ce zice politia?

Chiar cand mergeam spre polus, am claxonat un automobilist care trecea ducla spre flora. Si l-am injurat si jumatatea mea ma apostrofa.

E intrerupta linia dubla continua acolo, se poate face la stanga spre piata flora. Am fost acolo si m-am uitat special la asta.

Pacat ca s-a intamplat; din pacate, prea putina lume invata ceva din asta.

Cine are informatii despre viteza motociclistului, poate le impartaseste.

Motorul nu parea indoit foarte tare, desi avea prinderea la un amortizor fata rupta.

Deasemenea, masina (un VW caddy model mai vechi, ala mai mic) era lovita in portiera dreapta si putin mai spre spate. Era lovita si in prag sub portiera, iar aia poate insemna un impact destul de mare, avand in vedere cat de solid e pragul.

Poate stie cineva daca le-au ramas castile pe cap sau le-au sarit (castile erau pe carosabil cand am ajuns eu, dar nu stiu daca au fost date jos de cei de la salvare sau erau sarite in urma accidentului) - poate fi un aspect f important.

RIP :wacko:

Serj dai un suc .

viteza nu cred ca era mare , motoru era in treapta 1(am ajutat la urcarea lui pe platforma )

tipu din cate am inteles era director sau ceva de genu la Carrefour.

daune motor la prima vedere : far , ghidon ,rezervor indoit ,polizat bine pe partea stanga, aripa fata sparta

Dumnezeu sa-l ierte

Edited by razvanel15
viteza nu cred ca era mare , motoru era in treapta 1(am ajutat la urcarea lui pe platforma )

Foarte ciudat ca spui ca era in tr 1, pt ca si eu eram acolo; politistul chiar i-a spus aluia care tragea de schimbator sa dea in sus, dar mi s-a parut destul de clar ca a dat de 2-3 ori in jos; eu as spune ca era cam treapta a 3-a.

Edited by Pegaso650Cj
Foarte ciudat ca spui ca era in tr 1, pt ca si eu eram acolo; politistul chiar i-a spus aluia care tragea de schimbator sa dea in sus, dar mi s-a parut destul de clar ca a dat de 2-3 ori in jos; eu as spune ca era cam treapta a 3-a.

tinere,.... motoru a fost dus de la locul impactului pe marginea caosabilului, cand a fost ridicat de jos a fost in treapta 1. asta a spus si unul dintre politisti

Edited by razvanel15
tinere,.... motoru a fost dus de la locul impactului pe marginea caosabilului, cand a fost ridicat de jos a fost in treapta 1. asta a spus si unul dintre politisti

ok, ai spus "motoru era in treapta 1(am ajutat la urcarea lui pe platforma )", nu aveam de unde sa stiu ca te referi la momentul in care a fost ridicat de jos.

ok, ai spus "motoru era in treapta 1(am ajutat la urcarea lui pe platforma )", nu aveam de unde sa stiu ca te referi la momentul in care a fost ridicat de jos.

daca nu "aveai de unde sa stii nu comenta"

Edited by ovibikerboy

intradevar foarte important de stiut in ce viteza era motoru' :wacko: