Sari la conținut

Cu si despre accidente


tafu
 Share

Postări Recomandate

in data de 21.05.2012 a avut loc un accident moto la iesirea din cluj spre apahida.

o motocicleta Suzuki GSX600F model 2001 cu numere de bihor venea dinspre apahida.(motociclistul era din Jucu)

Cand a ajuns la benzinaria Lukoil (de pe partea dreapta)un opel astra i-a taiat calea peste linie dubla continua, pt a intra in benzinarie.

motociclistul a lovit masina frontal si a fost aruncat de pe moto, peste masina.

din fericire nu avea viteza mare si s-a ales doar cu cateva julituri.

motociclistul era imbracat cu pantaloni de trening, bluza, adidasi si avea casca.

motocicleta s-a ales cu carenele rupte, furca indoita si farul spart.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Prejudecata sau nu, eu am o MARE problema cu masinile inmatriculate in Bulgaria...

 

 

stai linistit,nu esti singurul,fiind in trafic aproape zilnic(inafara orasului) o gramada de conserve,aduse din UK si inmatriculate pe bulgaria,insa problema nu e asta,problema e ca nu stiu sa le conduca.vor sa depaseasca da stau in poponeata masinii(in cel mai fericit caz vede prin parbrizul soferului din fata),cand el ar trebui sa pastreze o distanta care sa ii ofere vizibilitate buna...asta e,nu ai ce face,decat sa devi mai prudent :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
In alta ordine de idei, Hajni si-a terminat cartea despre drama familiei lor....cu care voi promova cartea pe topicul dedicat cazului Zoli.

 

 

Un link catre topic se poate?

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

:) nu-i de ras cukito! au fost 4 accidente cu moto ieri, cel din unirii, unde am fost si eu, unul la iulius mall, unul la intrare in cluj dinspre apahida, si inca unul pe podul din manastur! la accidentul cu andrei, din unirii, chiar nu e nimic de spus.. nu avea viteza, a alunecat pe gura de canal.. omul e linistit, nu are figuri in cap, era cu sotia in spate si au un copil de 4 luni si ceva care-i asteapta acasa.. plm, nesansa! carcotasi se gasesc tot timpul.. era o babutza octogenara acolo, care nici n-am reusit sa ridicam bine motorul si deja urla ca a venit cu 300 la ora, ca ea a auzit :) vorba lui suciu nebunu: "viata-i grea, da trece!"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nr de Bulgaria si cu volan pe partea gresita... :disappointed:

 

Cred ca va trebui sa va impusc preventiv pe astia care imi vizati masinuta...

 

era o babutza octogenara acolo, care nici n-am reusit sa ridicam bine motorul si deja urla ca a venit cu 300 la ora, ca ea a auzit :)

Am sa impusc si o babuta, tot preventiv...

Editat de ghiavolu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) nu-i de ras cukito! au fost 4 accidente cu moto ieri, cel din unirii, unde am fost si eu, unul la iulius mall, unul la intrare in cluj dinspre apahida, si inca unul pe podul din manastur! la accidentul cu andrei, din unirii, chiar nu e nimic de spus.. nu avea viteza, a alunecat pe gura de canal.. omul e linistit, nu are figuri in cap, era cu sotia in spate si au un copil de 4 luni si ceva care-i asteapta acasa.. plm, nesansa! carcotasi se gasesc tot timpul.. era o babutza octogenara acolo, care nici n-am reusit sa ridicam bine motorul si deja urla ca a venit cu 300 la ora, ca ea a auzit :) vorba lui suciu nebunu: "viata-i grea, da trece!"

 

Scuze ca ma bag in seama, dar io tocmai d'aia am dat jos scaritele de pasager si am renuntat la saua pasagerului. Daca la nevasta-mea ii trebe motor, o sa faca scoala si o sa-si ia motor. Si cand o fi sa merem la o plimbare impreuna, riscurile se impart la 2. Adica exista posibilitatea ca macar unul din 2 sa se intoarca acasa la copil. Pentru ca am o pustoaica de 8 luni de langa care plec tare greu cand plec calare pe Neagra, chiar daca plec de placere...

Stima, Nick.

 

Cred ca va trebui sa va impusc preventiv pe astia care imi vizati masinuta...

 

 

Am sa impusc si o babuta, tot preventiv...

 

Ghiavole, cand o sa vrei sa impusti o babuta cu burta si cu barba, calare pe un motor negru si de pensionari, cu aceeasi alura, si cu GVU la nr, sa sti ca babuta aia are poala, pusca si permis pentru ea...

 

Apropos mai drace, cand facem un enduro mai soft asa, prin zona, ca nu te-am mai vazut de cand aveam Negrutza aia mica prin Padis. Poate vb cu Yzu si ne organizeaza el...

Bahtalo, Nick.

Editat de yonick
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze ca ma bag in seama, dar io tocmai d'aia am dat jos scaritele de pasager si am renuntat la saua pasagerului. Daca la nevasta-mea ii trebe motor, o sa faca scoala si o sa-si ia motor. Si cand o fi sa merem la o plimbare impreuna, riscurile se impart la 2. Adica exista posibilitatea ca macar unul din 2 sa se intoarca acasa la copil. Pentru ca am o pustoaica de 8 luni de langa care plec tare greu cand plec calare pe Neagra, chiar daca plec de placere...

Stima, Nick.

 

 

 

Ghiavole, cand o sa vrei sa impusti o babuta cu burta si cu barba, calare pe un motor negru si de pensionari, cu aceeasi alura, si cu GVU la nr, sa sti ca babuta aia are poala, pusca si permis pentru ea...

 

Apropos mai drace, cand facem un enduro mai soft asa, prin zona, ca nu te-am mai vazut de cand aveam Negrutza aia mica prin Padis. Poate vb cu Yzu si ne organizeaza el...

Bahtalo, Nick.

 

Atunci o sa impusc babuta de doo ori, sa fiu sigur.

Facem o plimbare, oricand, chiar shi pe asfalt, daca poti mere incet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

total off-topic: desi banuiesc ca post-ul lui ghiavolu a fost ironic :bounce: , am mai vazut oameni care au intrat cu masinile in sant, ca sa nu loveasca caini/pisici ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma, cat se poate de serios, cainele ce-o zis? Ce parere are de toata tarasenia ?

 

Ii fericit ca o scapat motociclistu ?

 

Off-topic cum spui tu: am vazut sofer care a evitat un caine si a lovit un motociclist, iti vine sa crezi ? :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Accident la Cășeiu - Dej! Un motociclist beat a intrat în mașina de pompieri și a murit. Pompierii interveneau la alt accident

:cheers::friends: Nasol. Io ziceam alfel stirea: "Un drojdier a calcat masina de pompieri cu motoreta. Pompierii o scapat cu viata." Domne-ajuta!

 

RIP :rose:

Editat de ghiavolu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca de obicei,2 declaratii si 3 variante.Pompierii declara ca in timp ce strangeau echipamentele a avut loc accidentul motocicletei,medicul declara ca in timp ce descarcerau.Nu motociclistul era beat,ci soferul autoturismului.Poate exista inclusiv varianta ca motociclistul sa nu fi observat masina pompierilor care nu parea prea bine semnalizata(sau poate chiar avea oprite semnalele luminoase terminand descarcerarea).Dar cum o mana spala pe alta,politistul declara ca motociclistul nu a aoprit la semnalele lui si a lovit masina de pompieri.Un lucru e cert.De obicei la accidente este haos,nu se respecta niste proceduri,cine si cum opreste,jaloane etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Un nou accident azi varianta zorilor manastur in curba de sus pe urcare un suzuki si un audi . Motoci listul se pare din spuse ca a pierdut controlul pe viraj a rosand masina

 

Un nou accident azi varianta zorilor manastur in curba de sus pe urcare un suzuki si un audi . Motoci listul se pare din spuse ca a pierdut controlul pe viraj a rosand masina

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eram in trecere dupa ce s-a produs accidentul. E vorba de un gixer alb cu albastru.

Eu: Cum e pilotul? A patit ceva?

Un nene: e ok.

Daca are cineva detalii, rog sa ne informeze.

 

Recuperare grabnica motociclistului!

Politaiul mia.zis ca avea numere de BN era luat jos cand am ajuns iar pilotul deja in smurd tocmai pleca . Se pare ca a pierdut controlul si a alunecat pe sagetile vopsite pe asfalt .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...