Sari la conținut

Cu si despre accidente


tafu
 Share

Postări Recomandate

Mi-a ajuns pe la ureche o informatie din anturajul familiei motociclistului decedat.

Cica in tura cu motoarele erau 3 motociclisti, iar inainte de accident cu ceva timp ( nu mult) motociclistul ar mai fi luat o tranta intr-un sant, ocazie cu care prietena acestuia s-a ales cu ceva julituri si s-a urcat pe motocicleta unui alt participant la tura.

 

Oricum, mare pacat, condoleante familiei !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Uite explica astia de la ProTv cum a fost posibil sa uite:

 

http://stirileprotv....e-la-19-00.html

 

Un om penibil, care a uitat sa sune dupa ce s-a luat decizia trimiterii Smurdului.

 

Se mentioneaza faptul ca motociclistul rula pe o roata inainte de accident. Se confirma sau e doar fantezia stiristilor?

 

In orice caz, daca nu te aperi singur, nu te apara nimeni. Pe institutiile/serviciile din Romania nu te poti baza!

 

 

R.I.P

Editat de Vallach
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi ne intalnim la 20:30/21:00 la iulius mall in parcare.

 

sambata ne intalnim la ora 11:00 la sala sporturilor...la 11:30 am plecat , facem o tura si pe 12 sa ajungem in cimitirul din baci/cardos

 

cei care vor sa il conduca pe Boros Dragos pe ultimu drum sunt asteptati sambata la 11 la sala sporturilor sau la 12:00 in cimitirul din baci/cardos

 

PS: in liniste, fara zgomot mare, fara puscaturi ca la parada moto

Editat de vipu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se mentioneaza faptul ca motociclistul rula pe o roata inainte de accident. Se confirma sau e doar fantezia stiristilor?

 

In orice caz, daca nu te aperi singur, nu te apara nimeni. Pe institutiile/serviciile din Romania nu te poti baza!

 

 

R.I.P

 

 

 

E cea mai mare tampenie care au putut sa o spuna , il stiu pe Boros de cand avea zx7-r`ul si cu mine a fost dupa motorul cu care a avut accident , si nu e cazu de mers pe o roata , pe langa asta a fost in coborare .... o sa ramana un mister motivul inclusiv pentru mine care am ajuns la locul accidentului dupa o ora si ceva cand l`au pus in smurd .

 

Inca nu am cuvinte sa mai spun altceva .... imi era prieten bun si de 2 zile ma trezesc noaptea din somn ....

Nu stiu care dintre voi il cunosteau dar cine ii era prieten ca mine stia ca e un om su suflet mare asa mai aiurit cum era el uneori , avea un suflet cum putini au ...

 

 

Prietene sa ai grija de noi din ceruri si cu durere in suflet spun RIP :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E cea mai mare tampenie care au putut sa o spuna , il stiu pe Boros de cand avea zx7-r`ul si cu mine a fost dupa motorul cu care a avut accident , si nu e cazu de mers pe o roata , pe langa asta a fost in coborare .... o sa ramana un mister motivul inclusiv pentru mine care am ajuns la locul accidentului dupa o ora si ceva cand l`au pus in smurd .

 

Inca nu am cuvinte sa mai spun altceva .... imi era prieten bun si de 2 zile ma trezesc noaptea din somn ....

Nu stiu care dintre voi il cunosteau dar cine ii era prieten ca mine stia ca e un om su suflet mare asa mai aiurit cum era el uneori , avea un suflet cum putini au ...

 

 

Prietene sa ai grija de noi din ceruri si cu durere in suflet spun RIP :rose:

 

Asa este, era un baiat cu suflet mare si imi pare rau ca am fost plecat din Cluj, ca de vedeam invitatia la tura, il chemam cu mine, da de nu mai mergea pe Topa :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP Boros , Dumnezeu sa-l odihneasca .

Condoleante familiei.

 

PS: Nu era pe o roata, astea is basme. Cel mai sigur a intrat in voblaj la iesire di viraj .

 

Sambata la ora 11:00 la Sala sporturilor ,il conducem pe ultimu' drum.

post-33365-0-26445200-1347567424_thumb.jpg

Editat de razvanel15
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

PS: Nu era pe o roata, astea is basme.

 

pe o roata pe doua pe sase pe opt ce mai conteza , sansa lui a fost risipita de omenii care au uitat sa trimita ambulanta :huh: , si care primesc amenda doar!!!! si suspendare , cum (cuvant urat) mea este posibil !!!! viata unui om valoreaza doar atat ????

 

:rose: RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O explicatie excelenta oferita de ProTV.Insa au mai fost cateva apeluri,in concluzie dispeceratul ar fi trebuit sa verifice la ambulanta.Nu stim de fapt cum functioneaza sistemul.Dispecerul anunta ambulanta si acel"caz" ii apare cu status"operat"?La 3 telefoane primite dispecerul suna la ambulanta sau priveste acel status"in curs" sau ce au ei in legatura cu fiecare apel si nu se mai informeaza la ambulanta anuntand persoana care apeleaza ca "ambulanta e pe drum"?

Urat...

Sa fie iertat...

Orice dispecerat lucreaza in regim de callcenter. Adica apelurile de input sunt transformate in sesizari care trebuie neaparat inchise prin diverse rezolutii procedurale. Pana cand sesizarea nu e finalizata, ea ramane deschisa pe calculator. Dar factorul uman poate fi beat, visator, inconstient sau pur si simplu are o zi proasta. Din cate am auzit, in acest caz nu existau sanse de supravietuire. Butoiasul de pe topa s-a oprit cu glont pe teava. :( Odihneasca-se in pace! Sper ca nu e singur la parinti, pentru ca de suferit sufera in aceste cazuri doar cei ramasi in viata. :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi ne intalnim la 20:30/21:00 la iulius mall in parcare.

 

sambata ne intalnim la ora 11:00 la sala sporturilor...la 11:30 am plecat , facem o tura si pe 12 sa ajungem in cimitirul din baci/cardos

 

cei care vor sa il conduca pe Boros Dragos pe ultimu drum sunt asteptati sambata la 11 la sala sporturilor sau la 12:00 in cimitirul din baci/cardos

 

PS: in liniste, fara zgomot mare, fara puscaturi ca la parada moto

 

 

Vin si eu sambata. S-a vorbit cu familia? E de acord? Sa nu cauzam si mai multa durere...

 

Vlad.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda...deci nu era pe nicio roata. Oprise pe marginea drumului pentru ca sa astepte pe ceilalti. Motocicleta i-a alunecat in sant, dupa ce au scos-o, prietena lui s-a urcat pe un alt motor, iar el a mers sigur mai departe, cu viteza din pacate, a intrat in derapaj si a alunecat de pe drum in rigola unde a rulat pana cand s-a izbit de un cap de pod care facea legatura intre soseaua principala si incinta unei firme.

 

Ramai cu bine. :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci maine cel tarziu la 11:30 am plecat de la sala sporturilor, deci asa veniti sa ajungeti toti la timp, avem de pus pozele si banda neagra pe motoare si discutarea traseului ca sa mergem toti ordonati.

 

Traseul: Sala sporturilor-pe langa somes pe linia de tramvai-baritiu-horea-gara-corneliu coposu

ca sa nu intram in centru si sa pierdem timp pe acolo.

 

Daca se poate sa veniti cat se poate in negru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi aud la televizor alte baliverne.in urma examenului medico-legal,chiar daca ar fi ajuns salvarea,tot ar fi murit.bah da ce cretini is astia,acuma pun in discutie ca e tot una ca a ajuns in 10 min sau o ora.trebuie sa o masluiasca si pe asta si cauta tot felul de tertipuri,ca betivul ala de la salvare nu a fost capabil sa trimita ambluanta/SMURD la locul faptei.ce cretini,traim intr-o tara de cacao,cu oameni de cacao :finger:

 

P.S. nu la-m cunoscut personal,sper sa pot ajunge maine.RIP

 

pina la urma la 11 la sala sporturilor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi aud la televizor alte baliverne.in urma examenului medico-legal,chiar daca ar fi ajuns salvarea,tot ar fi murit.bah da ce cretini is astia,acuma pun in discutie ca e tot una ca a ajuns in 10 min sau o ora.trebuie sa o masluiasca si pe asta si cauta tot felul de tertipuri,ca betivul ala de la salvare nu a fost capabil sa trimita ambluanta/SMURD la locul faptei.ce cretini,traim intr-o tara de cacao,cu oameni de cacao :finger:

 

P.S. nu la-m cunoscut personal,sper sa pot ajunge maine.RIP

 

pina la urma la 11 la sala sporturilor?

Sunt chestiuni total diferite,posibilitatea de supravietuire a motociclistului si modul in care s-a intervenit in acest caz. Chiar daca bietul om era rupt in bucati interventia trebuia sa aiba loc conform standardelor impuse prin regulament.Fapta dispecerului este impardonabila, chiar daca in acest caz manevrele de resuscitare nu au dus la nici un rezultat. Platim cu totii o gramada de bani ca acest sistem de urgenta sa functioneze. Eu i-asi da afara IMEDIAT pe cei care au gresit sau au uitat. Exista oameni competenti si performanti care asteapta sa fie angajati intr-un astfel de serviciu, unde greseli de genul nu sunt admise.

 

Conduc si eu un sistem de interventie si tocmai mi s-a reprosat de catre unii ca am organizat concurs de selectie pe doua posturi libere ce le-am avut ignorand presiunile nepotiste. Dar m-am ales cu doi oameni competenti care nu vor face de rusine sistemul. Vrem calitate in tara asta, dar iesim in strada ca sa blocam introducerea criteriilor de performanta in promovare si selectie, privatizarea serviciilor, concurenta si domnia suverana a legii. :(

Editat de Galen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa se odihneasca in liniste . :rose: :rose:

 

 

De serviciul de ambulanta ce sa zic ?in 2004 am avut un accident si ambulanta nici nu o binevoit sa vina dupa mine ca au spus sfidatori ca am trecut de tablita ( cluj-napoca)orasului (eram in floresti)si nu vin dupa mine .dupa 35 de minute a venit politia din floresti si noroc cu politistul care ma adus la urgenta . asa e sistemul de si platesti cass si etc .

Sistemul e un rahat .

 

Sa se odihneasca in liniste . :rose: :rose:

 

 

De serviciul de ambulanta ce sa zic ?in 2004 am avut un accident si ambulanta nici nu o binevoit sa vina dupa mine ca au spus sfidatori ca am trecut de tablita ( cluj-napoca)orasului (eram in floresti)si nu vin dupa mine .dupa 35 de minute a venit politia din floresti si noroc cu politistul care ma adus la urgenta . asa e sistemul de si platesti cass si etc .

Sistemul e un rahat .

 

 

era sa uit ceva :

in 2002 am pus niste glafuri? chesti din tabla zincata pe cladirea salvarii de pe Horea ,suna telefonul de la medicul de garda de 5 minute si il durea in patina pe el si pe ceilalti 2 soferi ,jucau carti cred , dupa 5 minute a ridicat telefonul si a zis ca trimite o salvare pe strada nus care . ei bine salvarea a iesit dupa 14 minute . 14+5 = poti muri de 19 ori !se pare ca nu s-a schimbat nimic in sistem. asa sunt bipezii ai doare in patina de celalalt lui sa ai fie bine . Oameni sunt putini pe planeta doar cateva mii , in schimb bipezi sunt 7 miliarde.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa se odihneasca in liniste . :rose: :rose:

 

 

De serviciul de ambulanta ce sa zic ?in 2004 am avut un accident si ambulanta nici nu o binevoit sa vina dupa mine ca au spus sfidatori ca am trecut de tablita ( cluj-napoca)orasului (eram in floresti)si nu vin dupa mine .dupa 35 de minute a venit politia din floresti si noroc cu politistul care ma adus la urgenta . asa e sistemul de si platesti cass si etc .

Sistemul e un rahat .

 

 

 

 

era sa uit ceva :

in 2002 am pus niste glafuri? chesti din tabla zincata pe cladirea salvarii de pe Horea ,suna telefonul de la medicul de garda de 5 minute si il durea in patina pe el si pe ceilalti 2 soferi ,jucau carti cred , dupa 5 minute a ridicat telefonul si a zis ca trimite o salvare pe strada nus care . ei bine salvarea a iesit dupa 14 minute . 14+5 = poti muri de 19 ori !se pare ca nu s-a schimbat nimic in sistem. asa sunt bipezii ai doare in patina de celalalt lui sa ai fie bine . Oameni sunt putini pe planeta doar cateva mii , in schimb bipezi sunt 7 miliarde.

 

 

incredibil ce spui tu acolo :( nu poti concepe ca se comporta asa. uman, da, ca majoritatea din noi mai avem zile in care mergem la lucru fara chef si asteptam doar sa treaca ziua, jucand niste carti sau povestind cu colegul. dar noi lucram intr-o fabrica, intr-o piata, intr-o banca, etc. ei se joaca cu vietile oamenilor, nu pot sa cred ca sunt atat de nepasatori cand vine vorba de viata si moarte, inteleg ca de la un moment dat te impietresi atat de tare ca auzi in fiecare zi ca a mai murit cineva incat nu ti se mai pare mare lucru si incepi sa nu mai pui pret, dar in momentul acela ar trebui sa ai destula umanitate in tine incat sa iti dai demisia. oameni de genu asta ar trebui arsi pe rug (poate exagerez, dar nu cu mult).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...