Sari la conținut

Cu si despre accidente


tafu
 Share

Postări Recomandate

Sa nu uiti sa iti faci doua dosare separate. Unul pentru motor, celalalt pt. echipament. Sa treci acolo tot ce aveai pe tine, inclusiv in buzunare/backpack (telefon, laptop, etc.) Sunt obligati sa te despagubeasca si pe ele. Sa nu treci insa decat bunurile pe care ai factura/bon, de restul nu le pasa. Eu mi-am ratacit factura de la casca si am dat un mail la baieti sa imi trimita o copie de la magazin.

 

Spor, succes si insanatosire grabnica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Deci,cand e inmormantarea si unde?

maine ,18 iunie 2013 ,la ora 14 va fi inmormantarea lui VIGH ZOLTAN motociclistul care si-a incheiat calatoria pe Topa sambata.Familia isi doreste sa fim alaturi de ei cand il conduc pe ultimul drum asa incat intalnirea pentru a merge in convoi va fi la ora 13 la parcul UPC din Grigorescu (langa podul Garibaldi)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu uiti sa iti faci doua dosare separate. Unul pentru motor, celalalt pt. echipament. Sa treci acolo tot ce aveai pe tine, inclusiv in buzunare/backpack (telefon, laptop, etc.) Sunt obligati sa te despagubeasca si pe ele. Sa nu treci insa decat bunurile pe care ai factura/bon, de restul nu le pasa. Eu mi-am ratacit factura de la casca si am dat un mail la baieti sa imi trimita o copie de la magazin.

 

Spor, succes si insanatosire grabnica!

 

Poate sa treaca si cele pentru care nu are factura/bon. Ce are de pierdut? Depinde pe ce asigurare merge. Personal am platit bunuri doar pe baza declaratiei pagubitului, nu apareau in pv politie deoarece, pana sa apara politia, l-a dus smurdul pe om la spital. Conteaza mult de cine dai la asigurari. Daca inspectorul e batut in cap, poti sa-i fluturi 100 de facturi in fata ca nu te-ajuta cu nimic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate sa treaca si cele pentru care nu are factura/bon. Ce are de pierdut? Depinde pe ce asigurare merge. Personal am platit bunuri doar pe baza declaratiei pagubitului, nu apareau in pv politie deoarece, pana sa apara politia, l-a dus smurdul pe om la spital. Conteaza mult de cine dai la asigurari. Daca inspectorul e batut in cap, poti sa-i fluturi 100 de facturi in fata ca nu te-ajuta cu nimic...

pai il mai bati si tu putin in cap cu cizmele de enduro la ceas de seara , la umbra nucului batran ;) sa vezi cum isi schimba parerea....;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maine ,18 iunie 2013 ,la ora 14 va fi inmormantarea lui VIGH ZOLTAN motociclistul care si-a incheiat calatoria pe Topa sambata.Familia isi doreste sa fim alaturi de ei cand il conduc pe ultimul drum asa incat intalnirea pentru a merge in convoi va fi la ora 13 la parcul UPC din Grigorescu (langa podul Garibaldi)

 

DUMNEZEU SA-L IERTE! :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine ma duc cu dosarele la cei de la asigurare. Intrebarea e ca eu azi am facut analize in valoare de 800 lei (Raze, CT, RMN) pe care am bonuri, chitante in vederea stabilirii diagnosticului pt eliberarea certificatului medico-legal. Acestea vor fi decontate de catre asigurator sau nu? daca da in care dosar trebuie sa le pun? Asiguratorul e ASIROM. Va rog sa imi ziceti daca ati avut contact cu acest asigurator la ce sa ma astept.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine ma duc cu dosarele la cei de la asigurare. Intrebarea e ca eu azi am facut analize in valoare de 800 lei (Raze, CT, RMN) pe care am bonuri, chitante in vederea stabilirii diagnosticului pt eliberarea certificatului medico-legal. Acestea vor fi decontate de catre asigurator sau nu? daca da in care dosar trebuie sa le pun? Asiguratorul e ASIROM. Va rog sa imi ziceti daca ati avut contact cu acest asigurator la ce sa ma astept.

 

o sa fie al treilea dosar, cel de vatamari corporale. da-mi un tel maine si povestim. 0754 806 075

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la dosar pui copii xerox. actele in original le pastrezi, ke arati daca doresc sa le confrunte , dar originalele nu le dai

Da-le doar copiile,niciodata originalele! :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am fost sunat de un prieten (conservar) ca a asistat la un accident pe Regele Ferdinand

in care a fost implicat un motociclist cu un motor cu numarul CJ-33-VMX (daca am inteles bine)...

Detalii nu a putut sa-mi dea ca era la volan si era harmalaie. Fratilor, nu se mai termina o data?!?

Chiar pe Regele Ferdinand unde se circula penibil de incet?

Ii tinem pumnii colegului nostru,

Hai norock!

Editat de stcimponeriu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am fost sunat de un prieten (conservar) ca a asistat la un accident pe Regele Ferdinand

in care a fost implicat un motociclist cu un motor cu numarul CJ-33-VMX (daca am inteles bine)...

Detalii nu a putut sa-mi dea ca era la volan si era harmalaie. Fratilor, nu se mai termina o data?!?

Chiar pe Regele Ferdinand unde se circula penibil de incet?

Ii tinem pumnii colegului nostru,

Hai norock!

Dupa cate vad in filmare, este motorul lui Luci Barna. Sper ca nu este grav !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am fost sunat de un prieten (conservar) ca a asistat la un accident pe Regele Ferdinand

in care a fost implicat un motociclist cu un motor cu numarul CJ-33-VMX (daca am inteles bine)...

Detalii nu a putut sa-mi dea ca era la volan si era harmalaie. Fratilor, nu se mai termina o data?!?

Chiar pe Regele Ferdinand unde se circula penibil de incet?

Ii tinem pumnii colegului nostru,

Hai norock!

ba da se termina ...din Ungaria incolo ;) la noi never....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De 2 zile am venit dintr-un tur prin 11 tari. Zero evenimente rutiere care sa ma puna in pericol. Din clipa cand am intrat intr-a 12-a tara a reinceput nebunia. Nicaieri nu se conduce atat de parsiv ca la noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De 2 zile am venit dintr-un tur prin 11 tari. Zero evenimente rutiere care sa ma puna in pericol. Din clipa cand am intrat intr-a 12-a tara a reinceput nebunia. Nicaieri nu se conduce atat de parsiv ca la noi.

soferii nostri se dau cu propolis pe gingii.. ai lor nu stiu din astea!

Editat de DemonsRun
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

soferii nostri se dau cu propolis pe gingii.. ai lor nu stiu din astea!

Completare inutila! :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Accident pe strada islazului azi dimineata. Trecand pe acolo am vazut agitatie si un motor pe jos, astfel ca am oprit INSTANT (... asta "motociclistilor" care nu opresc la accidente ale altor motociclisti).

Nu o sa sustin aici cat de util si de ajutor ii sa opresti...

 

Locatia era cam pe aici :http://goo.gl/maps/RyD0A.

Motociclistul (Victor, pe un Suzuki GSR (sau SV) negru) cu numere de SB circula impreuna cu pasagera pe prima banda, directia de mers dinspre centru inspre manastur . O femeie de pe a doua banda a vrut sa intre in parcare (in dreapta) si l-a pleznit destul de rau.

Victor ii ok, doar niste julituri la genunchi, pasagera insa se pare ca are clavicula rupta.

Motoru la randu lui ii destul de praf (fata stanga).

 

Femeia "sofer" din masina (Un Opel Astra alb) sustine ca acolo ii numa 1 singura banda, si ca ea o procedat corect.

Politia care a ajuns la fata locului insa a intrebat-o direct: "De ce ai vrut sa intrii de pe banda a 2-a in parcare? Nu stii ca de pe prima banda se intra?".

 

Am plecat de la locul accidentului lasandu-i pe politisti sa determine a cui a fost vina. Sper sa nu avem parte de vreo surpriza romaneasca si sa se constate altceva decat ce ii evident.

 

Numa bine si atentia maxima,

Vlad

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accident pe strada islazului azi dimineata..............

 

Update: am vorbit cu Victor si se pare ca prietena lui a luat "glontul" cel mai dureros....... De la urgenta l-au dus la sectie sa dea declaratii, iar cineva cine a vazut accidentul mi-a zis ca soferita se declara nevinovata, ca el a vrut sa depaseasca prin dreapta. Ramane de vazut...... :nono:

 

 

Motorul, un GSR 2009 l-am urcat intr-o duba si este in service deja. Dauna: SERIOASA :mellow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Mersi fain Vlad (marutza06) pentru ca te-ai ocupat de motor dupa nefericitul incident.. raman dator cu multe beri. Mersi Vlad (wladek) ca ai oprit si ca ai fost martor "oficial".

 

Succesiunea de evenimente a fost asa: Mergeam pe banda 1, cu v <=40 km/h. Pe banda 2 circula Domnisoara cu Opel-ul urmata de alte 3-4 masini. Aceasta dorea sa intre in parcare (eu nu aveam cum sa-i vad semnalizarea de restul masinilor, erau destul de apropiate) si cand mai aveam putin sa ajung in dreptul ei aceasta a virat brusc dreapta. Claxon + frana + inclinat motorul dar fara folos -> poc!

 

Tipa cu Opelul insista ca de mult a seminalizat, de parca daca semnalizezi nu trebuie sa te mai si asiguri. Ba mai zicea ca m-a vazut si ca ea credea ca are timp sa intre in parcare.

 

Bonus content: http://ziuadecj.realitatea.net/eveniment/accident-in-manastur-doua-persoane-ranite--114348.html interviu la cald cu mine :P + reactille martorilor (de la "depasirea pe partea dreapta" si domnul in varsta de la 0:32 care mi-a zis si live ca suntem niste nebuni si meritam ce s-a intamplat etc.. imaginati-va.. ala debita aberatii iar prietena era in masina smurdul X-( )

 

Extra bonus: Asigurator Opel: Euroins X-(

 

Asflat uscat, fara incidente

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...