Sari la conținut

Cu si despre accidente


tafu
 Share

Postări Recomandate

Din cate stiu eu societatea de asigurari plateste daunele si pe urma recupereaza banii de la sofer.

mare ghinion suplimentar si jale sa dea unu beut sau fara asigurare sau itp peste tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu o fost accident de moto știu sigur ,o trecut strada spre motocicleta și nu a apreciat viteza mașinilor și o fost lovită de mașină ,nu era pe moto ,nu îi foarte grav ,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu o fost accident de moto știu sigur ,o trecut strada spre motocicleta și nu a apreciat viteza mașinilor și o fost lovită de mașină ,nu era pe moto ,nu îi foarte grav ,

astia de la stiridebalta is dusi cu plugu'...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Intreaba mama lui Zoli, Hajnalka Kolumban daca stiti cumva noutati in cazul acesta: http://ziuadecj.realitatea.net/eveniment/un-accident-care-a-bagat-un-tanar-in-coma-nerezolvat-de-doi-ani--3137.html

 

Ei sunt o mica si nefericita comunitate, se intereseaza unul de altul. Zoli la aproape un deceniu de la accident este actualmente in viata, dar tot mai rau pe masura ce neuronii ramasi se imputineaza. :( Stau tot la aceeasi adresa in Lona, cine isi mai aminteste de ei ar fi bine sa-i mai viziteze: Luna De Sus, str. Principala, nr. 414 cod postal 407281, jud. Cluj.tel Hajny 0744-633579

Hajny va transmite sa aveti grija de voi! Tot asta-mi spune de fiecare data cand vorbim!

 

Pentru cine nu stie povestea, /index.php?/topic/305447-topic-in-sprijinul-lui-zoli/

Editat de Galen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Galen,

 

Am incercat sa iti scriu PM dar imi zice forumul ca nu se mai pot trimite mesaje catre tine, nu stiu de ce. Asa ca o sa scriu aici:

 

Nu stiu daca e o idee buna sau nu, dar eu te intreb.
La sfarsitul lui mai am vazut ca este intrunirea transilvania bikers. In cazul in care Zoli este transportabil, poate ar fi o idee sa participe si el acolo. Ma gandesc ca i-ar face bine la psihic pe de o parte si poate am convinge organizatorii sa faca o cheta pentru el, cel mai probabil are nevoie.
Ma ofer sa asigur transportul cu trike-ul de la/la el acasa.
In caz ca ti se pare o idee ce merita dezvoltata, putem povesti si alte detalii.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze, nu mai era loc in casuta, am sters sa fie! Daca nu merge, ma gasiti mai mult pe facebook (Suciu Calin) unde cel putin anul asta sunt foarte activ si prezent (politician amator :) ). Zoli a mai fost adus la intrunirile TRB. Acum le este chiar mai usor ca au cumparat o masina adaptata. Daca ii face bine sau daca starea lui actuala permite, nu stiu. Hajny se plangea ca mai nou a aparut o alta problema, Zoli nu poate sta mai mult de 10 minute in fund, dar am sa-i transmit familiei propunerea ta.Ai putea s-o suni si tu pe Hajni daca iti mai gasesti cativa adepti.

 

Cine stie, poate preluati o trupa de prieteni din comunitate tinerea legaturii cu familia Kolumban, generatia mea si cu mine au facut tot ce ne-a stat in putinta si va spun sincer ca pentru mine care l-am cunoscut si i-am fost prieten e sfasietor sa-l vad in starea asta. Si nu numai pentru mine.

 

M-am gandit si eu la iesirea asta, dar iti spun cinstit ca socoteam ca lumea l-a uitat de tot, Mie drama lui mi-a schimbat mult viziunea asupra motociclismului, am facut un curs postuniversitar in domeniul accidentelor si am fost multa vreme foarte prezent pe acest forum la sectiunea respectiva si in general m-am straduit sa fac scoala si pentru altii in acest domeniu. Anul acesta insa am treaba politic si nu stiu acum nici daca fiind pe ultima suta de metri la locale voi putea veni in 29la Eldorado.

 

Mi-asi dori insa sa vin. Parintii lui Zoli sunt intr-o situatie financiara stabila dar pentru ca il manipuleaza zilnic pe Zoli au amandoi coloana vertebrala praf si se chinuie sa-l tina in viata la un mod decent. Ar fi In orice caz, cred ca o mare bucurie pentru ei sa va interesati macar de Zoli. Multumesc in numele familiei pentru gandul bun, tinem legatura cu noutati.

Editat de Galen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru informatii.

Am sa incerc sa trec pe acolo undeva inspre sfarsitul saptamanii sau in weekend. Daca mai sunt doritori sa participe dati un semn, sa ne sincronizam cumva.

Editat de pisoiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Contact fb Hajny. Ii scriu si eu despre propunerea ta, ma gandesc ca fotoliul acela e confortabil si undeva Zoli mai trebuie ca stie ca a fost motociclist.

https://www.facebook.com/hajnalka.kolumban?fref=ts

Editat de Galen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, am sa o contactez mai spre sfarsitul saptamanii, cand o sa imi fie si mie mai clar cand si daca ma pot duce. Sper sa nu am ghinion cu vremea, din ce se vede acum o sa fie ok.

Locul spate pe trike nu e mama confortului, nu e chiar ca si in masina mai mult din cauza suspensiilor oleaca tari, insa se pot face imbunatatiri temporare, putem pune ceva perne in plus acolo si putem lega o curea care sa il tina mai bine in loc, exista locuri de prindere pe acea bara de inox din spatele capului pasagerului. Va trebui sa poarte si casca, vedem si cu aia cum facem, ori are el una pe acolo, ori cautam una de imprumut undeva. In rest, pe drum mergem incet, oricum nu e departe locul intalnirii de locuinta lor, evident vor veni si parintii lui cu masina dupa noi si poate mai vin si cativa colegi pe 2 roti sa formam un grup.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, am sa o contactez mai spre sfarsitul saptamanii, cand o sa imi fie si mie mai clar cand si daca ma pot duce. Sper sa nu am ghinion cu vremea, din ce se vede acum o sa fie ok.

Locul spate pe trike nu e mama confortului, nu e chiar ca si in masina mai mult din cauza suspensiilor oleaca tari, insa se pot face imbunatatiri temporare, putem pune ceva perne in plus acolo si putem lega o curea care sa il tina mai bine in loc, exista locuri de prindere pe acea bara de inox din spatele capului pasagerului. Va trebui sa poarte si casca, vedem si cu aia cum facem, ori are el una pe acolo, ori cautam una de imprumut undeva. In rest, pe drum mergem incet, oricum nu e departe locul intalnirii de locuinta lor, evident vor veni si parintii lui cu masina dupa noi si poate mai vin si cativa colegi pe 2 roti sa formam un grup.

Iata cum se contureaza o idee buna. Stimati colegi timpul trece si voi sunteti noua generatie care detineti motivatia si energia necesara sa faceti onoare motociclistilor clujeni si sa va constituiti in exemplu de solidaritate in fata comunitatii nationale. Am avut acesta speranta asa cum si Hajny cred ca tot la asta s-a gandit cand m-a contactat. Familia Kolumban va asteapta , a reactionat pozitiv la propunere.Succes!

Editat de Galen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit cu Hajny, maine (sambata 21.05) pe la 11-12 ne asteapta. Nu am vrut sa fixez intalnirea in timpul saptamanii deoarece timpul e foarte limitat in cazul meu.

Augustin31, daca poti si vrei sa vii, propun sa ne intalnim la benzinaria rompetrol din sensul giratoriu Buna ziua-Calea Turzii pe la 10.30

Ar fi o idee sa imi trimiti atat tu cat si cine mai vrea sa participe un numar de telefon pe PM.

Multumesc mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca unul pe ziua de azi, in Cipariu :(

 

O tanti a iesit din parcare, a incercat vireze in stanga si i-a taiat calea biker-ului...

 

Tipul parea relativ ok, era constient dar in mod evident avea dureri

 

B-800-TIA e numarul...il stie cineva?

 

post-70988-0-47112300-1464002480_thumb.jpg

post-70988-0-09716600-1464002482_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multa sanatate si recuperare usoara colegului!

stie cineva, despre cine e vorba?

 

Mai era sa fie o hayabusa, duminica, intinsa pe jos. Cum bagam eu cu Lumi Topa pe coborare, in ultima curba ac de par catre Zalau (exact in ac), am salutat o hayabusa (rosie), iar rider-ul, pt o fractiune de secunda, (probabil a lovit un mic hop) a avut o tentativa de lowside, dar a recuperat-o repede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aia rosie / portocalie am tot vazut-o prin Pta Muzeului, se da de mult colegu :) , n-as crede ca e el....

 

asta cu accidentul de pe centura lu' Boc ma gandesc sa nu fie Broasca, el e mai nou si sta in Floresti din cate stiu eu....

 

asteptam asteptam....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...