Sari la conținut

Cu si despre accidente


tafu
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

multa sanatate si recuperare usoara colegului!

stie cineva, despre cine e vorba?

 

Mai era sa fie o hayabusa, duminica, intinsa pe jos. Cum bagam eu cu Lumi Topa pe coborare, in ultima curba ac de par catre Zalau (exact in ac), am salutat o hayabusa (rosie), iar rider-ul, pt o fractiune de secunda, (probabil a lovit un mic hop) a avut o tentativa de lowside, dar a recuperat-o repede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aia rosie / portocalie am tot vazut-o prin Pta Muzeului, se da de mult colegu :) , n-as crede ca e el....

 

asta cu accidentul de pe centura lu' Boc ma gandesc sa nu fie Broasca, el e mai nou si sta in Floresti din cate stiu eu....

 

asteptam asteptam....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Mie mi-a zis acuma o prietena de o motocicleta albastra,nu stiu model,marca sau nr inmatriculare dar atata stiu ca s-o bagat o masina in ei si ca erau doi tipi si o tipa cu piciorul zob zice ea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Da, din pacate ai mare dreptate.

Daca imi permiti sa mai fac si o completare, sorry dace e off-topic:

Ne-am procopsit si cu niste oportunisti, niste hiene moderne ale societatii 'capitaliste' :bugetarii santajisti, care manevreaza statul dupa bunul loc plac, manati doar de dorinta de a castiga mai multi bani si nu de a oferii servicii de calitate si de a oferi rezultate mai bune.Cum isi poate permite cineva , de ex.profesorii sa santajeze statul?Nu ne dati salarii ma mari, ok, inghetam anul de invatamant...Fara nici o teama sau responsabiltate de consecinte.Cum e posibil asa ceva?Pe ce temei legal si moral cer asa ceva?Ce rezultate ofera pentru banii in plus primiti?Ce garantie ofera ca vor veni generatii mai bine educate dupa munca depusa de ei?Ei, profesorii cer asta, care bat si chinuie copii prin scoli?Care copiaza la examenele de grad sau de definitivat, si obtin de-abia note de trecere...Nu le e rusine?Si banii care-i obtin din meditatii, ii declara la stat?Nu prea cred.

Doctorii se vaita ca , castiga putini bani...Foarte interesant, dar mare parte dintre ei au cabinete particulare si daca mergi sa te consulti la o policlinica sau la un spital de stat te trimit la clinica lor particulara.Nu le e rusine?Si banii si beneficiile pe care ii asteapta pe post de mita, daca s-ar impozita ca si orice alt venit, cum ar fi?Nu cred ca in Juramantul lui Hipocrate scrie undeva ca trebuie sa primeasca mita ca sa-si faca meseria.Cu totii stim ce se intampla in spitale: nu dai un ban, nu te baga nimeni in seama, te trateaza ca pe un gunoi...Ei vor bani mai multi?Nu le e rusine?Politistii vor bani mai multi?Nesimtitii...in loc sa ne apere de infractori ei lucreaza mana in mana cu ei.Ai trecut pe rosu la semafor?Amenda.Ai vorbit la mobil in timp ce conduceai?Amenda.Corect.Dar sa se aplice la fel si lor.Daca ei fac accident sau sunt descoperiti cu afaceri ilegale, sun mustrati sau avertizati.Ce porcarie...Cei din justiie, magistratii vor mai multi bani?Porcii...Ultimul caz, cel cu Becali a demonstrat inca odata (in caz ca mai era nevoie) ca singura lege din tara asta de rahat e BANUL.Toti sunt subjugati lui: Justitia,Politia,Politica,Sistemul de Invatamant,Sistemul Medical,...toti, absolut TOTI.E o cloaca in care sunt bagate toate institutiile.Toti bugetarii vor bani dar nimeni nu se intreaba de unde sa punem acei bani la buget.De pe seama la amaratii care muncesc si platesc darile la stat:de pe seama la amaratul care da la saiba de dimineatza pana seara intr-o fabrica, de la amaratul care vinde ziare pe strada...ca sa aiba domnii bugetari scaunul confortabil sub fund, si buzunarul burdusit cu bani si apoi sa te scuipe in palarie de la ghiseu...Asta este tara noastra:o cloaca!Generatia de fosile comuniste trebuie sa dispara, prostia e ca ma ingrijoreaza cine ii va lua locul.Generatia 'Pro'?De baietii care umbla cu Jaguarul cumparat de taticu'?De fetele care-si petrec ziua la 'shopping' sau in fata oglinzii machiandu-se?Doamne fereste-ne.

As face totusi un mic efort sa nu generalizez. Din respect pentru cei dedicati meseriei. Există și "nebuni" :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam tarziu raspunsul tau.. doar dupa.... 7 ani :)

Deci au trecut 7 ani de atunci...7 ani in care s-au perindat pe la conducerea tarii fel de fel de panarame, s-au schimbat si ras-schimbat parlamentari, deputati, senatori...

 

Cu toate astea, textul de mai sus e la fel de valabil ca acum 7 ani...si asta e foarte trist!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu toate astea, textul de mai sus e la fel de valabil ca acum 7 ani...si asta e foarte trist!

textele lui Caragiale ale lui Eminescu sunt valabile si acum, ca si cel de mai sus.

ganditi-va la versuri din 1960 in muzica... perfect valabile si in ziua de azi.

de fapt nu se schimba nimic, se schimba doar conducatorii lumii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de accidentul asta din Baciu stie cineva ceva?

http://citynews.ro/eveniment/motociclist-stare-grava-dupa-ce-s-izbit-de-o-masina-1285991

 

 

 

 

Lehel, nu cumva erai si tu prin zona in trecere?

ca eu nu stiu pe nimeni cu Busa (negru cu argintiu) de prin Baciu....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

super scris, ca la carte.

 

"echipamentul a fost: casca open face fara ochelari (tare, nu?), tricou, pantaloni pana la genunchi, adidasi - asta le intrecea pe toate. se uitau toti motociclistii la mine la ca un imbecil (nu'i condamn, asta eram). am vazut ca la 80 la ora bate vantul rau (parca mai tare decat cand eram cu masina) si parca ceva nu e in regula. de atunci am tot luat echipament, am de unde alege. si de cate ori ma urc pe motor imi propun sa nu cad, sa nu ma lovesc, sa nu lovesc motorul, sa ajung acasa pe roti si fara julituri."

 

Păi dacă mai aveai o pereche de ochelari de soare era ok penttru oraș.....dar pâna la Snagov... :))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Șoferul autoturismului înmatriculat în județul Brașov ar fi frânat brusc, spun martorii, pentru a intra într-o parcare de pe partea dreaptă a drumului. Șoferul le-a declarat polițiștilor că voia să oprească pentru a lua masa. Motociclistul care circula în spatele autoturismului nu a putut frâna la timp.


În urma impactului violent dintre cele două autovehicule, motociclistul a fost rănit și transportat de urgență la spital.


UPDATE – 1


Potrivit comisarului șef, din cadrul Inspectoratului Județean de Poliție Cluj, Daniel Boie, vinovat de producerea accidentului este șoferul autoturismului care nu s-a asigurat la schimbarea benzii de circulație. Astfel, arată anchetatorii, autoturismul a tăiat calea motocicletei și bikerul nu a putut evita impactul.


Viața motociclistului nu este pusă în pericol, spun medicii. În cauză s-a deschis un dosar penal pe numele șoferului autoturismului pentru infracțiunea de vătămare corporală din culpă.



multa sanatate si recuperare grabnica colegului!


Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

„E adevărat că lui Ivan Ivanovici i s-a dat drept premiu o Volgă?“, iar Radio Erevan îi raspunde: „Da, e adevărat! Cu două mici precizări: nu era o Volgă, ci o bicicletă, şi nu i s-a dat, ci i s-a luat!“

 

Dar oricum un disperat și un habarnist, mare baftă că între el și gard nu se afla ceva sau mai ales cineva!

Oricum ziarul ar trebui să-și ceară scuze de la chopperiști! Și dacă n-are poze, să caute pe net modelul, nu să pună la întîmplare bălării!

Editat de Galen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...