Sari la conținut

Cu si despre accidente


tafu
 Share

Postări Recomandate

Sa nu fie cu suparare pentru nimeni, dar totusi frana are cam 100 m masurat la fata locului.......vitezaaa..........=nu te mai poti opri la timp. Pacat , sper ca va fi bine si va invata din asta, la noi in tara, fie localitate sau inafara ei nu se circula ca racheta. Conducatori auto butoneaza telefonul, nu sunt atenti..........Ii vad dimineata la semafor 8 din 10 sunt pe facebook, restul discuta cu pasagerii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Regula: te grabesti doar pe circuit. Oriunde altundeva, exclus! Oricata experienta ai avea, va fi inutila in secunda in care conteaza...

 

Eu sincer, cand am vazut STF-ul ala la numar, am vrut sa trec mai departe, la modul, inca un dud cu prea multe impresii in cap... mesajul in care avea nevoie de ajutorul nostru m-a facut sa postez incidentul.

 

Altfel, STF-ul nu pot sa-l interpretez decat ca pe o urare adresata noua tuturor, caci doar noi suntem in trafic alaturi de el, pe doua sau mai multe roti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot vb de accidente si experienta sa va povestesc si eu un accident de acum aproape 3 ani. In sensul giratoriu Marasti spre centru, inainte de trecerea de pietoni de langa sens, eram pe banda 1, schimbam viteza din 1in 2, mers lejer fiind aglomerat .......urmatoarea secunda schimba brusc banda un meserias cu un Logan si ma trantaeste de asfalt. Desi circul de 14 ani cu motorul nu am apucat sa fac nimic, a fost fulgerator. M-am bucurat ca am scapat intreg eu, putin sifonat la piciorul stang dar fara rani, motorul culcat pe partea stanga.....carenaj, oglinda, semnalizare, maneta frana. Poate nimeni nu se astepta ca cineva sa schimbe banda asa fara sa se asigure la iesirea din sensul giratoriu inainte de trecerea de pietoni. Ei uite ca se intampla. Daca aveam putina viteza cu transalpul meu era mult mai grav. De aceea in oras trebuie mers incet si atentie maxima. Nu stii de unde sare iepurele, poti avea experinta 100 ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Regula: te grabesti doar pe circuit. Oriunde altundeva, exclus! Oricata experienta ai avea, va fi inutila in secunda in care conteaza...

De aceea in oras trebuie mers incet si atentie maxima. Nu stii de unde sare iepurele, poti avea experinta 100 ani.

bine punctat colegii!! :peace: :peace: :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sincer, cand am vazut STF-ul ala la numar, am vrut sa trec mai departe, la modul, inca un dud cu prea multe impresii in cap... mesajul in care avea nevoie de ajutorul nostru m-a facut sa postez incidentul.

 

Altfel, STF-ul nu pot sa-l interpretez decat ca pe o urare adresata noua tuturor, caci doar noi suntem in trafic alaturi de el, pe doua sau mai multe roti.

Scuza-mi expresia, da ti-ai dat filme. Motorul a fost al unui tip Stefan inainte sa il cumpere Bogdan, de unde si numarul. Nu are nici o legatura cu impresiile sau urarile adresate participantilor la trafic pe care le suspectezi tu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@bambilici filmele ti le dai tu prietene: ala care are coloana vertebrala, are si 17 lei sau cat costa sa-si ia un set de numere aleatorii. Asta daca nu vrea un numar preferential decent, care nu este nici acela o avere.

 

Cel care se complace in ignoranta, suporta consecintele. Nu uitam de faptul ca actiunile noastre ne reprezinta. Dupa cum ai sarit de ars, bag seama ca si tu esti in aceeasi oala, ca nivel.

Editat de ®azvan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Altfel, STF-ul nu pot sa-l interpretez decat ca pe o urare adresata noua tuturor, caci doar noi suntem in trafic alaturi de el, pe doua sau mai multe roti.

Amice, STF ti se adreseaza doar tie, care-l citesti.

Pentru toata lumea e al meu de la masina, SVF!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Tot oasului, la nr 300, aseara. Celalat era la numarul 200.

 

post-70685-0-47071400-1528870345_thumb.png post-70685-0-35689400-1528870351_thumb.png post-70685-0-67944500-1528870356_thumb.png post-70685-0-47204300-1528870362_thumb.png

 

https://someseanul.ro/accident-mortal-la-cluj-motociclist-izbit-in-plin-de-o-autoutilitara-foto/


» Post actualizat in 13 Jun 2018 06:24

Bag seama ca e vorba de acelasi accident, dar in primul articol postat nu e buna fotografia... nu este R1

Editat de ®azvan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vorba americanului, da-i si fugi...

 

"Motociclist accidentat în centrul Clujului. Şoferul vinovat a fugit"

 

http://ziuadecj.realitatea.net/eveniment/motociclist-accident-in-centrul-clujului-oferul-vinovat-a-fugit--175074.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce oraș liniștit era Clujul pe vremea mea...ce oameni faini...prin 1978-79...

 

Am avut parte de mai multa liniste in Bucuresti, decat am acum in Cluj ;)

Multa lume, prea multe masini..

Editat de Vallach
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E un proces logic. Aglomerația provocă nervozitate. Nervozitatea duce la acțiuni pripite și gesturi necugetate. S-ar mai putea zice câte ceva despre lipsa de fermitate a poliției și atitudinea de șmecherie a majorității participanților. În concluzie, Clujul e un oraș de ocolit (dacă se poate) pe Centură.

Total off-topic. Poveste adevărată, București seara, pe o stradă aglomerată, sens unic. O mașină se oprește și blochează tot traficul. Șoferul și însoțitoarea lui se sărută îndelung, repetat. Nici un claxon, nici o înjurătură prin geamurile deschise. Toată lumea așteaptă romantică să-și termine treaba cei doi amorezi.

Aș vrea să văd faza asta și în Cluj :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da bravo, eu într-o seară în Iași când am intrat pe aleea dinspre blocul unde stau, m-am oprit o secundă să mă uit la un loc unde aș fi putut parca și o mașină galbenă nu zic ce era:)) deja mă claxona frenetic și mi-a umplut frigiderul:)) uameni răi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...