Sari la conținut

ACCIDENTE - cazaturi - julituri - busituri


ACHIMOTO
 Share

Postări Recomandate

  • 4 weeks later...
  • Răspunsuri 391
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ce stiti de acest accident intamplat zilel trecute la Simeria ???

 

Doi hunedoreni, soț Âşi soție, au ajuns în stare critică la spital după ce au fost implicați într-un accident pe DN 7, în Simeria. Bărbatul, de 39 de ani, din Băcia, conducea un scuter sub influența alcoolului Âşi nu a păstrat o distanță regulamentară față de microbuzul din fața sa. La un moment dat l-a acroÂşat Âşi a ajuns pe contrasens, unde a fost lovit de o autoutilitară. Hunedoreanul Âşi soția sa, de 34 de ani, au fost răniți grav. PolițiÂştii au deschis un dosar penal, bărbatul având Âşanse mari să ajungă la închisoare.

 

 

Am inteles ca barbatu a decedat ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

din pacate astazi joia moto sa finalizat cu un DECES!!!!!!!!!!!

ATENTIE copii nu va luati speed-uri si dupa aia sunteti cei mai tari ca nu sunteti chiar in fiecare an trebuie sa fie cate o treaba din asta?

si tot nu va invatati minte??????

nici un copil nu mai merge cu mine EVER EVER EVER

so...adi din simeria 23 de ani max in dreptul releului de pe cosava a DECEDAT in fata mea

cum sunt eu marcat de acest eveniment nu va pot explica poze nu are rost sa vedeti sunt prea grele

chiar si pt criminalistul care lea facut...

d-nezeu sa-l ierte

 

Atentie copii va jucati cu viatza voastra

Tocmai am vorbit la telefon cu Lucian (suzuki gsx 750 r) ce a fost si el cu voi si mi-a spus despre acest tragic accident..Cica baiatul ar fi fost incepator si i-ar cam fii dat gaz ampulea.A ratat o curba,izbindu-se de o duba ce venea din contrasens..Asta e unul dintre motivele de ce nu imi place sa iau cu mine incepatori.Radu,voi nu ati stiut ca e incepator?.Nu trebuia sa-l luati cu voi..Acu',cuvintele sunt de prisos..Prostia si lipsa de experienta a mai facut o victima..

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace :rose:

Putere si alinare familiei

 

...Asa cu spune si Radu:..COPII NU VA JUCATI CU VIATA VOASTRA!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda ... e ciudat sa il vezi cu tine la masa si peste nici 1 ora sa auzi la telefon ca e grav si se poate sa moara . Din pacate asta s-a si intimplat , trupul lui nu a mai rezistat si a murit la Timisoara la spital se pare ... dumnezeu sa il aiba in paza caci aici pe pamant se pare ca el nu a stiu sa isi poarte singur de grija.

 

Era atit de fericit ca merge cu ,,cei mari'' incit nu a realizat ca ,,cei mari'' au mii de km experienta si niste ani in plus ... saracul.

 

:rose: :rose: :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Painkill3r

Tocmai am vorbit la telefon cu Lucian (suzuki gsx 750 r) ce a fost si el cu voi si mi-a spus despre acest tragic accident..Cica baiatul ar fi fost incepator si i-ar cam fii dat gaz ampulea.A ratat o curba,izbindu-se de o duba ce venea din contrasens..Asta e unul dintre motivele de ce nu imi place sa iau cu mine incepatori.Radu,voi nu ati stiut ca e incepator?.Nu trebuia sa-l luati cu voi..Acu',cuvintele sunt de prisos..Prostia si lipsa de experienta a mai facut o victima..

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace :rose:

Putere si alinare familiei

 

...Asa cu spune si Radu:..COPII NU VA JUCATI CU VIATA VOASTRA!!!!

Din moment ce ei stiau ca baiatul e incepator.. de ce a trebuit sa -l ia cu ei? sau macar trebuia sa-l atentioneze... cum toti stiu sa judece pe forum cand cineva greseste la fel de bine trebuiau sa-i atraga atentia la ce se expune daca iese cu "bikerii adevarati". Pacat ca s-a intamplat asa, era tanar avea toata viata inainte .. si pacat ca nu a avut cine sa-l indrume.

Dumnezeu sa-l odihneasca. :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din moment ce ei stiau ca baiatul e incepator.. de ce a trebuit sa -l ia cu ei? sau macar trebuia sa-l atentioneze... cum toti stiu sa judece pe forum cand cineva greseste la fel de bine trebuiau sa-i atraga atentia la ce se expune daca iese cu "bikerii adevarati". Pacat ca s-a intamplat asa, era tanar avea toata viata inainte .. si pacat ca nu a avut cine sa-l indrume.

Dumnezeu sa-l odihneasca. :rose:

 

 

Dan instructorul moto l-a atentionat de mai multe ori, am auzit eu cum ii spunea: Tu mergi in ritmul tau, ajungem toti acolo si apoi ne intoarcem ... nu au nici o vina baietii ca el a mers mult peste experienta lui si a fortat la maxim ... imi pare rau de cei care patesc asta , dar sa nu uitam ca noi suntem responsabili pentru faptele noastre nu altii. El a fost atentionat in repetate rinduri , am auzit eu cu urechile mele, Dan este un tip rece si calculat, dar ce sa faca daca el nu a ascultat ???

 

Asta e ... pacat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu totii gresim,chiar daca unii au experienta se intampla sa le fie mintea in alta parte sau sai fure peisajul si poc o maslina o lumina-n surdina accidentul...,am auzit motoristi spunand ca au atipit la ghidon sunt o gramada de motive si la urma urmei cand le respecti pe toate vine alt prost si se baga in tine.cand vine ceasu,nai ce face

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate , se intampla si lucruri de genul acesta , si nu este primul si nu va fi nici ultimul , trebuie sa fim constienti de asta !!!

 

- Din acest motiv trebui toti sa ne implicam in aceasta CONSTIENTIZARE A MOTOCICLISTILOR , in primul rand a celor tineri , si cu permis proaspat , cat si a celor vechi , deoarece acte de genul ,, haide sa iti arat cine sunt '' pot sa apara ,la oricine .

 

 

 

- Probelma este ca o mare parte din motociclisti , nu stiu sa mearga pe curbe foarte bine . Pe liniile drepte este cel mai usor sa te dai , gaz poate sa ii dea si un nestiutor .

 

Daca vb cu ei , indiferent ca sunt noi sau vechi , si le spui sa mearga sa faca un curs de aprofundare a stilului de condus , de invatare , majoritatea spun ca ei se descurca , si daca i-ai vedea la un astfel de curs , au o gramada de invatat , indiferent de varsta , km parcursi , etc .

--- Aici sa fiu impartial , va poate spune Biela ce inseamna acest lucru , deoarece am vazut ca el a participat la un curs organizat la Oradea .

 

 

 

 

Iar pt cei care merg tare , parerea mea este sa mearga sa se dea pe circuit , cu motoarele personale de strada , si acolo vor invata si chiar singuri si vor vedea ce inseamna sa mergi pe motocicleta !!! ACOLO SE ACUMULEAZA EXERIENTA ADEVARATA care o poti aplica mult mai usor pe strada !!!

Este chiar ieftin 40 - 50 euro / zi in Ungaria pe Circuit mare , o data la cateva luni , chiar daca nu ai multi bani iti poti permite sa mergi .

*** Si iarasi sa fiu impartial , citez ce a spus ZOLI si OTI , care se dau in Ungaria din cand in cand pe circuit ( http://www.euroring.hu/index.php?content=11 ) ..... ,, O ZI PE CIRCUIT , INSEAMNA LA EXPERIENTA exact cum ai merge pe strada zi de zi o luna intreaga poate chiar mai mult ''

 

 

 

 

RIP !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles ca imormintarea va fi Duminica la Simeria, cine vrea sa vina vom face ceva trupa si mergem acolo. Am primit 100 Ron de la Dan instructorul(nu stiu daca doar de la el sau si de la altii) pentru coroana si vedem de restul de bani cu ce putem ajuta familia. Cine vrea poate sa ma contacteze si sa dam cit putem fiecare (doar cine vrea si cine poate), important va fi prezenta. Ne stringem la Sarmis.

 

Va anunt aici maine sau diseara cind aflu ora exacta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles ca imormintarea va fi Duminica la Simeria, cine vrea sa vina vom face ceva trupa si mergem acolo. Am primit 100 Ron de la Dan instructorul(nu stiu daca doar de la el sau si de la altii) pentru coroana si vedem de restul de bani cu ce putem ajuta familia. Cine vrea poate sa ma contacteze si sa dam cit putem fiecare (doar cine vrea si cine poate), important va fi prezenta. Ne stringem la Sarmis.

 

Va anunt aici maine sau diseara cind aflu ora exacta.

 

Cel mai important este sa se vorbeasca cu familia lui ( tatal sau este aici din cate am inteles ) .

 

De multe ori familia nu doreste motociclete la inmormantare , cand persoana a murit pe motocicleta .

Putem merge cu masinile daca familia nu doreste sa mergem pe motociclete !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai important este sa se vorbeasca cu familia lui ( tatal sau este aici din cate am inteles ) .

 

 

A vorbit Dan cu mama baiatului si am inteles de la el ca avem acordul familiei ... ar fi zis ceva de genul ,,asta sa ii fie si nunta si imormantarea'' , deci este de acord sa fie motociclete la eveniment. Inca nu stiu ora exacta , dar cum aflu postez aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Cat de periculos este sa mergi pe motocicleta in viata de zi cu zi !

 

SA LUAM AMINTE !!!

 

Cat conteaza viteza cu care circulam in trafic !!! si 5 km / ora pot fi decisivi

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intradevar e foarte trist ca se intampla asa...legat de vina ce sa mai zicem...poate ca ar fii fost bine sa nu fie luat la plimbare cu baietii mai experimentati ca sa nu fie tentatia aia la el de a demonstra ce poate...Acum oricum cuvintele sunt de prisos dar e pacat ca s-a mai dus unu dintre noi si avea toata viata inainte...Pacat ca sunt multi Batmani si nu se invata minte din ce patesc altii. Condoleante familiei si speram ca pe viitor proaspetii posesori de vitezane sa se gandeasca de 2 ori inainte sa se infiga cu mana in gaz pana in blana.

M-as bucura daca ne-ati tine la curent cu locatia si ora inmormantarii . R.I.P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP.

Pacat ca era tanar.Fiecare trebuie sa gandeasca pt el si sa raspunda pt faptele sale,nu ceilalti din jur.

Oricum este o tragedie si o pierdere a unui suflet.; a unui prieten,a unui fiu,a unui nepot si alte detalii nu-si au rostul.

Macar de ar fi un beculet aprins pt altii(ca sunt destui),fara experienta care se dau peste limitele lor.

 

Condoleante familiei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand vine ceasu,nai ce face

Ceasul ti-l mai reglezi si tu.Soseaua nu este circuit.Baietii nu au nici o vina ca l-au luat cu ei.Nu a inteles ce i s-a spus,a platit cu viata.Si pentru ce?Ce a avut de demonstrat?.Si eu am fost incepator dar nimeni nu m-a certat ca intarziam si asteptau dupa mine( lucru care se mai repeta si acum) cand ieseam cu ei pe un traseu.Daca dupa doua luni ce ai luat permisul,vrei sa fi al doilea Rossi nu ti se poate spune decat kamikaze..

Pacat...R.I.P. :rose: :rose:

Aline sa ne tii la curent in legatura cu inmormantarea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate , se intampla si lucruri de genul acesta , si nu este primul si nu va fi nici ultimul , trebuie sa fim constienti de asta !!!

 

- Din acest motiv trebui toti sa ne implicam in aceasta CONSTIENTIZARE A MOTOCICLISTILOR , in primul rand a celor tineri , si cu permis proaspat , cat si a celor vechi , deoarece acte de genul ,, haide sa iti arat cine sunt '' pot sa apara ,la oricine .

 

 

 

- Probelma este ca o mare parte din motociclisti , nu stiu sa mearga pe curbe foarte bine . Pe liniile drepte este cel mai usor sa te dai , gaz poate sa ii dea si un nestiutor .

 

Daca vb cu ei , indiferent ca sunt noi sau vechi , si le spui sa mearga sa faca un curs de aprofundare a stilului de condus , de invatare , majoritatea spun ca ei se descurca , si daca i-ai vedea la un astfel de curs , au o gramada de invatat , indiferent de varsta , km parcursi , etc .

--- Aici sa fiu impartial , va poate spune Biela ce inseamna acest lucru , deoarece am vazut ca el a participat la un curs organizat la Oradea

 

Iar pt cei care merg tare , parerea mea este sa mearga sa se dea pe circuit , cu motoarele personale de strada , si acolo vor invata si chiar singuri si vor vedea ce inseamna sa mergi pe motocicleta !!! ACOLO SE ACUMULEAZA EXERIENTA ADEVARATA care o poti aplica mult mai usor pe strada !!!

Este chiar ieftin 40 - 50 euro / zi in Ungaria pe Circuit mare , o data la cateva luni , chiar daca nu ai multi bani iti poti permite sa mergi .

*** Si iarasi sa fiu impartial , citez ce a spus ZOLI si OTI , care se dau in Ungaria din cand in cand pe circuit ( http://www.euroring.hu/index.php?content=11 ) ..... ,, O ZI PE CIRCUIT , INSEAMNA LA EXPERIENTA exact cum ai merge pe strada zi de zi o luna intreaga poate chiar mai mult ''

 

 

 

 

RIP !

 

Nu ma consider un "biker adevarat", nici unul foarte experimentat, dar sunt cativa ani de cand traiesc aceasta pasiune pe doua roti alaturi de prietenii mei.Aceasta pasiune este cea care ne uneste pe cei care mergem pe doua roti...si totul e bine, atat timp cat PASIUNEA NU INTRECE RATIUNEA...(vorba unui tovaras motociclist ). Atat timp cat nu uitam ca ne poate costa viata!

Achim are dreptate, ca ar trebui toti sa ne implicam in aceasta CONSTIENTIZARE A MOTOCICLISTILOR, sa luam atitutdine, atunci cand cineva braveaza...poate asa vom avea mai putine astfel de tragedii...

 

Totusi, mai cred ca oricat de mult am merge pe un circuit de viteza si oricat am fi de experimentati, realitatea de pe strada e cu totul alta...aici intalnim dube pe contrasens, gropi si denivelari in asfalt, nesimtiti la volan, etc....Nu lipsa de experienta, cat mai ales, viteza, prostia si teribilismul sunt cele care ucid!

Am vazut doamne,prietene,fara"aere" de biker, care dau lectii la ghidonul unei motociclete, pentru ca stiu sa se bucure de aceasta pasiune, chiar daca nu merg cu 200 km/ora,dar care inteleg frumusetea unei plimbari pe doua roti, fara sa incerce sa demonstreze nimic...

 

Din pacate insa, aceste tragedii se intampla foarte des, iar in urma raman familii care sufera...

 

Cititi articolul asta, e interesant: http://www.evz.ro/detalii/stiri/viata-si-moartea-la-motociclisti-o-selectie-naturala-942028.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai oameni buni eu nu am stiut cine vine cu noi eu am plecat cu zolly cu pictoru cu gelu

si dupa aia am vazut ca vin mai multi eu personal nu l-am cunoscut pe baiat dar problema

nu e de la noi ca el voia sa se tina dupa noi, el voia sa fie primul intelegeti?

inainte cu vreo 3 minute intru intr-o depasire la un tir intr-o curba cu vizibilitate si el ma

depaseste pe mine adica a facut o triplare de era sa ma bage sub tirul pe care il depaseam

iar dupa 3 minute sa ma urc pe el nu alta cazut jos chiar in curba pe partea mea de mers

ce a urmat nu va pot explica nu respira casca intacta si capul spart in casca??????

{mai cumparati casti de plastic de la real} iar dupa vreo 20 de sec a rasuflat o data si ia dat sangele pe nas

si pe gura piciorul stang sfartecat era in trening de fas si adidasi

asta e eu inca de atunci nu am reusit sa dorm

nasol eu personal nu mai iau un copil cu mine sigur noi l-am influentat ca sa faca grandomanii

pacat copil tanar un pic mai mare ca ficamea

d-nezeu sa-l ierte

so...

maine duminica ne intalnim toti care vreau sa vina la barul RED din deva la ora 11 fix bem o cafelutza si

plecam ca la ora 12 sa fim la simeria va asteptam pe toti cei care puteti venii

Editat de vaduvard
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit si eu acum cu Dan Instructorul si am cazut de acord sa ne stringem la Red Cafe ca suntem mai multi din zona aia, la ora 11.00 cum zicea si Radu. Coroana o sa cumpar eu cu Dan (cine vrea sa puna bani ne vedem la cafenea). Imormintarea va fi la ora 12.30 - 13.00 la Simeria.

 

Cine vrea sa merga la priveghi in seara asta trupul baiatului este la el acasa in Simeria strada Barbu Vacarescu de la Vrancea numarul 3, ne vom stringe probabil citiva tot la Red Cafe si megem diseara in jur de ora 20.00

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum urci de la Profi catre Trident , este pe partea dreapta a drumului la distanta de 2 blocuri. Sau altfel spus dupa ce treci de Profi in sus este exact pe prima stradutza la dreapta (exact in gura stradutei, nu trebuie sa intri pe ea). Se vede de pe Mihai Eminescu cu mergi in sus spre Trident , se vor vedea si motoarele pe trotuar. Daca nu suni ca ai numarul meu de telefon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum urci de la Profi catre Trident , este pe partea dreapta a drumului la distanta de 2 blocuri. Sau altfel spus dupa ce treci de Profi in sus este exact pe prima stradutza la dreapta (exact in gura stradutei, nu trebuie sa intri pe ea). Se vede de pe Mihai Eminescu cu mergi in sus spre Trident , se vor vedea si motoarele pe trotuar. Daca nu suni ca ai numarul meu de telefon.

Ok.Am inteles.Stiu unde este.Ne vedem maine in jur de ora 11 asta in cazul in care nu se modifica ora de plecare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astazi facea 21 de ani ....

v-a fii inmormantat chiar de ziua lui

21

 

ce iti e si cu viata asta...zici ca ii numa in ciuda facut.Daca vreti cand mergeti la inmormantare sa treceti pe la real sa vin si eu ar fii super.Ca sunt la munca dar imi iau liber 1-2 ore.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...