Sari la conținut

ACCIDENTE - cazaturi - julituri - busituri


ACHIMOTO
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 391
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Accident in Bulgaria ............................. atentie mare la neatentie embarrassed.gif

 

post-11187-0-90903100-1346437969_thumb.jpg

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Un alt coleg motociclist , a plecat dintre noi rose.gifrose.gifrose.gif .

 

Articolul , scris in stilul presei din Romania , il gasiti aici : http://www.servuspress.ro/servus/2012/09/pasiunea-pentru-motociclete-i-a-adus-sfarsitul-unui-tanar-de-31-de-ani/

 

-- Cine doreste sa participe la inmormantare , maine in data de 10 septembrie 2012 , lumea se aduna in orasul Hateg , la cafeneaua Haos Cafe , in centru langa supermarket , la ora 11 .

Inmormantarea va avea loc la ora 14 .

 

 

RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost una din cele mai emotionante inmormantari la care eu am fost ...enorm de multa lume ... s-a blocat efectiv circulatia in oras, am avut suportul echipajelor de politie carora le multumim, cinste tuturor bikerilor care au fost prezenti ... toti avem servicii si probleme , dar in asemenea momente conteaza sa fim uniti sproape unii de altii.

 

Dumnezeu sa il odihneasca in pace ! :rose: :rose: :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-11187-0-37209900-1347694605_thumb.jpg Nicule , a trecut ceva timp de cand nu ne-am vazut ...............

dar, vei traii vesnic in amintirea noastra , a celor care te-am cunoscut .................

si de fiecare data cand sunt cu bikeri la beute , beau si pt tine , si desi nu fumez ..... trag dintr-un Lucky cand am posibilitatea exact cum ziceai tu : ,, Nu fumez , dar cand fumez macar sa fumez o tigara buna '' post-11187-0-22612800-1347694657_thumb.jpg

si de fiecare data cand aud incepnad AC / DC .... ma trec fiori deoarece tu imi apari in gand .................... RIP prieten bun ....................

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 2 years later...

Ploaie, intuneric, aprox. 2 grade temperatura, 120-130 km/h, conditiile ideale pentru un accident pe autobanda din Austria, in apropiere de granita cu Germania.

Conduceam drept, iar motocicleta a intrat in voblaj, ca si cum as fi facut o pana la roata. Nu am reusit sa o redresez, asa ca s-a culcat pe o parte, iar eu m-am rostogolit de cateva ori. Noroc ca masina din spatele meu a oprit la timp, cu avariile puse si a deviat traficul pe banda 2. Cu ajutorul lui D-zeu si a echipamentului am scapat doar cu o usoara durere in articulatia mainii stangi. Motocicleta are de asemenea avarii minore. Am controlat motocicleta, iar rotile erau in ordine. Motivul nu il stiu exact, insa probabil a fost mizerie pe drum, ulei, asfalt reparat sau ceva care a facut mototcicleta sa piarda aderenta...

Aveti mare grija cand conduceti noaptea pe timp de ploaie. Si nu uitati echipamentul!

Sa ne vedem cu bine.

 


post-60106-0-85353400-1424764573_thumb.jpg post-60106-0-02858600-1424764709_thumb.jpg post-60106-0-75216400-1424764875_thumb.jpg post-60106-0-40233200-1424764983_thumb.jpg post-60106-0-09712200-1424765111_thumb.jpg

 

Acum am trecut la varianta light, de oras!

 

post-60106-0-25532000-1424765243_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ploaie, intuneric, aprox. 2 grade temperatura, 120-130 km/h, conditiile ideale pentru un accident pe autobanda din Austria, in apropiere de granita cu Germania.

Conduceam drept, iar motocicleta a intrat in voblaj, ca si cum as fi facut o pana la roata. Nu am reusit sa o redresez, asa ca s-a culcat pe o parte, iar eu m-am rostogolit de cateva ori. Noroc ca masina din spatele meu a oprit la timp, cu avariile puse si a deviat traficul pe banda 2. Cu ajutorul lui D-zeu si a echipamentului am scapat doar cu o usoara durere in articulatia mainii stangi. Motocicleta are de asemenea avarii minore. Am controlat motocicleta, iar rotile erau in ordine. Motivul nu il stiu exact, insa probabil a fost mizerie pe drum, ulei, asfalt reparat sau ceva care a facut mototcicleta sa piarda aderenta...

Aveti mare grija cand conduceti noaptea pe timp de ploaie. Si nu uitati echipamentul!

Sa ne vedem cu bine.

 

 

attachicon.gifDSC_3044.JPG attachicon.gifDSC_3051.JPG attachicon.gifDSC_3074.JPG attachicon.gifDSC_3079.JPG attachicon.gifDSC_3083.JPG

 

Acum am trecut la varianta light, de oras!

 

attachicon.gifDSC_3084.JPG

Mamaaaaa ! da nu-mi vine sa cred ca motoru e ok , si-au facut treaba protectiile bine , si side case e intreg inca , fantastic !!!.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici pe drumurile alora nu esti scutit de surprize. Cand e sa ai ghinion, si-n p!zda dai de cui :)

Tot asa s-a dus si a mea, doar ca ziua si pe la 70 km/h. Tot pe dreapta, tot pe ploaie si tot cu givi e41 ehipata. Si intr-adevar, plasticele astea rezista mult mai bine decat s-ar zice la prima vedere.

 

PS: esti sigur de viteza aia? m-as astepta sa fie julite mai adanc.

Editat de cnairda
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 130 km/h a intrat motocicleta in voblaj si am scapat ghidonul din mana. Pana in momentul impactului cu pamantul s-a mai facut frana de motor, asa ca nu stiu exact ce viteza avea cand a cazut jos. Cred ca frecarea a fost atenuata si de apa de pe sosea. Iar cutia laterala are o gaura, insa in poza nu se vede, fiind acoperita cu pamant. Dupa ce am verificat motocicleta, am urcat pe ea si am mai mers 300 de km pana acasa. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, nu stiam de unde sa te stiu..( intrunire Garnic )

Ma bucur ca esti bine si a fost numai atat. Totusi trebuie asteptat pana se curata nitel drumurile si se usuca.

Te stiam cu alta mobra pe vremea aceea, si vusul meu era un v-strom, dar acum este transalp.

Sa ne revedem cu bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, nu stiam de unde sa te stiu..( intrunire Garnic )

Ma bucur ca esti bine si a fost numai atat. Totusi trebuie asteptat pana se curata nitel drumurile si se usuca.

Te stiam cu alta mobra pe vremea aceea, si vusul meu era un v-strom, dar acum este transalp.

Sa ne revedem cu bine !

Da.La Garnic. Atunci cred ca aveai o Honda CBR 600 galbena. Cred ca am vazut-o prin Hateg.Noi ne-am mutat in Germania si am prins o ocazie sa vin in Romania si am zis sa profit de ea si sa aduc V-Stromul aici.Oricum din greseli invatam.Sa ne vedem cu bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 11 months later...
Sustinem cu tot ce putem recuperarea lui Mihai Muntean !
Prietenul nostru, motociclist, chitarist in trupe rock Muntean Mihai care miercuri seara a fost accidentat grav în Deva in timp ce mergea cu motocicleta , are nevoie de ajutorul nostru, al prietenilor.
- Mihai a fost transferat la Timișoara ( momentan la Spitalul Casa Austria ) , este în stare foarte gravă,în comă, ținut în viață de aparate.
- Cei care vor să ajute o pot face cu orice sumă în contul Asociației Psihoterapeutice ":Copii Speciali"| Deva deschis la Banca Transilvania RO11BTRL02201205P36469XX cu specificația la depunere : pentru Mihai
- Dupa ce trece peste coma , donatiile pot fi facute si in orice fel de produse de care va avea nevoie .
- Sau să ia legătura pentru orice detalii cu prietena Izolda Ciuguianu 0753311535 , sau colegul de trupa Dark Aevum Iuliu Bicskei Relu 0743783027 , sau prietenul motociclist Achimoto Marius 0728290701

» Post actualizat in 02 Apr 2016 20:05

- CONCERT CARITABIL pentru MIHAI MUNTEAN ! 15.04.2016 la Fischer in Deva , incepand cu 8 seara !

In cadrul concertului se vor putea dona orice sume de bani , care vor ajunge in contul Asociației Psihoterapeutice ":Copii Speciali"| Deva deschis la Banca Transilvania RO11BTRL02201205P36469XX, si vor fi folositi exclusiv pentru refacerea lui Mihai !

Trupele care ne vor incanta \m/
- Topaz
- Gothic
- Atmosfera
- Quass
- Slide
- Pragul de Sus
- A-DN66
- Instinct
- Target
- Arhaica
Prezinta Mihai Feier
Dupa concert after party cu ASTRONAUT KRU

post-11187-0-28826100-1459627353_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...