Sari la conținut

Triumph, grupul pasionatilor de 3 cilindri


Bimbo's Fighter
 Share

Postări Recomandate

am observat o chestie foarte interesanta. Dintre proprietarii de T, majoritatea apreciaza ca fiind mai mult decat ok noul design. Dintre cei care zic "l-au stricat" majoritatea nici nu au incalecat un T.

 

Parerea mea este ca designul este important pt ceilalti. pt un "RAT" important e ce e pe sub haine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Inainte arata ca un "bad ass hooligan bike", nascut cu farurile alea rotunde si stilate. Inspira brutalitate si putere, in stil clasic.

 

Acum arata ca o japoneza data pe jos si care are carenele la lipit.

 

Parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

arata a tractor, nicidecum elegant si rafinat... Ma refer la Speed. Mie imi place asta nou. Abia astept sa ma si dau cu unul... :(

 

da' ma nedumereste ceva... zic astia ca tehnic nu-i nici o schimbare la street triple

dar... modelul vechi avea ampatament 1.385 (asa scrie la manual), asta nou are 1.410 mm

25 mm la ampatament e destul de mult si ori e cadrul, ori bascula, dar ceva nu-i tocmai identic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

arata a tractor, nicidecum elegant si rafinat... Ma refer la Speed. Mie imi place asta nou. Abia astept sa ma si dau cu unul... :(

 

da' ma nedumereste ceva... zic astia ca tehnic nu-i nici o schimbare la street triple

dar... modelul vechi avea ampatament 1.385 (asa scrie la manual), asta nou are 1.410 mm

25 mm la ampatament e destul de mult si ori e cadrul, ori bascula, dar ceva nu-i tocmai identic

 

@E.Z.rider este un Fake ce postezi aicea

 

...modelul vechi

 

...modelul nou

 

vezi la rubrica "Wheelbase"

 

...ah si inca ceva, modelul nou este doar un FACELIFT

Editat de Bimbo's Fighter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e nimic fake...

asa am zis si eu... E doar un face lift

dar e ceva dubios... in manualul de utilizare (am cateva zeci de giga de manuale) este specificat ampatament: 1390 pt Street si 1385 pt R.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

nu e nimic fake...

asa am zis si eu... E doar un face lift

dar e ceva dubios... in manualul de utilizare (am cateva zeci de giga de manuale) este specificat ampatament: 1390 pt Street si 1385 pt R.

 

Completat... 22.05.2011

 

500.000 de exemplare fabricate la Hinckley... si o motocicleta care sa le sarbatoreasca pe toate

 

Multumim John Bloor!

 

triumph-speedtriple-500-intro.jpg

Editat de E.Z.rider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai noroc. intre 19 si 26 iunie la neukirchen in austria are loc cea mai mare intrunire triumph din europa http://www.tridays.at/Tridays.22.0.html?&L=1. eu ma cam duc intre 21 si 26 cu oprire la arad sau budapesta - de vazut. daca mai vrea sa vina cineva sa impartim un drum si-o camera dati un semn. mihai

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

http://www.ufixmoto....rage/bikes.html

 

Este noua sectiune a site-ului nostru.

Puteti sa va adaugati toate motociclete, upgrade-urile aduse motocicletei, sa descrieti upgrade-ul sau sa va creati un cerc de prieteni.

 

Aceasta sectiune este dedicata motocicletei si discutiilor despre motociclete.

 

Astept un feedback pentru aceasta sectiune.

(intrucat site-ul este promovat mai mult inafara Romaniei pe sectiunile publice ale sectiuni este recomandat sa scrieti in engleza)

 

 

Alex

 

P.S. Ma bucur sa vad si o sectiune pentru Triumph :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e nimic fake...

asa am zis si eu... E doar un face lift

dar e ceva dubios... in manualul de utilizare (am cateva zeci de giga de manuale) este specificat ampatament: 1390 pt Street si 1385 pt R.

 

Salut. Printre zecile de giga de manuale s-a strecurat si un manual de service pentru Triumph Street Triple 675 ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doar cel de user

 

http://www.ufixmoto....rage/bikes.html

 

Este noua sectiune a site-ului nostru.

Puteti sa va adaugati toate motociclete, upgrade-urile aduse motocicletei, sa descrieti upgrade-ul sau sa va creati un cerc de prieteni.

 

Aceasta sectiune este dedicata motocicletei si discutiilor despre motociclete.

 

Astept un feedback pentru aceasta sectiune.

(intrucat site-ul este promovat mai mult inafara Romaniei pe sectiunile publice ale sectiuni este recomandat sa scrieti in engleza)

 

 

Alex

 

P.S. Ma bucur sa vad si o sectiune pentru Triumph :D

spam?!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 8 months later...

dar vad ca e activitate mare aici la "triumph-isti" :grinbandit: .. nu tu intalniri, nu tu nimic? Ii putem lua model pe "FZ-isti" care au saptamanal (sau ceva de genul) intalniri <_<

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...