Sari la conținut

hill climb


Postări Recomandate

se organizeaza pe la noi ceva de genu asta?

 

si daca nu , pe unde exista zone in care s-ar putea organiza asa ceva

 

Asta e nebunie curata.....unde mai e placerea enduro-ulului? Mi se pare o demostratie gratuita si care nu-si gaseste sensul, sa-ti rupi motocicleta in 5 secunde ca sa ai ce repara o saptamansa, o luna, dupa posibilitati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e nebunie curata.....unde mai e placerea enduro-ulului? Mi se pare o demostratie gratuita si care nu-si gaseste sensul, sa-ti rupi motocicleta in 5 secunde ca sa ai ce repara o saptamansa, o luna, dupa posibilitati.

 

daca unii au placerea si fac mobrele pt lucrul asta pe alte meleaguri , de ce nu s-ar gasi si la noi. eu nu am auzit pana acum , si daca exista doriitori si avem locuri , de ce nu sa incercam sa organizam asa ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se organizeaza pe la noi ceva de genu asta?

 

si daca nu , pe unde exista zone in care s-ar putea organiza asa ceva

 

 

Sigur ca da ! In fiecare week-end. Numa' ca e cu motoare nemodificate si fara spectatori...

 

Editat de DragosKTM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei sa-ti rupi maini,picioare si alte cele sau daca ai prea multi bani si iti permiti alta mobra poti incerca asa ceva. Eu unu' nu vad rostul!Poate doar o demonstratie de vitejie ca altceva...nimic. :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e nebunie curata.....unde mai e placerea enduro-ulului? Mi se pare o demostratie gratuita si care nu-si gaseste sensul, sa-ti rupi motocicleta in 5 secunde ca sa ai ce repara o saptamansa, o luna, dupa posibilitati.

Prietenese se dau cu mobre adecvate adica la enduro nu ai foarte multe de stricat ...... un se de plastice costa 100e

Editat de drc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
am incercat noi:

 

 

foarte tare , felicitari , pacat ca la noi nu sunt foate multi in tara , ma gandeam daca un concurs de genu organizat , ar avea succes ca in alte tari , dar la noi deocamdata sunt prea putini

 

va mai amintiti?

 

lol , ca a zburat ...:P)

Editat de H3llriderr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se organizeaza pe la noi ceva de genu asta?

 

si daca nu , pe unde exista zone in care s-ar putea organiza asa ceva

 

 

am inteles ca prin 11 iunie sau iulie se organuzeaza ceva la Sibiu. Suna la baietii de acolo si te vor lamurii

Editat de BGS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Totusi socotind problema din perspectiva motociclistului "pe salariu" cred ca este exagerata exploatarea....

 

Unde mai pui ca o sa le vezi la vanzare ... de genul ...."merge super... trage de rupe.... an foarte bun.... ulei, bujie... schimbate....ocazie deosebita.... "

 

si cel mai trist ar fi nu costul plasticelor ci eventuala "recuperare" a pilotului.... pentru 30 de secunde de sezatii tari risti enorm !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Totusi socotind problema din perspectiva motociclistului "pe salariu" cred ca este exagerata exploatarea....

 

Unde mai pui ca o sa le vezi la vanzare ... de genul ...."merge super... trage de rupe.... an foarte bun.... ulei, bujie... schimbate....ocazie deosebita.... "

 

si cel mai trist ar fi nu costul plasticelor ci eventuala "recuperare" a pilotului.... pentru 30 de secunde de sezatii tari risti enorm !!!

:)

care maxim 5-6 secunde........dar gloria se castiga cu sange...

Editat de cetateanulx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...
Pe 11 iulie se va tine la Sibiu un astfel de concurs, organizat de Crazy Bike. Veti avea de vedea, ca locul ales este fain.

 

din pacate vremea nu tine cu noi, la sibiu a plouat in fiecare zi .. iar vineri si sambata prognoza arata tot ploaie :blink:

 

Azi am aflat ca Hill Climbing Challenge se va tine in 1 august 2009, am primit si confirmarea de la Andy in legatura cu noua data a concursului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate vremea nu tine cu noi, la sibiu a plouat in fiecare zi .. iar vineri si sambata prognoza arata tot ploaie :)

 

Azi am aflat ca Hill Climbing Challenge se va tine in 1 august 2009, am primit si confirmarea de la Andy in legatura cu noua data a concursului.

 

ieri am vazut locul unde se va tine Hill Climbing Challange - Sibiu 2009 :lol: SUPERB, nu sunt bolovani deloc, mult mai decent decat locul in care a fost facut filmuletul din primul post, deseara sper sa pun pe net si ceva secvente video :)

post-6540-1247235954_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Din pacate ieri nu am reusit sa ajung decat seara la 11 in Dealul Gusteritei, am stat pana pe la 1:30 cand s-a terminat concursul de Hill Climbing si au continuat concertele de Rock...

 

Poze de la Hill Climbing Sibiu 2009 / Crazy Bike Festival 2009

 

2-hill-climbing-sibiu-2009-1348453514.jpg

 

2-hill-climbing-sibiu-2009-1507702334.jpg

 

Mai tarziu o sa pun si filmul facut seara dupa 11...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...