Sari la conținut

Incepatorii si motocicletele puternice


Silenti
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eh, ce sa va mai zic, s-a ales prafu si de asta

 

Alta la anu....

Ai tavalit-o ? Deja? :haha: si mai era si de 600... Vezi ce se intampla cand asculti de d'alde d'aia cu SV'uri si hornet ? Trebuia sa-ti iei erunu , cu aia nu se cade ! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai tavalit-o ? Deja? :haha: si mai era si de 600... Vezi ce se intampla cand asculti de d'alde d'aia cu SV'uri si hornet ? Trebuia sa-ti iei erunu , cu aia nu se cade ! :crack:

pisi, tare curios sunt daca mancarea pe care o faci e mai buna decat glumele tale :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pisi, tare curios sunt daca mancarea pe care o faci e mai buna decat glumele tale :)

 

nu ma, ea e doar lupul moralist. n-avem ce sa spunem noi, frigiderule, unui/ei motoretist/e care nu depasesc 50 km/h in oras, care isi tin banda ( de preferat 1 ), care se uita de 10 ori in oglinda chiar si pentru a trage un pic de ghidon la stanga sau la dreapta.

 

Lasa nebule ca iti iei tu alta, sanatate si bani sa ai ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MoederNuker

Eh, ce sa va mai zic, s-a ales prafu si de asta :crack: :crack: :crack:

 

Alta la anu....

eh la anu poti sa iei direct r1 ca ai strans experiente deja

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pisi, tare curios sunt daca mancarea pe care o faci e mai buna decat glumele tale

cred ca la fel

 

Ai tavalit-o ? Deja? :haha: si mai era si de 600... Vezi ce se intampla cand asculti de d'alde d'aia cu SV'uri si hornet ? Trebuia sa-ti iei erunu , cu aia nu se cade !

ti-ai primit raspunsu de la frigider, ai acuciucul tocit doar pe mijloc si vorbesti de eroane sau de f4-uri?

 

nu ma, ea e doar lupul moralist. n-avem ce sa spunem noi, frigiderule, unui/ei motoretist/e care nu depasesc 50 km/h in oras, care isi tin banda ( de preferat 1 ), care se uita de 10 ori in oglinda chiar si pentru a trage un pic de ghidon la stanga sau la dreapta.

 

Lasa nebule ca iti iei tu alta, sanatate si bani sa ai ;)

multumesc frumos sa fieeee de toate.

 

eh la anu poti sa iei direct r1 ca ai strans experiente deja

asa o sa fac pana atunci ma gandesc la un sm pt. oras.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa iti iei R6...Cu R1 nu prea ai ce sa faci in oras...sincer.

Si dupa ce il iei, baga un curs de pilotaj moto, apoi ceva ture pe Amkart.

Dupa aia, important e sa nu ai mare incredere ca ai devenit un supermotociclist, oricare prost cu dacia te poate face afis.Ca urmare, la mersul prin oras va trebui sa devii paranoic.In acest caz, iesirile de weekend in afara urbei ti se vor parea mult mai atractive.Chiar si cu un 600cmc care stiu sigur ca nu il vei duce pana la capat, dar are suficienta adrenalina incat sa iti placa spiritul ei sportiv. Toate astea supa ce te analizezi serios si stii daca o poti duce (sau nu).

Pana una alta, in mega traficul ala cacacios si plin de aiuriti, un SM e aur curat, daca are si minim 350 si e in 4T, e chiar ok.Mai departe, tu stii.

Am pe cineva care visa zi/noapte R1.L-a luat.L-a condus.II place, dar orasul e un chin , in afara simte ca nu poate sa il duca.Ca urmare, acum il vinde, si trece la un CBR F-Sport....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu "pisi" te adresezi fatucilor cu care iti permiti treaba asta... :)

Ziua buna .

:nono: Ai uitat sa raspunzi.

 

cred ca la fel

 

ti-ai primit raspunsu de la frigider, ai acuciucul tocit doar pe mijloc si vorbesti de eroane sau de f4-uri?

 

multumesc frumos sa fieeee de toate.

 

asa o sa fac pana atunci ma gandesc la un sm pt. oras.

Poate cu sm o fi mai distractiv in oras dar avand in vedere cati idioti sunt "colegi" de trafic..poate te razgandesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:nono: Ai uitat sa raspunzi.

Stai asa, nu fierbe ca e plecata si oricum nu ramane datoare. ;)

 

@Tuturor : luati ce motocicleta va place mai mult. In niciun caz puterea, franele sau furca va vor baga intr-o groapa, doar mentalitatea si educatia vor face acest lucru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa iti iei R6...Cu R1 nu prea ai ce sa faci in oras...sincer.

Si dupa ce il iei, baga un curs de pilotaj moto, apoi ceva ture pe Amkart.

Dupa aia, important e sa nu ai mare incredere ca ai devenit un supermotociclist, oricare prost cu dacia te poate face afis.Ca urmare, la mersul prin oras va trebui sa devii paranoic.In acest caz, iesirile de weekend in afara urbei ti se vor parea mult mai atractive.Chiar si cu un 600cmc care stiu sigur ca nu il vei duce pana la capat, dar are suficienta adrenalina incat sa iti placa spiritul ei sportiv. Toate astea supa ce te analizezi serios si stii daca o poti duce (sau nu).

Pana una alta, in mega traficul ala cacacios si plin de aiuriti, un SM e aur curat, daca are si minim 350 si e in 4T, e chiar ok.Mai departe, tu stii.

Am pe cineva care visa zi/noapte R1.L-a luat.L-a condus.II place, dar orasul e un chin , in afara simte ca nu poate sa il duca.Ca urmare, acum il vinde, si trece la un CBR F-Sport....

 

Inteleg ce spui tu acolo, daca ma gandesc la R1 ma mai candesc doar la ceva strict de circuit..... sau chiar poate r6 si da tot pt. circuit ( eventual plimbareli chill inafara buc rare )

 

Bat mai mult pt. oras la un sm care sa il pot manevra ok, gen drz, sxv si eventual poate chiar si aici sa merg la ceva manse evident de amators, incerc sa ies din treaba de strada

 

 

 

 

:nono: Ai uitat sa raspunzi.

 

Poate cu sm o fi mai distractiv in oras dar avand in vedere cati idioti sunt "colegi" de trafic..poate te razgandesti.

 

Noi trebuie sa iesim la un cico, poate o invitam si pe amica de mai sus... :crack:

 

Stai asa, nu fierbe ca e plecata si oricum nu ramane datoare.

 

@Tuturor : luati ce motocicleta va place mai mult. In niciun caz puterea, franele sau furca va vor baga intr-o groapa, doar mentalitatea si educatia vor face acest lucru.

Poate ai dreptate, doar atat spun.

Pt. minte Honda a murit de 1 saptamana ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ti-ai primit raspunsu de la frigider, ai acuciucul tocit doar pe mijloc si vorbesti de eroane sau de f4-uri?

Eu macar am ce sa tocesc :blbl: Tu ramai un obraznic cu permis ( ? ) si 2 saptamani de experienta (vezi ca experienta de pe forum si cea acumulata de pe iutub nu se pun)

Mai mult noroc cu urmatoarea motocicleta.

Ziua buna

 

:nono: Ai uitat sa raspunzi.

Ti-am mai spus ca nu ne tragem de sireturi , nu cred ca ne permitem glume...

Daca insisti , foloseste mesageria! :duel: Ma cearta nenea moderatorul daca-ti raspund aici.

Salve.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inteleg ce spui tu acolo, daca ma gandesc la R1 ma mai candesc doar la ceva strict de circuit..... sau chiar poate r6 si da tot pt. circuit ( eventual plimbareli chill inafara buc rare )

 

Bat mai mult pt. oras la un sm care sa il pot manevra ok, gen drz, sxv si eventual poate chiar si aici sa merg la ceva manse evident de amators, incerc sa ies din treaba de strada

 

 

 

 

 

Noi trebuie sa iesim la un cico, poate o invitam si pe amica de mai sus... :crack:

 

Poate ai dreptate, doar atat spun.

Pt. minte Honda a murit de 1 saptamana ;)

amica e cam ostila, n-as risca!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiam ca tre sa-ti raportez tie date exacte pe forum cand si cum imi cumpar eu sau ce fac, nu-mi plange tu mie experienta, sa vi sa-ti dau un cauciuc cand ajunge pe mijloc la sarmulitse.

Cred ca obraznica esti tu, ejafar!

 

Eu macar am ce sa tocesc :blbl: Tu ramai un obraznic cu permis ( ? ) si 2 saptamani de experienta (vezi ca experienta de pe forum si cea acumulata de pe iutub nu se pun)

Mai mult noroc cu urmatoarea motocicleta.

Ziua buna



Ti-am mai spus ca nu ne tragem de sireturi , nu cred ca ne permitem glume...

Daca insisti , foloseste mesageria! :duel: Ma cearta nenea moderatorul daca-ti raspund aici.

Salve.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nebu:

 

1. invata sa scrii

2. invata sa asculti sfaturi si opinii, mai ales daca le ceri

3. respecta-i pe cei din jurul tau

4. asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nebu:

 

1. invata sa scrii

2. invata sa asculti sfaturi si opinii, mai ales daca le ceri

3. respecta-i pe cei din jurul tau

4. asfalt uscat

5. ???

6.profit!

As fi de acord cu punctele enumerate dar simteam ca mai e nevoie de ceva..

 

:grinbandit:

 

Nu poate sa nu ma fascineze grija asta a colegilor motociclisti pentru viitorii motociclisti. Un fel de familie ^_^

 

Aproape c-am varsat o lacrima!

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai, revino-ti! ;)

 

 

Mda, nu se putea sa nu apari tu iarasi pe aici ;)

 

P.s. nu stiu de unde a aparut fatuca respectiva si cu ce am deranjat-o eu pe ea sa vina sa faca copilarisme pe aici :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Tuturor : luati ce motocicleta va place mai mult. In niciun caz puterea, franele sau furca va vor baga intr-o groapa, doar mentalitatea si educatia vor face acest lucru.

:goodposting: eu am sarit din prima pe un 929

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MoederNuker

:goodposting: eu am sarit din prima pe un 929

si? ai deschis si tu toata acceleratia in treapta a1-a?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si? ai deschis si tu toata acceleratia in treapta a1-a?

 

 

Poate ca da, dar nu a incercat sa ia viraje prin bucuresti la 180km :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si? ai deschis si tu toata acceleratia in treapta a1-a?

da

 

Poate ca da, dar nu a incercat sa ia viraje prin bucuresti la 180km :crack:

sunt mai calm.nu lam luat sa fac figuri cu ea in oras.

 

sub 180 nu poti mere in oras????????????????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da

 

sunt mai calm.nu lam luat sa fac figuri cu ea in oras.

 

sub 180 nu poti mere in oras????????????????

Ba da dar cand te mananca-n...... nu mai zic nimic faptul e consumat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand ma mananca ies din oras :blbl: . de fapt nici nu stau in oras.usor gasesc locuri mai putin aglomerat si periculoase. numa nu iteleg pe "oameni" care isi iau o motocicleta pentru ca are si vecinu lui si ce smecher e cu el. '' IMI IAU SI EU,CE O SA ZICA PRIETENI???CE TARE ESTI FRATE!! '' :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand ma mananca ies din oras :blbl: . de fapt nici nu stau in oras.usor gasesc locuri mai putin aglomerat si periculoase. numa nu iteleg pe "oameni" care isi iau o motocicleta pentru ca are si vecinu lui si ce smecher e cu el. '' IMI IAU SI EU,CE O SA ZICA PRIETENI???CE TARE ESTI FRATE!! '' :huh:

baietii ca baietii, sa vezi pisicile...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...