Sari la conținut

Am voie pe autostrada?


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 102
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut!!Am un amic ce are A1 si un motor de 125 cmc aprilia rs 125.In acceasta vara am dorii sa parcurgem traseul Bucuresti-Constanta pe Autostrada A1.Dar am voie cu motorul de 125 cmc pe autostrada?

 

Pai el daca are A1 nu inseamna ca a dat un examen si deci prin urmare a "citit" codu rutier?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie Codu Rutier.El mi-a spus "Da ma , avem voie" dar eu am intrebat :baldy: !!Va multumesc frumos pentru raspunsuri.Ma bucur foarte mult ca nu am primit comentarii RAUTACIOASE...

Dar va spun sincer ca cel mai mult mi-e frica sa nu treaca vreun TIR pe langa noi si sa ne arunce de pe carosabil:))!

Editat de gabriel2009
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti grija baieti (cei cu A1), pentru ca noi nu avem voie pe autostrada sa depasim viteza de 90 km/h.

Daca voi mergeti cu 130 (crezand defapt ca asta e viteza legala) si va ia radarul, veti primi o amenda mai mult decat usturatoare daca nu ma insel 6 puncte penalizare si o amenda intre 360 - 800 RON, si in cazuri extreme daca mergeti cu 140 km/h (ca deh, astia mai tineri), riscati sa ramaneti fara permis pentru 30 de zile (o luna).

 

On: Da ai voie, dar sa nu fie moped (50 cm3)

Editat de Alyn1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti grija baieti (cei cu A1), pentru ca noi nu avem voie pe autostrada sa depasim viteza de 90 km/h.

Daca voi mergeti cu 130 (crezand defapt ca asta e viteza legala) si va ia radarul, veti primi o amenda mai mult decat usturatoare daca nu ma insel 6 puncte penalizare si o amenda intre 360 - 800 RON, si in cazuri extreme daca mergeti cu 140 km/h (ca deh, astia mai tineri), riscati sa ramaneti fara permis pentru 30 de zile (o luna).

 

On: Da ai voie, dar sa nu fie moped (50 cm3)

Pisi da ai invatat legislatia nu gluma. :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

He he, intre timp am luat si permisul. :)

Crezi ca nu ti-am vazut avatarul pe mess ? :wacko:

Bravo! Dau si eu peste 2 sapt jumate asa. Dar deocamdata sunt petarda :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Crezi ca nu ti-am vazut avatarul pe mess ? :)

Bravo! Dau si eu peste 2 sapt jumate asa. Dar deocamdata sunt petarda :wacko:

 

Si eu care credeam ca nu l-ai vazut :lol:

Sa ai noroc si bafta la examen, si puna mana si invata :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu care credeam ca nu l-ai vazut :wacko:

Sa ai noroc si bafta la examen, si puna mana si invata :baldy:

Sa fie! Ma in vacanta aia de Paste ma duceam la cursuri , dar dupa ce a inceput scoala nu m-am mai dus ca erau de la 2 iar eu invat dupa-amiaza, atunci le stiam asa in mare , dar nu le stapaneam foarte bine , iar acum marea majoritate mi s-au sters din cap.

De maine o sa ma apuc sa invat .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut am si eu o intrebare pentru cei ce fac scoala in prezent si sunt din Bucuresti : unde se de examenul ? ambele probe ?? ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut am si eu o intrebare pentru cei ce fac scoala in prezent si sunt din Bucuresti : unde se de examenul ? ambele probe ?? ms

Examenul se de la pipera cel teoretic , iar cel practic la ilioara...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Examenul se de la pipera cel teoretic , iar cel practic la ilioara...

ms mult cel teoretic in pipera unde se si inmatriculeaza nu ?? si mai am o intrebare cel teoretic contine 20 sau 26 de intrebari , iar intrebarile sunt la fel k cele pentru masina ?? de exemplu chestionarele de pe net sunt bune ??? iar din cate am inteles cel practic consta in efectuarea poligonului in 4 min si contine jaloane opturi 50 m linie dreapta cu stanga ridicata si evitarea unui obstacol nu ?? as vrea sa ma apuc si eu de scoala in vacanta asa ca ma documentez. ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt 20 de intrebari, proba se da pe un calculator cu touch screen.

Intrebarile sunt ca la categoria B, numai ca inloc de "autoturismul" ai "motocicleta"

Ex: pentru B: AUTOTURISMUL executa corect manevra ?!

Pentru A,respectiv A1: MOTOCICLETA executa corect manevra ?!

 

(Codul rutier este acelasi pentru toate categoriile, cat despre poligon o sa te invete instructorul,el stie mai bine) :baldy: Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde drq ai vazut tu TIR cu 130 km/h ? esti bou ? toate tirurile sunt limitate la 85 si 89...daca are viteze mai mari pe tahograma sunt niste amenzi mari de tot

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...