Sari la conținut

Am voie pe autostrada?


Postări Recomandate

Faci plinul full, da dup'aia cum vezi cat mai ai in rezervor ca asta nu'mi dau seama....te interesezi de forma rezervorului si calculezi volumul sau cum....:moto:

 

Cum zice Costi. (uitate mai jos)

Editat de Alyn1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 102
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Faci plinul full, da dup'aia cum vezi cat mai ai in rezervor ca asta nu'mi dau seama....te interesezi de forma rezervorului si calculezi volumul sau cum....:moto:

Faci plinu in buza...faci 100km si dupa iar plinu in buza si vezi cati litri au intrat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze am gresit.A2 (Autostrada Soarelui).

Eu spun ca vom ajunge 2 pe motor , dar va fi un drum lung , plictisitor si obositor.

Iar la capitol-ul consum vom lua o sticla de 2,5 L de Benzina preventiv daca nu reusim nici asa:)) AUTO-STOP-UL!!:moto:)

daca ti se pare ala drum lung si obositor sa vi din germania din hamburg in 24 de ore sa vezi cum e...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel putin pentru mine este o viteza destul de mare avand in vedere ca cel mai mult am mers cu masina ca pasager cu 185 km/h .Iar ca fost-scooterist 45-50 km/h :wacko:)!!Oricum RESPECT pentru toti motociclistii....Deja astept sa fac si eu 16 ani :x sa dau de A1 !! Fiecare motociciclist pe care il intalnesc il respect din suflet ...Schimbare de PLAN :wacko:) numai mergem la mare:)) nu suntem decat 2 oameni :)) pana acuma :moto: ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel putin pentru mine este o viteza destul de mare avand in vedere ca cel mai mult am mers cu masina ca pasager cu 185 km/h .Iar ca fost-scooterist 45-50 km/h :wacko:)!!Oricum RESPECT pentru toti motociclistii....Deja astept sa fac si eu 16 ani :x sa dau de A1 !! Fiecare motociciclist pe care il intalnesc il respect din suflet ...Schimbare de PLAN :wacko:) numai mergem la mare:)) nu suntem decat 2 oameni :)) pana acuma :moto: ...

Respecti toti motociclistii? Ha, nu stii ce vorbesti... Ce-am patit eu cand aveam A1 Doamne, astia cu motociclete mai mari imi dadeau palme peste casca la semafor, ma puneau sa le pun benzina ca sa ma lase sa ma plimb cu ei, trebuia sa le cumpar in fiecare seara seminte si sucuri... Nici nu vreau sa-mi aduc aminte, ai grije !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Respecti toti motociclistii? Ha, nu stii ce vorbesti... Ce-am patit eu cand aveam A1 Doamne, astia cu motociclete mai mari imi dadeau palme peste casca la semafor, ma puneau sa le pun benzina ca sa ma lase sa ma plimb cu ei, trebuia sa le cumpar in fiecare seara seminte si sucuri... Nici nu vreau sa-mi aduc aminte, ai grije !

:moto: aha, deci ai avut un motiv intemeiat sa mergi cu 200+, zii cine te urmarea sa iti dea palme peste casca :wacko:

 

asfalt fara radare!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce tare, au mai filmat si numarul ca sa vada lumea ca "ala cu TRT" a ramas fara permis...Doamne ce teribilisti...232kmh wtf!? in localitate ? esti nebun :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Respecti toti motociclistii? Ha, nu stii ce vorbesti... Ce-am patit eu cand aveam A1 Doamne, astia cu motociclete mai mari imi dadeau palme peste casca la semafor, ma puneau sa le pun benzina ca sa ma lase sa ma plimb cu ei, trebuia sa le cumpar in fiecare seara seminte si sucuri... Nici nu vreau sa-mi aduc aminte, ai grije !

 

Pai n'aveai si tu prieteni de 125 cu care sa te plimbi...ca mie sincer aia mi se par niste nesimtiti..dar daca n'aveai cu cine sa te plimbi..nasoala situatia :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai n'aveai si tu prieteni de 125 cu care sa te plimbi...ca mie sincer aia mi se par niste nesimtiti..dar daca n'aveai cu cine sa te plimbi..nasoala situatia :moto:

Da-l ma de aici,a ramas fara permis si din cauza traumelor abereaza. :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cica in noul cod rutier scrie ca a fost modificata viteza maxima pe A2 . 232 e limita acum :moto:

Ooo perfect, mergem 282 lejer asa "sub permis", si daca radaru indica 299, plm, depunem contestatie si spunem ca nu e calibrat radarul si bineinteles nu eram noi, ci un alt motociclist imbracat la fel ca mine pe o motocicleta la fel ca a mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am inteles ca ce-i dupa 270 nu mai apare pe radar ,sau ceva de genu (Mythbusters)

corectati-ma daca gresesc

 

Au bagat astia mai nou limitator si la radar.......nu m-ar mira :angry: .......la 250 sau la 299??! :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am inteles ca ce-i dupa 270 nu mai apare pe radar ,sau ceva de genu (Mythbusters)

corectati-ma daca gresesc

 

Era vorba despre top gear si da peste 170 mile = 273 km/h dar era o camera foto nu stiu daca se aplica si la cele de pe masini... :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:angry: eu si acum am un dubiu (Cat de prost sa fie radarul) acum doua luni am vazut la stiri ca unu cu Dacia 1400 a fost prins cu 299 km/h pe un drum de tara:)).Poate si acel baiat cu motoru mergea cu 50 km/h:)) ...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...