Sari la conținut

accident jucu, judetul cluj


bocosb
 Share

Postări Recomandate

motorul nu l-am vazut inca deoarece sunt la spital si voi mai sta o vreme p-aci

 

da v-arat niste poze cu piciorul, poate va vor face mai atenti la echipament si viteza

 

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.... :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pfff cum arata glezna aia...nu aveai ghete speciale? ceva pantaloni sau genunchere?

 

 

Aveam ghete(bit) care am zis ca daca merg pe MZ-eu ar proteja ceva si pe suzy, da uite ca am gresit, si aveam blugi nici macar ceva de piele si o geaca din piele de vitel destul de groasa dar fara protectii si care a ajuns ciur. Noroc cu casca care era buna, cu siguranta pusa, viziera s-a zgariat ca nu mai vezi prin ea si s-a rupt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveam ghete(bit) care am zis ca daca merg pe MZ-eu ar proteja ceva si pe suzy, da uite ca am gresit, si aveam blugi nici macar ceva de piele si o geaca din piele de vitel destul de groasa dar fara protectii si care a ajuns ciur. Noroc cu casca care era buna, cu siguranta pusa, viziera s-a zgariat ca nu mai vezi prin ea si s-a rupt.

urita treaba! bafta cu recuperarea. is curios ca un noob ce ma aflu cam ce viteza crezi ca aveai in momentu impactului?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai cel depasit de mine a zis ca avea cam 100 inseamna ca eu aveam undeva la 110 -120, in acele clipe chiar n-am fost atent la vitezometru

pfai de tubu meu!!! la viteza ta se insumeaza si viteza tirului care venea din sens opus astfel ca viteza relativa o fi fost catre 200. in cazu asta ai avut mare bulan ca ai scapat cu atat. noroc ca o fost impactu cam tangential alfel erai la subsolu patriei. batfa cu recuperarea!

Editat de albastru.vertical
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

concluzie:

eu sunt singurul vinovat pt acest accident

 

Imi scot palaria in fata unei astfel de atitudini! O sa incerc sa'mi amintesc vorbele astea ori de cate ori ma mananca sa'i dau gaz la limita pe curbe fara vizibilitate.

 

Sanatate maxima!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba, l-ai avut pe bulan. Daca erai pisica iti ziceam ca mai ai 8. Asta era consumata.

 

E ciudat ca zici de echipament, o fi fost prost dar ai toate membrele acolo. Tot e mai sanatos decat nimic. La cum arata piciorul, probabil in niste blugi nu-l mai aveai de loc.

 

Bafta multa si recuperare rapida si usoara.

 

Baga-mi-as... mi-ai bagat frica-n oase.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
Mai stie cineva cum evolueaza baiatul accidentat?

 

 

Salut comunitate moto

 

Pe 24.07.2009 am fost lasat la vatra, dupa aproape trei luni fara o saptamana de spitalizare.

Piciorul inca nu este refacut in totalitate nici intern nici extern. Intern am glezna blocata de tije si am cateva brose, peroneul este sudat dupa cum am vazut in film si femurul este ok cu doua tije in el. Extern mai am ceva bucati de piele care trebuie sa se vindece, si pulpele superioare "belite" amandoua de un strat de piele care a fost folosit pentru acoperirea tesutului mort in urma accidentului.

Inca nu pot sa calc pe el.

In mare cam asta ar fi.

Mai fac ceva exercitii pt. genunchiul stg. care, in urma operatiei nu se mai indoaie foarte mult si am inceput sa las piciorul in jos putin cate putin pt. ca e foarte dureros dupa atata vreme de stat la orizontala. Azi chiar am facut vreo 10 m in carje cu piciorul ridicat putin.

Pe zi ce trece este tot mai bine.

 

Poate la anul reusesc (trebuie) sa incalec iarasi.

 

Multumesc tuturor pentru grija.

Asfalt uscat si circulati cu mare atentie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut comunitate moto

 

Pe 24.07.2009 am fost lasat la vatra, dupa aproape trei luni fara o saptamana de spitalizare.

Piciorul inca nu este refacut in totalitate nici intern nici extern. Intern am glezna blocata de tije si am cateva brose, peroneul este sudat dupa cum am vazut in film si femurul este ok cu doua tije in el. Extern mai am ceva bucati de piele care trebuie sa se vindece, si pulpele superioare "belite" amandoua de un strat de piele care a fost folosit pentru acoperirea tesutului mort in urma accidentului.

Inca nu pot sa calc pe el.

In mare cam asta ar fi.

Mai fac ceva exercitii pt. genunchiul stg. care, in urma operatiei nu se mai indoaie foarte mult si am inceput sa las piciorul in jos putin cate putin pt. ca e foarte dureros dupa atata vreme de stat la orizontala. Azi chiar am facut vreo 10 m in carje cu piciorul ridicat putin.

Pe zi ce trece este tot mai bine.

 

Poate la anul reusesc (trebuie) sa incalec iarasi.

 

Multumesc tuturor pentru grija.

Asfalt uscat si circulati cu mare atentie.

 

 

Recuperare totala cat mai rapida..... :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut comunitate moto

 

Pe 24.07.2009 am fost lasat la vatra, dupa aproape trei luni fara o saptamana de spitalizare.

Piciorul inca nu este refacut in totalitate nici intern nici extern. Intern am glezna blocata de tije si am cateva brose, peroneul este sudat dupa cum am vazut in film si femurul este ok cu doua tije in el. Extern mai am ceva bucati de piele care trebuie sa se vindece, si pulpele superioare "belite" amandoua de un strat de piele care a fost folosit pentru acoperirea tesutului mort in urma accidentului.

Inca nu pot sa calc pe el.

In mare cam asta ar fi.

Mai fac ceva exercitii pt. genunchiul stg. care, in urma operatiei nu se mai indoaie foarte mult si am inceput sa las piciorul in jos putin cate putin pt. ca e foarte dureros dupa atata vreme de stat la orizontala. Azi chiar am facut vreo 10 m in carje cu piciorul ridicat putin.

Pe zi ce trece este tot mai bine.

 

Poate la anul reusesc (trebuie) sa incalec iarasi.

 

Multumesc tuturor pentru grija.

Asfalt uscat si circulati cu mare atentie.

Iti urez o recuperare cat mai rapida si usoara .

Eu macar stiu prin ce treci si eu sunt la pat tot cu piciorul.Doar ca la mine sunt niste tendoane si un muschi problema.in fine ,vorba vine : timpu le vindeca pe toate , intradevar cicatrici raman.Numai bine si insanatosire grabnica sa ne vedem pe motoare cat mai repede :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...