Sari la conținut

Grav accident moto pe DN1


Slick
 Share

Postări Recomandate

Nu am fost la fata locului dar se pare ca Duminica a avut loc un grav accident de motocicleta pe DN1 la intrarea in Ploiesti dinspre Campina . Din cate am auzit un grup de motociclisti se intorceau de la munte si la un moment dat motocicleta implicata in accident, o Honda VFR 800 pe care se aflau 2 barbati, tata si fiu, a parasit partea carosabil , in linie dreapta :moto: si s-a izbit de un parapet de protectie al unui stalp de inalta tensiune de pe marginea drumului .

 

Din auzite se pare ca tatal nu a patit mare lucru dar din pacate fiul in varsta de 16 ani se afla in coma la spitalul Floreasca . Nu ii cunosc pe cei implicati dar sunt ploiestean , sunt motociclist si mi-ar placea sa stiu ca amandoi sunt teferi !

Nu stiu care a fost pasager si care pilot dar mi se pare ciudat sa sari de pe sosea in linie dreapta, cu vizibilitate maxima, cu motocicleta grea , cu doua persoane pe ea si care nu este chiar atat de naravasa.......

 

Stie cineva mai multe detalii ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am fost la fata locului dar se pare ca Duminica a avut loc un grav accident de motocicleta pe DN1 la intrarea in Ploiesti dinspre Campina . Din cate am auzit un grup de motociclisti se intorceau de la munte si la un moment dat motocicleta implicata in accident, o Honda VFR 800 pe care se aflau 2 barbati, tata si fiu, a parasit partea carosabil , in linie dreapta :moto: si s-a izbit de un parapet de protectie al unui stalp de inalta tensiune de pe marginea drumului .

 

Din auzite se pare ca tatal nu a patit mare lucru dar din pacate fiul in varsta de 16 ani se afla in coma la spitalul Floreasca . Nu ii cunosc pe cei implicati dar sunt ploiestean , sunt motociclist si mi-ar placea sa stiu ca amandoi sunt teferi !

Nu stiu care a fost pasager si care pilot dar mi se pare ciudat sa sari de pe sosea in linie dreapta, cu vizibilitate maxima, cu motocicleta grea , cu doua persoane pe ea si care nu este chiar atat de naravasa.......

 

Stie cineva mai multe detalii ???

 

eh si tu acu'..daca fiu'su avea 16 ani,nu putea fi decat pasager..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auziti mai copii, va inteleg ironia sau bunavointa cu detaliile despre donare, dar poate ne spuneti si noua cum s-a intamplat accidentul. e putin ciudat.

 

.....................

"Multumim Baby si tuturor care merg sa doneze.

 

Accidenul pe scurt ptr cine vrea detalii:

 

Sambata seara in jurul orelor 21-21.30 se intorcea cu baiatul de la tara si in dreptul drumului care iese dinspre Paulesti la 1 km iesire de METRO a pierdut spatele, noi credem ca din cauza ploii+o frana neinspirata sau acvaplanare,a culcat-o pe dreapta cand a vazut ca nu mai are ce sa stabilizeze(poate ia dat si gaz din instinct) si a trecut taras pe langa parapet,copilul oprindu-se cu capul in parapet.Casca tandari iar copilul COMA cu capul facut tandari.

In rest alte detalii le aflam cand mai vorbim cu tatal lui(George).

 

PS:George carnet moto de 20 si ceva de ani+mult motocross la activ din trecut.Se pare ca vechimea nu are nici o gara cu clipa neagra."

sursa: sbz.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...