Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

Mihai, fa-mi te rog o poza si da-mi dimensiunile, ai mari sanse sa-l iau.

uite niste poze....se pot face si masuratori la cerere :)

in alta ordine de idei am incercat azi o pereche de pantaloni de piele arlen ness( sa se potriveasca cu geaca) si am constatat ca sunt f incomozi si greu de inbracat....

e cineva care are pantaloni de piele si are vreun sfat cum sa-m icaut unii mai comozi?

post-32502-1243350673_thumb.jpg

post-32502-1243350710_thumb.jpg

post-32502-1243350863_thumb.jpg

post-32502-1243350942_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

man ca si pret se merita dar pacat ca nu o sa se potriveasca pe kult...abia de la pop in sus se mai poate discuta...

 

Asa sunt toti pantaloni din piele groasa te jeneaza si te tin vro cateva luni pana isi sapa bucile si genunchi locul lor,in tot timpul asta te simti teleghidat si mergi ca un incepator...dar decat sa fie pielea ta pe asfalt mai bine aia de pe pantaloni :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man ca si pret se merita dar pacat ca nu o sa se potriveasca pe kult...abia de la pop in sus se mai poate discuta...

 

Asa sunt toti pantaloni din piele groasa te jeneaza si te tin vro cateva luni pana isi sapa bucile si genunchi locul lor,in tot timpul asta te simti teleghidat si mergi ca un incepator...dar decat sa fie pielea ta pe asfalt mai bine aia de pe pantaloni :P

problema cu pantalonii era ca se imbracau foarte greu...incepusem sa cred ca am malformatii fizice de intra asa greu :) si culmea erau cu un numar mai mare ca si geaca pe care o am.

ideea e ca daca transpiri un pic in ei nu cred ca-i mai dai jos de pe tine.in rest pareau destul de seriosi,adica cred ca am putea sa trag o tavalire destul de serioasa cu ei si sa nu am nici o zgarietura,dar la 8milioane parca as vrea sa-mi fie comozi.inca ma gandesc daca sa nu investesc mai bien in niste blugi de kevlar cu protectii.

amortizorul se pare ca nu este bun pt calin deci daca cineva ar nevoie de el PM are 32cm lungime.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

problema cu pantalonii era ca se imbracau foarte greu...incepusem sa cred ca am malformatii fizice de intra asa greu :) si culmea erau cu un numar mai mare ca si geaca pe care o am.

ideea e ca daca transpiri un pic in ei nu cred ca-i mai dai jos de pe tine.in rest pareau destul de seriosi,adica cred ca am putea sa trag o tavalire destul de serioasa cu ei si sa nu am nici o zgarietura,dar la 8milioane parca as vrea sa-mi fie comozi.inca ma gandesc daca sa nu investesc mai bien in niste blugi de kevlar cu protectii.

amortizorul se pare ca nu este bun pt calin deci daca cineva ar nevoie de el PM are 32cm lungime.

ce dotat esti tati :P , la blugi nu stiu care-i faza nu am probat...dar ma gandesc ca nu-ti vin protectiile asa fixe si in caz de ceva... se invart ...clar sunt cu mult mai confortabili(desi nu am purtat se vede si cu ochiul liber)

pantaloni mei tot f greu intra pe mine si ies la fel(dupa un numar de balet combinat cu salsa) ambele perechi si ii am de ceva vreme...bafta la alegere

Editat de Lordgrec
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce dotat esti tati :) , la blugi nu stiu care-i faza nu am probat...dar ma gandesc ca nu-ti vin protectiile asa fixe si in caz de ceva... se invart ...clar sunt cu mult mai confortabili(desi nu am purtat se vede si cu ochiul liber)

pantaloni mei tot f greu intra pe mine si ies la fel(dupa un numar de balet combinat cu salsa) ambele perechi si ii am de ceva vreme...bafta la alegere

nu mah...aia e lungimea amortizorului,a mea e mai mare..... :D :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mah...aia e lungimea amortizorului,a mea e mai mare..... :D :drink:

Ma, ia incetati cu prostiile ca din treaba asta eu ies cel mai naspa, ca se-ntelege ca cei 32 de cm ai lui alex nu m-au satisfacut :)

Ce parere aveti de exorcizare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai noi bucurestenii nu ar fii greu sa ne adunam . Doar sa incercam o idee

Pai aruncam momeala si inspre Sibiu, Ploiesti etc...

Intalnirea Banditilor...ce frumos suna. Sa avem grija totusi, ca daca facem o conventie de asta a banditilor sa nu ne urmareasca SRI-ul,

Polutia etc, ca totusi, suntem periculosi :)

Editat de razvanusv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bun, si cam ce ne opreste? :) :drink:

hai sa ne gasim un loc si o zi in care sa ne adunam, ce ziceti? sariti cu idei.

un loc de intalnire al banditilor :D, pentru moment in bucuresti, no offence pentru cei din provincie, oricum multi dintre voi probabil ca v-ati gasit si cu altii pe la voi prin oras.

so, idei, idei, idei.

 

cele bune, teo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai...care vine la Bacau, la intalnire, 5-7 iunie ??? O "organizam" la Bacau. Gratare este, carne sunt, bere este... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai...care vine la Bacau, la intalnire, 5-7 iunie ??? O "organizam" la Bacau. Gratare este, carne sunt, bere este... :)

Da' chiar, ia mai ziceti care veniti la Bacau. Eu merg 95% sigur, ca e la doi pasi si nu trebuie concediu (plus $$$ la benzina).

 

O intrebare: am gasit pe cineva interesat de pompa de frina julita, si din banii pe ea o sa-mi iau "furtume" de frina. Am vorbit cu baietii de la Thuinderbikes si mi-au zis ca au 2 variante: 2 furtune pina la etrieri direct din pompa sau 1 furtun de la pompa la distribuitor si de acolo la etrieri (adica cum e la varianta stock, 3 in total). Varianta cu 3 furtune e cu 50 RON mai scumpa. Credeti ca are vreun dezavantaj cea cu 2?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca e aceeasi pompa practic ai distribuitorul langa pompa sus, adica tot aia, ca e sus sau ca e jos, doar ca e mai multa matzaraie acolo sus la pompa, ceea ce e cam naspa.

daca e alta pompa, adica sa plece conducte separate cu circuite separata e alta poveste, vezi si tu.

 

in varianta 2 e clar mai bine, doar ca ma cam inndoiesc ca e asa, cred ca e "pus" repartitorul sus la pompa, si nu cred ca e diferenta, adica o sa ai conducta care duce la repartitor mai scurta sau deloc ca poate fi repartitorul inglobat in conexiunea de la pompa.

 

asa, ca locatie de intalnire, eu sunt pe undeva pe langa TVR, nush ce sa zic, sa nu avem probleme nici cu autoritatiile - aka caralii.

eu la bacau nu stiu daca vin, o sa incerc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai normal ca repartitorul e sus linga pompa. Ma gindesc ca e un repartitor mic, nu cine stie ce dihanie de sa se vada de la o posta (caz in care nu-mi convine).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai normal ca repartitorul e sus linga pompa. Ma gindesc ca e un repartitor mic, nu cine stie ce dihanie de sa se vada de la o posta (caz in care nu-mi convine).

 

Nu e repartitor, surubul care prinde conducta de pompa e mai lung, le pui pe amandoua pe el una langa alta, cu o saiba de alama intre ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e repartitor, surubul care prinde conducta de pompa e mai lung, le pui pe amandoua pe el una langa alta, cu o saiba de alama intre ele.

corect...e un surub pt 2 furtune.teoretic cu 2 furtune e mai ok cinca decat cu trei ...nu am intreba de ce ca nu stiu.si cei de la motogp au tot fara repartitor :)

oricum te poti baza pe baietii de la Thunderbikes is destul de seriosi.eu la ei mi-am pus dinojet-ul si mi-am pus motorul pe stand,lucreaza cu grija.. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Red_bandit, nu sunt zvonuri, eu am zis ce a patit tipul.

Am vorbit cu el despre placute si mi-a zis ca in primii 100km, placutele erau magneti, cand a pus frana era sa o ia in cap.

Acum dupa 2 saptamani de mers sunt varza. O fi din nou vreun caz izolat. Pe spatele cutiei cu placute cica scrie:"Works effectively after 250 miles"

Adica taica, trebuie sa merg 450km ca sa se aseze bine placutele si sa lucreze cum trebuie...

Red-bandit, Emppu, sa ne spuneti si noua cum merg placutele astea dupa vreo 300 km.

 

Am facut peste 700 de km cu EBC-urile. Franeaza "cool" si nu scartie deloc. :)

 

De astazi i-am luat Banditei o "prietana de joaca".

post-28174-1243534237_thumb.jpg

 

Nu mai doarme singura :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor,

Stiti cumva daca merge o furca de busa, evident cu toate cele, adica si frana, ax, roata pe un bandit 600 din 95.

Imi place prea mult motoreta cu exceptia franelor si a suspensiei.

As lasa-o in final chiar cu semighidoane si as umbla si la pozitia scaritelor pe care le-as urca un pic si le-as da mai in spate. Cred ca-n felul asta, in ciuda greutatii este o arma pe circuit.

Daca cineva a facut asa ceva, sau are idei, linkuri....., i-as fi recunoscator.

Multumesc,

Bogdan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BGH:

Cate kg ai?

Ai incercat sa setezi corect pretensionarea pe spate intai?

Pe fata pune arcuri progresive si dupa greutatea ta iti pot face distantier corect sau upgrade la reglaj de pretensionare pe tub.

Pe urma daca nu esti satisfacut poti sa treci la furci de busa.

 

Eu recunosc ca am trecut la furca de busa pentru estetica si aparenta inselatoare ca va fi simplu si acceptabil la buzunar.

Este mult mai greu decat pare, si mult mai scump decat m-am putut gandi; asta pentru a pastra functionalitatea (contact, incuiat ghidon, opritoare, ghidon normal, etc...)

Daca esti interesat cu adevarat de asta pot lista piesele si modificarile necesare, dar la sh te costa doar piesele peste 1000 euro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BGH:

Cate kg ai?

Ai incercat sa setezi corect pretensionarea pe spate intai?

Pe fata pune arcuri progresive si dupa greutatea ta iti pot face distantier corect sau upgrade la reglaj de pretensionare pe tub.

Pe urma daca nu esti satisfacut poti sa treci la furci de busa.

 

Eu recunosc ca am trecut la furca de busa pentru estetica si aparenta inselatoare ca va fi simplu si acceptabil la buzunar.

Este mult mai greu decat pare, si mult mai scump decat m-am putut gandi; asta pentru a pastra functionalitatea (contact, incuiat ghidon, opritoare, ghidon normal, etc...)

Daca esti interesat cu adevarat de asta pot lista piesele si modificarile necesare, dar la sh te costa doar piesele peste 1000 euro.

bag de seama ca ai terminat bestia...niste poze nu pui?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut peste 700 de km cu EBC-urile. Franeaza "cool" si nu scartie deloc. :)

 

De astazi i-am luat Banditei o "prietana de joaca".

post-28174-1243534237_thumb.jpg

 

Nu mai doarme singura :D

Sper ca n-o sa tradezi Bandita pentru bicicleta aia :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atasez si eu o poza, prima pe care am prins-o cu o cifra mai rotunda.

 

Am facut o tura mai pe seara. In general nu merg noaptea, sunt multi nebuni pe strada, unele portiuni nu sunt luminate bine, plus ca toba e un pic cam tare si nu vreau sa deranjez. Astazi insa in doar 8 km in oras am observat:

1. Un GSXR K1-K2 cu un domn in tricou, bermude si adidasi care dupa ce m-a vazut s-a hotarat sa treaca de mine in wheelie. Foarte frumos, foarte tru.

2. Un R1 2006-2007 cu un domn in trening (de firma totusi) care a decis sa foloseasca acelasi procedeu pe Magheru. Impresionant.

3. Un R1 care a trecut printr-un pasaj auto cu peste 150 km/h si i-a fugit spatele la iesire de am zis ca trebuie sa il culeg de pe jos. Desigur el si pasagera nu aveau nevoie de protectii. Probabil insa ca numarul indoit l-a ajutat sa isi mentina echilibrul.

4. Vreo 10-20 de scuteristi in diverse forme:

a. Fara numar.

b. Fara casca

c. Fara numar, fara casca si cu pasagera fara casca.

d. Fara numar, cu casca fara viziera si tigara aprinsa.

 

Probabil ca nu spun nimic nou si ca nu va mira, dar incep sa inteleg de ce e blamata comunitatea de cei care nu fac parte din ea.

 

Exista si o parte pozitiva - un BMW X5 a rabatat electric oglinda ca sa pot trece. Nu mi-a venit sa cred.

post-21822-1243543905_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...