Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

Am nevoie de o adresa a unui service din Bucuresti unde imi pot indrepta o janta de fata.Am un GSX750 Inazuma (seamana cu banditul de 600)si am luat cu roata din fata un colt de la un canal si s-a strambat in exterior in forma unui mic triunghi cam de 3 cm latime.Multumesc mult.

 

 

SAMA-Dimitrie Pompei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

daca e efort prea mare mai bine nu te du, ca nu promit c-o sa-l trimit sau ca o sa accept pretul...

 

 

o sa am o mostra de tzeava sablata, sa vezi daca e ok porozitatea si daca poti sa faci mai bine in alta parte si o sa am si o mostra de teava vopsita electrostatic, tot asa ca sa-ti dai seama de calitate si ca sa ne intelegem mai elegant. preturile ti le dau tot atunci.

 

 

nu e deranj mare, te ajut si pentru ca intr-o anumita masura ma intereseaza si pe mine(poate o sa fac cadrul vreodata)

 

 

 

cata.

Editat de michio suzuki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut sant si eu posesor de bandit 600 daca pot sa va ajut cu ceva.......

 

 

Salut, sunt si eu posesor de Bandit 650, nu-l am de prea multa vreme, si vreau sa-i fac o revizie. Poti sa imi spui te rog, ce ulei de motor sa folosesc?

 

Multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, sunt si eu posesor de Bandit 650, nu-l am de prea multa vreme, si vreau sa-i fac o revizie. Poti sa imi spui te rog, ce ulei de motor sa folosesc?

 

Multumesc anticipat!

 

 

vezi aici, aici si cateva pagini mai inainte pe banditmania...

 

...si oricum aceasta intrebare te va urmari toata viata ta de motociclist!!! :) ... iar raspunsul... :crack:

 

eu personal folosesc motorex 10w40 sintetic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand vreau sa-ti dau un sfat prietenesc si sper sa nu te superi pe mine : i-mi se scrie de fapt imi (no offence)

 

In al doilea rand motocicletele mai noi folosesc cam aceeasi tehnologie, deci chestiile astea cu, suzuki se strica, honda tine mai mult, kawasaki e si mai putin fiabila, sunt cam deplasate. Si spun asta deoarece nu stiu cati din noi si-au luat motocicleta noua si au tinut-o pana la 80-90 mii de km, sa vada intradevar cum se comporta motocicleta respectiva, ce probleme apar pe parcurs, si astfel sa poata da exemple concrete de hibe care apar la modelul respectiv (atentie nu marca, va rog nu generalizati).

 

Despre motocicletle SH luate la mana a 2-a, 3-a, etc de la cineva nu poti face astfel de afirmatii. Pentru ca nu sti daca cel dinaintea ta a schimbat uleiul la timp, nu a schimbat vitezele doar pe zona rosie a turometrului, etc. Nu se poate generaliza ca o marca de motociclete e mai buna decat cealalta. Ca un anume model e mai fiabil decat altul, din aceeasi clasa, dar facut de alta firma, e cu totul o alta poveste.

 

De ex eu calaresc acum GS 500, model foarte bine vandut, intr-un nr foarte mare, datorita simplitatii si fiabilitatii lui. Daca o sa te obosesti putin sa cauti pe internet, vei vedea ca unii le-au tinut chair si pana la 80-90 mii km.

Exista modele de BMW care sunt garantate de producator pana la 300.000 de km.

Deci, inca o data, mi se pare gresit sa generalizeze cineva ca marca X de motociclete e cea mai buna.

 

Si ca sa nu ziceti ca-s cu totul si cu totul off topic.....Lucrez la magazin moto care are si service, deci vad destul de des bandit-uri, in special de 600 . Infara de service de intretinere periodica (schimb ulei,filtru, schimb bujii, filtru de aer, golit toba :crack: , etc) nici unul nu a avut probleme. Si nu sunt tocmai noi.

Daca ar fi sa imi dau cu parerea dintr-un unghi putin mai subiectiv, as spune sa va luati cu incredere bandit-uri, daca va atrage modelul bineinteles.

 

 

 

 

Salut,

Am si eu un Bandit de 650, si uitandu-ma pe forum, vad ca te pricepi. Poti sa-mi spui, te rog, la ce interval trebuie curatata evacuarea, sau cum se coporta atunci cand aceasta este imbacsita. Si daca tot e vb de evacuari, caut una originala pt model 2005-2006.

Ms.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Am si eu un Bandit de 650, si uitandu-ma pe forum, vad ca te pricepi. Poti sa-mi spui, te rog, la ce interval trebuie curatata evacuarea, sau cum se coporta atunci cand aceasta este imbacsita. Si daca tot e vb de evacuari, caut una originala pt model 2005-2006.

Ms.

cred ca se referat prin golit toba la scos site ca sa sune mai bine nu la mentenanta la care te gandesti tu... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca se referat prin golit toba la scos site ca sa sune mai bine nu la mentenanta la care te gandesti tu... :crack:

baieti ..am si eu o problema ...cum sincronizez carburatoarele ? sau unde as putea sa le sincronizez in craiova ...:(e unu care merge "in urma "

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Ceva vreme in urma mi-am laut si eu un bandit din 2006, cazut gata, si imi trebuiesc si mie manerele pt frana de mana si ambreiaj. Daca stiti ceva, va rg sa-mi dati de stire.

iaca trasei si io o fuga pin'la Bucale-n weekend. n-am zis nik pt. ca n-as fi avut oricum timp de intilniri. da' ce pot sa zic e ca nush cum de-aveti curaju' sa mergeti prin orasu' ala cu motoarele... daca eram bucurestean cred ca nici nu mi-ar fi trecut prin cap sa-mi iau moto :|

Mesaj completat

baieti ..am si eu o problema ...cum sincronizez carburatoarele ? sau unde as putea sa le sincronizez in craiova ...:(e unu care merge "in urma "

e foarte usor sa le sincronizezi singur, daca nu ai 2 miini stingi. si exista o metoda care te costa maxim 10 lei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Ceva vreme in urma mi-am laut si eu un bandit din 2006, cazut gata, si imi trebuiesc si mie manerele pt frana de mana si ambreiaj. Daca stiti ceva, va rg sa-mi dati de stire.

Salut,

Daca se potriveste iti pot da eu maneta de ambreiaj. E polizata un pic dar merge. Are si prinderea pe ghidon. Da un PM cu adresa si platesti transportul sau daca ai drum prin Buc. cu atat mai bine. (Eu ajung acasa in weekend).

 

Numai bine,

Alex

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iaca trasei si io o fuga pin'la Bucale-n weekend. n-am zis nik pt. ca n-as fi avut oricum timp de intilniri. da' ce pot sa zic e ca nush cum de-aveti curaju' sa mergeti prin orasu' ala cu motoarele... daca eram bucurestean cred ca nici nu mi-ar fi trecut prin cap sa-mi iau moto :|

Mesaj completat

 

e foarte usor sa le sincronizezi singur, daca nu ai 2 miini stingi. si exista o metoda care te costa maxim 10 lei.

nu am 2 maini stangi:P care ar fi metoda ?:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am 2 maini stangi:P care ar fi metoda ?:)

iei un furtun transparent cu diametrul interior cam cit al stuturilor de pe carburi si cu pereti grosi (gasesti in Dedeman sau magazine de genul exact ce-ti trebuie). cam 2m lungime. il indoi fix la jumatate in forma de U si-l legi cu niste scoci ca sa stea asa. bagi in el cu seringa ulei de motor 10W40 astfel ca sa ai cam 40 de cm pe fiecare ramura. nu incerca cu apa, ca nu merge. il tii vertical (ajuta eventual sa-l fixezi si pe o sipca de lemn sau plastic), pui cite un capat pe stuturile carburilor si ajustezi dupa procedura descrisa-n manualul Haynes pina ramurile ajung la aceeasi inaltime.

daca vreun mecanic iti zice ca nu merge si ca se sincronizeaza mai bine cu manometre transmite-i din partea mea sa se apuce de agricultura, filatelie etc, ca e posibil ca acolo sa se priceapa mai bine :crack:

metoda e testata de mine si e de o precizie incredibila. iar din punct de vedere fizic/teoretic nu poti gasi nici un dezavantaj al acestei metode fata de manometre sau alte asemenea. cel putin fata de cele ieftine. doar cu Morgan Carbtune am auzit ca obtii rezultate bune si e si mai usor.

Editat de CalinD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut. am o intrebare: daca se poate regla un ambreiaj hidraulic si cum anume?..MERCI

 

Scrie in manual ca ambreiajul hidraulic nu necesita ajustare.Se poate ajusta doar maneta sa fie mai aproape sau mai departe de maner.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Am si eu o nelamurire. Am inteles ca la prima inmatriculare cu un s.h. nu se verifica daca aceasta este in regula, sau este furata, si poti avea surpriza, ca atunci cand mergi la ITP sa pleci pe jos acasa. Stiti ceva ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Am si eu o nelamurire. Am inteles ca la prima inmatriculare cu un s.h. nu se verifica daca aceasta este in regula, sau este furata, si poti avea surpriza, ca atunci cand mergi la ITP sa pleci pe jos acasa. Stiti ceva ???

daca este furata da :bow: te duci q ea si vi p jos :alcy:)....si eu trebuie sa trec sa fac cartea ...la mine problema cu furatu nu are cum sa fie valabil deoarece am verificat seria de sasiu inainte sa o cumpar:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Am si eu o nelamurire. Am inteles ca la prima inmatriculare cu un s.h. nu se verifica daca aceasta este in regula, sau este furata, si poti avea surpriza, ca atunci cand mergi la ITP sa pleci pe jos acasa. Stiti ceva ???

 

 

Pai nu se face certificat de autenticitate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu se face certificat de autenticitate?

 

 

Nu stiu frate care e vrajeala, dar nu mi se pare in regula, adica, oricum mergi cu ea la registru nu? In cazul in care apar probleme ulterior, ar trebui sa raspunda RAR-ul, nu?? Altfel, ei ce rost mai au pe lumea asta????? :alcy:

Mesaj completat

Pai nu se face certificat de autenticitate?

 

 

Nu stiu frate care e vrajeala, dar nu mi se pare in regula, adica, oricum mergi cu ea la registru nu? In cazul in care apar probleme ulterior, ar trebui sa raspunda RAR-ul, nu?? Altfel, ei ce rost mai au pe lumea asta????? :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...